Tužky na obočí

Tužka na obočí slouží k vyplnění chybějících chloupků, které celkově zvýrazní obličej a hlavně oči. Stejně tak s ní můžete tvar orámovat a vyplnit, pokud vám například příroda moc hustoty v této oblasti nenadělila. Ať už máte obočí tmavé nebo světlé, určitě se vám do vaší kosmetické sbírky bude tužka hodit. Podle čeho ji budete vybírat?

Porovnat ceny tužek

Typy

Tužky na obočí můžeme rozdělit do dvou kategorií, a to podle barvy a podle provedení. Aby vám tužka vyhovovala a vypadala na obočí přirozeně, je důležité vědět, jaké typy se vyrábějí a jaké výhody přinášejí.

Typy podle barvy

Podle barvy vlasů vybíráte také barvu tužky na obočí, která může být buď světle hnědá, tmavě hnědá či černá. K jakým vlasům se hodí, jaká barva? Pamatujte, že obecně platí, že by odstín tužky měl být o jeden odstín tmavší než u vlasů.

Světle hnědá

Pokud jste blondýna nebo zrzka, půjde k vám světle hnědá, která lehce zvýrazní vaše obočí a udělá z něj vaši přednost. Protože jste světlý typ, mohlo by se lehce stát, že to s barvou přeženete, proto vždy nanášejte nejprve menší vrstvu a postupně doplňujte v případě, že to bude třeba.

Tmavě hnědá

Pro brunety a černovlásky jsou tužky na obočí tmavě hnědé, nesmí se to s nimi ale přehánět. Stačí pouze pár přejetí a obočí je sjednoceno.

Černá

Barvy vlasů jako je fialová, červená a podobné odstíny vyžadují tmavší obočí, aby působily přirozeně, což přebarvené světlé typy nemají. V takových případech budete využívat spíše černou tužku na obočí.

Typy podle provedení

Bude se vám lépe používat vysouvací, ořezávací nebo tužka ve formě fixu? Každá se svým provedením i vlastnostmi liší.

Dřevěná tužka na obočí

Tužka na obočí, která se nevysouvá a funguje v podstatě jako tužka na kreslení, se nazývá dřevěná a je považována za klasickou. Protože obsahuje tvrdší tuhu, přesněji se s ní dokreslují jednotlivé chloupky. Nevýhodou je, že ji musíte ořezávat a ke konci spotřeby je téměř nepoužitelná, protože je příliš malá na úchop.

Automatická neboli vysouvací tužka na obočí

Když se vám nechce tužku ořezávat, pořídíte si vysouvací variantu, která se automaticky ořezává. Její tuha je sice měkčí, ovšem je praktická.

Tužka na obočí ve formě fixu

Toužíte po déle trvajícím efektu namalovaného obočí? Fixou nanášíte tekutou náplň buďto úzkým špičatým nebo plochým čtyřcípým aplikátorem pro vykreslení celého obočí. Touto tužkou vám obočí zůstane namalované po několik dní.

Tužka na obočí s kartáčkem

Pro přirozenější efekt můžete po dokreslení obočí ještě chloupky pročísnout. Tužka je buďto dřevěná nebo automatická.

Voděodolná tužka na obočí

Na léto je voděodolná tužka na obočí absolutní nutnost. Odolá potu, vlhku, omývání vodou i koupání, takže se nemusíte bát, že se vám smyje.

Tužka na obočí s tattoo efektem

O dlouhotrvajícím účinku už jsme tu mluvili. Tattoo efekt znamená „dočasné tetování”, což je v praxi vyplněné obočí po několik dní. Barva je voděodolná, takže vydrží za každých podmínek. Má plochý hrot se čtyřmi cípy a můžete ji najít také pod názvem permanentní tužka na obočí nebo 4D tužka na obočí.

Náplně do tužek na obočí

Náplň v tužkách může být buďto tuhá nebo měkká, podle toho se vám s ním bude lépe nebo hůře manipulovat. Tuhou náplň lze ořezat, a tak přesněji vytvarovat obočí. Měkké náplně jsou jemnější a dokreslit s nimi můžete jednotlivé chloupky i větší plochy obočí. Jedná se o dlouhotrvající a voděodolnou variantu, která je buďto gelová, vosková či krémová.

Alternativy

Pokud je na vás tužka moc výrazná, můžete si obočí zvýraznit také jinými pomůckami. Například stíny na obočí, které ale nebudou tak dobře držet. Výsledný efekt však bude jemnější a nemusíte se bát, že by hrany byly ostré.

Pokud byste rády dlouhodobě nabarvené obočí, můžete si nechat udělat permanentní make-up, a to buďto vytetováním chloupků nebo vyplněním pomocí barvy, díky které bude obočí vypadat hustší, nebo zkombinováním obou metod. Takto vám obočí vydrží jeden až čtyři roky bez toho, aniž byste ho museli upravovat sami, díky čemuž ušetříte čas i peníze.
Nechcete si obočí malovat vůbec? Použijte na něj jen gel, kterým ho zafixujete a zkrotíte neposedné chloupky do požadovaného tvaru, který vám v některých případech vydrží po celý den.

Funkce

Tužky na obočí mají za cíl ho zvýraznit, doplnit chloupky, které chybí nebo vytvarovat obočí tak, jak byste si přáli. Některé ženy si ho tužkou pouze ohraničují a poté ho učešou. Kartáček se u některých tužek vyskytuje jako součást na protilehlé straně, spíše u dražších produktů.

Značka

Značek existuje spoustu, tužky na obočí vyrábí snad každá. Mezi ty nejlepší patří Benefit Cosmetics, NYX nebo Dermacol. Pohybují se v různých cenových kategoriích, záleží na vašich preferencích.

Cena

Ty nejobyčejnější tužky, což jsou dřevěná provedení, se dají sehnat již do ceny 150 Kč. Musíte je ve většině případů ořezávat, jen minimálně se setkáte s vysouvacími modely. Od 150 do 300 Kč se pohybují vysouvací tužky na obočí, popřípadě nějaké kvalitnější dřevěné, jejichž součástí je kartáček na učesání.

Nad 300 Kč se vyrábějí ty nejkvalitnější tužky, které jsou obohaceny o látky, které chloupky skvěle zafixují a umožní jednoduché nanášení, zároveň dlouho vydrží, a to dokonce až několik dní.

Porovnat ceny tužek

Údržba

Pokud zakoupíte klasickou dřevěnou tužku na obočí, musíte ji čas od času ořezat, aby byla špičatá a dalo se s ní obočí vyplňovat. Jinak ale není třeba o tužku nijak pečovat, vysouvací se dokonce ořezává sama.

Otázky a odpovědi

Podle čeho vybrat tu správnou tužku na obočí?

Zaměřte se na barvu svých vlasů tak, aby k ní obočí vypadalo přirozeně. Dále se rozhodujte podle toho, co vám osobně vyhovuje – raději tvrdá nebo měkká tuha? Od toho se bude odvíjet také cenová kategorie.

Jaké typy tužek existují?

Nejklasičtější je dřevěná tužka, kterou je třeba jednou za čas ořezat. U některých značek navíc objevíte kartáček, který vytvoří po pročesání obočí přirozenější efekt. O něco dražší varianta je potom automatická neboli vysouvací tužka, která je měkčí a barví více.

Pokud chcete efekt nabarveného obočí na delší dobu, vyzkoušejte tužku ve formě fixu. Voděodolnou verzi využijete v létě, kdy se nemusíte bát potu, umývání vodou ani koupání. Posledním typem je tužka s tattoo efektem, která obočí zafixuje a upraví na několik dní.

Je lepší měkká nebo tuhá náplň tužky na obočí?

Měkká náplň více kreslí, s tuhou se vám budou lépe dělat detaily. Záleží na tom, co preferujete vy a jaké záměry s tužkou máte. Na vyplnění celého obočí bude lepší měkká tuha, na ohraničení či dovybarvení chloupků zase tvrdá.

Závěr

Ať už máte obočí světlejší nebo tmavší, tužka na obočí dokáže váš obličej zvýraznit a doladit celkový make-up. Její barva by měla být o odstín tmavší, než jsou vaše vlasy, aby vypadala přirozeně. Dobarvěte s ní chybějící chloupky nebo vytvarujte obočí do takového tvaru, který byste si přáli mít. Důležité je, abyste to nepřehnali, jinak se vaše obočí stane poutačem pozornosti. Raději nanášejte barvu postupně a v případě potřeby přidávejte.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroj: www.wikipedia.org

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (90 hodnocení)
​​

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je naším cílem. Více o nás. Spolupráce a kontakt. Jsme i na sociálních sítích: Instagram a Facebook.

1 komentář
  1. Tužky na obočí kupuji už celá léta od Avonu a vůbec neřeším jakékoliv jiné značky. Stávalo se mi totiž, že jsem po těch tužkách z drogerie dostávala velmi nepříjemné alergické reakce, což se mi teď už nestává, protože ty z Avonu mi plně vyhovují a jsou šetrnější než mnohé drahé vyhlášené značky.

Přidat komentář

Recenzer.cz
Logo