PPL

Společnost PPL patří mezi poskytovatele přepravních služeb pro podnikatele i firmy, ale jejích služeb mohou využívat i soukromé osoby. Pro ty je určen produkt v podobě Balíku pro Tebe. PPL se specializuje na přepravu balíku nejen v rámci ČR, ale po celé Evropě.

logo ppl

logo PPL

Původní systém Professional Parcel Logistic vznikl roku 1995 a jednalo se o 7 vzájemně kooperujících nezávislých subjektů, které se nakonec v roce 2004 spojily a vznikla současná podoba společnosti PPL CZ s.r.o., přičemž během března 2006 se stala součástí skupiny Deutsche Post DHL.

Od chvíle, kdy byla společnost založena, byla její prioritou vnitrostátní balíková přeprava do firem, poté svou nabídku služeb rozšířila i o přepravu balíků soukromým adresátům a přidala se i vnitrostátní paletová přeprava. Díky tomu je možné v rámci PPL nechat přepravit zásilky až do hmotnosti 3.000 kg.

Hodnocení: Evropský dopravce PPL patří mezi hlavní dopravce v ČR. Spadá do sítě dopravce DHL Parcel Europe.
KLADY
 • rychlé doručení
 • možnost měnit termín doručení
 • nejčastěji se vyskytující dopravce u řady e-shopů

ZÁPORY
 • občas není dodržen termín pro doručení

Představení dopravce

Přepravní společnost PPL je významným přepravcem zásilek v rámci českého trhu, zároveň je členem divize DHL Parcel Euroce skupiny Deutsche Post DHL Group. Nabídka služeb je velmi bohatá díky portfoliu vnitrostátních a mezinárodních přepravních služeb.

Aktuálně pracuje pro PPL více než 800 zaměstnanců. Společnost má rovněž rozsáhlou síť výdejních a podacích míst PPL ParcelShop, která už překročila počet 1 500. Zajímavé je, že první ParcelShop byl otevřen v roce 2012. Samozřejmostí jsou také depa, těch je celkem 24.

Klíčovým bodem pro samotnou přepravu je centrální překladiště, které leží v Říčanech u Prahy a funguje od roku 2013. Disponuje tím nejmodernějším třídícím systémem, jehož autorem je osvědčená holandská společnost Van Riet. Díky tomu jsou všechny zásilky tříděny zcela automaticky prostřednictvím čárového kódu.

PPL je vyzbrojena také vozovým parkem. Na začátku to bylo jen 40 vozidel, zatímco v současnosti už je to více než 1 200 vozidel dodávkového typu. Pokud jde o paletové zásilky, ty zajišťuje zhruba 300 vozidel. Nechybí také cca 200 kamionů, které zajišťují noční převozy zásilek mezi centrálním překladištěm a jednotlivými depy.

Dá se říci, že po České poště, to byla právě společnost PPL, která patřilo v roce 2016 druhé místo mezi nejvyužívanějšími přepravci balíků z internetových obchodů v rámci České republiky a také jí patřilo druhé místo v oblíbenosti.

Přehled služeb

Vnitrostátní balíková přeprava

 • PPL Parcel Business
 • PPL Parcel CZ Private
 • PPL Parcel CZ dopolední balík
 • Balík Pro Tebe

Mezinárodní balíková přeprava

 • PPL Parcel Connect EU
 • PPL Parcel Business Europe

Zajímavé odkazy

Kontakty

 • Zákaznická podpora
 • Telefon: 225 331 500
 • E-mail: info@ppl.cz
 • Sídlo společnosti: PPL CZ s.r.o., K Borovému 99, Jažlovice, 251 01, Říčany, IČO: 25194798

Hodnocení

8.5 Celkové hodnocení
Evropský dopravce

Společnost PPL CZ má kvalitně zpracovaný informační systém. Vždy se včas dozvíme, kdy máme čekat svou zásilku, kolik bude dobírka, případně si také můžeme změnit termín doručení nebo se domluvit na uložení balíčku/zásilky v některém z PPL ParcelShopů, tedy na výdejním místě. Samozřejmě, že i u PPL CZ se občas může vyskytnout nějaký problém s doručováním zásilky. Nikdy se však nestane, že by nebyl příjemce o všem včas a podrobně informován. Vždy je sjednána náprava a příjemce svou zásilku nakonec obdrží. Rychlé je i případné vyřízení reklamace v případě, že dojde k poškození zásilky během přepravy od odesílatele k příjemci.

8.5Naše hodnocení
Rychlost doručení
8
Jednání se zákazníkem
8.5
3.3Hodnocení čtenářů
Rychlost doručení
4
Jednání se zákazníkem
2.7
Klady
 • Rychlé doručení
 • Možnost měnit termín doručení
 • Nejčastěji se vyskytující dopravce u řady e-shopů
Zápory
 • Občas není dodržen termín pro doručení
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je naším cílem. Více o nás. Spolupráce a kontakt.

435 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
 1. 0.5
  Rychlost doručení
  10
  Jednání se zákazníkem
  10

  Už kolikrát se stalo že čekám na kurýra v ukázány v sms čas , měnim plány na den a kurýr ani nezavola a pak za několik hodin po nahlášeném PPL rozmezí času přijde sms že balík čeká ve výdejním místě.

  Přínosný(1) Nepomohl(0)You have already voted this
 2. Podruhé, ve dvou dnech zásilky nedoručili,nezavolali a rovnou uložili v parcelshopu.Hrozne jednání.

 3. 5
  Rychlost doručení
  100
  Jednání se zákazníkem
  100

  Dobrý den, opět naprostá spokojenost. Vaši dopravci (Olomouc) jsou opravdu skvělí vždy ochotní a příjemní Děkuji za ně
  Pavla Olomouc

  Klady: Vždy příjemní dopravci
  Zápory: Žádné
  Přínosný(0) Nepomohl(0)You have already voted this
 4. 1.5
  Rychlost doručení
  60
  Jednání se zákazníkem
  0

  Ako moze tato sluzba este vobec existovat? PPL udava zavadzajuce udaje o doruceni zasielky. Uz niekolko rokov nepride ziadna SMS a v poslednej dobe pre istotu ani nikto nevola. Len mi pride email o nezdarenom doruceni. Niekolko krat som to s nimi riesil a ked mi to nastvany sofer mal dorucit znovu tak uz bol zrazu schopny mi zavolat a zdelit ze je nastvany. Ale nejak to nepomohlo a scenar sa stale opakuje. Bud su taki neschopni zadat predvolbu statu, ktora je uvedena X-krat aj na samotnom baliku alebo je to cielene.

  Přínosný(0) Nepomohl(0)You have already voted this
 5. 3.5
  Rychlost doručení
  100
  Jednání se zákazníkem
  40

  PPLkou se, bohužel, snažíme objednávat co nejméně. Nebydlíme přímo ve městě (Telč) a kurýr pořád “držkuje”: “vy jste nejhorší adresa, kterou mám…atd) je to velice nepříjemné, bohužel jiná doprava někdy zvolit nejde. Jindy mu přeskočí v hlavě a dovezl by vám balík až na konec světa. Byl ale občas protivný, i když jsme bydleli ve městě – sejít s prvního patra otevřít dveře neprodleně po jeho zavolání, by mělo trvat max 3 sekundy, jednou i ujel.

  Klady: Už ani nevim
  Zápory: Poznámky kurýra
  Přínosný(1) Nepomohl(0)You have already voted this
 6. 0.5
  Rychlost doručení
  10
  Jednání se zákazníkem
  10

  PPL mi mělo doručit balík s domácím kinem. Zásilka byla odeslána pomocí DHL z Polska do ČR, což proběhlo v pořádku. Po přijetí na třídící centrum PPL v Hradci Králové se tato zásilka ihned ztratila. Několikrát jsem volal na podporu PPL, ale bezvýsledně s pocitem, že to tam nikoho nezajímá a jedná se asi o běžný PPL standart. Jediné co jsem se dozvěděl bylo, že se to ztratilo, jelikož došlo k odlepení štítku od DHL a že to je někde v centru v Hradci Králové, při dalším hovoru mi jiná operátorka řekla, že to bude jinde, ne v Hradci. Ani po několika dnech se zboží nenašlo a to ani po mých opětovných telefonátech na PPL podporu. Upozornil jsem na to, že pokud někdo otevře/rozlepí krabici se zbožím, tak jí mohou rovnou vrátil prodejci. Po dalším hovoru se mně podařilo narazit na první ochotnou operátorku na podpoře, která oproti těm předešlým nelhala a pomohla mi zakázku najít. Dostal jsem info, že balík se našel nakonec v třídícím centru v Hradci Králové. Zboží mi přivezli dva zaměstnanci PPL. Spolujezdec vyndal krabici, která byla celá poničená, potrhaná a přelepená páskou PPL Plzeň, rychle naskočil do auta a to zmizelo jak rychle to jen šlo. Neměl jsem ani šanci vznést dotaz na stav poničeného obalu zboží. Doma jsem zboží rozbalil a zjistil, že na zesilovači jsou v oblasti hlavního vypínače a USB portu otisky prstů, stejně tak na dálkovém ovládání. Tak mě tak napadá, jestli někdo ze zaměstnanců si prostě na pár dnů nevzal moje zboží domů vyzkoušet a pak ho vrátil s tím, že se konečně našlo. Dle stavu zakázky to tomu nasvědčuje a to i proto, že na krabici byl štítek DHL (nebyl tedy stržen, jak lhala operátorka PPL) Krabice byla přelepena páskou PPL Plzeň, což nechápu, jelikož do Plzně balík údajně dorazil ráno v den předání mně. Nevěřím, že by tu rozbalenou krabici nezalepili už v Hradci před odesláním do Plzně, stejně tak nevěřím, že v Hradci mají plzeňskou pásku PPL. Nebylo tedy nakonec moje zboží celou dobu v Plzni? Tedy v Plzni u někoho doma? Jinak totiž nechápu, proč byla krabice rozbalená když měla všechny potřebné štítky pro celou dopravu z PL až ke mně domů. Měla komplet identifikaci obsahu a kam má odejít. Jaký byl důvod rozbalit krabici a lézt do ní? Takový přístup si rozhodně nenechám pro sebe a upozorním na něj na všech dostupných recenzích na webu, atd. Dále tuto informaci předám i na DHL, jak pro ČR, tak i Global, aby měli ponětí s kým podepsali smlouvu na doručování jejich zakázek v rámci ČR. PPL u mě definitivně skončilo, důvěra v tuto společnost a její férovost je u mě na nule.

  Přínosný(0) Nepomohl(0)You have already voted this
 7. 5
  Rychlost doručení
  100
  Jednání se zákazníkem
  100

  Po menších problémech ze strany odesilatele rychlé doručení.
  Řidič byl moc ochotný, donesl těžký balík až k výtahu.

  Klady: Dobrá komunikace.
  Zápory: Žádné
  Přínosný(0) Nepomohl(0)You have already voted this
 8. Naprosto otřesná dopravní služba, která není schopná žádné komunikace, telefonní číslo na ni nenajdete ani přes google, natož snad nedej bůh na jejich stránkách, a poslat si s nimi něco choulostivého, to se s tím rovnou rozlučte… Už 31. 7. mi bylo oznámeno, že se balík nepodařilo doručit na výdejní místo (?!?) a to bude změněno, a od té doby nulová komunikace, nedovoláte se, chat bot „vám nerozumí“ a psát e-mail, to vážně v takovém případě..?
  Než použít znovu, to radši oželím zboží, pokud obchod nebude nabízet jiného dopravce, všichni nadávají na ČP, ale ti jsou proti nim zlatí, takové jednání se mi od nich ještě nedostalo…

 9. Reply
  Helena Točevová, Brno 25 19.7.2023 v 19:57
  5
  Rychlost doručení
  100
  Jednání se zákazníkem
  100

  Asi máme štěstí na řidiče. Jezdí k nám slušný a ochotný člověk, který nemá problém i s dodáním mimo uvedenou adresu.

  Přínosný(0) Nepomohl(0)You have already voted this
 10. 0.5
  Rychlost doručení
  20
  Jednání se zákazníkem
  0

  Dobrý den,
  vybrala jsem konkrétní pobočku pro jednu zásilku (3 balíky) kvůli otevírací době.
  Z neznámých důvodů se řidič rozhodl nechat všechny balíky na různých pobočkách (není vybraných) a v různé dny.
  Vzhledem k tomu, že jsem těhotná a k tomu musím si vzít v práci volno a běžet, abych si vyzvedla zásilku.
  Na zákaznickou lince paní vůbec ne pomohla a snažila se vymyslet důvody a nakonec rozhovor ukončila s tím, že čeká na další klienty.
  Možná bychom neměli přebírat spontánní iniciativu, ale řídit se rozhodnutím klientů?

  Zápory: zklamání
  Přínosný(1) Nepomohl(0)You have already voted this
1 2 3 40

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer.cz
Logo