Nova Post

Nova Post (ukrajinsky: Нова пошта), je ukrajinskou skupinou pro posílání a doručování různých zásilek, ať už dokumentů nebo balíků, mezi Českou republikou a Ukrajinou. Nová Pošta vznikla v roce 2001 a jejími zakladateli byli Vjačeslav Klymov a Volodymyr Popereshnyuk. Je dobré zmínit, že tato společnost/skupina patří mezi dvacítku daňových poplatníků, kteří odvádí na Ukrajině největší daně.

Nova Post

Představení dopravce

Ukrajinská pošta Nova Post poskytuje širokou škálu služeb, podobně jako naše Česká poště, a to nejen pro jednotlivce, tedy soukromé klienty, tak pro podniky. Skupina Нова пошта zahrnuje ukrajinské i zahraniční společnosti, kam patří Nova Post na Ukrajině, v Polsku, Litvě, České republice, Moldavsku, Rumunsku a Německu. Dále sem patří Nova Post Gloval, NovaPay a rovněž Supernova Airlines.

Jen na Ukrajině má společnost 10 000 poboček, dalších 31 pak v Polsku, 19 v Moldavsku, 2 v Litvě, 1 v Rumunsku, 1 v Německu a 2 u nás v České republice. Disponuje rovněž více než 14 000 automatizovaných schránek na balíky, které jsou systematicky nainstalovány vždy u vstupu do obytného domu, v blízkosti čerpacích stanic, ale také obchodů.
Za rok 2022 doručila Nova Post 315 milionů zásilek, ať už na pobočku, do automatizované zásilkové schránky, nebo také na adresu. Nutno podotknout, že právě tato skupina zaměstnává velké množství lidí, jejichž počet tvoří cca 32 000, což ji řadí mezi největší, ale i nejlepší zaměstnavatele v rámci Ukrajiny.

Přehled služeb

Skupina Nova Post zajišťuje doručování balíků a dokumentů. Na výběr je doručení na pobočku, na adresu nebo do automatizované schránky. Náklady na doručení dokumentů činí 250 Kč, balík do 2 kilogramů za 300 korun, do deseti kilogramů za 450 Kč, do 30 kilogramů zaplatí zákazník 750 korun.

Dá se poslat balík o hmotnosti do jedné tuny, přičemž za každý kilogram si zákazník připlatí 25 korun. Doba dodání je podle Nova Post od pěti dní. Nova Post Global poskytuje expresní doručovací služby v mezinárodním měřítku.

Nabízí exportní a importní služby bez ohledu na jejich objem v rámci kamionové, letecké i námořní dopravy. Od října 2021 spustila Nová Pošta svou vlastní leteckou společnost Supernova, která zajistí přepravu nákladu po v mezinárodním měřítku.
Letos v květnu se uskutečnil první let na trase Riga-Rzeszow-Riga s nákladem zásilek o hmotnosti 7 tun. V České republice nabízí Nova Post doručování od nás na Ukrajinu a zase zpátky. Díky třídícím střediskům s terminály, které jsou vybavené automatizovaným zařízením na zpracování zásilek, je doručování opravdu rychlé.

Ostatně tyto terminály jsou schopné zpracovat v rozmezí mezi 8 500 až 50 000 balíků za jednu jedinou hodinu. S tříděním zásilek vypomáhají rovněž roboti, kteří třídí zásilky, přičemž třetina terminálů se dočkala plně robotizovaných zón, které jsou určené pro třídění drobných zásilek do hmotnosti 2 kg.

Společnost zajišťuje rovněž finanční služby, doručování zásilek z internetových obchodů i obalové materiály pro soukromou klientelu, stejně jako skladovou logistiku a nákladní dopravu pro firmy.

Skvělá je i možnost okamžitého převodu finančních prostředků z karty na nejbližší pobočku. K dispozici je mobilní aplikace, kterou si mohou stáhnout jak uživatelé mobilních telefonů s operačních systémem iOS, tak Android.

Sledování zásilek

Pokud jde o oblíbenou službu tracking zásilek, pak je tou nejlepší volbou aplikace Nova Post, kde můžete nejen zásilku sledovat, ale také jejím prostřednictvím platit za veškeré online služby, získávat upozornění na zásilku, volat kurýrovi atd.

Zajímavé odkazy

Kontakty

  • Telefon: +38 (098) 450 06 09
  • E-mail: corp.com@novaposhta.ua
  • Centrála společnosti: Kyjev, Ukrajina

Hodnocení

9 Celkové hodnocení
Ukrajinská poštovní a kurýrní společnost

Velkým plusem je jednoznačně rozsáhlá síť poboček, vlastní letadlová doprava i fungující a velmi praktická aplikace. Ukrajinská pošta má rozhodně velmi dobrý potenciál a pokud budou její služby fungovat na jedničku, určitě si najde spoustu spokojených zákazníků také u nás. Neváhejte se podívat i na další recenze v kategorii Dopravci.

Rychlost doručení
9
Jednání se zákazníkem
9
Klady
  • mobilní aplikace
  • rozsáhlá síť poboček
  • široká nabídka služeb
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je naším cílem. Více o nás. Spolupráce a kontakt. Jsme i na sociálních sítích: Instagram a Facebook.

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer.cz
Logo