Masážní přístroje na nohy

Vaše nohy potřebují úplně stejnou péči, jako například ruce. Zejména ženy chodí pravidelně na manikúru, ale kdo se zaměřuje na pedikúru? Není důležitý pouze vzhled nohou, ale také prokrvení a úleva od námahy, kterou mají z častého chození či nošení podpatků. Namísto toho, abyste museli chodit do masážních salónů, pořiďte si domů masážní přístroj a dopřejte si relax kdykoliv, kdy budete chtít.

Porovnat ceny přístrojů

Nejlepší masážní přístroje na nohy

Tento žebříček představuje nejprodávanější produkty s nejvyšším hodnocením od zákazníků.

Pořadí Název Hodnocení  Cena od Porovnat ceny Koupit
1. Beurer FM 90 95 % 3 390 Kč Zobrazit Alza.cz
2. Beurer FB 35 94 % 1 390 Kč Zobrazit Krasa.cz
3. Beurer FB 50 91 % 3 290 Kč Zobrazit Allegro.cz
4. Sencor SFM 3721 90 % 597 Kč Zobrazit 4home.cz
5. Hyundai FM 605B 83 % 799 Kč Zobrazit Alza.cz

Výhody

Pořízení masážního přístroje na nohy přináší mnoho pozitiv. Pojďme si uvést některé z nich.

 • Odbourání stresu a úzkostí
 • Zmírnění napětí
 • Zlepšení nálady
 • Duševní regenerace
 • Prokrvení
 • Podpora krevního oběhu a snížení krevního tlaku
 • Podpora regenerace svalů
 • Úleva od bolestí i jiných míst, než jsou nohy (například záda či hlava)
 • Zvláčnění a zjemnění pokožky
 • Pozitivní vliv na usínání a spánek
 • Zmírnění otoků

Typy

Masážních přístrojů na nohy je poměrně dost, budete mít rozhodně z čeho vybírat. Liší se nejen provedením, ale také cenovou dostupností. Zatímco jeden přístroj se postará pouze o masáž, druhý vám navíc poskytne teplo.

Masážní plošina

Tento typ přístroje je určen na suchou masáž, například bodové, shiatsu, vibrační či rotační masáže. Cílem je postarat se o spodní část chodidla. V některých případech můžete narazit na takové plošiny, které poskytují vyhřívání nebo infračervenou terapii.

Masážní vanička

Známější a oblíbený typ přístroje na nohy je masážní vanička, jež disponuje vnitřní plochou opatřenou masážními prvky, jako jsou výstupky či rotační válečky. Jde o malý lavor a je určen primárně do koupele. Využívá různé trysky, nabízí třeba perličkovou masáž a poskytuje také vyhřívání.

Uzavřený masážní přístroj

Můžete najít také pod názvem ,,masážní bota”, jelikož je masážní přístroj uzavřený, má kupolový tvar s otvory na nohy. Poskytují službu většinou náročnějším uživatelům, proto jsou také dražší. Mají více funkcí, druhů masáží i vybavení.

Slippers – masážní bačkory

Pokud nemáte čas sedět, nebo se vám nechce sedět, skvělou volbou jsou masážní bačkory, které stlačují konkrétní akupunkturní body, zatímco chodíte, čímž se vám také zlepšuje krevní oběh. Vzhledem připomínají klasickou domácí obuv.

Masážní papuče

Může se zdát, že se jedná o stejný druh jako masážní bačkory, ale není tomu tak. Liší se jak designem, tak i funkcemi. Jejich cílem není dopřát nohám pouze masáž, ale rovněž je zahřát. Právě proto jsou vyrobeny z hřejivých materiálů, například ovčí vlny.

Masážní podložka

Základním typem masážního přístroje na nohy je masážní podložka, která je navíc cenově dostupná. Funguje na bázi vibrační masáže díky masážním válcům a jiným výstupům. U dražších podložek se dočkáte i infračerveného ohřevu nebo tlakové masáže shiatsu, o které si povíme více později. Není tak účinná jako uzavřené přístroje, za tu cenu ale přináší uspokojivý výsledek.

Lymfatické nafukovací návleky

Dokáží zlepšit stav oteklých nohou, celulitidy a únavy. Nasazují se buď jen na nohy, nebo mohou sahat až pod prsa. Provádí tlakovou masáž, která se jinak nazývá manuální lymfodrenáž, kde dochází k účinnému snížení hmotnosti. Před lymfodrenáží je potřeba mízní uzliny rozmasírovat, aby se rychlejším průtokem neucpaly. Jedná se o dražší přístroj, jeho účinky jsou ale viditelné.

Typy masáže

Každý z přístrojů nabízí jiný druh masáže, což je důležité si dopředu zjistit. Na základě vašich problémů budete totiž hledat řešení, jež přináší jen určitý typ, jiné jsou sice tělu prospěšné, ale zaměřují se na odlišné potíže.

Suchá masáž

Mezi primární rozdělení masáží patří suchá a mokrá masáž, kde suchá masáž znamená vibrační plošiny – nízké základny s vyznačenou plochou pro chodidla na bodové, tlakové, reflexní a vibrační masáže.

Mokrá masáž

Ta oproti suché bývá v podobě nádobek, kádí či vaniček a poskytuje vířivé a perličkové masáže, obvykle v kombinaci s dalšími masážními prvky, jako jsou válečky, výstupky pro bodovou masáž a další.

Masáž shiatsu

Japonská tlaková masáž zahrnuje moxování, trakci, relaxační techniky, reflexní terapii, měkké techniky, masážních hmaty, mobilizaci společně s prvky akupresury. Nezpůsobuje žádnou bolest, pouze uvolňuje, odbourává bolest nohou, zmírňuje vedlejší účinky některých lékařských zákroků, stabilizuje podrážděnost a úzkostné stavy, bojuje s nespavostí i stresem a posiluje funkce vnitřních orgánů.

Perličková masáž

Nejrozšířenějším druhem je určitě perličková masáž, která generuje malé vzduchové bublinky, čímž stimuluje pokožku a svaly, bojuje s napětím a bolestí, urychluje látkovou výměnu. Zároveň je to skvělý způsob relaxace, který podpoří přidání esenciálních olejů, a tak využijete také výhody aromaterapie. Najdete ji u lepších masážních vaniček.

Magnetoterapie

U některých vaniček na nohy je k dispozici magnetoterapie, která přispívá k rychlejší regeneraci nohou a chodidel. Tento způsob masáže sice není tak rozšířen, je ale vhodný při poúrazových bolestech, v případě chronických zánětlivých stavů nebo při bolestivých vertebrogenních syndromech.

Nevhodný je ovšem pro jedince s kardiostimulátorem, chorobnou svalovou slabostí, hyperfunkcí štítné žlázy a těhotné ženy. Na pozoru byste měli být také v případě menstruace a záchvatových neurologických onemocnění. Není to tak úplně bez rizika.

Infračervené světlo

Tento způsob je momentálně velice populární, jelikož je pro tělo prospěšný, i když infračervené světlo nevidíme. Můžete ho ale cítit jako teplo pronikající do struktur pokožky a svalů. Dokáže zvýšit průtok krve, dodat lepší přísun kyslíku a podpořit činnost

lymfatického systému. Účinně bojuje také s revmatem, kožními onemocněními a chronickými bolestmi pohybového aparátu. Bývá pouze doplňkem některých masážních přístrojů. Pokud ho ale má i ten váš, určitě ho využívejte.

Vibrační masáž

Velmi oblíbený druh masáže u sportovců. Ulevuje od únavy nohou, muskuloskeletálních bolestí v rámci pohybového systému, zlepšuje nervový systém i periferní cirkulaci krve. Kromě těla pomáhá také psychice. Ideální pro každého, kdo pociťuje bolesti v nohou či touží po regeneraci svalstva.

Velikost a hmotnost

Co se týče velikosti přístroje, většinou se jedná o menší zařízení, která jednoduše uskladníte. Nejdelší strana mívá obvykle kolem 40-45 cm. Mnohem důležitější, než vnější rozměry, jsou prostory pro chodidla. Zjistěte si, pro jakou maximální velikost chodidla je masážní přístroj určen. Nejčastěji bývá do velikosti 46 v EUR číslování, jinak také 30 cm, což by mělo stačit, pokud nemáte nadprůměrné velikosti.

U hmotnosti narazíte nejčastěji na 2 až 3 kg, takže budete moct přístroj i přenášet.

Ovládání

Ovládání bývá buďto manuální nebo digitální. Přístroje mívají minimum ovládacích prvků proto, aby se dali jednoduše obsluhovat.

 • Manuální – mechanická tlačítka, stačí stisknout.
 • Digitální – dotykový displej, dražší modely.

Kromě tohoto klasického rozdělení lze narazit také na další druhy ovládání, a to:

 • Ovládání pomocí otočného regulátoru – nejjednodušší typ ovládání, zařízení lze zapnout/vypnout, zvolit si typ masáže, případně její intenzitu.
 • Ovládání pomocí dálkového ovladače – praktičnost, nemusíte se ohýbat, dražší modely.
 • Ovládání pomocí mobilní aplikace / Wi-Fi – přístroj ovládáte přímo z telefonu, praktické, opět se nemusíte ohýbat, obdržíte notifikace, nejmodernější provedení, vyšší cena.

Hlučnost

Pokud se budeme bavit o elektrických přístrojích, ty samozřejmě nějaký ten zvuk vydávají. Nemusíte se ale bát, že by vás jejich hlučnost rušila při relaxu. Intenzita hluku je u každého přístroje jiná, ovšem ne nijak vysoká.

Napájení a příkon

Většina masážních přístrojů se napájí elektrickým síťovým kabelem, forma akumulátorů se moc nevyskytuje. Příkon se pohybuje od 30 W do cca 100 W. U zařízení, která disponují rychlejším zahřátím a vysokou intenzitou masážních programů, očekávejte vyšší spotřebu, kde výkon činí až 500 W nebo více.

Použití

Jak masážní přístroj na nohy správně používat? Záleží samozřejmě na tom, co za konkrétní produkt jste vybrali. Obecně ale platí následující způsob použití:

 1. Masáže si dopřávejte pouze v interiéru, kde není přístroj vystaven vnějším podmínkám.
 2. Přístroj položte na rovný a tvrdý povrch, aby nedošlo k zablokování ventilačních otvorů.
 3. Pokud jste těhotná, diabetik nebo máte kardiostimulátor, nejprve se o používání poraďte s lékařem.
 4. Délka masírování se odvíjí od typu přístroje, většinou se však doporučuje zhruba 15 minut.
 5. Před použitím si vždy přečtěte návod.

Funkce

Každý přístroj poskytuje jiné funkce, které by se vám mohly hodit. Některé jsou spíše doplňkové, některé jsou užitečnější. Rozhodujte se podle toho, co požadujete.

Masážní vibrace

Jsou základem každé masážní vaničky, liší se jen svou intenzitou.

Regulace intenzity masáže

Zejména, pokud máte citlivější pokožku a svalstvo, regulace intenzity se vám bude hodit. Levnější modely touto funkcí nemusí disponovat a často nabízejí pouze jednu masážní úroveň. Díky regulaci si dle svých preferencí nastavíte sílu masáže.

Odnímatelné masážní válce a nástavce

Pokud jednotlivé válce a nástavce odnímatelné jsou, můžete si upravit jejich počet při použití tak, jak potřebujete, což je praktické.

LCD displej

Na displeji vidíte aktuální stav masážního přístroje, pokud se jedná o dotykové provedení, lze si na něm nastavit vše potřebné.

Ohřev vody

Masážní přístroje buďto fungují tak, že do nich nalijete vodu, nebo tak, že pouze nastavíte teplotu, na kterou by se měla voda hřát, a ta se již nesnižuje, ale zůstává po celou dobu masáže stejná. Některé modely ovšem mají navolenou teplotu automaticky a nelze ji měnit. Pro regulaci je třeba pořídit dražší přístroje.

Časovač

Abyste nemuseli hlídat čas, většina přístrojů disponuje časovačem, který zajistí, aby se po obvyklých 15 minutách sám vypnul.

Ochranný kryt

Vyskytuje se pouze u masážních vaniček a zamezí stříkání vody ven, aby vaše podlaha zůstala suchá.

Spodní vypouštěcí ventil

Jednodušší vypouštění vody – stačí pouze odšroubovat.

Pedikérské nástavce

Pemza, kartáč, nebo masážní nástavec můžete získat k masážnímu přístroji, používají se k pedikúře.

Topná spirála

Součást přístroje, která zajišťuje ohřev vody a teplou lázeň u vodních masáží. Rozsah teplot je nejčastěji 35 až 48°C. Rychlost nahřátí závisí na příkonu.

Rotační válečky

Základní součást přístroje pro rotační masáž chodidlové plochy.

Značka

Mezi nejznámější výrobce masážních přístrojů patří Beurer, Sencor, Welllife, VibroLegs nebo Wellneo. Nabízejí kvalitní produkty, každý z nich se liší provedením i pořizovací cenou.

Cena

Co se týče ceny, najdete i přístroje do 700 Kč, jde však o základní druhy, které nevyužívají mnoho programů či funkcí, jako například masážní podložky.

Do 3 000 Kč seženete už i masážní vaničky, které vám nabídnou větší množství funkcí. Najdete tu například infračervené světlo, o jehož výhodách jsme již mluvili. Způsob ovládání také bývá praktičtější, než klasická tlačítka.

Nad 3 000 Kč se objevují ty nejlepší masážní přístroje, jež disponují lepší kvalitou i zpracováním. Využijete je také na krk, krční páteř a ramena.

Porovnat ceny přístrojů

Údržba

Každý typ bude potřebovat odlišnou údržbu. Nejčastěji však postačí jednoduché omytí navlhčenou utěrkou, případně jemným saponátem. U některých modelů je možné, že bude vyžadováno pořízení speciálních čistících přípravků. Odnímatelné návleky lze prát v automatické pračce.

Důležitá je také skladnost, proto masážní přístroj uchovávejte na suchém a čistém místě. Při používání pečlivě dodržujte pokyny a na stroj příliš netlačte.

Otázky a odpovědi

K čemu jsou masážní přístroje na nohy užitečné?

Masážní přístroje na nohy s sebou nesou spoustu výhod. Kromě fyzické stránky, kde se starají o oteklé nohy, rozproudění toku krve, snížení krevního tlaku, regeneraci svalů, úlevu od bolesti, zvláčnění a zjemnění pokožky, dokáží mít pozitivní vliv také na psychickou stránku, kdy odbourávají stres a napětí, zlepšují náladu, duševní regeneraci, mají pozitivní vliv na spánek a usínání.

Jak vybrat masážní přístroj na nohy?

Parametrů, které při výběru zvážit, je několik. Vše záleží na vašich požadavcích – co za problém řešíte a jaké provedení je pro vás nejpraktičtější. Masážní přístroje mohou být buďto na elektřinu, čímž nabízejí určité množství programů, nebo fungují samy o sobě.

Dále dělíme typy masáží, které se zaměřují na daný problém – ne všechny zařízení nabízejí různorodý výběr. Je tedy třeba zjistit, o jaký typ masáže byste měli zájem, a následně najít takový masážní přístroj, který vám jej poskytne. Následně vás bude zajímat i způsob ovládání, příkon a funkce. Od toho všeho se odvíjí pořizovací cena.

Je masážní přístroj na nohy vhodný pro všechny?

Není. Poradit by se před jeho používáním proto měli s lékařem těhotné ženy, diabetici a jedinci s kardiostimulátorem.

Závěr

Masážní přístroje na nohy jsou velmi užitečným zařízením, který vám zajistí zdraví celého těla. Zároveň pomůže ulevit od stresu a těžkostí, čímž napomáhá i správnému psychickému stavu. Nyní už nemusíte chodit nikam do salónu, perfektní masáž si užijete i u sebe doma.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroj: www.alza.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (95 hodnocení)
​​

Eliška Vachková

Eliška Vachková

Psaní je můj způsob sebevyjádření, který mi zároveň dodává určitou formu bezpečí. Když zrovna nepíšu články (což se moc nestává), učím soukromě angličtinu nebo cvičím. Obecně miluju organizaci, a tak je můj život jeden velký nepořádek, který se snažím mít pod kontrolou. Abych si zachovala rovnováhu, chodím na procházky, medituji, věnuji se józe nebo čtu knihy. Stres je mé druhé jméno, ale produktivita to první.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer
Logo