MD logistika

MD logistika je významným českým partnerem pro komplexní logistiku, který se pyšní týmem maximálně zkušených a oboru znalých zaměstnanců, vlastními skladovými prostory, moderním vozovým parkem i špičkovou manipulační technikou.

KLADY
  • Dostatek skladovacích prostor
  • Moderní vozový park
  • Speciální služby jako etikety atd.
  • Rychlost, spolehlivost, ochota

ZÁPORY
  • Zatím o žádných nevíme

MD logistika

Představení dopravce

Společnost MD logistika je tradiční česká firma, jejímž cílem je zajištění kompletních logistických služeb pro jakýkoliv druh zboží, to vše s maximální spolehlivostí a efektivitou. Zásadní je pro tuto firmu co nejrychlejší distribuce tzv. rychloobrátkového zboží, což jsou hlavně potraviny.

e dobré sledovat, jak se z původně závodu mrazíren sídlícího v Dašicích, vypracovala firma až na špičku v logistice. Když se podíváme na historii firmy, tak v roce 1968 se v areálu nacházel rolnický akciový cukrovar, který zde do té doby fungoval úžasných 100 let, dokud nebyl přesunut do zbrusu nových prostor závodu v Hrochově Týnci.

O dva roky později zakoupila prostory po bývalém cukrovaru firma Mrazírny o. p. Praha a plánovala zde vybudování mrazírenského skladu. Jakmile byl majetek převeden do vlastnictví firmy, byla sem přesunuta distribuce chlazených rybích výrobků.

Od roku 1972 začala probíhat první etapa výstavby závodu. Budovy z této etapy byly kolaudovány a uvedeny do provozu v letech 1975 – 1977. V roce 1984 začala druhá etapa výstavby a dokončena byla roku 1987. Vznikla třeba nová výrobní hala spolu s hospodářstvím s odpadními vodami a došlo k instalaci technologie pro zpracování a přebalování koncentrátů z citrusů.

Na počátku devadesátých let se podnik Mrazírny Praha rozpadl a vznikl státní podnik Mrazírny Dašice a místo citrusových koncentrátů se vyrábělo mražené ovoce. V roce 1991 se pořídila výrobní linka na mražené smetanové krémy a pekárna kornoutů.

Během druhé vlny kuponové privatizace v letech 1993-1994 se firma přeměnila a 1. ledna 1994 spatřila světlo světa akciová společnost Mrazírny Dašice, kde byl většinovým akcionářem stát. Majoritním akcionářem se o dva roky později stala Tipa Třebíč.

Došlo k přestavbě, byla navýšená výroba mražených smetanových krémů, ale došlo k úplnému zrušení pekárny kornoutů. V roce 2005 se rozšířila nabídka služeb a 24. února došlo k přejmenování na MD Logistika, a.s. a došlo k vybudování nové skladovací haly, která nabídla plochu 4 000 m2.
Od roku 2009 začíná MD logistika pracovat z nového skladového areálu v Horních Počernicích v Praze.

Díky velikosti 38 000 m2 nabídl kapacitu pro 70 000 paletových míst na suché i chlazené produkty.
Úplně prvním a tím největším klientem byl řetězec Spar. Společnost postupně zdokonalovala a inovovala mrazírenské prostory i služby s nimi související. V současnosti dokáže MD logistika skladovat různé druhy zboží při teplotních režimech v rozmezí od -24 do +24°C.

Firma získala veškeré potřebné certifikáty. Během přepravy je zboží maximálně chráněno, aby nedošlo k jeho poškození. MD logistika má k dispozici 100 000 paletových pozic, 250 nákladních vozidel a 60 000 m2 skladovací plochy. O veškeré potřeby zákazníků se stará na 500 zaměstnanců.

Přehled služeb

MD logistika nabízí pestrou škálu služeb, skladování a dopravu nevyjímaje. Každý den se vyskladní na 135 000 kartonů zboží, 7 500 palet a rozváží se zhruba na 550 závozových míst, to vše v podobě chlazeného a mraženého zboží.

Pro skladování jsou k dispozici palety, regály, vysokozdvižné vozíky, čtečky čárových kódů. Skladují se jak suché, tak chlazené i mražené produkty. Na 60 000 palet je skladováno v teplotním režimu od +2 do +24°C, 20 000 palet je v režimu -18°a méně, dále 8 000 palet v režimu +2 až +8°C a také probíhá zamrazování při teplotě -23°C a méně.

Pokud jde o vozový park, ten zahrnuje 250 vlastních a tzv. subdodavatelských vozidel, která splňují normy EURO 5 a 6. Pro rozvoz zboží se používají zásadně skříňové návěsy. K dispozici jsou také obaly v podobě palet a přepravek, včetně kompletního servisu oběhu vratných obalů, evidence i samotné dopravy.

Samozřejmostí je možnost opatřit produkty EAN kódem, textem, expirací, šarží, speciální balení dle přání jednotlivých klientů, ať už balení do PE či PVC smršťovacích fólií, příprava směsných kartonů, dárková balení atd.

Sledování zásilek

Klasické sledování zásilek není u společnosti MD logistika k dispozici, ovšem nemusíte se bát, protože o všem máte bezproblémový přehled.

Zajímavé odkazy

Kontakty

Hodnocení

9.5 Celkové hodnocení
Komplexní logistiku

Rychlost doručení
9.5
Jednání se zákazníkem
9.5
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Kateřina Horáková

Kateřina Horáková

Práce s texty je nejen mou profesí, ale zároveň celoživotním koníčkem. Je to má vášeň stejně jako kvalitní čokoláda. Mám ráda výzvy a baví mě hrát si se slovy tak, aby byl výsledek dokonalý a přesně podle představ klienta. Mám více než 25 let praxe. Kromě toho moc ráda vařím i peču, vymýšlím recepty a stále zkouším něco nového. Ve volném čase si ráda přečtu dobrou knihu, tvořím videa a věnuji se své malé domácí ZOO.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer
Logo