Emons

Emons Spedice je oblíbený dopravce, který zajišťuje vnitrostátní i mezinárodní přepravu a logistiku. Dává si záležet zejména na spolehlivosti a flexibilitě všech služeb. V naší republice je tento dopravce od roku 2005 a od té doby si dokázal vybudovat stabilní postavení na českém trhu i množství spokojených zákazníků.

Emons

Představení dopravce

Společnost Emons byla založena v roce 1928 v Německu a postupně si získávala popularitu zejména díky flexibilitě jednotlivých služeb, vysoké spolehlivosti i individuálním přístupu. Jedná se o rodinný podnik, který je zcela nezávislou firmou disponující více než 90 pobočkami.

Ostatně pobočky je možné najít samozřejmě v Německu, dále v Bělorusku, Bulharsku, České republice, Itálii, Polsku, Švýcarsku, Číně, Litvě, Rumunsku, Rusku, dokonce i v Turecku a nechybí ani pobočka na Ukrajině. Za dobu svého fungování se Emons stala mezinárodně uznávanou společností působící v oblasti logistiky.

Emons funguje nejen v silniční přepravě, ale rovněž železniční, letecké a námořní. Poskytuje odborné logistické služby v celosvětovém měřítku. Vedle přepravních služeb nabízí svým zákazníkům mnohé logistické výkony, které mají tzv. přidanou hodnotu.

Mezi tyto výkony patří například skladování, komisní služby a mnohé další. Nechybí ani individuální logistické koncepce, ale i distribuční a nákupní řešení po celém světě. Velkým plusem společnosti je perfektní zázemí, propojení vlastních společností, stejně jako vlastní technické vybavení, kde najdete nejen budovy, ale celou flotilu dopravních/přepravních prostředků.

Samozřejmostí je i významné partnerství, díky kterému má Emons k dispozici ty nejvýkonnější logistické sítě nejen v Německu, ale také v Evropě, včetně východní Evropy. Zásluhou agenturní sítě má tento dopravce ve vlastnictví leteckou i námořní společnost Emons Air & Sea, která umožňuje celosvětové pokrytí služeb a zastoupení firmy ve více než stovce zemí.

Systém řízení kvality Emons je doložen certifikací Emons Spedition (Kolín nad Rýnem) podle norem DIN EN ISO 9001 a DIN EN ISO 14001, stejně jako rovněž úspěšné absolvování selekce pro modul přepravních služeb SQAS. Firma si zakládá na odborném přístupu všech svých zaměstnanců, přičemž kvalitu služeb zajišťují špičkoví odborníci v oblasti e-byznysu a IT oddělení.

Tím dosahuje společnost perfektních výsledků a spokojenosti u jednotlivých zákazníků. Je dobré zmínit, že tento nezávislý podnik se pyšní zdravou investiční i kapitálovou silou, a právě podíl vlastního kapitálu, finanční a bankovní rating jsou jistotou, že má společnost zajištěnu skvělou budoucnost.

V únoru letošního roku došlo k přejmenování/změně obchodního názvu společnosti na Emons Česká republika s.r.o., i když se jinak absolutně nic nemění.

V současné době má společnost Emons Česká republika na 310 vozidel, přes 3650 zaměstnanců a pobočky již v 15 zemích.
Nesmíme opomenout rovněž Emons Slovakia s.r.o., která spatřila světlo světa roku 2020 a má sídlo v Bratislavě. Aktuálně jsou v provozu dvě vlastní pobočky, jedna v Bratislavě, druhá ve městě Martin.

Jejím úkolem je obsluha celé Slovenské republiky, přičemž na východě využívá pomoci partnerů, kam jezdí prostřednictvím vlastních linek. Tak jako v České republice, i na Slovensku je cílem firmy Emons silniční přeprava kusových zásilek, zejména pak paletových, B2B, ale i B2C.

Přehled služeb

Mezi klíčové služby společnosti Emons patří silniční přeprava/spedice, logistika/skladování, ale zajistí také celní služby. Firma je v České republice součástí německé sítě a tím je napojena v podstatě na celou Evropu. Cílem je paletová přeprava, B2B segment, ale i přeprava dlouhého zboží.

Silniční přepravu provozuje společnost od svého počátku a neustále se snaží rozvíjet, což představuje také mnohé investice. Letos byla vybudována nová pobočka v Blučíně u Brna, kde je k dispozici 4 500 m2. Z Plzně proběhlo stěhování do Nýřan, přičemž v Praze má firma špičkový regálový systém, kde může bez problémů uskladnit zboží svých zákazníků a zajistit kompletní skladové služby i logistiku.

Zásilky jsou v Emons v nejlepších rukách, ať už jde o silniční, kamionovou či nákladní přepravu. Všechny zásilky jsou pod dohledem od jejich podání až po doručení adresátovi, bez ohledu na to, jestli je to paletová kusová zásilka, částečná či celovozová přeprava.

Od roku 2005 funguje také sběrná služba Emons Spedice, která má již vlastní síť poboček i s vozovým parkem. Snadno je tak možné cílit na konkrétní potřeby každého zákazníka, hlavně jeho zásilku doručit včas. Pobočky naleznete v Praze, Plzni, Brně, Sokolově, Chomutově, Liberci, Ústí nad Labem, Olomouci a Hradci Králové.

Centrální překladiště pro Českou republiku je Praha. Všichni zákazníci mají na výběr cenově výhodné doručení v rozmezí od 24 do 48 hodin, ale také expres produkty a fixní termíny dodání. Mateřskou společností je Emons Spedition GmbH patří mezi nejlepších 10 v Německu a má síť více než 20 středisek.

Firma Emons zajišťuje špičkovou komplexní logistiku, kdy si můžete uskladnit malé množství palet, ale i složitější logistický projekt. Možné je jak krátkodobé, tak dlouhodobé skladování. Všechny skladovací plochy jsou zajištěny tak, jak požaduje zákazník.

V rámci České republiky funguje 8 propojených logistických stanovišť, zatímco v Německu jich je rovných 21. Dostupnost je 24 hodin denně. Sklady jsou propojeny technicky a řízení je centrální, navíc jsou napojeny na vlastní přepravní síť.

Potěší velmi bohaté logistické řešení pro váš Supply Chain, kdy jsou konsignační sklady i zásoby řízeny dodavatelem, skladování je možné podle FIFO, LIFO i FEFO.

Dále je k dispozici online přehled stavu skladových zásob, výběr krátkodobého či dlouhodobého skladování, dodávky JIT (Just-in-time), přesná řešení na míru zákazníkovi, logistika náhradních komponentů, a nechybí ani disponování a řízení dodávek.

Poskytovány jsou všechny důležité informace managamentu, kam patří zásoby zboží, aktuální stav skladu, čísla šarží, vychystávání a mnoho dalšího. Potěší také osobní poradenství pro optimální logistické procesy, stejně jako individuálně přizpůsobený software pro konkrétního zákazníka.

Mezi doplňkové služby patří například přeprava nebezpečného zboží, dlouhého zboží, zásilky na dobírku, ale i avízo dle požadavku.

Celní služby Emons se zase postarají o vyřízení veškeré dokumentace ohledně cla a celního řízení všech vašich importních či exportních zásilek. Vedle přepravy je zajištěné skladování, clo i řešení všech možných běžných problémů souvisejících s celním řízením.

Konkrétní celní služby zahrnují speciální celní dokumenty jako doklad původu, EUR 1, ATR, T2L, CEMT povolení atd., dále proclení podle postupů Carnet-A.T.A. a Carnet-TIR, stejně jako clení v ostatních státech jako v Turecku, Švýcarsku, Rusku, Bělorusku, ale rovněž na Ukrajině.

V neposlední řadě potěší inovativní služba v podobě přehledné a snadno ovladatelné aplikace, která vám umožňuje sledovat svou zásilku, nebo také objednat přepravu online.

Sledování zásilek

Sledování zásilek patří k oblíbenému online řešení pro sledování každé jednotlivé zásilky po celou dobu její cesty. Emons vám poskytuje nový Tracking & Tracing, kde získáte bezproblémovou kontrolu zásilky a jejího aktuálního stavu. Ke sledování stačí jen vyplnit formulář přímo na stránkách dopravce, kde je nutné zadat všechny požadované údaje pro vyhledání zásilky.

Zajímavé odkazy

Kontakty

  • Telefon: +420 220 910 364
  • E-mail: obchod@emons.cz
  • Centrála společnosti: Nýřany, U Mexika 1346, 330 23 Nýřany, zapsané v oddílu C, vložce 17 469 obchodního rejstříku vedeného Krajským soudem v Plzni

Hodnocení

9 Celkové hodnocení
Mezinárodní přepravce

Společnost Emons nabízí kvalitní služby, stabilní zázemí, vlastní vozový park, mnoho poboček a skvělé pokrytí pro přepravu zásilek. Fungující aplikace umožňuje mít přehled o zásilkách nebo si objednat přepravu. Vedle přepravy zvládají i logistiku, mají dostatečně kvalifikované pracovníky i zákaznickou podporu. Za nás dáváme jednoznačně palec nahoru. Zkuste tohoto dopravce porovnat například se společností Dachser nebo třeba DB Schenker.

Rychlost doručení
9
Jednání se zákazníkem
9
Klady
  • široká nabídka služeb
  • sledování zásilek
Zápory
  • občas není dodržen termín doručení
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je naším cílem. Více o nás. Spolupráce a kontakt. Jsme i na sociálních sítích: Instagram a Facebook.

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer.cz
Logo