UV lampy na nehty

UV lampa je velmi malé a v podstatě nenáročné zařízení, s jejíž pomocí docílíte krásného a upraveného vzhledu svých rukou. UV lampa vás zaujme na první pohled svým neotřelým vzhledem, díky kterému ji můžete využít i jako dekoraci v koupelně, ložnici či pokoji. Díky ní si můžete i v pohodlí domova vyrobit nehty jako ze salónu. Nemusíte však trávit dlouhý čas čekáním a nezanedbatelná je i cena, kterou byste museli na manikúře vynaložit.

Využijete ji však pouze v případě, kdy budete chtít své ruce ozdobit gelovými nehty, které neschnou na vzduchu. Pro domácí použití si vystačíte s lampou, která má nižší výkon než modely, které jsou k vidění u profesionálů. Lampy, určené pro domácí použití se liší velikostí, výkonem nebo funkcemi.

Porovnat ceny UV lamp na nehty

Nejlepší UV lampy na nehty

Tento žebříček představuje nejprodávanější produkty s nejvyšším hodnocením od zákazníků.

Pořadí Název Hodnocení  Cena od Porovnat ceny Koupit
1. Beurer MP 48 100 % 1 429 Kč Zobrazit Pilulka.cz
2. Esperanza EBN007 Diamond 80W 98 % 699 Kč Zobrazit pro-nehty.cz
3. Verk 15668 Sun Mini 6 LED 18W color 87 % 129 Kč Zobrazit Priceorcan.cz
4. ISO UV Lampa DUAL LED 48W 6462 84 % 349 Kč Zobrazit Darekvakci.cz
5. Esperanza EBN006 Topaz EBN006 48W 67 % 483 Kč Zobrazit Prodejdvd.cz

Typy

UV lampy nejsou to jediné, co vám pomůže při úpravě a schnutí nehtů. Kromě těchto starších verzí, můžete zakoupit i modernější LED lampy.

UV lampa

Tato lampa je určena k dokonalému vytvrzení gel laku. UV lampa je menší zařízení, které má většinou 4 nebo 5 zářivek. Ty však budete muset častěji měnit, uváděný interval výměny je 300 hodin.

Na rozdíl od LED lampy však není problém novou zářivku zakoupit. UV lampa je vhodná pro domácí používání, lze ji však běžně vidět i v profesionálních salonech. Úprava nehtů pomoci UV lampy trvá o něco delší dobu.

Verk 15668 Přenosná UV lampa na nehty Sun Mini 6 LED 18W color

Ukázka UV lampy: Verk 15668 Sun Mini 6 LED 18W color

LED lampy

LED lampy jsou větší, počet diod je v tomto případě nejčastěji v rozmezí 12 – 18, to vám umožní za pomoci větší lampy vytvrdit lak na obou nohou současně a použít ji můžete i na nohy.

Díky tomu jsou LED lampy výkonnější a úprava nehtů trvá kratší dobu. Také životnost diod je mnohem delší, v tomto případě se uvádí 5 000 hodin. Tyto lampy jsou vzhledově atraktivnější a koupit ji můžete i v cestovní velikosti.

SUN X5 Lampa na nehty 72W

Ukázka LED lampy: SUN X5 72W

 

UV/LED lampy na nehty

Tyto lampy kombinují UV i LED světlo. Díky tomu budete moci na nehty nanést jakýkoliv lak. Doba schnutí se pohybuje do 1 minuty. Tyto lampy najdete často pod označením duální lampy. Díky kombinaci obou technologií patří v současné době k nejoblíbenějším.

Esperanza EBN007 Diamond UV LED lampa na gelové nehty a laky 80W

Ukázka UV/LED lampy: Esperanza EBN007 Diamond 80W

Výkon

Výkon má vliv na rychlost schnutí, avšak ani v případě méně výkonných přístrojů nebudete čekat déle než 5 minut. S tímto poměrně malým výkonem se setkáte pouze u cestovních modelů. Jejich výkon se pohybuje do 10 W.

Výkonnější lampy mají výkon od 35 – 40 W a doba čekání se pohybuje kolem 2 minut. Nejvýkonnější lampy mají výkon až 45 a více W a doba schnutí je okolo 1,5 minuty.

LED lampy mají větší výkon a zpravidla umožňují schnutí do 30 vteřin – 1 minuty. To ocení především profesionálové v kosmetických salonech.

Funkce

Při rozhodování o typu lampy vám mohou pomoci některé funkce, kterými zejména dražší přístroje disponují.

 • Automatický chod – pokud má lampa tuto funkci nebudete ji muset ovládat pomocí tlačítek. Vše se v tomto případě děje automaticky ihned po vložení rukou do prostoru lampy.
 • Displej – přehledný displej vás bude informovat o zbývajícím čase schnutí atd.
 • Sušička – součástí dražších přístrojů může být i sušička, která se postará o ještě kratší dobu schnutí.
 • Časovač – postará se o automatické vypnutí lampy, kterou si sami nastavíte.
 • Zvuková signalizace – lze ji brát jako bezpečnostní pojistku, která vás upozorní na chod nepoužívané lampy.
 • Bílé světlo – dražší lampy vyzařují bezpečnější bílé světlo. Při péči o nehty nebudete tolik namáhat oči a používání bude příjemnější.

Značka

Mezi oblíbené značky patří Esperanza, Verk, Nani, Beautylushh, ISO, Allepaznokcie a další.

Cena

Lampy určené k péči o nehty nepatří mezi nákladné přístroje. Nejlevnější cestovní lampy koupíte od 150 – 300 Kč. Design lampy je jednodušší, avšak k dostání jsou i duální lampy vhodné pro domácí i profesionální použití.

Dražší lampy, jejichž cena se pohybuje od 400 – 800 Kč jsou ideální pro každého. Tyto lampy vás osloví nejen svým designem, ale také vyšším výkonem a rychlou dobou schnutí. UV lampy při práci využívají také bílé světlo, které nedráždí oči a je bezpečnější a nechybí ani různé funkce.

Nejdražší lampy koupíte za cenu kolem 1 000 Kč. Jsou dostatečně velké a umožní vám sušit obě ruce najednou. Kromě líbivého vzhledu a velkého výkonu u nich oceníte veškeré funkce.

Porovnat ceny UV lamp na nehty

Otázky a odpovědi

Jak je UV lampa napájena?

UV lampy patří mezi elektrické spotřebiče, které pro svůj provoz potřebují elektrickou energii. Nechybí tedy ani přívodní kabel. U menších a méně výkonných přístrojů, které lze považovat za cestovní fungují v kombinaci s tužkovými nebo jinými bateriemi.

Jak používat UV lampu?

Přesný návod používání najdete podrobně popsán v manuálu každého výrobku. Použití UV lampy není nijak složité, nalakované ruce stačí vložit na doporučenou dobu do prostoru lampy.

Pokud budete nanášet více vrstev, bude postup opakovat do doby, než budete s výsledkem spokojeni. Důležitější než používání UV lampy je postup lakování. Správný postup si můžete jednoduše nastudovat na internetu například prostřednictvím různých videí nebo obrázkových návodů.

Jaký je rozdíl mezi gelovými a akrylovými nehty?

Akrylové nehty jsou pevnější a tvrdší a jsou častější volbou u manuálně pracujících žen. Přestože je akryl odolnější, lze nehty vytvarovat z velmi tenké vrstvy, což působí přirozeněji. Akryl však není vhodný pro každého, nedoporučuje se v případě oslabených nebo měkkých nehtů. Horší je i přizpůsobivost a s ním spojená menší pružnost.

Mezi výhodu gelu patří větší pružnost a lze ho aplikovat na měkké nebo oslabené nehty. Na druhou stranu není gel tolik pevný a tato modeláž je o něco náročnější, co se týká času. Kromě těchto variant můžete zvolit akrylgelové nehty, které kombinují výhody obou předchozích typů.

Závěr

Výběr vhodné UV lampy nemusí být nijak náročný, pokud si nejste jistí, zda využijete UV nebo LED lampu, volte nové duální lampy, které využijete ve více případech.

Také tyto lampy jsou k dostání ve velkém cenovém rozpětí a koupit můžete levnější variantu i dražší model s veškerými funkcemi. Při výběru kromě funkcí zohledněte i výkon lampy, na kterém závisí doba schnutí laku.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroje: www.anpro.cz, www.pro-nehty.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (11 hodnocení)
​​

Alena Rajnochová

Alena Rajnochová

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela více různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které mě přivedly i k psaní vlastních příběhů. Díky nim jsem se dostala k profesnímu psaní. Ve volném čase se věnuji rodině, mám ráda turistiku, ale i relax u moře.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

15 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
 1. Dlouhou dobu jsem hledala nějakou pěknou, a hlavně dobře fungující UV lampu na nehty, protože ta co jsem původně měla byla už historický kus. Nakonec jsem narazila na MollyLux 220W Duál, UV led lampu na nehty Z7 za necelých pět set korun a jsem nadšená. Opravdu jsem nečekala, že bude tak skvělá, ale velmi mile mě překvapila, protože jsem se obávala, že to bude jen předražený produkt bez valné kvality.

 2. Nedávno jsem si objednala Esperanza EBN007 Diamond UV LED lampu a už po prvním vyzkoušení jsem byla nadšená. Funguje opravdu skvěle a rozhodně za to ta koupě stála.

 3. Pořídila jsem UV lampu pro maminku, když nemohla chodit během covidového období do svého oblíbeného salonu krásy. Od té doby si dělá nehty doma a je moc spokojená.

 4. Koupil jsem přítelkyni Nani UV LED lampu NL24 a je nadšená. Naučila se jí používat když platila opatření kvůli covidu a všude se vše zavřelo. Je s ní moc spokojená.

 5. Na jaře jsem si pořídila Nani UV LED lampu NL 24 a je super. Pracuje dobře, spolehlivě a hlavně rychle, nemusím tak ztrácet čas cestováním do nehtového studia.

 6. UV lampu jsem si pořídila v době koronaviru, když bylo všechno možné uzavřené. Naučila jsem se dělat si nehty doma a pomáhá mi s tím Nani UV LED lampa, se kterou se pracuje moc dobře.

 7. Vůbec jsem si nevěděla rady, jak si správně vybrat uv lampu na nehty, ale díky vašemu článku to nakonec bylo poměrně snadné. Teď už bez ní nedám ani ránu a nemusím zbytečně nikam běhat do salónu.

 8. Jakou značku preferuje Nani nebo Verk? Předem děkuji za odpověď.

 9. Nedávno jsem si koupila tento typ: ISO UV Lampa Dual LED 48W 6462 a splnila moje očekávaní, takže doporučuji si tento typ UV Lampy pořídit.

 10. Koupila jsem dceři k narozeninám uv lampu Verk 15668, tak snad jsem vybrala dobře. Jinak váš článek se mi moc líbí.

1 2

Přidat komentář

Recenzer
Logo