Brusky na nehty

Bruska na nehty je modernější, rychlejší, příjemnější a kvalitnější způsob, jak dosáhnout krásných nehtů v pohodlí domova. V domácím prostředí většina žen pečuje o nehty pomocí pilníků, což je zdlouhavá, mnohdy i několikahodinová práce.

Často se vám ani nepodaří dosáhnout stejnoměrného tvaru všech nehtů. Pomocí brusky bude vše hotovo do 30 minut. V začátcích bude pravděpodobně broušení nehtů obtížnější, ve chvíli, kdy se vám podaří získat ten správný grif, půjde vše, jako po másle.

Při výběru brusky se zaměřte na četnost používání, materiál i tvar frézek. Důležitý je i počet otáček, či dostupnost náhradních dílů.

Porovnat ceny brusek na nehty

Typy

Před nákupem je třeba zvážit kdo vše a jak často bude brusku na nehty využívat. V případě, kdy bude sloužit bruska pouze vám a bude modeláž provádět méně často, vystačíte si s levnější základní bruskou. Ty, které potřebují brusku i pro komerční využití, nebo budou nehty upravovat běžně více osobám, budou potřebovat spíše profesionální přístroj.

Pro domácí využití

Levnější brusky mají menší počet otáček i nižší výkon. Jejich konstrukce většinou neumožňuje brusku používat v prašném prostředí. Díky tomu vyžadují občasnou údržbu, kdy je třeba brusku od prachu očistit, aby nedošlo k zadření motorku.

Pro profesionální využití

Brusky zvládnou náročnější provoz především díky většímu výkonu a počtu otáček. U těchto výrobků by vás měla zajímat také hlučnost a delší práci usnadní i ergonomická rukojeť. Prach, který při broušení vzniká, je možné ihned odsávat a nemusíte se obávat případného zanesení motorku.

zpět k obsahu ↑

Frézky

Součástí balení by měly být i náhradní frézky, právě těmi budete broušení provádět. Frézky patří mezi základní příslušenství, které budete pravidelně dokupovat, díky tomu můžete vyzkoušet více tvarů i hrubostí.

Frézky se liší právě tvarem a vyrobené mohou být hned z několika různých materiálů. Zejména v případě, kdy vybíráte brusku pouze pro osobní využití, nemusíte využít všechny typy frézek. Proto je vhodné vědět alespoň několik jejich základních parametrů.

Jednotlivé frézky mají odlišnou hrubost, v závislosti na hrubosti se používají každá jiným způsobem.

Hrubá frézka

Hrubá frézka by měla být základním vybavením každé brusky. Tato frézka odstraní materiál gelových nehtů. S její pomocí odstraníte i různou dekoraci jako kamínky nebo třpytky.

Při používání hrubé frézky odletují hrubší nečistoty, které nepoletují vzduchem. Hrubé frézky mohou mít různě tvarované drážky a může se vám stát, že budete muset vyzkoušet více tvarů, než narazíte na ten, který vám bude vyhovovat nejvíc.

Jemná frézka

Jemnější frézky jsou určené k čištění a podbrušování. Poznáte ji podle zkosených stran, díky kterým je broušení přesnější.

Speciální frézka

Zcela odlišný tvar má frézka, která je určená k odstranění nehtové blanky i úpravě nehtového valu. U této frézky se více než kdy jindy zaměřte na výrobní materiál. Vhodným materiálem je diamant nebo safír.

Nástavec na brusné válečky

Nástavce na brusné válečky jsou prodávány po více kusech a odlišují se stejně jako pilníky hrubostí. Jedná se o příslušenství na jedno použití a to z hlediska hygieny. Každá zákaznice by měla být ošetřena jedním nástavcem.

zpět k obsahu ↑

Materiál frézky

Při výběru frézky narazíte na různé materiály. Výběr správného materiálu je velmi důležitý, protože při nevhodně zvoleném materiálu riskuje poškození nehtu. Při výběru materiálu je nutné zohlednit, zda budete upravovat přírodní nebo umělé nehty.

 • Karbid – je materiál určený pro úpravu gelových nehtů
 • Titan – nejtvrdší materiál, který si poradí i s akrylátovými nehty.
 • Safír a diamant – tyto materiály volte v případě, že budete upravovat přírodní nehty. Kromě nehtů se tyto materiály využívají i k odstranění ztvrdlé kůže a úpravě nehtového valu. Diamant je o něco málo tvrdší než safír, který patří k té nejšetrnější možnosti.
 • Papír – z tohoto materiálu jsou vyrobeny jednorázové nástavce. Výhodou je nízká pořizovací cena a výběr ze 3 hrubostí.
zpět k obsahu ↑

Výkon

Výkon se v případě brusky na nehty odvíjí podle počtu otáček. Kvalitní bruska by měla mít možnost otáčky regulovat, díky čemuž ji můžete používat mnoha způsoby. Kvalitní bruska vhodná pro domácí používání by měla mít cca 30 000 ot/min. Profesionální brusky mají i 40 000 ot/min.

zpět k obsahu ↑

Značka

Výrobce je v případě brusky na nehty důležitý také z hlediska nákupu náhradních dílů. U těch by vás měla zajímat i cena, protože i z tohoto hlediska je jednotlivé značky liší. Samozřejmostí by měla být také záruka nebo pozáruční servis. K oblíbeným bruskám patří výrobky značky ISO, Promed, Beautylushh, Allepaznokcie a další.

zpět k obsahu ↑

Cena

Nejlevnější minibrusky, které mají podobu pera, koupíte od 200 Kč. I v této kategorii je možné najít poměrně kvalitní výrobky, které umožňují regulovat rychlost. Součástí balení jsou koncovky i nástavce.

Od 500 Kč jsou k dostání první elektrické brusky, které jsou ideální pro domácí použití. Brusky umožňují výměnu frézek i změnu rychlosti. Některé brusky umožňují změnu směru otáčení. Cena profesionálních brusek se pohybuje od 1 500 – 3 000 Kč.

Porovnat ceny brusek na nehty

zpět k obsahu ↑

Otázky a odpovědi

Jakým způsobem jsou brusky na nehty napájeny?

Nejmenší domácí brusky lze napájet pomocí tužkových baterií. Tyto výrobky však zpravidla neumožňují dokoupit další frézky a mnohdy ani neumožní výměnu baterií. Životnost brusky je tedy dána pouhou životností baterií.

Narazit však můžete i na výjimky. Pokud tedy budete vybírat brusku na tužkové baterie, zjistěte si nejdříve velmi pečlivě, co vše vám bruska umožní. Mnohem kvalitnější jsou elektrické brusky, které umožňují výměnu frézek a oceníte i jejich další funkce. I tato kategorie přináší jednodušší modely ideální pro domácí použití.

Jak vybrat správnou frézku?

Výběr frézky nemusí být v začátcích úplně jednoduchý. Orientovat se můžete podle barvy proužku, kterým by měly být kvalitní frézky označeny. Frézky se žlutým proužkem jsou určeny pro přírodní nehty. Pomocí frézky s červeným proužkem odstraníte i upravíte gelové nehty. Modrým proužek je určen frézkám, které pracují s UV gelem.

Frézky s černým nebo zeleným proužkem využije k péči o akrylové nehty či polygel. A k dostání jsou i frézky s fialovým proužkem, které jsou vhodné na úpravu přírodní nehtů, odstraníte s nimi gel lak a provede drobné úpravy akrylové či gelové modeláže.

Mají brusky na nehty nějaké funkce?

Jednou ze základních funkcí je změna chodu. Tato funkce má vliv na pohodlí a umožní vám poskytnout kvalitní péči oběma rukám. Dražší brusky jsou doplněny také o odsávání prachu. U těchto typů oceníte také tichý chod či minimum vibrací.

zpět k obsahu ↑

Závěr

Bruska na nehty není jen pomocník, díky kterému docílíte ideálního tvaru vašich nehtů. Používat ji můžete k odstranění nehtové kůžičky či zrohovatělé kůže na nohou. Aby bruska dobře sloužila, neměli byste zapomenout ani na pravidelnou údržbu, to je, odstraňování prachu. Pomoci vám může vlhčený hadřík i vysavač.


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

​​

   Budeme rádi za váš komentář. Pište prosím slušně a s přidanou hodnotou. Komentáře schvaluje správce.


  Komentáře / diskuse / hodnocení

  GDPR: Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC. Po odeslání komentáře zpracováváme tyto údaje - jméno, e-mail a IP adresu. E-mail používáme pro odeslání informační zprávy, že vám někdo odpověděl na dotaz. Pro jiné účely jej nevyužíváme. IP adresu sledujeme z důvodu ochrany před spamem. Pro odstranění údajů nás kontaktujte na info@recenzer.cz