PPL

Společnost PPL patří mezi poskytovatele přepravních služeb pro podnikatele i firmy, ale jejích služeb mohou využívat i soukromé osoby. Pro ty je určen produkt v podobě Balíku pro Tebe. PPL se specializuje na přepravu balíku nejen v rámci ČR, ale po celé Evropě.

logo ppl

logo PPL

Původní systém Professional Parcel Logistic vznikl roku 1995 a jednalo se o 7 vzájemně kooperujících nezávislých subjektů, které se nakonec v roce 2004 spojily a vznikla současná podoba společnosti PPL CZ s.r.o., přičemž během března 2006 se stala součástí skupiny Deutsche Post DHL.

Od chvíle, kdy byla společnost založena, byla její prioritou vnitrostátní balíková přeprava do firem, poté svou nabídku služeb rozšířila i o přepravu balíků soukromým adresátům a přidala se i vnitrostátní paletová přeprava. Díky tomu je možné v rámci PPL nechat přepravit zásilky až do hmotnosti 3.000 kg.

Hodnocení: Evropský dopravce PPL patří mezi hlavní dopravce v ČR. Spadá do sítě dopravce DHL Parcel Europe.
KLADY
 • rychlé doručení
 • možnost měnit termín doručení
 • nejčastěji se vyskytující dopravce u řady e-shopů

ZÁPORY
 • občas není dodržen termín pro doručení

Představení dopravce

Přepravní společnost PPL je významným přepravcem zásilek v rámci českého trhu, zároveň je členem divize DHL Parcel Euroce skupiny Deutsche Post DHL Group. Nabídka služeb je velmi bohatá díky portfoliu vnitrostátních a mezinárodních přepravních služeb.

Aktuálně pracuje pro PPL více než 800 zaměstnanců. Společnost má rovněž rozsáhlou síť výdejních a podacích míst PPL ParcelShop, která už překročila počet 1 500. Zajímavé je, že první ParcelShop byl otevřen v roce 2012. Samozřejmostí jsou také depa, těch je celkem 24.

Klíčovým bodem pro samotnou přepravu je centrální překladiště, které leží v Říčanech u Prahy a funguje od roku 2013. Disponuje tím nejmodernějším třídícím systémem, jehož autorem je osvědčená holandská společnost Van Riet. Díky tomu jsou všechny zásilky tříděny zcela automaticky prostřednictvím čárového kódu.

PPL je vyzbrojena také vozovým parkem. Na začátku to bylo jen 40 vozidel, zatímco v současnosti už je to více než 1 200 vozidel dodávkového typu. Pokud jde o paletové zásilky, ty zajišťuje zhruba 300 vozidel. Nechybí také cca 200 kamionů, které zajišťují noční převozy zásilek mezi centrálním překladištěm a jednotlivými depy.

Dá se říci, že po České poště, to byla právě společnost PPL, která patřilo v roce 2016 druhé místo mezi nejvyužívanějšími přepravci balíků z internetových obchodů v rámci České republiky a také jí patřilo druhé místo v oblíbenosti.

Přehled služeb

Vnitrostátní balíková přeprava

 • PPL Parcel Business
 • PPL Parcel CZ Private
 • PPL Parcel CZ dopolední balík
 • Balík Pro Tebe

Mezinárodní balíková přeprava

 • PPL Parcel Connect EU
 • PPL Parcel Business Europe

Zajímavé odkazy

Kontakty

 • Zákaznická podpora
 • Telefon: 225 331 500
 • E-mail: info@ppl.cz
 • Sídlo společnosti: PPL CZ s.r.o., K Borovému 99, Jažlovice, 251 01, Říčany, IČO: 25194798

Hodnocení

8.5 Celkové hodnocení
Evropský dopravce

Společnost PPL CZ má kvalitně zpracovaný informační systém. Vždy se včas dozvíme, kdy máme čekat svou zásilku, kolik bude dobírka, případně si také můžeme změnit termín doručení nebo se domluvit na uložení balíčku/zásilky v některém z PPL ParcelShopů, tedy na výdejním místě. Samozřejmě, že i u PPL CZ se občas může vyskytnout nějaký problém s doručováním zásilky. Nikdy se však nestane, že by nebyl příjemce o všem včas a podrobně informován. Vždy je sjednána náprava a příjemce svou zásilku nakonec obdrží. Rychlé je i případné vyřízení reklamace v případě, že dojde k poškození zásilky během přepravy od odesílatele k příjemci.

8.5Naše hodnocení
Rychlost doručení
8
Jednání se zákazníkem
8.5
3.3Hodnocení čtenářů
Rychlost doručení
3.9
Jednání se zákazníkem
2.7
Klady
 • Rychlé doručení
 • Možnost měnit termín doručení
 • Nejčastěji se vyskytující dopravce u řady e-shopů
Zápory
 • Občas není dodržen termín pro doručení
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je cílem celého týmu Recenzer. Více o nás.

378 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
 1. 0.5
  Rychlost doručení
  10
  Jednání se zákazníkem
  10

  Silene, vubec nedoporucuji tohoto dopravce, rozhodne dpd mnohem lepsi- tam aspon vam dopredu daji vedet o tom ze ten balik se bude dorucovat. Osobne prisla mi zprava v 10 hodin rano ze od 9-11 ( rano) se mi bude dorucovat balik , jelikoz jsem v praci nemam moznost furt byt u telefonu , samozrejme ridic se nedovolal( ale kdyby aspon vedela 1-2 hod predem anebo den predem ze se mi balik bude dorucovat , jasne ze to by nejak naplanovala) firma odmita dorucit balik znovu , komunikace zadna , domluva zadna. Rozhodne pokud mate na vybranou doporucuji dpd

  Přínosný(0) Nepomohl(0)You have already voted this
 2. 0.25
  Rychlost doručení
  10
  Jednání se zákazníkem
  0

  Neschopní, velká konkurence pro ČP ve lhaní a nespolehlivosti. Pokud to bude jen trochu možné, vyberu příště jiného dodejce. Při „dodání“ se mě ani neobtěžovali zkontaktovat a rovnou napsali e-mail „adresát nezastižen“. Nejde dát v hodnocení „0“hvězd

  Klady: žádné
  Zápory: vše co by jinak dopravce měl splňovat primárně-doručovat zboží zákazníkům
  Přínosný(0) Nepomohl(0)You have already voted this
 3. 0.25
  Rychlost doručení
  0
  Jednání se zákazníkem
  10

  Nepříjemný a arogantní řidič bez ochoty. Příště volím jinou dopravu.

  Přínosný(0) Nepomohl(0)You have already voted this
 4. 2.5
  Rychlost doručení
  100
  Jednání se zákazníkem
  0

  Dobrý den,
  chtěla bych moc pochválit Vašeho dopravce č. 10046 za velkou ochotu a příjemné vystupování a hlavně spolehlivým přístupem. Vždy jsem se s nim na dodání zásilky domluvila a byl velmi ochotný. Vždy, když mi má doručit balíček, tak se na něj vždy těším, jelikož přijíždí s úsměvem.

  Klady: 100%
  Přínosný(0) Nepomohl(0)You have already voted this
 5. 2.5
  Rychlost doručení
  100
  Jednání se zákazníkem
  0

  Ridici z PPL nezavolaji, nezazvoni jen hodi balik pred dvere.

  Přínosný(0) Nepomohl(0)You have already voted this
 6. 2.25
  Rychlost doručení
  90
  Jednání se zákazníkem
  0

  Arogantní řidič balíček platila jsem hotově neměla jsem u sebe menší peníz a začal na mě že nemá na vrácení takovej škleb na mě udělal a že to co mě měl vrátit je vše co má…neřekl ani nashledanou….nechápu jak můžou jezdit řídiči který nemají na vrácení mě jako koncového zákazníka to nemusí vůbec zajímat

  Klady: Rychlé doručení
  Zápory: Arogantní řidič, nemají peníze na vraceni
  Přínosný(0) Nepomohl(0)You have already voted this
 7. 0.25
  Rychlost doručení
  10
  Jednání se zákazníkem
  0

  NEDOPORUCUJI!!!
  Bez meho vedomi ci jakokoliv komunikace mi zmenili misto doruceni baliku na provozovnu s mnohem horsi provozni dobou.
  Puvodni vydejni misto ma otevreno 7-19. Misto kde mi nechali balik ma 9-17. Kdy se tam ma asi tak clovek pracujici 9-17 dostat, co?

  Klady: Balik dorucen rychle.
  Zápory: Balik dorucili na jine vydejni misto bez jakekoliv konzultace.
  Přínosný(0) Nepomohl(0)You have already voted this
 8. Reply
  Lucie Viznerova 30.11.2022 v 12:53

  Tragedie. Totalni ignorace zakaznika a nezajem dorucit balik.

 9. PPL jsou GAUNEŘI, kteří nedoručují ani neberou telefony.

 10. Reply
  Eliška Piatnicová 25.11.2022 v 11:07
  1.5
  Rychlost doručení
  50
  Jednání se zákazníkem
  10

  Absolutně bez domluvy , po zaslání SMS kdy bude balík dovezen, jsem kuryrovi hned volala s tím , ze ma zazvonit ze mám doma rodinu ale nemají telefon ze na zvonek budou reagovat. Vše odkyval. Po půl hodine telefonát, ale diky práci jsem nezvedla . Po hodine e-mail ze se zásilka nepodařila doručit . Volám mu co je za problém a raději nezvedal!!!???!? Doma nikdo nezvonil !!! Balík mi nechal na druhé straně města a já se teď mám tahat s 5kg balíkem !!! NAPOSLEDY fakt už mě nebavite

  Přínosný(0) Nepomohl(0)You have already voted this
1 2 3 35

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer.cz
Logo