mPůjčka

Oblíbenou bankovní společnost mBank působící od roku 2017 zajisté není třeba rozsáhle představovat. Ve své nabídce má mBank široké portfolio produktů, o kterých si můžete přečíst v naší samostatné recenzi mBank. V následující recenzi se proto věnujeme pouze produktu mPůjčka kterou mBank svým zákazníkům nabízí.

mPůjčka

Zaměříme se nejen na výhody a nevýhody, rešerši jsme prováděli i na základě reálných zkušeností skutečných zákazníků mBank. Pokud o produktu mPůjčka uvažujete nebo jen potřebujete porovnat fakta s jinou konkurenční půjčkou, určitě se vám vyplatí přečíst celou recenzi až do konce.

Kdo si může u mBank půjčit

Osobní mPůjčku banka poskytuje svým klientům, kteří jsou plnoletí, dovršili tak věku 18 let v době žádosti o úvěr. Klientům, kteří u ní již vedou své osobní konto mKonto a kteří mají pravidelný příjem na svém kontě žádost schvaluje prakticky okamžitě a peníze vyplácí během pár minut až jedné hodiny.

Pro klienta, který u mBank svůj účet nevede je tak třeba počítat s delší dobou schválení žádosti, neboť je nutné nejdříve založit osobní účet, doložit příjmy a podepsat smlouvu buď na pobočce, nebo si ji jednoduše nechat doručit kurýrem. Osobní účet mKonto je zcela bez poplatku a my jsme mu věnovali samostatnou recenzi kterou vám doporučujeme v klidu přečíst. V obou případech pak bude klient dokládat i druhý doklad kterým může být například řidičský průkaz. Neúčelovou mPůjčku lze rozložit do splátek od 12 do 96 měsíců a čerpat ji lze ve výši od 10 000 Kč až do 1 000 000 Kč, výše schváleného úvěru však vždy záleží na výši příjmu.

Více o mPůjčce

Výhody mPůjčky

Mezi základní výhody počítáme nejen sjednání a vedení úvěru zcela zdarma, koneckonců neplatíte ani za cestu na pobočku. Vše zvládnete vyřídit sami z pohodlí domova a pokud si nebudete vědět rady, je pro vás připravena mLinka s pohotovým bankéřem. Bezúčelový úvěr, tedy půjčku na cokoliv, můžete kdykoliv předčasně splatit, splátky za minimální poplatek odložit až o tři měsíce, snížit výši splátky nebo odložit dobu splatnosti. Půjčka od mBank je proto opravdu flexibilní a banka je v záležitostech o případných poplatcích velmi transparentní.

mPůjčku si můžete taktéž pojistit proti nemožnosti splácení, toto pojištění je velmi specifické a má dvě varianty. Varianta A je pojištění pro zaměstnance či podnikatele a ochrání vás nejen při hospitalizaci, pracovní neschopnosti, invalidity nebo úmrtí. Druhá varianta B pro zaměstnance na dobu neurčitou zahrnuje ztrátu zaměstnání, invaliditu či případnou smrt.

Výhodou pojištění mPůjčky ovšem zůstává možnost snížení úroku až o 2 % p.a. a to v dnešní době rozhodně není zanedbatelné procento. Obzvlášť když bereme v potaz začínající úrokovou sazbu 5,99 p.a. která je momentálně nejnižší úrokovou sazbou mPůjčky. Jak jsme již ale zmínili, podmínky pojištění jsou specifické a mohou se v průběhu času měnit, pokud uvažujete o pojištění mPůjčky a nebudete si jistí plněním či případně snížením úrokové sazby, rozhodně doporučujeme obrátit se na klientskou linku, stačí na sebe pouze v internetovém bankovnictví či webových stránkách mBanky zanechat kontakt a banka se s vámi sama obratem spojí.

Bezúročná mPůjčka plus

Pro získání tzv. bezúroční půjčky od mBank nestačí splnit klasické podmínky jako pro výše zmiňovanou mPůjčku. Zvláštní podmínka pro získání bezúročné mPůjčky plus je ale naprosto jednoduchá. Musí se jednat o váš historicky první úvěr u společnosti mBank.

Nulový úrok nelze opakovat, a proto vám banka poskytne bezúročně opravdu jen jednu. Bezúročná ovšem neznamená naprosto bez poplatku, klient zaplatí 2 % z půjčené částky během své první splátky. Výše úvěru se v případě mPůjčky plus taktéž liší, čerpat lze od 10 000 Kč do maximálně 40 000 Kč. mPůjčku plus lze bez poplatku kdykoliv splatit, učinit mimořádnou splátku a samozřejmě i pojistit.

Shrnutí

Ve finálním shrnutí můžeme mPůjčku či jiné její alternativy včetně případné konsolidace doporučit všem plnoletým pracujícím osobám, klienti, kteří splňují všechny podmínky pro získání úvěru se mohou zkrátka těšit na férovou půjčku kterou lze sjednat rychle a bez zbytečných návštěv poboček.

Přehled o své půjčce a mKontu navíc budete mít kdykoliv v přehledném internetovém bankovnictví nebo mobilní aplikaci kterou si můžete zdarma nainstalovat do svého chytrého mobilního telefonu. Zkušenosti klientů, kteří již v minulosti mPůjčku využili pak jasně potvrzují, že i v případě nemožnosti půjčku splácet, tedy ve chvíli, kdy se dostanete do tíživé životní situace, se lze s mBank dohodnout a banka pro svého klienta udělá maximum aby ho nedostala do zbytečných potíží kterým případně šlo předejít.

Více o mPůjčce


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (85 hodnocení)
​​

Andrea Kotorová

Andrea Kotorová

Ve svém profesním životě jsem se věnovala zejména marketingu a copywritingu. Když jsem vyměnila teplou kávu a pohodlnou židli v kanceláři za dvě děti, pleny a neustále poházené hračky, zjistila jsem, že ten kousek času který ještě mám, stále mohu vyplnit něčím užitečným nejen pro mne, ale i ostatní. Proto se dále a s radostí věnuji psaní profesních článků pro všechny, kteří je čtou.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer
Logo