Pinzety

Pinzeta je malá kovová pomůcka, kterou v kosmetické taštičce ocení každá žena. Pomocí pinzety si ženy nejčastěji upravují obočí, avšak klasická pinzeta se bude hodit i v jiných situacích.

Kromě kosmetických pinzet lze pořídit také pinzety, které najdou uplatnění v kuchyni a dlouhé představování nepotřebuje ani pinzeta, která slouží k odstraňování klíšťat.

Přes výběrem si tedy ujasněte, kterou pinzetu ve své domácnosti opravdu využijete. Poté, co vyberete správný typ, bude vás zajímat zejména pořizovací cena, kterou určuje výrobní materiál, tvar a vzhled.

Porovnat ceny pinzet

Typy

Pinzety jsou k dostání v několika různých podobách. Kromě kosmetické pinzety, můžete pořídit i pinzetu do kuchyně nebo na klíšťata.

Kosmetická pinzeta

Kosmetická pinzeta slouží k vytrhávání obočí pinzeta na manikúru je určena k vytrhávání chloupků v obličeji. Kosmetická pinzeta se prodává v několika různých provedeních. Jednotlivé typy se liší tvarem hrotu. Pinzeta na manikúru má hrot rovný. Zvolit si můžete preferovaný tvar i délku. Správně zvolená pinzeta se musí dobře držet, proto je vhodné držení pinzety před nákupem vyzkoušet v obchodě.

Kosmetické pinzety se rozdělují do 3 skupin podle tvaru hrotu.

  • Rovný hrot – pinzety s rovným špičatým hrotem jsou vhodné pro ženy, které si pomocí pinzety aplikují umělé řasy. Tyto pinzety jsou nejpřesnější a zejména začátečníci ocení velmi jednoduché lepení umělých řas. Rovná pinzeta se používá i na trhání chloupků v obličeji nebo vytrhávání obočí. Pinzetu s rovným hrotem běžně k vytrhávání chloupků používají i muži a použít ji můžete i na vytahování třísek nejen z dětských rukou.
  • Šikmý hrot – pinzety s šikmým hrotem jsou k dostání ve dvou typech a to typu C a H. Pomocí této pinzety upravíte obočí do dokonalého oblouku. Šikmá pinzeta se však používá i na rychlejší aplikaci umělých řas. Zahnutý hrot vám umožní uchopit více řas najednou, což ocení zejména ženy, které mají s lepením řas již nějakou zkušenost. Šikmým hrotem se vyznačují i dekorační pinzety.

Nejlepší kosmetické pinzety

Tento žebříček představuje nejprodávanější produkty s nejvyšším hodnocením od zákazníků.

Pořadí Název Hodnocení  Cena od Porovnat ceny Koupit
1. Tweezerman pinzeta Slant ocelová 96 % 556 Kč Zobrazit Mall.cz
2. Steriwund pinzeta kosmetická rovná v pouzdře 90 mm 95 % 30 Kč Zobrazit Benu.cz
3. Essence pinzeta na obočí Eyebrow Tweezer 87 % 49 Kč Zobrazit vmd-drogerie.cz
4. Gabriella Salvete Tools Tweezer Metal 84 % 51 Kč Zobrazit Notino.cz
5. Solingen PL 184 pinzeta šikmá nikl 71 % 39 Kč Zobrazit Benu.cz

Kuchyňská pinzeta

Mezi speciální patří pinzety do kuchyně. Ty se hodí při vaření, pečení i grilování. Zručnější mohou pomoci pinzety vyrábět různé dekorace. Tyto pinzety jsou delší a příliš se neliší svým tvarem. Na jejich výrobu se používají různé materiály.

Pinzeta na klíšťata

Dalším typem je pinzeta na klíšťata. Ani tato pinzeta by neměla v domácnosti chybět. Pinzetu na klíšťata můžete použít na odstraňování klíšťat u lidí i zvířat. Na odstiňování klíšťat můžete použít i kosmetickou pinzetu, ale tato speciální pinzeta odstraní klíště spolehlivěji a bezpečněji.

Nejlepší pinzety na klíšťata

Tento žebříček představuje nejprodávanější produkty s nejvyšším hodnocením od zákazníků.

Pořadí Název Hodnocení  Cena od Porovnat ceny Koupit
1. O’Tom háčky na klíšťata 2 ks 93 % 102 Kč Zobrazit Benu.cz
2. Fixaplast Alfa pinzeta na klíšťata 1 ks 92 % 44 Kč Zobrazit Notino.cz
3. Trixie pinzeta na klíšťata plastová 9 cm 86 % 21 Kč Zobrazit Pompo.cz
4. Trixie SAFECARD plastová karta na vytahování klíšťat 8×5 cm 82 % 41 Kč Zobrazit Benu.cz
5. Trixie Pinzeta na klíšťata s kovovou pružinou 8 cm 81 % 30 Kč Zobrazit Pompo.cz

Délka pinzety

Pinzety se prodávají v různých délkách. Vhodnou velikost vybírejte podle toho, jak velké jsou vaše ruce.

  • Kosmetické pinzety – tyto pinzety se vyrábí nejčastěji v délce od 12 – 14 cm.
  • Kuchyňská pinzeta – délka kuchyňských pinzet bývá nejčastěji okolo 30 cm. Díky delší pinzetě nepřijdete do kontaktu s horkým spotřebičem.

Materiál

I materiál se liší v závislosti na typu pinzety. Koupit můžete pinzetu vyrobenou z kovu nebo plastu.

Kosmetická pinzeta

Kosmetické pinzety jsou vyrobeny z vysoce kvalitní chirurgické oceli. Výrobní materiál si tedy v tomto případě nevyberete, ale můžete se alespoň zvolit barvu pinzety. Kromě klasické nerezové jsou oblíbené pinzety v duhových barvách, ale pořídit můžete i zlatou, černou a další variantu.

Kuchyňská pinzeta

Pinzety do kuchyně se vyrábí z kovu, plastu nebo silikonu. Velmi častá je pak kombinace více různých materiálů. Pinzeta do kuchyně musí odolat vysokým teplotám a je třeba, aby byl výrobní materiál zdravotně nezávadný. Praktické bude, pokud vám výrobní materiál umožní používat myčku na nádobí.

  • Pinzeta na klíště – pinzety a další pomůcky k odstraňování klíšťat se vyrábí převážně z plastu. Spíše výjimečně narazíte na pinzetu vyrobenou z kovu.

Značka

Výrobců pinzet je celá řada. Každý výrobce se specializuje na jeden typ pinzety. Kosmetické pinzety v různých cenových relacích nabízí Vetus, Kiepe, Solingen, Tweezerman, Bahco a mnoho jiných. Kuchyňskou pinzetu koupíte od značky Tescoma, Leifheit, Orion a dalších výrobců kuchyňských potřeb. Pinzetu vhodnou k odstraňování klíšťat koupíte od Bogar, Predator, Trixie atd.

Cena

Pořizovací cena pinzety není nijak vysoká, dovolit si ji může prakticky každý. Cena není příliš ovlivněna typem pinzety, ale určuje ji především výrobní materiál či vzhled. Kosmetické i kuchyňské pinzety koupíte za cenu v rozmezí 30 – 800 Kč. Nejlevnější pinzety na manikúru jsou vyrobeny z kovu, ale nemají ergonomický tvar a nejsou výjimečné svým vzhledem.

Porovnat ceny pinzet

Údržba

Pinzetu budete používat k péči o tělo, nebo k odstraňování klíšťat. Proto je nutné použitou pinzetu pravidelně čistit a dezinfikovat. Některé modely snesou i sterilizaci. Sterilizovat je nutné především profesionální pinzety, které přijdou do kontaktu s větším počtem osob.

Otázky a odpovědi

Jak by měla vypadat kosmetická pinzeta?

Nejdůležitější částí pinzety je ostrý a kvalitní hrot, který se bude dokonale dovírat. Dovírající hrot vám umožní řasu nebo chloupek pevně uchopit a následně vytrhnout.

Jak bezbolestně používat kosmetickou pinzetu?

Kosmetická pinzeta se používá i k vytrhávání chloupků, ale častěji se používá k vytrhávání obočí, což může být velmi bolestivá a ne příliš populární činnost. Aby bylo používání pinzety i v těchto situacích příjemné, doporučuje se ji vložit na několik minut do mrazáku.

Díky nízké teplotě dojde ke zklidnění pokožky. Ke zklidnění pokožky a méně bolestivému trhání však můžete použít i horkou koupel nebo sprchu.

Co lze použít na odstraňování klíšťat?

Přisáté klíště odstraníte pomocí různých praktických pomůcek, které lze koupit v každé lékárně. Oblíbené jsou speciální kleštičky na klíšťata. Koupit můžete i háčky, které se používají pro odstraňování klíšťat u zvířat. Dražší pomůckou je vytahovač na klíšťata.

Vytahovače jsou většinou vybaveny LED světlem, které se hodí především při odstraňování klíšťat z vlasové části nebo zvířecích chlupů. Poslední možností je klíště odstranit pomocí odstraňovače s lupou.

Závěr

Pinzeta najde své uplatnění v každé domácnosti. Jedná se o malého neocenitelného pomocníka, který se hodí v péči o vzhled nejen žen. Jestliže vybíráte kosmetickou pinzetu a stále si nejste jistí, který typ pro vás bude ideální, můžete koupit celou sadu pinzet. Zde najdete pinzetu s rovným i šikmým hrotem. Při lepení umělých řas se vám může hodit i praktický stojánek, do kterého můžete pinzetu během této činnosti bezpečně vkládat.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroje: www.smartlashes.cz, www.wikipedia.org

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

4.9/5 (56 hodnocení)
​​

Alena Rajnochová

Alena Rajnochová

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela více různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které mě přivedly i k psaní vlastních příběhů. Díky nim jsem se dostala k profesnímu psaní. Ve volném čase se věnuji rodině, mám ráda turistiku, ale i relax u moře.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

3 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
  1. Vystřídala jsem několik pinzet, ale žádná mi pořádně nevyhovovala. Pak jsem narazila na váš článek a dala na vaše rady i hodnocení podle Heureky, až jsem si nakonec vybrala Celimed 19-0277 pinzetu anat.15 cm a jsem moc nadšená. Konečně jsem sehnala tu správnou pinzetu, se kterou se mi dobře pracuje.

  2. Objednala jsem si kosmetickou pinzetu a je velmi praktická, protože se s ní dobře pracuje. Kvalita super, cena nízká a krásně se vejde do taštičky.

  3. Koupila jsem si pinzetu na vytrhávání obočí a jde to s ní moc dobře. Obočí vypadá skvěle, a když člověk vybere tu správnou, tak to ani tolik nebolí.

Přidat komentář

Recenzer
Logo