Brusky na nehty

Bruska na nehty je modernější, rychlejší, příjemnější a kvalitnější způsob, jak dosáhnout krásných nehtů v pohodlí domova. V domácím prostředí většina žen pečuje o nehty pomocí pilníků, což je zdlouhavá, mnohdy i několikahodinová práce.

Často se vám ani nepodaří dosáhnout stejnoměrného tvaru všech nehtů. Pomocí brusky bude vše hotovo do 30 minut. V začátcích bude pravděpodobně broušení nehtů obtížnější, ve chvíli, kdy se vám podaří získat ten správný grif, půjde vše, jako po másle.

Při výběru brusky se zaměřte na četnost používání, materiál i tvar frézek. Důležitý je i počet otáček, či dostupnost náhradních dílů.

Porovnat ceny brusek na nehty

Nejlepší brusky na nehty

Tento žebříček představuje nejprodávanější produkty s nejvyšším hodnocením od zákazníků.

Pořadí Název Hodnocení  Cena od Porovnat ceny Koupit
1. JSDA Power 35W JD500 91 % 1 659 Kč Zobrazit Fabulo.cz
2. APT AG131C 89 % 559 Kč Zobrazit Mall.cz
3. Nehtyprofi JSDA JD700 35W 84 % 1 359 Kč Zobrazit Naninails.cz
4. Beautylushh 8945 83 % 299 Kč Zobrazit Darekvakci.cz
5. ISO YC-01 Bruska na nehty 72 % 299 Kč Zobrazit Mall.cz

Typy

Před nákupem je třeba zvážit kdo vše a jak často bude brusku na nehty využívat. V případě, kdy bude sloužit bruska pouze vám a bude modeláž provádět méně často, vystačíte si s levnější základní bruskou. Ty, které potřebují brusku i pro komerční využití, nebo budou nehty upravovat běžně více osobám, budou potřebovat spíše profesionální přístroj.

Pro domácí využití

Levnější brusky mají menší počet otáček i nižší výkon. Jejich konstrukce většinou neumožňuje brusku používat v prašném prostředí. Díky tomu vyžadují občasnou údržbu, kdy je třeba brusku od prachu očistit, aby nedošlo k zadření motorku.

Beautylushh 8943 s nástavci XXL

Ukázka brusky na nehty pro domácí využití: Beautylushh 8943 s nástavci XXL

Pro profesionální využití

Brusky zvládnou náročnější provoz především díky většímu výkonu a počtu otáček. U těchto výrobků by vás měla zajímat také hlučnost a delší práci usnadní i ergonomická rukojeť. Prach, který při broušení vzniká, je možné ihned odsávat a nemusíte se obávat případného zanesení motorku.

Beautylushh Beauty 233 68W frézka + frézy

Ukázka brusky na nehty pro profesionální využití: Beautylushh Beauty 233 68W frézka + frézy

Frézky

Součástí balení by měly být i náhradní frézky, právě těmi budete broušení provádět. Frézky patří mezi základní příslušenství, které budete pravidelně dokupovat, díky tomu můžete vyzkoušet více tvarů i hrubostí.

Frézky se liší právě tvarem a vyrobené mohou být hned z několika různých materiálů. Zejména v případě, kdy vybíráte brusku pouze pro osobní využití, nemusíte využít všechny typy frézek. Proto je vhodné vědět alespoň několik jejich základních parametrů.

Jednotlivé frézky mají odlišnou hrubost, v závislosti na hrubosti se používají každá jiným způsobem.

Hrubá frézka

Hrubá frézka by měla být základním vybavením každé brusky. Tato frézka odstraní materiál gelových nehtů. S její pomocí odstraníte i různou dekoraci jako kamínky nebo třpytky.

Při používání hrubé frézky odletují hrubší nečistoty, které nepoletují vzduchem. Hrubé frézky mohou mít různě tvarované drážky a může se vám stát, že budete muset vyzkoušet více tvarů, než narazíte na ten, který vám bude vyhovovat nejvíc.

Jemná frézka

Jemnější frézky jsou určené k čištění a podbrušování. Poznáte ji podle zkosených stran, díky kterým je broušení přesnější.

Speciální frézka

Zcela odlišný tvar má frézka, která je určená k odstranění nehtové blanky i úpravě nehtového valu. U této frézky se více než kdy jindy zaměřte na výrobní materiál. Vhodným materiálem je diamant nebo safír.

Nástavec na brusné válečky

Nástavce na brusné válečky jsou prodávány po více kusech a odlišují se stejně jako pilníky hrubostí. Jedná se o příslušenství na jedno použití a to z hlediska hygieny. Každá zákaznice by měla být ošetřena jedním nástavcem.

Materiál frézky

Při výběru frézky narazíte na různé materiály. Výběr správného materiálu je velmi důležitý, protože při nevhodně zvoleném materiálu riskuje poškození nehtu. Při výběru materiálu je nutné zohlednit, zda budete upravovat přírodní nebo umělé nehty.

  • Karbid – je materiál určený pro úpravu gelových nehtů
  • Titan – nejtvrdší materiál, který si poradí i s akrylátovými nehty.
  • Safír a diamant – tyto materiály volte v případě, že budete upravovat přírodní nehty. Kromě nehtů se tyto materiály využívají i k odstranění ztvrdlé kůže a úpravě nehtového valu. Diamant je o něco málo tvrdší než safír, který patří k té nejšetrnější možnosti.
  • Papír – z tohoto materiálu jsou vyrobeny jednorázové nástavce. Výhodou je nízká pořizovací cena a výběr ze 3 hrubostí.

Výkon

Výkon se v případě brusky na nehty odvíjí podle počtu otáček. Kvalitní bruska by měla mít možnost otáčky regulovat, díky čemuž ji můžete používat mnoha způsoby. Kvalitní bruska vhodná pro domácí používání by měla mít cca 30 000 ot/min. Profesionální brusky mají i 40 000 ot/min.

Značka

Výrobce je v případě brusky na nehty důležitý také z hlediska nákupu náhradních dílů. U těch by vás měla zajímat i cena, protože i z tohoto hlediska je jednotlivé značky liší. Samozřejmostí by měla být také záruka nebo pozáruční servis. K oblíbeným bruskám patří výrobky značky ISO, Promed, Beautylushh, Allepaznokcie a další.

Cena

Nejlevnější minibrusky, které mají podobu pera, koupíte od 200 Kč. I v této kategorii je možné najít poměrně kvalitní výrobky, které umožňují regulovat rychlost. Součástí balení jsou koncovky i nástavce.

Od 500 Kč jsou k dostání první elektrické brusky, které jsou ideální pro domácí použití. Brusky umožňují výměnu frézek i změnu rychlosti. Některé brusky umožňují změnu směru otáčení. Cena profesionálních brusek se pohybuje od 1 500 – 3 000 Kč.

Porovnat ceny brusek na nehty

Otázky a odpovědi

Jakým způsobem jsou brusky na nehty napájeny?

Nejmenší domácí brusky lze napájet pomocí tužkových baterií. Tyto výrobky však zpravidla neumožňují dokoupit další frézky a mnohdy ani neumožní výměnu baterií. Životnost brusky je tedy dána pouhou životností baterií.

Narazit však můžete i na výjimky. Pokud tedy budete vybírat brusku na tužkové baterie, zjistěte si nejdříve velmi pečlivě, co vše vám bruska umožní. Mnohem kvalitnější jsou elektrické brusky, které umožňují výměnu frézek a oceníte i jejich další funkce. I tato kategorie přináší jednodušší modely ideální pro domácí použití.

Jak vybrat správnou frézku?

Výběr frézky nemusí být v začátcích úplně jednoduchý. Orientovat se můžete podle barvy proužku, kterým by měly být kvalitní frézky označeny. Frézky se žlutým proužkem jsou určeny pro přírodní nehty. Pomocí frézky s červeným proužkem odstraníte i upravíte gelové nehty. Modrým proužek je určen frézkám, které pracují s UV gelem.

Frézky s černým nebo zeleným proužkem využije k péči o akrylové nehty či polygel. A k dostání jsou i frézky s fialovým proužkem, které jsou vhodné na úpravu přírodní nehtů, odstraníte s nimi gel lak a provede drobné úpravy akrylové či gelové modeláže.

Mají brusky na nehty nějaké funkce?

Jednou ze základních funkcí je změna chodu. Tato funkce má vliv na pohodlí a umožní vám poskytnout kvalitní péči oběma rukám. Dražší brusky jsou doplněny také o odsávání prachu. U těchto typů oceníte také tichý chod či minimum vibrací.

Závěr

Bruska na nehty není jen pomocník, díky kterému docílíte ideálního tvaru vašich nehtů. Používat ji můžete k odstranění nehtové kůžičky či zrohovatělé kůže na nohou. Aby bruska dobře sloužila, neměli byste zapomenout ani na pravidelnou údržbu, to je, odstraňování prachu. Pomoci vám může vlhčený hadřík i vysavač.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroje: www.pro-nehty.cz, www.anpro.cz, www.starnails.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

4.8/5 (26 hodnocení)
​​

Alena Rajnochová

Alena Rajnochová

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela více různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které mě přivedly i k psaní vlastních příběhů. Díky nim jsem se dostala k profesnímu psaní. Ve volném čase se věnuji rodině, mám ráda turistiku, ale i relax u moře.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

3 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
  1. Reginaostala jsem na Vánoce brusku na nehty Nehtyprofi JSDA JD700 35W a jsem velmi spokojená. Moc dobře se s ní pracuje, nehty vypadají velmi hezky a celkově je to skvělý pomocník.

  2. Pro mamku jsem v době covidu pořídila Beautylushh 8943 Bruska na nehty s nástavci XXL a od té doby už si nehty upravuje pouze v domácím prostředí. Je s ní velmi spokojená a moc dobře se s ní pracuje.

  3. Naučila jsem se konečně s bruskou a mám i doma uv lampu. A moje nehty vypadají jak od salonů :)

Přidat komentář

Recenzer
Logo