Brusky na paty

Péče o nohy není tak častá, jako třeba péče o ruce nebo jiné části těla. Přesto je k dostání velké množství pomůcek nebo kosmetických přípravků, díky kterým můžete mít krásná chodidla bez toho, abyste museli navštěvovat různé kosmetické salony. S péčí o paty vám pomůže bruska, kterou může používat každý člen domácnosti, kdykoliv to bude třeba.

Při výběru brusky na paty by vás měl zajímat způsob napájení a tím i možnost používání. Jednotlivé brusky fungují v kombinaci s rotujícím brusným válečkem, jehož hrubost a cenu budete muset při výběru také zohlednit. Poté již stačí zvolit vhodný tvar a velikost a přihlédnout můžete i ke způsobu používání.

Porovnat ceny brusek na paty

Nejlepší brusky na paty

Tento žebříček představuje nejprodávanější produkty s nejvyšším hodnocením od zákazníků.

Pořadí Název Hodnocení  Cena od Porovnat ceny Koupit
1. Beurer MP 62 94 % 1 449 Kč Zobrazit Notino.cz
2. Scholl Velvet Smooth Wet&Dry 92 % 999 Kč Zobrazit Datart.cz
3. Scholl Velvet Smooth Diamond Pink 89 % 799 Kč Zobrazit Expert.cz
4. Wellife Pedi Profi C96-CR022 84 % 399 Kč Zobrazit Tipnet.cz
5. PEDI VAC 67 % 410 Kč Zobrazit Mall.cz

Napájení

Zvolit můžete brusku podle způsobu napájení. Nejlevnější variantu představují manuální brusky, k nejvýkonnějším patří síťové brusky a za zlatou střední cestu lze považovat bateriové brusky.

Manuální

Předností manuálních pomůcek je nízká pořizovací cena. Nevýhodou je pracnější používání a skutečnost, že manuální brusky mají velmi omezenou výdrž.

Solingen pilník na paty 8633

Ukázka pilníku na paty: Solingen pilník na paty 8633

Bateriové

Tyto brusky jsou již komfortnější, fungují v kombinaci z tužkovými bateriemi a použít je můžete prakticky kdekoliv. Dostatečná je i výdrž baterií a příznivá je také pořizovací cena. Jedná se o jeden z nejoblíbenějších typů.

Scholl Velvet Smooth Diamond Pink

Ukázka bateriové brusky na paty: Scholl Velvet Smooth Diamond Pink

Síťové napájení

Tyto brusky vám poskytnou především nejvyšší výkon a tím i nejrychlejší používání. Nevýhodou může být nutnost brusku používat v blízkosti zásuvky a při práci vám může překážet kabel. Avšak ani práce s touto bruskou není nijak složitá a s trochou praxe ji zvládne každý.

Panasonic ES-WE22-P503

Ukázka síťové brusky na paty: Panasonic ES-WE22-P503

Akumulátorové

Také tyto brusky je možné použít kdekoliv. Při výběru zohledněte výdrž baterie i dobu, po kterou se bude vybitá baterie nabíjet. V případě některých strojků je to až 8 hodin.

Scholl Velvet Smooth Wet&Dry

Ukázka akumulátorové brusky na paty: Scholl Velvet Smooth Wet&Dry

Nástavce

Součástí balení brusky na paty jsou nástavce. Nejčastěji koupíte brusku se dvěma typy nástavců. Jednotlivé nástavce se liší tvarem, velikostí i hrubostí. Nástavce, které svým tvarem připomínají válečky, využijete k ošetřování větším ploch.

Kuželové nástavce jsou vhodné pro péči okolo prstů. Válečky se liší také výrobním materiálem. Za nejkvalitnější lze považovat nástavce s diamantovými krystalky. Druhým nejkvalitnějším materiálem je korund, v tomto případě se životnost nástavce pohybuje kolem 6 měsíců.

Podle hrubosti se nástavce dělí na:

  • Jemné – jsou vhodné pro ošetření méně ztvrdlé pokožky a typická je pro ně růžová, tyrkysoví nebo šedá barva
  • Středně – pro drsnější kůži jsou určené středně drsné nástavce, které jsou k dostání nejčastěji v zelené barvě
  • Drsné – určené pro velmi tvrdou kůži, barva těchto válečků je černá

Rychlost broušení

Rychlost broušení můžete u kvalitnějších brusek regulovat pomocí jednoduchého ovládání. Možnost regulace umožňují však pouze dražší brusky, v případě těch levnějších budete paty ošetřovat pouze jednorychlostní bruskou. V tomto případě je rychlost obvykle 1 600 otáček, u dvourychlostních brusek můžete využít i rychlost 2 000 otáček.

Způsob ošetření

Přístroje určené k ošetření nohou lze použít pro suché i mokré broušení. Vybrat si tedy můžete model podle toho, co vám více vyhovuje. Pokud nemáte s bruskou na paty žádné zkušenosti, je vhodnější zvolit strojky určené pro mokré broušení.

Ty lze totiž použít oběma způsoby a po vyzkoušení obou variant si můžete vybrat, co vám bude vyhovovat více. Tyto strojky jsou multifunkční a mohou tak lépe vyhovovat i ostatním členům rodiny.

Pod pojmem mokré broušení si však nelze představit použití brusky ve vaně nebo sprše, nohám však můžete před ošetřením dopřát i horkou lázeň, po které vám kůže změkne a ihned tak můžete začít s ošetřováním. Strojky na suché broušení lze použít pouze na suché a nerozmočené nohy.

Funkce a příslušenství

Brusky na paty nemají mnoho dalších funkcí, využít můžete pouze funkci změny směru broušení, která vám usnadní používání.

LED osvětlení je také součástí pouze některých výrobků. Osvětlení vám lépe odhalí veškeré nedokonalosti, které je třeba ošetřit.

Bezpečnostní funkcí je v tomto případě pojistka, kterou brusku zastaví ve chvíli, kdy na ni budete příliš tlačit. V tomto případě by mohlo dojít ke zranění, avšak díky této funkci, která je běžná u všech kvalitních brusek, možnému poranění předejdete.

U akumulátorových brusek oceníte i indikátor stavu baterie, který vás upozorní dopředu na nutnost dobití.

Mezi příslušenství, které je možné k bruskám dokoupit, nebo jsou s nimi přímo k dostání, patří brusné válečky. Válečky jsou spotřebním příslušenstvím a nevyhnete se tak jejich občasnému dokoupení. Na tuto skutečnost myslete již před nákupem brusky. Pořizovací cena a kvalita brusných válečků se liší v závislosti na výrobci.

Kromě válečků je možné využít i další příslušenství, které využijete při péči o svoje chodidla, uvést můžeme například exfoliační kartáček.

Značka

Kvalitní brusky koupíte od značky Scholl. Tento výrobce se výhradně specializuje na výrobky a přípravky určené k péči o nohy. Pokud koupíte brusku od Scholl, dostanete strojek v kombinaci s diamantovými nástavci.

Další brusky koupíte od značek, které můžete znát i v souvislosti s jinými výrobky. Zde patří například Eta, Rowenta, Philips, Sencor, Verk nebo Beurer.

Cena

Cena brusek na paty není nijak vysoká. Nejlevnější bateriové brusky koupíte za cenu do 500 Kč. Jsou dostačující při péči o téměř bezproblémová chodidla.

Pro náročnější a komfortnější péči jsou k dostání brusky za cenu do 800 Kč. Tyto brusky jsou k dostání již se základním příslušenstvím.

Nejkvalitnější brusky vhodné pro suché i mokré broušení koupíte do 1 000 Kč. V závislosti na množství dalšího příslušenství je možné pořídit i dražší strojky. Zvažte, zda využijete vše, co je součástí balení.

Porovnat ceny brusek na paty

Údržba

Bruska na paty vyžaduje stejnou péči jako jiné strojky určené k péči o tělo. Pokud výrobce umožňuje brusku omýt pod tekoucí vodou, bude údržba jednoduchá a rychlá. Avšak ani brusky, které tuto možnost nemají se čistí velmi jednoduše, stačí je pouze očistit štětečkem, který je součástí balení každého výrobku.

Otázky a odpovědi

Jaká je hmotnost strojků?

Elektrické pilníky nejsou nijak těžké. Tento parametr není u jednotlivých výrobků běžně uváděn. Pokud již na hmotnost narazíte, bude to v rozmezí 100 – 300 gramů.

V čem se liší suchá a mokrá pedikúra?

Podle odborníků na péči o chodidla je efektivnější mokrá pedikúra, díky které snadno odstraníte i velmi hrubou pokožku nebo třeba mozoly. Mokrá pedikúra se však nedoporučuje diabetikům nebo osobám s horší srážlivostí krve. Vyhnout by se jí měli i ti, kdo trpí kožním onemocněním například mykózou.

Suchá pedikúra není tolik efektivní, je však považována za bezpečnější. Péči o chodidla mohou provádět i ti, kterým se nedoporučuje provádět mokrou pedikúru.

Lze použít k ošetření pemzu?

Pemza je taktéž pomůcka určená k ošetřování ztvrdlé pokožky. Nejedná se však o strojek, ale o vyvřelou horninu, která má na svém povrchu velké množství bublinek. Pemza je určená k mokrému broušení, její nevýhodou je však delší doba ošetřování.

Pemzu je třeba pro dokonalý vzhled chodidel používat pravidelně, moderní elektrickou bruskou ošetříte nohy rychleji a snadněji. Mezi výhody pemzy je možné uvést i nízkou pořizovací cenu, která se většinou pohybuje od 20 – 100 Kč.

Závěr

Brusku na paty využijete při péči o ztvrdlou pokožku nohou, ale použít ji můžete i na odstranění ztvrdlé kůže na loktech nebo jiných místech. Používání je bezpečné, pokožku můžete ošetřovat kdykoliv v pohodlí domova za mnohem nižší cenu, než jakou byste zaplatili v profesionálních salonech.

Brusky může používat prakticky kdokoliv, poradit se s lékařem by však měli ti, kdo trpí na ekzémy, alergie kůže nebo osoby s diabetem.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (130 hodnocení)
​​

Alena Rajnochová

Alena Rajnochová

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela více různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které mě přivedly i k psaní vlastních příběhů. Díky nim jsem se dostala k profesnímu psaní. Ve volném čase se věnuji rodině, mám ráda turistiku, ale i relax u moře.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

5 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
  1. Já jsem si koupila elektrickou manikúru od značky SilverCrest a je docela dobrá, i když už jsem měla mnohem lepší.

  2. Objednal jsem manželce Beurer MP 62, protože si pořád přála nějaký elektrický pilník. Měla docela radost, takže jestli sháníte nějaký vhodný dárek, máte super tip.

  3. Mám brusku od značky Scholl a je perfektní. Opravdu jsem nadšená, protože od té doby, co jí používám, mám nohy krásně hladké bez zatvrdlin.

  4. Koupila jsem si brusku na paty Beuer a jsem moc spokojená. Člověku se hned lépe chodí, když si ošetří paty vhodným pomocníkem. Určitě mohu vřele doporučit.

Přidat komentář

Recenzer
Logo