Barvy na obočí

Obočí dokáže pozitivně nebo negativně ovlivnit celkový výraz tváře. Ne každá žena je se svým obočím spokojená. Zatímco někteří se trápí širokým a hustým obočím, jiní naopak řeší minimální počet chloupků nebo nevýraznou barvu. Dá se říct, že každý může podobu svého obočí do jisté míry vylepšit. Jednou z možností jsou i speciální barvy na obočí.

Způsobů barvení obočí je několik. K barvení můžete použít tužku, pudr, speciální řasenku, ale i fixy. Trvalejší efekt zajistí speciální barvy nebo henna. Nejradikálnější metodu představuje tetování obočí. Ať už zvolíte jakýkoliv způsob, myslete na to, že výsledná barva musí působit co nejvíce přirozeně. Ladit by měla k barvě očí i vlasů.

Porovnat ceny barev

Nejlepší barvy na obočí

Tento žebříček představuje nejprodávanější produkty s nejvyšším hodnocením od zákazníků.

Pořadí Název Hodnocení  Cena od Porovnat ceny Koupit
1. C:EHKO Eye Shades barva na řasy a obočí Brown 60 ml 98 % 189 Kč Zobrazit Pemi.cz
2. Delia Cosmetics Cameleo barva na obočí 4.0 Brown 15 m 96 % 81 Kč Zobrazit Notino.cz
3. RefectoCil barva na řasy a obočí přírodní hnědá 15 ml 95 % 123 Kč Zobrazit Krasa.cz
4. Maybelline barva na obočí Dark Brown 4,6 g 95 % 212 Kč Zobrazit Allegro.cz
5. RefectoCil barva na řasy a obočí 1 černá 15 ml 94 % 121 Kč Zobrazit Notino.cz
6. RefectoCil barva na řasy a obočí světle hnědá 15 ml 93 % 122 Kč Zobrazit Krasa.cz

Typy

Obočí můžete barvit více způsoby. Každá varianta má svoje pro a proti a každý způsob bude vyhovovat někomu jinému.

  • Tužka/fix na obočí – obě varianty jsou velmi oblíbené, protože se s nimi dobře manipuluje a obecně se snadno používají. Tužku i fix lze použít prakticky kdekoliv, výhodou je skladnost a cenová dostupnost. Nevýhodu je však kratší výdrž, oproti dalším produktům je tužka méně výrazná. O něco lépe si pak stojí fix.
  • Řasenka na obočí – aplikovat ji budete stejně jako klasickou řasenku. Její nanášení je snadné a za výhodu lze považovat skutečnost, že dokáže obočí zafixovat. Pomocí řasenky obočí zvýrazníte, ale nelze ji použít k jeho vytvarování.
  • Gel na obočí – pomocí gelu vytvoříte konturu i výplň. Gel je velmi výrazný, nanášet ho budete pomocí štětečku a pomoci vám může i šablona na obočí. Díky ní můžete vytvarovat dokonalý tvar.
  • Stíny na obočí – koupit je lze jako paletku, která obsahuje hned několik různých odstínů. Aplikace stínů je jednoduchá a výhodou je, že můžete odstín dle libosti měnit. Použít je můžete celoročně.
  • Pudr – i pudr lze nanášet štětcem nebo pomocí vatového aplikátoru. Pudr je možné dle potřeby vrstvit, využít ho můžete k vytvoření výplně i při stínování. Nehodí se však ke tvoření kontury.
  • Henna – nabarví obočí na delší dobu, nevýhodou je však složitější proces nanášení. Hennu musíte nejprve namíchat, což vyžaduje určitý čas i cvik. Po nanesení je nutné nechat hennu nějakou dobu působit a poté ji stejně jako barvu odstranit.

Složení

Barvy na řasy se liší svým složením. Vybírat můžete mezi šetrnými klasickými barvami nebo sáhnout po efektivnějších oxidačních barvách.

Klasické barvy

Tyto barvy jsou šetrné a neobsahují žádné oxidanty. Upřednostnit by je měly osoby s řidším obočím, ale i ti, kteří mají citlivou pokožku. Barva chloupek obalí, ale nenaruší jeho strukturu. Po použití klasické barvy bude obočí působit plnějším dojmem.

Oxidační barvy

Tyto barvy obsahují oxidanty, které vám zaručí výraznější a silnější efekt. Barvy obsahují peroxid vodíky, který plní funkci aktivátoru a pomáhá barevným pigmentům vniknout hluboko so struktury jednotlivých chloupků.

Odstín

Aby byl výsledný efekt dokonalý, je nutné zvolit správný odstín barvy. Odstín je vhodné vybírat podle typu vlasů. V souvislosti s odstínem se doporučuje vybrat barvu, která je alespoň o jeden odstín tmavší, než je barva vlasů. Na druhou stranu není vhodné vybírat příliš tmavé barvy. Ty by se postaraly o nepřirozený vzhled. Vypadat tak díky tomu můžete příliš uměle.

Doporučení je následovné:

  • Blond vlasy – majitelé blonďatých vlasů budou potřebovat světle hnědý odstín. V současnosti je trendem zvolit o tón tmavší barvu obočí než je barva vlasů. Obecně by obočí nemělo být zbytečně tmavé, protože v kombinaci se světlými vlasy by výsledný efekt nepůsobil nijak dobře.
  • Hnědé vlasy – k hnědým nebo tmavším vlasům se bude hodit i tmavší barva obočí.
  • Zrzavé vlasy – v případě zrzavých vlasů se nehodí žádné tmavé odstíny barev. Použít můžete různě syté hnědé barvy. Při jejich výběru hraje roli sytost barvy vlasů. U zrzavých vlasů není vhodné barvu obočí ladit s barvou vlasů, i ženy, které mají vlasy nabarvené na rezavo, budou potřebovat hnědou barvu obočí.

Značka

Při výběru vsaďte vždy na kvalitu a známé značky. Ideální je vybírat mezi výrobci s dlouholetou zkušeností, zde máte jistotu, že přípravky budou naprosto bezpečné. Profesionálové doporučí sáhnout po výrobcích rakouské firmy GW Cosmetics, která na trh dodává výrobky značky Beauty Lash nebo RefectoCil. Další barvy nabízí Mayballine, Schwarzkopf, Artdeco, Beautiful Brows a další.

Na trhu lze koupit pouze šetrnější barvy, které můžete používat bez obav doma. Profesionálové pak pracují s intenzivnějšími barvami, které se vyznačují delší dobou působnosti.

Cena

Pořizovací cena barvy není nijak vysoká. Barvu můžete koupit již za cenu nižší než 50 Kč. Za tuto cenu lze koupit 15 ml barvy. Některá balení mohou obsahovat 2 různé odstíny. Dražší barvy stojí okolo 150 Kč. Za cenu od 150 – 200 Kč lze koupit gel, tužku i fix na obočí. Cenu určuje značka, složení i výdrž. Dražšími jsou šetrnější přípravky s delší výdrží. V jejich případě zvažte velikost balení a ověřte i životnost. Celé balení pravděpodobně nespotřebujete a zbylý přípravek může být po delší době nepoužitelný.

Porovnat ceny barev

Otázky a odpovědi

Jak barvit obočí?

Před samotným barvením je nutné chloupky nejprve důkladně očistit a odmastit. Díky tomu barva mnohem lépe přilne. Poté jednotlivé chloupky obočí pročešte a připravte si zakoupenou barvu. Tu je potřeba vymíchat v doporučeném poměru s aktivátorem. Poté barvu pomocí štětečku naneste po celé délce obočí.

Jak dlouho je nutné nechat barvu působit?

Dobu působení barvy ovlivňuje intenzita, kterou chcete docílit. Přesně tak nelze určit dobu, která bude vyhovovat každému. Dobu působení ovlivňuje i stav a kvalita chloupků. V závislosti na tom je vhodné barvu odstranit po 2 – 4 minutách působení. Postačí vám použít mokrý vatový tampon. Barva obvykle vydrží po dobu 3 – 4 týdnů.

Jak obočí tvarovat?

Tvarování obočí je velmi individuální záležitostí. Každému bude slušet něco jiného. Tvar obočí je vhodné přizpůsobit velikosti a tvaru tváře, ale i velikosti a tvaru očí. Začátek obočí by měl být na stejné úrovni jako vnitřní strana oka. Končit by pak mělo s vnějším koncem oka. Pomocníkem pro měření vám může být kosmetický štětec nebo tužka. Obočí by nemělo být příliš blízko u sebe, blízko posazené obočí vytváří zamračený výraz a opticky zmenšuje oči. Příliš vzdálené obočí pak mění celkový vzhled a velikost očí.

Závěr

Barvy na obočí používají především ženy a proces barvení podstupuje i poměrně velké množství mužů. Bez používání různých přípravků na obočí se neobejdou především osoby s blond vlasy. Ty mívají obočí nevýrazné a často až neviditelné. Přípravky na obočí se však hodí i všem, kteří mají obočí řídké nebo velmi tenké.

Pomocí barvy můžete zvýraznit i velmi jemné chloupky a vaše obočí tak bude výraznější i opticky bohatší. Výhodou barvy je i delší životnost, díky ní nebudete muset obočí upravovat každý den. Barvy bývají voděodolné a nesmyjí se ani při pobytu v bazénu, při sportu nebo u moře.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroj: www.glamot.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (62 hodnocení)
​​

Alena Rajnochová

Alena Rajnochová

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela více různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které mě přivedly i k psaní vlastních příběhů. Díky nim jsem se dostala k profesnímu psaní. Ve volném čase se věnuji rodině, mám ráda turistiku, ale i relax u moře.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

1 komentář
  1. Já nedávno našla mezi narozeninovými dárky BeautyLash barvu na řasy a obočí v hnědé barvě o objemu 7 ml. Jsem velmi spokojená, protože aplikace byla maximálně jednoduchá, ale účinek naprosto dokonalý. Od mládí mám obočí světlé, což nevypadá zrovna nejlíp k hnědým vlasům, které mám, takže jsem za tu barvu na obočí opravdu moc ráda.

Přidat komentář

Recenzer
Logo