Bazény pro psy

Horké letní počasí dokáže potrápit každého a psi rozhodně nejsou výjimkou. Každý pes reaguje na horko trochu jiným způsobem, ale většinou najdete v horkých letních dnech svého miláčka ukrytého v chladivém stínu. Pes je tvor, který většinou velice kladně reaguje na vodu a koupání všeobecně.

V parných dnech tak ocení možnost osvěžit se a ochladit při koupání v rybníku nebo potoce. Ti, kteří nemají možnost vyrážet se svým mazlíčkem na pravidelné výlety k přírodním vodním plochám, mohou psovi na zahradu či balkon pořídit psí bazének.

Bazény pro psy mají mnoho podob, proto je před nákupem vhodné zjistit, co vše dnešní trh nabízí. Poté postačí vybrat tu správnou velikost a pozornost byste měli věnovat i výrobnímu materiálu. Za kvalitu jakéhokoliv zboží ručí z velké části výrobce a na váš výběr bude mít pochopitelně vliv i pořizovací cena.

Porovnat ceny bazénů pro psy

Nejlepší bazény pro psy

Tento žebříček představuje nejprodávanější produkty s nejvyšším hodnocením od zákazníků.

Pořadí Název Hodnocení  Cena od Porovnat ceny Koupit
1. Karlie bazén pro psy 160 x 30 cm 100 % 2 197 Kč Zobrazit Mall.cz
2. Marimex Skládací bazén pro psy 100 cm 99 % 490 Kč Zobrazit Marimex.cz
3. Nobby bazén pro psa skládací 120 x 30 cm 95 % 1 129 Kč Zobrazit Megaknihy
4. MARIMEX Bazén pro psy skládací 120 cm 91 % 1 390 Kč Zobrazit Alza.cz
5. Karlie Bazén sklád. nylon 120 x 30 cm 85 % 1 135 Kč Zobrazit Mall.cz

Typy

Bazénky pro psy mají mnoho podob, nejčastěji se jedná o kulaté či oválné bazény. Tyto tvary jsou dostatečně stabilní a výhodou i to, že jejich součástí nejsou žádné rohy nebo ostré hrany.

 • Skládací – v současné době jsou na trhu nejvíce zastoupeny praktické skládací bazény, které se vejdou do tašky. Díky tomu je můžete jednoduše uskladnit a snadno převážet.
 • Pevné – pevné bazény jsou o něco stabilnější, ani v tomto případě není nutné bazén nafukovat. Pevné bazény jsou vyrobeny z kovu nebo plastu a jejich výběr je v tomto případě velmi omezený.

Velikost

Bazény lze koupit v mnoha velikostech. Tento výrobek psovi neumožní plavat, má mu však přinést potřebné osvěžení. Obecně se tak bazény pro psy dělí dle velikosti do 3 základních skupin, přičemž hlavní roli hraje velikost a rasa psa. Bazén by měl psovi umožnit stát uvnitř všema nohama

Jestliže máte velkou zahradu a nejste limitování prostorem, můžete pochopitelně psovi připravit větší vodní plochu. Bazén není nutné napouštět plný, postačí, pokud si pes bude moci namočit nohy a bude mít možnost v bazénku poležet.

 • Malé – nejmenší bazény udělají radost malým psím plemenům, například jorkšírům nebo čivavám.
 • Střední – v největším zastoupením jsou bazény střední velikosti vhodné pro husky, labradory, německé ovčáky, slovenské čuvače atd.
 • Velké – největší velikost budou potřebovat obří psí plemena například vlkodav, doga, bernardýn atd.

Materiál

Na výrobu bazénu pro psy se používají prakticky stejné materiály, jako na výrobu rodinných zahradních bazénů. Koupit můžete bazén nafukovací, plastový nebo kovový. Výrobní materiál ovlivní nejen kvalitu a životnost bazénu, ale i jeho stabilitu a hmotnost.

 • Nafukovací bazény – pořídit ho můžete spíše velmi klidnému psovi, který nemá tendence do bazénu skákat, ale poleze do něho s opravdovou rozvahou. V případě nafukovacích bazénů nemůžete počítat s žádnou velkou životností a obecně se tyto varianty spíše nedoporučují.
 • PVC – nejoblíbenější jsou bazény z PVC, které jsou mnohem odolnější a přitom lehké. Mnohým bazénům nechybí například protiskluzová povrchová úprava. U lehčích bazénů se zaměřte na pevnost konstrukce. Pes by neměl bazén převrhnout ani při živější hře. Obecně je stabilita lehkých bazénů horší. PVC bazény jsou velmi skladné, snadno je rozložíte a vzít je můžete i na chatu nebo dovolenou.
 • Plast – plastové bazény jsou náročnější na prostor, ale díky tomu, že jsou těžší, nebudou při psích radovánkách cestovat po zahradě. Plastové bazény spíše nebývají doplněny o výpusť, a budou se tedy obtížněji čistit.
 • Kov – velkým psům můžete pořídit i těžký bazén vyrobený z kovu. Kovové bazény se vyrábí z několikacentimetrového plechu, který musí být opatřen antikorozní povrchovou úpravou. Na kovový bazén však narazíte spíše výjimečně, zhotovit si ho můžete nechat na zakázku.

Možnosti

Bazény pro psy musí být praktické a bezpečné. Velké množství psích bazénků tak mívá z pro větší pohodlí výpusť na vody a pro větší bezpečí protiskluzovou úpravu. Mezi praktické příslušenství, díky kterému vydrží voda v lepším stavu, patří ochranný kryt. Ten psovi zabrání lézt do bazénu po dobu vaší nepřítomnosti.

Oblíbené jsou i stříkací bazény, které lze připojit na vodní hadici. Bazény mají stříkací otvory umístěny po celém obvodu. Koupit můžete i bazén, který má po stěnách speciální samochladící gelovou vrstvu. Gel udrží vodu déle chladnou.

Značka

Výrobou psích bazénů se zabývá překvapivě velké množství výrobců. Mezi vysoce kvalitní patří známý výrobce bazénů Marimex. Oblíbené jsou i bazény značky Karlie, Flamingo, Trixie, Meedo, Nobby a další. V případě psích bazénků je spíše jedno, kterého výrobce upřednostníte. Jednotlivé modely se od sebe příliš neliší a svůj účel plní dobře každý.

Cena

Pořizovací cena bazénů začíná na cca 300 Kč. Vybírat můžete mezi skládacími i stříkacími bazény. Ani nejlevnějším bazénům mnohdy nechybí praktická výpusť. Obvykle se však cena bazénů pohybuje od 400 – 900 Kč. Cena největších bazénů obvykle šplhá nad 1 000 Kč.

Porovnat ceny bazénů pro psy

Otázky a odpovědi

Kolik množství vody do bazénu napustit?

Voda by měla psovi dosahovat po hrudník. Obecné doporučení říká, že pes se musí ochlazovat pozvolna, přičemž záda se doporučuje nenamáčet. O hloubce však rozhoduje i tom, jaký má pes ke koupání vztah. Zatímco některým postačí namočit tlapky, jiní se mohou v bazénu povalovat dlouhou dobu. Vhodné je tedy začít s menším množstvím vody a počkat si na reakci vašeho mazlíčka. Zatímco někteří si s psím brouzdalištěm pohodlně vystačí, jiným můžete několik centimetrů dopustit.

Jak bazén čistit?

K čištění bazénu nebudete potřebovat chemii. Pes do prostoru bazénu pravděpodobně nanosí písek, trávu, hlínu a další nečistoty. Proto bude nutné čas od času bazén vylít, vytřít a opětovně napustit. I to, jak často bude třeba vodu měnit, ovlivní temperament vašeho psa. Pro snadnější čištění je ideální psí bazén s výpustí. Po uvolnění výpusti voda odteče, aniž byste s bazénem museli nějak složitě manipulovat.

Kolik stupňů by měla voda mít?

Také teplotu vody určuje z velké části rasa a temperament psa. V každém případě je nevhodné a dokonce zdraví ohrožující, koupat nebo sprchovat psa ledovou vodou. V tomto případě můžete přehřátému psovi způsobit teplotní šok.

Voda v bazénu by tedy neměla být ledová, její teplota by měla mít cca 20°C, přičemž malým psím plemenům bude vyhovovat spíše teplejší voda a tem velkým naopak nebude vadit voda chladnější. K dostání jsou i speciální samochladící bazény, které jsou schopné vodu udržet déle teplou.

Závěr

Používání bazénu by mělo být pro psa zábavné a určitě ne stresující. Ne každý pes se vám za nákup bazénu odvděčí veselým dováděním. Někteří psi nemají vodu rádi vůbec, jiným udělá radost stříkající hadice a další nebudete moci z vody dostat vůbec. Při prvním použitím byste neměli psa nutit vlézt do vody násilím. Napusťte mu pouze mělké brouzdaliště, do kterého mu vhodíte jeho oblíbenou hračku. Poté, co si pes na bazén zvykne, může se ve vodě na poměrně dlouhou dobu zabavit.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroj: www.tivis.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (41 hodnocení)
​​

Alena Rajnochová

Alena Rajnochová

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela více různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které mě přivedly i k psaní vlastních příběhů. Díky nim jsem se dostala k profesnímu psaní. Ve volném čase se věnuji rodině, mám ráda turistiku, ale i relax u moře.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

4 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
 1. Pro naše trhače jsme kupovali bazén už několikrát, ale zatím ještě žádný nevydržel, až na Karlie bazén pro psy 160 x 30 cm, který je opravdu super. Bylo štěstí, že jsme na něj narazili, protože už jsme to pomalu vzdali a nedoufali, že ještě seženeme vhodný bazén, který nebude hned proděravěný, jako ty předchozí.

 2. Já jsem našemu hafíkovi pořídila Flamingo Bazén pro psy Splatter modrý 80 x 20 cm a v létě z něj pomalu nechce ani vylézt. Jestli váš pejsek miluje vodu, určitě doporučuji něco takového pořídit, protože je to báječně osvěží a vyřádí se jako štěňátka, i když už je mu 7 let.

 3. Máme tři hafany a milují vodu, takže jsme jim objednali Karlie bazén pro psy 160 x 30 cm, ať mají nějakou zábavu na léto. Bazén má dobrou kvalitu a velmi zajímavé zpracování.

 4. Náš pes miluje vodu a vydrží se v ní cákat klidně hodinu. Na zahradu jsem mu pro letní měsíce pořídila bazén pro psy od Marimexu. Výhodou je, že se dá pěkně složit a uložit, když není aktuálně potřeba.

Přidat komentář

Recenzer
Logo