PPL

Společnost PPL patří mezi poskytovatele přepravních služeb pro podnikatele i firmy, ale jejích služeb mohou využívat i soukromé osoby. Pro ty je určen produkt v podobě Balíku pro Tebe. PPL se specializuje na přepravu balíku nejen v rámci ČR, ale po celé Evropě.

1x1.trans - PPL

logo PPL

Původní systém Professional Parcel Logistic vznikl roku 1995 a jednalo se o 7 vzájemně kooperujících nezávislých subjektů, které se nakonec v roce 2004 spojily a vznikla současná podoba společnosti PPL CZ s.r.o., přičemž během března 2006 se stala součástí skupiny Deutsche Post DHL.

Od chvíle, kdy byla společnost založena, byla její prioritou vnitrostátní balíková přeprava do firem, poté svou nabídku služeb rozšířila i o přepravu balíků soukromým adresátům a přidala se i vnitrostátní paletová přeprava. Díky tomu je možné v rámci PPL nechat přepravit zásilky až do hmotnosti 3.000 kg.

Hodnocení: Evropský dopravce PPL patří mezi hlavní dopravce v ČR. Spadá do sítě dopravce DHL Parcel Europe.
KLADY
 • rychlé doručení
 • možnost měnit termín doručení
 • nejčastěji se vyskytující dopravce u řady e-shopů

ZÁPORY
 • občas není dodržen termín pro doručení

Představení dopravce

Přepravní společnost PPL je významným přepravcem zásilek v rámci českého trhu, zároveň je členem divize DHL Parcel Euroce skupiny Deutsche Post DHL Group. Nabídka služeb je velmi bohatá díky portfoliu vnitrostátních a mezinárodních přepravních služeb.

Aktuálně pracuje pro PPL více než 800 zaměstnanců. Společnost má rovněž rozsáhlou síť výdejních a podacích míst PPL ParcelShop, která už překročila počet 1 500. Zajímavé je, že první ParcelShop byl otevřen v roce 2012. Samozřejmostí jsou také depa, těch je celkem 24.

Klíčovým bodem pro samotnou přepravu je centrální překladiště, které leží v Říčanech u Prahy a funguje od roku 2013. Disponuje tím nejmodernějším třídícím systémem, jehož autorem je osvědčená holandská společnost Van Riet. Díky tomu jsou všechny zásilky tříděny zcela automaticky prostřednictvím čárového kódu.

PPL je vyzbrojena také vozovým parkem. Na začátku to bylo jen 40 vozidel, zatímco v současnosti už je to více než 1 200 vozidel dodávkového typu. Pokud jde o paletové zásilky, ty zajišťuje zhruba 300 vozidel. Nechybí také cca 200 kamionů, které zajišťují noční převozy zásilek mezi centrálním překladištěm a jednotlivými depy.

Dá se říci, že po České poště, to byla právě společnost PPL, která patřilo v roce 2016 druhé místo mezi nejvyužívanějšími přepravci balíků z internetových obchodů v rámci České republiky a také jí patřilo druhé místo v oblíbenosti.

zpět k obsahu ↑

Přehled služeb

Vnitrostátní balíková přeprava

 • PPL Parcel Business
 • PPL Parcel CZ Private
 • PPL Parcel CZ dopolední balík
 • Balík Pro Tebe

Mezinárodní balíková přeprava

 • PPL Parcel Connect EU
 • PPL Parcel Business Europe
zpět k obsahu ↑

Zajímavé odkazy

zpět k obsahu ↑

Kontakty

 • Zákaznická podpora
 • Telefon: 225 331 500
 • E-mail: info@ppl.cz
 • Sídlo společnosti: PPL CZ s.r.o., K Borovému 99, Jažlovice, 251 01, Říčany, IČO: 25194798
zpět k obsahu ↑

Hodnocení

8.5 Hodnocení
Evropský dopravce

Společnost PPL CZ má kvalitně zpracovaný informační systém. Vždy se včas dozvíme, kdy máme čekat svou zásilku, kolik bude dobírka, případně si také můžeme změnit termín doručení nebo se domluvit na uložení balíčku/zásilky v některém z PPL ParcelShopů, tedy na výdejním místě. Samozřejmě, že i u PPL CZ se občas může vyskytnout nějaký problém s doručováním zásilky. Nikdy se však nestane, že by nebyl příjemce o všem včas a podrobně informován. Vždy je sjednána náprava a příjemce svou zásilku nakonec obdrží. Rychlé je i případné vyřízení reklamace v případě, že dojde k poškození zásilky během přepravy od odesílatele k příjemci.

8.5Naše hodnocení
Rychlost doručení
8
Jednání se zákazníkem
8.5
3.2Hodnocení uživatelů
Rychlost doručení
3.7
Jednání se zákazníkem
2.7
KLADY
 • Rychlé doručení
 • Možnost měnit termín doručení
 • Nejčastěji se vyskytující dopravce u řady e-shopů
ZÁPORY
 • Občas není dodržen termín pro doručení
Napsat hodnocení  |  Přečíst hodnocení a komentáře

273 komentářů
Zobrazit vše Nejpřínosnější Nejlepší Nejhorší Napsat hodnocení
 1. Reagovat
  Eva Ondrová 6.10.2020 v 12:31

  Ráda bych zde napsala svůj aktuální poznatek s doručovací službou PPL, pro další případné zákazníky. Nechala jsem si doručit balíček z e-shopu prostřednictvím společnosti PPL. Doposud jsem s ní byla vždy spokojená. Jelikož jsem pravidelně přes týden v zaměstnání, nechala jsem si doručit balíček na adresu do zaměstnání. Byla jsem pomocí SMS informována, že mi bude balíček doručován. V době, kdy mě kurýr kontaktoval telefonicky jsem měla bohužel jednání a nemohla jsem telefon zvednout, nicméně jsem předala instrukce mým kolegům, kteří se na adrese doručení nacházeli v hojném počtu, aby balíček převzali. Kurýr ovšem bohužel po neúspěšném telefonátu balíček ani nezkusil doručit. Obdržela jsem SMS zprávu, že balíček byl uložen do Parcelshopu. Dle instrukcí jsem si vyhledala, kde se tento Parcelshop nachází a zjistila jsem, že je na opačném konci města, velmi špatně dostupný hromadnou dopravou a doba vyzvednutí balíčku je od 9 do 16 hod., což je pro pracujícího člověka dosti nereálný čas. Snažila jsem se požádat přepravce na jeho infolince o přemístění balíčku alespoň do jiného Parcelshopu. Bohužel tato služba mi byla odmítnuta. Musela jsem tedy složitě zajišťovat vyzvednutí balíčku v přepravcem určený čas. Služba PPL tedy pro mě, jako zákazníka, díky tomuto novému postupu přestala být jakkoli výhodná.

  • Reagovat
   V. Horna 28.5.2021 v 10:52

   10:48
   #PPL Neskutečná arogance. Ráno zpráva, že bude balíček doručován v rozmezí 9-11 hod. Kurýr volá v 10:10. Od 10:17 se mu 5x nemohu dovolat, když se mu konečně dovolám, oznámí, že zásilku zanechá kdesi na výdejním místě. Když se ptám, proč nezanechal na podatelně, prý nemůže (tak to je vskutku jediný!), když žádám o opakované doručení v pondělí, odmítá a hovor bez rozloučení pokládá! To snad nemyslíte vážně?

   • Reagovat
    Helena 23.12.2021 v 14:15

    A co třeba poslat SMS,to váš nenapadlo? Tak třeba příště.Při tom fofru, jakým doručují asi na zvedání telefonu nebudou mít čas…..

   • Reagovat
    Prezident 22.9.2021 v 14:52

    Je to řidič nemůže furt volat a čekat na vás až se uráčíte být doma , potřebuje vše rozvést co nejdříve aby mohl být doma a ne čekat na nakou milostpani , jsou to taky jenom lidi to je jak kdybych šel k vám do práce a otravoval bych vás s něčím a místo aby jste šla domů ve 14:00 tak by jste šla v 16:00 bez nároku na proplacení přesčasu taky by se vám to nelíbilo tak se chytnete za rypaky a přestaňte drzkovat.

    • Prokop 21.10.2021 v 15:07

     Přesně tak. Tady pan “PREZIDENT” dokázal, že je dělnická třída toho nejhrubšího zrna. Alfa a Omega obchodu je jeho uskutečnění a spokojenost zákazníka. A kdo to nechápe, tak by měl jezdit s náklaďákem hnoje a né s doručovacím vozem!

    • MD 12.10.2021 v 0:05

     Proto má volat z čísla centrály, kam se dovoláte a oni zajistí co je potřeba a změní mu případně instrukce. To, že PPL nezanechává balíčky na podatelně nebo v případě, že to je PPL business odmítne to zanechat na jakémkoliv parcelshopu, to už je prostě maximální úlet.

   • Reagovat
    Lukáš Rod 10.8.2021 v 11:09

    Naprosto stejný případ. Telefonáty, SMS nic. Žádná reakce. Když už se zadaří a doručovatel telefon zvedne dozvídáme se, že nejste jediní lidi na seznamu. Jasně chápu ale alespoň minimální zdvořilostní omluvy se člověku nedostane. Proto pro mě jako potenciálním budoucím zákazníkovi tato doručovací společnost skončila.

   • Reagovat
    Michaela 31.7.2021 v 9:55

    Stejná zkušenost! Opravdu velmi špatná společnost vůči zákazníkům.

  • Reagovat
   Lenka 24.5.2021 v 14:54

   Stejná negativní zkušenost.
   PPL se již budu na hony vyhýbat. A jsem teď fakt naštvaná, takže budu velmi apelovat na dodavatele, na změnu dopravce.

  • Reagovat
   Adéla 15.3.2021 v 23:43

   Mám prakticky stejnou zkušenost z docela nedávné doby. Ani jsem netušila, že to patří mezi běžné taktiky PPL. A všechno jim to prochází. Kéž by s nimi můj oblíbený e-shop přestal spolupracovat, vždyť v dnešní době je více daleko lepších dopravců.

  • Reagovat
   Pavla 7.1.2021 v 15:19

   Vidím, že tohle je bohužel kurýrů PPL rutina.

   • Reagovat
    Eva 28.5.2021 v 10:46

    Rovnez opakovana negativni zkusenost, doruceni jakz takz v poradku, pokud clovek balik ocekava. Pokud ale chcete po ppl cokoliv navic, napr.prodlouzeni ulozeni, vyzvednuti o den pozdeji apod., vse je problem, ohaneji se obchodnimi podminkami, ale tak ty je asi potreba nutne zmenit. Z tohoto duvodu je pro mne daleko vyhodnejsi posta, zasilkovna a vetsina jinych dopravcu, protoze doted se vsemi mimo ppl byla domluva mozna. Pokud nemusim, ppl si zasilky posilat nenechavam.

  • Reagovat
   Tereza 14.12.2020 v 14:32

   Musím souhlasit. Stejná zkušenost. Balíček měl přebrat soused. Pan se ani neobtěžoval na doručovací adresu ani jet. Krom toho, že PPL není schopna jezdit ve stejný čas.
   Pzn. Máme před domem kamery.

  • Reagovat
   Jana 10.12.2020 v 8:44

   Chápu, že přes koronu a zároveň advent mají hodně práce s přepravou. Ale moc mi nevyhovuje, že když jsem nebyla doma, hodili mi balík na parcel shop vzdálený 3 km od bydliště, když je další parcel shop ani ne 500 m od bydliště. Přes den mi nepřišlo nic o tom, že jestli mi čas doručení nevyhovuje, mohu jej změnit. E-mail o změně přišel až ve chvíli, kdy mi ppl volala a hned záhy jsem si z odkazu z e-mailu změnila místo doručení na parcel shop blízko mého bydliště, stejně mi to pak dali na jiný… Za mě je teda lepší dpd…

  • Reagovat
   Andrea kozlova 16.10.2020 v 11:40

   Pani Evo,
   mam uplne stejnou zkusenost a jsem prekvapena, jak radoby zakaznicky servis PPL tento pristup vysvetluje ci omlouva. Je to neskutecne, jak dnesni firmy funguji a jednaji se zakaznikem! Oni proste nemaji snahu zasilky dorucovat, jen kasirovat za prepravni sluzby.

 2. Reagovat
  Andrea kozlova 16.10.2020 v 11:36

  Nema snahu zasilku dorucit ani podle vlastnich obchodnich podminek a v case, ktery sam oznami v predchozi sms, nekomunikuje s adresatem – neodpovida na hovory ani sms a neochota prepravit zasilku do nejblizsiho Parcelshopu.

 3. Reagovat
  Karolína Maturová 29.10.2020 v 15:35

  Pan Černý, mi dnes ohromně pomohl.
  Pán co mi měl balíček přivést, tak ho nepřivezl na moji adresu, raději ho hodil na zásilkovnu, která je jen kousek ode mého místa. Nebyl schopen mi ho přivést kam měl.
  pak nastal problém na zásilkovně u placení, když počítáte s kartou a najednou musíte platit hotovostí, kterou nemáte a nemáte si kde vybrat.
  Naštěstí na této prodejně byl i pan Černý a pomohl mi. Abych mohla platit kartou u něj.

  Je moc šikovný a zlepšil mi nejen náladu ale i den.
  Tímto mu chci ještě jednou poděkovat.

 4. Reagovat
  Kateřina 4.11.2020 v 14:54
  0.5
  Rychlost doručení
  10
  Jednání se zákazníkem
  10

  Absolutní nespokojenost. Objednávala jsem si zboží ze zahraničního e-shopu, kam jsem napsala telefon i adresu. Přišel mi e-mail, že mi dnes balíček doručí na adresu, tak jsem zůstala doma. Najednou mi přišel meil, že se mi pokusili doručit zásilku, ale nebyla jsem k zastižení. Po telefonátu na infolinku jsem se dozvěděla, že prodejce neposkytl moje telefonní číslo, takže se ani nepokusili balíček doručit. Zazvonit na zvonek je zřejmě obrovský problém.

  (26) (4)You have already voted this
  • Reagovat
   Ihor Kopach 22.4.2021 v 9:03

   +420728257867 Řidič . Balík nedoručil. Nezvedne telefon. A pak jsem dostal SMS, že můj balík je na pobočce.

   • Reagovat
    Eliška 30.11.2021 v 10:21

    Rano přijde sms kdy budou dorucovat behem dne. Jelikož jako každý chodim do prace, tak jsem využila nabídku změny casu/dne doruceni. Ridic volá, rikam omlouvám se,ale jsem v práci měnila jsem cas a datum doručení. Řidič mi nasupene oznamil,ze to musim změnit hned!! Kdy hned?? Jakoze mam byt senzibil a tusit kdy jej dovezou?? Jelikož oznameni o trasování zasilky chodi v den doruceni??? Neni to prvni problém, dávno bych tuhle ,,společnost ” nevyužila,ale bohužel nektere eshopy jinou dopravu nemají.

 5. Reagovat
  Natalia 5.11.2020 v 11:14

  Pani ogresivna dneska rvala ze mama spatne vislo mobilu.

  • Reagovat
   Jana 26.10.2021 v 18:23

   Hodnocení PPL špatné..nechají si zaplatit za doručení domů, čekám doma a nestačím koukat, že doma jsem dle PPL nebyla..ani jednou mě PPL nedoručilo domů, ale do parcelshopu…Nikdy víc..banda lajdáku a fušerů

 6. Reagovat
  Jessica Pitt 6.11.2020 v 22:03

  BALICEK CO MI PŘIŠEL NEBYL MŮJ. Napsala mi osoba z úplně jiného města, že obdržela můj balíček (na balíčku bylo moje telefonní číslo). O den později jsem dostala balíček, co patřil jí. Takže jsme každá museli zaplatit poštovné a balíčky si preposlaly. Absolutní nespokojenost.

 7. Reagovat
  Michaela 10.11.2020 v 16:03
  2.5
  Rychlost doručení
  100
  Jednání se zákazníkem
  0

  Dnes jsem dostala zásilku doručenou službou PPL. Dorazila včas a všechno bylo v pořádku až na chování řidiče. Dveře otevřela babička a jelikož špatně slyší, nerozuměla, co se děje, tak šla pro mě. Řidič ji seřval, že tam nebude dlouho stát. Když jsem došla já, dostala jsem od něj i já, co to tady hrajeme za komedii. Chápu, že řidiči se mohou ocitnout pod časovým tlakem a nervozita se tak může objevit, ale vyléval si zlost na zákaznících je vysoce neprofesionální.

  (11) (3)You have already voted this
 8. Reagovat
  Kamila 12.11.2020 v 15:31

  Dnes mi byla doručena zásilka naprosto arogantní, vulgární a neslušnou paní. Nejdříve volala mamce, která je v práci, s tím, že mamka nestihla telefonát ani zvednout, jak rychle to PPL žena vytípla. Pak se jí mamka nemohla dovolat zpátky a když jí to konečně vzala, tak mamka volala mě a já jsem šla okamžitě dolů si zásilku vyzvednout. Při čekání na výtah na mě zvonila jako o život a nepříjemně na mě křičela kde jako jsem, tak jsem jí v klidu oznámila, že čekám na výtah, a že hned jsem dole. Do toho volala ještě mojí mamce, že nikdo pro zásilku nepřišel, že jí děti sedí doma na pr*eli:)
  Když jsem během pár sekund byla dole, paní nebyla ve vchodě, ale úplně mimo a nasedala do auta a chtěla už odjet. S tím, že jsem jí řekla, že dolů jdu:) S balíčkem mi ani nešla naproti, mrskla ho po mně, sedla do dodávky a odjela. Děkuji za zpříjemnění dne.

 9. Reagovat
  Radoslav 13.11.2020 v 13:36

  Dnes mi mala byt dorucena zasielka ale zlyhala, pretoze som zmeskal hovor. Neobrdzal som ziadnu spravu do predu aby som bol pripraveny tak ako sa pise v ich prvom emaile. Hodinu na to bola zasielka dorucena do parcel shopu bez moznosti si to zaslat znovu tak ako zase pisali v emaile okamzite po nedoruceni. Vsetko sa odohralo behom 90 minut.

  • Reagovat
   Petr 14.11.2021 v 23:49

   PPL v současné době nedává možnost změnit čas ani místo doručení. Ráno vám přijde SMSka s oznámením času a kontakt na řidiče. Voláte tedy řidiči a ten Vám oznámí že balík nesmí dovézt zpět, takže jej vyloží na nejbližším PPLpointu.
   Konkrétně: balík objednán do zaměstnání, onemocněl jsem, balík složen 2km od zaměstnání, ale 30km od domova.

 10. Reagovat
  Tomáš 19.11.2020 v 17:28
  3.75
  Rychlost doručení
  80
  Jednání se zákazníkem
  70

  Od doslova každého, kdo někdy v PPL pracoval slyším to samé – po tom, co viděli jak se s balíčky zachází, už by si přes ně nikdy nic nenechali poslat.

  Já se jich teda spíše zdržuji kvůli ceně, balíček mi nikdy poškozený nedošel. Rychlost je takový… Průměr, není to skvěle rychlá služba, ale že by byli pomalí se taky říct nedá, většinou doručí prostě do dvou dní. Mají hodně podivné časy rozvozu (uvědomuji si že v 10 ráno je většina lidí v práci?).

  KLADY: Rychlost Spolehlivost - sice nevíte co se s balíkem děje a kdy přijde, ale víte že přijde vždy
  ZÁPORY: Cena Zvěsti o realitě na pracovišti Prakticky neexistující pobočky (je jich opravdu velmi málo, a to žiju ve velkoměstě)
  (2) (10)You have already voted this
  • Reagovat
   Vojta 29.12.2021 v 17:18

   Tomáši, pokud jsi v práci, nechám si snad poslat balíček do práce a ne domů? Snad nemůžeš čekat, že to budou každýmu doručovat mezi 17-19h? Jak by to stihli a to by ještě lidi psali, ale já jsem ještě v pět v práci. Tohle je tvoje chyba

  • Reagovat
   Michal 29.12.2020 v 20:51

   U Geis a DPD je to se zacházením stejné…..

 11. Reagovat
  Jiří 20.11.2020 v 20:29

  Nemohl jsem převzít zásilku osobě a tak skončila na parcelushopu. Na parcelshopu ji při vyzvednutí “nemohli” najít. Při další návštěvě parcel shopu mi bylo sděleno, že uplynulo 5 dnů na vyzvednutí a zásilka byla odeslána zpět odesílateli. Na zákaznické lince mi bylo potvrzeno, že parcelshop udělal chybu a musím si to vyřídit s odesílatelem. Podal jsem stížnost na stránkách PPL. Tam mi bylo sděleno, že mě o zásilce 2x informovali mailem a sms. Tím byla věc uzavřená. Fakt super přístup parcelshopu Masarykova třída 84, Teplice, zákaznické linky PPL a odd. stížností PPL.

 12. Reagovat
  Gabriela 22.11.2020 v 7:19
  2
  Rychlost doručení
  80
  Jednání se zákazníkem
  0

  Chování dopravců na úrovni 0.

  KLADY: Rychlost
  ZÁPORY: Cena Jednání
  (3) (3)You have already voted this
 13. Reagovat
  Dmytro 23.11.2020 v 11:31
  1
  Rychlost doručení
  40
  Jednání se zákazníkem
  0

  Dostal jsem SMS, že od 9-11 obdržím balíček a kontaktuji řidiče.
  Zavolali mi v 10:07 a po 3 zazvoněních, a to bylo asi 6 sekund, zavěsili. Podíval jsem se z okna a viděl auto PPL, rychle jsem se oblékl a vyšel na ulici, trvalo to asi 40 sekund, když jsem otevřel dveře domu, řidič odešel. Okamžitě jsem mu začal volat, hovor nebyl přijat, ale byl odeslán do hlasové pošty. Zavolal jsem na kontakt v sms, řekli mi, že se něco pokazilo a toto číslo mi zásilku na ulici nedoručí.
  Stál jsem 5 minut poblíž domu a doufal, že se otočí, opravdu se otočil, ale jen jel kolem mě !!!
  Tým podpory řekl, že mi volali 10krát, to je lež, (volali 1krát po dobu 6 sekund), řekli mi, abych zkontroloval telefon, moje žena mi zavolala a všechno bylo v pořádku, takže není třeba mluvit o problémech s mým telefonem!
  Řidiči jsme zavolali 10krát z různých telefonů, neodpověděl. Na podporu říkají, že není povinen a že také není povinen být normálním člověkem?
  Čekal 6 sekund, než zvednu telefon, ani jsem neměl čas telefon zvednout.
  Pořad problemy z PPL bochužel to byl jediny dopravce v obchodu.
  Děkuji za krasne rano, udelali mě to!!!

  ZÁPORY: všechno zaleži od ridiče, normali človek nebo neni
  (4) (3)You have already voted this
 14. Reagovat
  Kristýna 24.11.2020 v 15:30

  Chování kurýrů na katastrofické úrovni. Pokud svoji práci nemají rádi, neměli by ji dělat a neodrážet svoji flustraci na zákaznících.

 15. Reagovat
  Stáňa 25.11.2020 v 17:19
  1.25
  Rychlost doručení
  50
  Jednání se zákazníkem
  0

  ráda bych se přidala k bohužel negativním zkušenostem, dnes mě měli doručovat zásilku mezi 11 – 13 hodinou. Celý den jsem kvůli zásilce doma, a v 16,30 hod. mě přijde sms, že předali balík do parcelshopu??(který je mimochodem na druhém konci města!) Telefon řidiče byl samozřejmě vypnutý, pouze s hlasovou schránkou…chápu, že chce řidič skončit směnu a jít domů, ale slušnost je alespoň třeba zavolat – nestíhám, nezlobte se, nebude vadit, když dám do parcelshopu?? Opravdu jednání na úrovni!!

  (4) (0)You have already voted this
 16. Reagovat
  Petr 26.11.2020 v 10:23

  jako vždy, dělají si co chtějí a ještě to svádějí na vás, nicméně klasika je to už poněkolikáté , v pondeli meli prevzit zasilku, prijeli az v utery ve ctvrtek je zasilka stale mezi depama a k zákazníkovi se nechysta, jsem proste na……. tohle se mi s dpd nikdy nestalo

 17. Reagovat
  Luboš 26.11.2020 v 10:53
  0.5
  Rychlost doručení
  10
  Jednání se zákazníkem
  10

  Balíček k doručení na provozovnu se ani v pracovní době nenamáhali doručit , rovnou ho šoupli na parcelshop kde se nedá moc zaparkovat – prý nejbližší a proto jsem cestou k němu jel kolem 2 jiných , které mají i velké parkoviště .. Jako důvod uvedli, že se mi řidič nedovolal. Pro krytí řidiče stačí když zastaví poblíž, prozvoní a zase vypadne

  KLADY: velká firma , hodně aut
  ZÁPORY: na zápory je tu málo místa je jich hodně .. jsem rád, že jsem s touto firmou kdysi ukončil spolupráci .. To už je fakt lepší i pošta a všichni ostatní dopravci. Bohužel je někteří dodavatelé ještě používají
  (2) (0)You have already voted this
 18. Reagovat
  Daniel Jakub Kuřátko 26.11.2020 v 11:39
  5
  Rychlost doručení
  100
  Jednání se zákazníkem
  100

  Jsem plně spokojen s PPL. Za mě mohu říci že jsem lepší doručení balíčků nezažil. Objednávám si odběry od nich již dlouho a jsem plně spokojený. Jasně občas se stane že termín dodání je delší než obvykle ale plně vše chápu. Určitě doporučuji, velice se snaží a toho si moc vážím. Děkuji

  KLADY: Rychlí dovoz balíčků Fér přístup Obezřetnost
  ZÁPORY: Neznám zápory
  (1) (5)You have already voted this
 19. Reagovat
  ZBara 26.11.2020 v 18:07
  0.5
  Rychlost doručení
  10
  Jednání se zákazníkem
  10

  Nemožnost trasovat zásilku kvůli nefunkčnímu odkazu
  Nemožnost předchozí problém vyřěsit kvůli začarovanému kruhu který vytvořil operátoři
  Absolutně nefunkční webovky
  Přístup k zákazníkovi jako by měl čas jen na ně – původně uvedli rozmezí dvou dní, pak náhle dali v šanc 2 hodinové časové rozmezí (uprostřed pracovního dne) nebo rovnou parcelshop
  Nesrozumitelný jazyk kurýra
  Nemožnost platby kartou v parcel shopu (i když to je moderní prodejna, mají terminál a v objednávce původně platba kartou byla)

  KLADY: Možná tak rozvinutá síť parcel shopů. Ale k čemu to je když všechno ostatní stojí za prd
  ZÁPORY: Jazyk kurýra Nemožnost platit kartou v parcelshopu Nefunkční webovky
  (1) (0)You have already voted this
 20. Reagovat
  Kateřina 27.11.2020 v 7:21

  Opakovaně ne doručili zásilku – např. 25.11. 2020. Celý den čekám doma, odpoledne dojde mail s informací, ať si zásilku vyzvednu v parcel shopu – ani se mě nepokusili zastihnout! Při snaze řešit s operátorem jakási instantní odpověď o tom, že jednali v souladu se smluvními podmínkami (nejednali). V předchozích případech podobný problém, ale alespoň kurýr zavolal a před hrubé jednání k doručení zásilky doslo. V podstatě vyhozené peníze.

 21. Reagovat
  Martina 27.11.2020 v 15:31
  0.5
  Rychlost doručení
  10
  Jednání se zákazníkem
  10

  Velke sklamanie (podla ocakavania).
  Prisla mi sprava, ze balicek mi bude doruceny medzi 10 – 12 a tak cakam doma ma kuriera. Kurier sa v danom case neukazal, ale predpokladam teda, ze len meska… a cakam dalej.
  Ake bolo moje prekvapenie, ked sa mi neskor v s chranke objavil email, v ktorom mi PPL oznamuje, ze zasielka mi dorucena nebola z dovodu nezastihnutia prijemcu…

  Samozrejme, ziadne zazvonenie na zvoncek alebo telefonicky kontakt (pricom vzhladom na to, ze sms o doruceni mi poslali, moj telefonicky kontakt urcite mali dostupny). Pokus kontaktovat vodica/kuriera telefonicky bol neuspesny. Len pre istotu – nikde v pokynoch nebolo uvedene, ze mam medzi 10 – 12 neustale stat pred domom a cakat na kuriera, alebo si kupit vestecku gulu, ktora mi povie, kedy presne kurier dorazi. V skratke, moja zasielka skoncila presmerovana na parcel shop.

  Je neuveritelna drzozst, ked sa vas kurier ani len nepokusi kontaktovat, a potom este tvrdi, ze ste neboli doma.
  Preco tato spolocnost ponuka sluzbu, za ktoru si ako zakaznik platim, ak nie je ochotna danu sluzbu vykonat?

  Fajn, ak nemozete balicek dorucit, pretoze ste pretazeni, vas kurier jednoducho lenivy a nechce sa mu alebo mate iny dovod, aspon mi to transparentne dajte vediet, nech nemusim na balicek cakat cely den doma. Navyse ak mi potom pride email, ze ma nejakym zazrakom doma nebolo mozne zastihnut.

  PPL po negativnych skusenostiach nepouzivam uz roky, nanestastie niektore spolocnosti ich stale vyuzivaju ako prepravcov. Po tejto skusenosti sa nic nemeni a PPL sa priamych objednavok odo mna uz nikcy nedocka.

  KLADY: - hmm... nakoniec vzdy svoj balicek dostanete
  ZÁPORY: - nespolahlivost kuriera - netransparentna a klamliva komunikacia - neprofesionalita
  (5) (0)You have already voted this
 22. Reagovat
  Kateřina 27.11.2020 v 16:13
  0.25
  Rychlost doručení
  10
  Jednání se zákazníkem
  0

  Dnešním dnem jsem s PPL skončila. Po několika letech, kdy bylo ppl mou nejoblíbenější přepravní službou… Balík jsem ráno přesměrovala na doručení jiný den, vše potvrzeno emailem. 4 hodiny na to mi volal kurýr kterému jsem tuto informaci sdělila. Hodinu na to zpráva o tom, že je balík uloženy v parcelshopu ve vedlejší dedine, kam se mimo MHD nemám jak dostat. Balík váží 12 kilo. Po hovoru s paní na zákaznicke lince jsem zjistila, že vše proběhlo jak mělo a nemám nárok na další doručení, balík byl přesměrován na jiný parcel shop protože další jsou přeplněné… hovor ukončila s tím že pro ni nemá smysl v něm pokračovat. Co dodat, PPL už není co bývalo a vše se svaluje na covid. Pro tento balík si budu muset zajet a další riskovat nebudu, abych pro něj nejela třeba 30 km daleko protože další parcelshopy jsou přeplněné a změna doručení se nepočítá!

  ZÁPORY: Neochota Arogance Špatná koordinace Nedodržení informací v emailu
  (2) (1)You have already voted this
 23. Reagovat
  Lukas 27.11.2020 v 18:35

  Jsem velice nespokojen. Z aroganci dispečerů,lhářů řidičů kteří říkají ze přijeli na určené místo a ani se tam neobjevily ( a žádná odezva) člověk platí za jejich služby a stojí to za prd. Kdyby se to stalo jednou tak beru stane se ale to je věčně PPL se blíží velice české poště

 24. Reagovat
  Pavlína 30.11.2020 v 16:24
  5
  Rychlost doručení
  100
  Jednání se zákazníkem
  100

  Za mě nejlepší přepravce,vždy napíše časové rozmezí (2-3hodiny),kdy asi přijede. Jezdí načas. U nás i milý doručovatel,se kterým se dá domluvit,když zrovna nejsem doma. Mám vyzkoušenou i jinou lokalitu a PPL tam taky doručuje na jedničku. Za mě spokojenost narozdíl od České pošty.

  KLADY: Rychlost Spolehlivost Domluva Vždy udají čas a jezdí přesně
  (0) (2)You have already voted this
 25. Reagovat
  Monika 30.11.2020 v 23:02
  2.5
  Rychlost doručení
  20
  Jednání se zákazníkem
  80

  Dnes mi přijel balíček měl přijít mezi 11 a 13 hodinou ale v půl 1 mi přišel email, že jsem nebyla doma zastizena přitom jsem na to čekala od rána jak pi*a nehla se z baráku. Pak jsem volala kuryrovi co to jako má bejt. Ten mi řekl, že mi firma poslala špatný číslo, ze vůbec Prahu nejezdí. Volala jsem na centrálu a tam mi řekli že si to mám vyzvednout na Parcel shopu ale já ji řekla, že jsem celý den doma a byla jsem nasraná a nepříjemná na tu babu se kterou jsem mluvila, že ji je to líto ale že si to mám vyzvednout v Parcel shopu, ale když jsem šla ven tak mi po 2 hodině volal kurýr že za 5 minut je u mě. Tak jaké idi*** to PPL zaměstnáva.

  (1) (0)You have already voted this
 26. Reagovat
  Kristýna 2.12.2020 v 13:49

  Vždy jsem byla se službou PPL spokojena. Nyní opakovaně doručují balíky na ParcelShop nikoliv na danou adresu. Vzhledem k tomu, že jsem na adrese v čas doručování byla celou dobu nechápu tento jejich postup. Naposledy mi byl doručen 15 kg balík do ParcelShopu na druhé straně města, skvělé.

 27. Reagovat
  Barča 2.12.2020 v 17:18

  Přisel mi baliček ani jsem o tom nevěděla že má dneska přijít. Žádná sms o tom kdy ho doručí. Večer mi kurýr zvonil na zvonek at mu otevřu. Nechal balík na zemi a odešel pryč.

 28. Reagovat
  Iveta 2.12.2020 v 17:53

  Dobrý den. Chtěla bych napsat zkušenost s touto společností ppl…Po několika informačních telefonátech a doporučení jestli zásilku přepraví do Španělska mě ujistili že přepraví.. Zásilka měla cestovat snad pět pracovních dní což nám nakonec nebyl schopen nikdo potvrdit, za jakou dobu tedy balík bude na místě. Po deseti dnech jsme zjistili že se měl snad ztratit…. Měl to být vánoční balíček a tudíž jsme to posílali i s předstihem… A teď místo radosti máme dohledávat účtenky, co že jsme tam vůbec posilali!!!!!!!!! Neskutečné!!!! Takže účtenky schovávat i od zubních kartáčku!!!!

 29. Reagovat
  Procházková 3.12.2020 v 13:11

  Má zkušenost.: Dne 25.11. byla má zásilka převzata do přepravy. Uložena měla být v Parcelshopu. 26.11. Z důvodu plné kapacity Parcelshopu jsem byla požádána o změnu adresy doručení (což jsem okamžitě udělala) a 27.11. mi měla být zásilka doručena přímo domů na změněnou adresu. Celou dobu (od 25.11. do 2.12.) bylo na sledování zásilek psáno, že je má zásilka v přepravě a připravuje se na doručení. Čekala jsem, mají toho nyní mnoho. 2.12. jsem se ve sledování zásilek dozvěděla, že jsem zásilku ODMÍTLA PŘEVZÍT a je na cestě ZPĚT K ODESÍLATELI…????? (Žádná možnost vyzvednutí zásilky, žádný pokus o doručení – telefonát, sms, email prostě nic). Po kontaktování PPL s dotazem, jak je toto možné a kde je má zásilka, mi bylo sděleno, že vypršela 7 denní úložní doba, ale zásilka v podstatě ani nikde uložena nebyla a že se velice omlouvají, ale už se s tím nedá nic udělat, že je zásilka na cestě zpět k odesílateli a ať si to vyřeším s ním a případně vytvořím novou objednávku… Žádala jsem o kontaktování řidiče/depa, aby zásilku odesílateli zpět nepředávali a byla uložena v Parcelshopu podle původní objednávky nebo dodána na mou adresu. Znovu mi bylo zopakováno, že se omlouvají, ale že je již na cestě zpět a zastavit to už není možné. Dnes, 3.12. bylo uvedeno, že se omlouvají a že mi ji v nejbližším možném termínu dodají. NEDODAJÍ. Odpoledne byla řidičem předána odesílateli… Jejich odůvodnění: ,,Zásilka nebyla doručena z důvodu pozdního dojezdu zásilek na doručující depo.”!! Chybu může udělat každý, ale tento přístup jednání a řešení jimi vzniklého problému, mě velice zklamal.

 30. Reagovat
  Olga 5.12.2020 v 11:12
  5
  Rychlost doručení
  100
  Jednání se zákazníkem
  100

  Naprostá spokojenost, doručení vždy do 3.dne od avíza eshopu. Po příšerných zkušenost s WEDO jsou PPL a DHL vrcholem serióznosti a spolehlivosti. Slušní a ochotní kurýři i zaměstnanci na call centru.

  KLADY: Rychlé a spolehlivé doručení zásilky. Možnost změnit den a čas doručení. Spolehliví a slušní kurýři. Vstřícný personál na call centru.
  ZÁPORY: žádné, vše naprosto v pořádku
  (0) (2)You have already voted this
 31. Reagovat
  Veronika 6.12.2020 v 22:55
  3.75
  Rychlost doručení
  50
  Jednání se zákazníkem
  100

  Se službou jsem víceméně spokojená, ale byla bych ráda, kdyby mi balíky vozili na adresu určenou ke mně domů a ne do místního obchodu se slovy, že nestíhají a tak je pro ně tenhle způsob lepší. Zbytečně poté celý den čekám na hovor, který ani nepřijde.

  (0) (0)You have already voted this
 32. Reagovat
  Marek Branibor 7.12.2020 v 22:59

  Jestli si chcete nechat ukrást balík a nedostat žádnou náhradu, použijte tyto lemply. Drzost té reklamační pipiny byla až neobvyklá, proto ji tam asi zaměstnávají

 33. Reagovat
  Lucia 8.12.2020 v 11:35
  1.25
  Rychlost doručení
  50
  Jednání se zákazníkem
  0

  Už viackrát sa mi stalo ze mi nemali vydať peniaze späť. Okej hovorím tých pár korún nechám tak, ale dnes som mala dat pani 2628 Kč dala som jej 3000 vydala mi 300 stovky a potom 3 minúty čakala asi ci odídem alebo ja neviem a potom sa námna otočila a ze ci nevadí ze mi nemá vydať 72 Kč späť, že ma iba 20 Kč, povedala som teda nech to nechá tak ale pekne ma to naštvalo mne nikto nedá 70 Kč iba tak a prišiel mi to ako pekný herecky výkon a ak fakt nemala tak dávajte kuriérom viac drobných na vydanie peňazí späť. Pekný deň

  KLADY: Balík prišiel v poriadku.
  ZÁPORY: Už viackrát sa mi stalo ze mi nemali vydať peniaze späť. Okej hovorím tých pár korún nechám tak, ale dnes som mala dat pani 2628 Kč dala som jej 3000 vydala mi 300 stovky a potom 3 minúty čakala asi ci odídem alebo ja neviem a potom sa námna otočila a ze ci nevadí ze mi nemá vydať 72 Kč späť, povedala som teda nech to nechá tak ale pekne ma to naštvalo mne nikto nedá 70 Kč iba tak a prišiel mi to ako pekný herečky výkon a ak fakt nemala tak dávajte kuriérom viac drobných na vydanie peňazí späť. Pekný den
  (1) (1)You have already voted this
 34. Reagovat
  Pavel 8.12.2020 v 16:59

  Jednání špatné, čas doručení špatné, dovolání se na informace špatné, často poničené zásilky atd…👎👎👎👎👎

 35. Reagovat
  Dagmar Grussmannová 8.12.2020 v 21:13
  4.5
  Rychlost doručení
  100
  Jednání se zákazníkem
  80

  PPL je pro mne Top!!!Příjemní kurýři,domluva bez problémů.Vždy včas,i v dnešní těžké době, když všichni preferují balíky a mají jich hodně.A dnes opakovaná spokojenost.Balík mi měl být doručen13-15 hod.Já musela v 12.30 hod.odjet k lékaři.Po domluvě s řidičem,stál ve 12 hod.před domem.Zlatý člověk.Kdybych věděla jak se jmenuje,udělují”Řád zlatého balíku”👍👍👍❤️

  KLADY: Vše je pro mne klad👍👍👍
  ZÁPORY: Nic!!!
  (1) (2)You have already voted this
 36. Reagovat
  Dagmar Grussmannová 8.12.2020 v 21:19

  Po přečtení některých negativních komentářů je mi smutno.Zkuste si vy stěžovatelé zvolit dopravu přes Českou poštu!!!Po doručení SMS,že vám dodají balík,si můžete vzít dovolenou,aby jste čekali minimálně týden a i když jste doma, najdete lístek ve schránce “nezastižen”.A vím o čem mluvím!!!PPL je super!!!!

 37. Reagovat
  Dagmar Grussmannová 8.12.2020 v 21:32

  Řidič s tel.č.702166030 abnormálně ochotný, sympatický,vstřícný domluvě.Prostě TOP!!!! Neuvěřitelný člověk,v dnešní době!!!!!100 bodů!!!!

 38. Reagovat
  Denisa 10.12.2020 v 12:04
  0.5
  Rychlost doručení
  10
  Jednání se zákazníkem
  10

  Po telefonu si domluvím s řidičem čas , že mi balík veze na 12.00 h. Ještě mu děkuji za dohodu. Řidič mi zásilku v 11.20 h hodí na Parcel shop. Hned vedle domu.
  Skutečně neuvěřitelné.
  Kdyby to bylo poprvé, podruhé mlčím, ale tohle už je fakt častější. Jezdí pouze jediný pan který zvoní. Všichni ostatní na to….
  Mám jich plné zuby a škoda, že internetové obchody nenabízejí více lepších přeprav než je PPL

  KLADY: Asi rychlost, ovšem kdyby se to dostalo ke mě 😄.
  ZÁPORY: Po telefonu si domluvím s řidičem čas , že mi balík veze na 12.00 h. Ještě mu děkuji za dohodu. Řidič mi zásilku v 11.20 h hodí na Parcel shop. Hned vedle domu. Skutečně neuvěřitelné. Kdyby to bylo poprvé, podruhé mlčím, ale tohle už je fakt častější. Jezdí pouze jediný pan který zvoní. Všichni ostatní na to.... Mám jich plné zuby a škoda, že internetové obchody nenabízejí více lepších přeprav než je PPL
  (4) (0)You have already voted this
 39. Reagovat
  Tomáš 10.12.2020 v 12:17
  1.5
  Rychlost doručení
  50
  Jednání se zákazníkem
  10

  Dobrý den
  dnes ráno přišla SMS s tím že balíček co jsem si objednal dorazí mezi 10 až 12 hodinou i když měl dorazit až o 4 dny později a kolem 4 hodiny odpolední podle mnou vyplněné objednávky. Jelikož jsem v tu dobu nebyl v práci kam jsem si nechal baliček poslat tak jsem kurýra během hovoru informoval že si balíček vyzvedne někdo jiny a požádal ho aby si na vrátnici nechal kolegyni zavolat. Poté co jsem dorazil do práce tak jsem se dozvěděl že kurýr skutečně dorazil ale byl u jiných dveří kde mu kolegyně řekla že má jít na vrátnici na kterou už nedorazil. Na mobil se mu nejde dovolat a na infolince mi bylo řečeno že záleží na jeho dobré vůli jestli se mi balík pokusí doručit podruhé ale jen za předpokladu že by měl cestu kolem.

  KLADY: Rychlost o cele 4 dny dříve než měli
  ZÁPORY: nulová snaha o doručení zásilky
  (0) (0)You have already voted this
 40. Reagovat
  Václav 10.12.2020 v 13:35

  nedoporučuji přes skutečnost, že jsem byl doma a obdržel SMS, že bude balík doručován v časovém rozmezí doručen nebyl a ještě v průběhu tohoto času jsem obdržel e-mail, že balík je umístněn na výdejním místě, na telefonický dotaz proč nebyl doručen prý z kapacitních důvodů, kde je serioznost společnosti a jejich přesnost

 41. Reagovat
  Jana 10.12.2020 v 13:59
  1
  Rychlost doručení
  20
  Jednání se zákazníkem
  20

  Doručení balíčku trvalo 4 dny. 4. den od převzetí balíčku do přepravy mi v 10:15 přišla sms, že mi jej budou doručovat mezi 10-12 hodinou, načež mi asi za 10 minut volala řidička, že mám jít dolů, že je tady s balíčkem. Vzhledem k tomu, že mi sms přišla s nulovým předstihem, jsem samozřejmě byla v práci, takže balík skončil na parcelshopu. Opravdu nevidím rozdíl od služeb České pošty, když doručení trvá dlouho, zákazník není včas informován o doručení a nakonec se stejně musí vydat sám si balík vyzvednout.

  KLADY: - žádné
  ZÁPORY: - dlouhá doba doručení - zákazník není včas informován o čase doručení
  (2) (0)You have already voted this
  • Reagovat
   Marta 22.11.2021 v 15:54

   Velice negativní zkušenost, příště volíme jiného přepravce

 42. Reagovat
  Nyashiru 10.12.2020 v 15:48
  1.75
  Rychlost doručení
  70
  Jednání se zákazníkem
  0

  Poprvé jsem vyzkoušel PPL a vím jistě, že to bylo naposledy. Objednal jsem dovoz na pátek a tím pádem jsem si zařídil na pátek volno, ale už v úterý mi kolem 10:30 přišla sms, že mi bude zásilka dovezena ten samý den mezi 12-14, kdy jsem samozřejmě v práci. Takže nejen, že mě informovali extrémně pozdě, ale navíc nesplnili daný termín. Možná je to skvělá služba pro lidi, co nechodí do práce, popř. mají dovolenou / nemocenskou, ale pro pracující lidi je PPL naprosto nepřijatelná společnost, právě proto, že nejsou schopni informovat alespoň den předem. Takže jediná dobrá věc je to, že jsou rychlí. Ale s takovým přístupem to byla moje určitě poslední zkušenost.

  KLADY: Rychlost
  ZÁPORY: Bez tolerance k zákazníkovi. Přijedou kdy se jim zachce. Absolutní absence informovanosti. Celkově si dělají, co se jim zachce.
  (3) (0)You have already voted this
 43. Reagovat
  Alena 11.12.2020 v 13:18

  Zásilka objednaná na adresu…řidič se neobtěžoval ani zazvonit a balíček hodil do vzdáleného parcelshopu. Na základè reklamace u společnosti následoval arogantní mail, ať si zásilku koukám rychle vyzvednout, že oni ji rozhodnemè doručovat nebudou. ..hnusné jednání

 44. Reagovat
  Blanka 12.12.2020 v 16:16
  1.5
  Rychlost doručení
  50
  Jednání se zákazníkem
  10

  Take se pripojuji s negativni zkusenosti, jak tu bylo psano, ridic nedodrzel avizovany cas doruceni, i pres telefonickou komunikaci, ze v uvedeny cas budu doma, odvezl na nejhure dostupny parcelshop, i kdyz bliz a pristupnejsi jsou nejmene 2 dalsi, navic naprosto neprivetiva otviraci doba. Operatorka Laura mi napsala, ze uvedeny cas je pouze orientacni a zasilku znovu dorucovat nebudou a pak byl chat ukoncen z duvodu dlouhe odmlky, na reklamacich jen doplnili, ze jednaji dle op a muzu pro vyzvednuti poslat osobu blizkou. Vysmech. Obchod, ktery jejich sluzby objednal a bude platit jsem jiz informovala.

  KLADY: Mozna jen to, ze meli na rozvoze, i pres soucasnou situaci a nadchazejici vanoce, jiz druhy den po odeslani
  ZÁPORY: Vse ostatni - popsano vyse
  (1) (0)You have already voted this
 45. Reagovat
  Rudys14 13.12.2020 v 18:40

  V den doručení přišla SMS o čase o doručení po nějaké době přišla SMS že objednaný balík je uložen v tom za…nym parcelshopu. Řidič telefon vytipaval zvedl až volání z jiného čísla
  No a to jeho arogantní až agresivní chování že prostě nestíhají to mi moc normální nepřijde prostě to máme na to idiotskem místě kam se kvůli své pracovní době prostě nedostanu. “Berete si peníze od lidí za dopravu na určenou adresu a ne tam kam chcete !!!!!”

 46. Reagovat
  Dagmar 14.12.2020 v 7:48

  PPL mi mělo doručovat dva balíčky od stejného dodavatele. Jeden balíček měli doručovat dříve, tak jsem si to nechala dát do parcel shopu, druhý balíček mi mělo PPL doručit domů, vážil 33,5 kg. Den doručování mi ráno přišla zpráva, že budou doručovat balíček, bez dobírky přitom wc bylo s dobírkou, během dne mi přišli ještě tři zprávy: jedna, že nefunguje terminál na karty a musím platit v hotovosti, druhá, že mi oba balíčky nechali na parcel shopu, přitom záchod měli přivést domů. V půl šestý přišla další zpráva od řidiče, že se porouchalo vozidlo a že balíček doručí za tři hodiny. Naprostý chaos, chápu, že se teď před Vánoci nestíhá, ale, tak snad balíček dopravím v jiný den a ne, že bez mého souhlasu balík strčíte do parcel shopu.

 47. Reagovat
  Lenka 14.12.2020 v 11:35

  Absolutně nedoručuji.. pokaždé mi přišel mail, že se mi snažili zásilku doručit (byla jsem doma těhotná na mateřské).. nikdy mi žádná SMS nepřišla, zásilku urgovala a když jsem požádala o opětovné doručení z důvodu,že tam mám věci z lékárny pro dítě a za dva dny mám rodit.. nemůžu se pro zásilku zastavit protože jsem uz nebyla schopná nikam přijít, bylo mi řečeno,že to nelze protože už se mi jednou pokoušeli zásilku doručit..další zásilka byla označená jako doručena, kurýr ale zásilku nedoručil,místo toho volal a řekl,že k nám už nedojede a zásilka mi bude doručena v sobotu kolegem.. pondělí ráno a kurýr mi volá,že se na to kolega vykašlal a že mi zásilku doručí v jednu hodinu.. největší zapich byl když mi do telefonu v pátek řekl,že naše adresa neexistuje a sousedi nás neznají..aha, po 5letech co na naší adrese bydlíme nás nikdo nezná?! Nebo respektive naše adresa vůbec neexistuje a bydlíme v Narnii..

  PPL nikdy v živote!

 48. Reagovat
  Lenka 15.12.2020 v 11:05

  Čekala jsem na balíček jak idiot, abych pak viděla, jak auto PPL projelo kolem baráku a za cca 5 minut na to mi přišla informace, že jsem nebyla zastižena 😤 žádný telefon, nic, pouze auto PPL, které projelo kolem! Pokud to takhle chtějí realizovat, ať alespoň nejezdí kolem! 😤 PPL naposledy, s těmi jsem měla nejvíc problémů. Tolik jsem neměla ani s Českou poštou!

 49. Reagovat
  Mirka 15.12.2020 v 16:49
  1.75
  Rychlost doručení
  60
  Jednání se zákazníkem
  10

  Balík mi měl být doručen pomocí služby PPL. Protože jsem přes týden v zaměstnání, balík jsem objednala na moji babičku, která je doma pořád. Jako kontaktní telefon jsem napsala její pevnou linku a jako druhý pro jistotu svůj mobil. Balík měl být doručen ve středu-čtvrtek. V úterý večer jsem se dívala, že balík má mít zpoždění a bude doručen až ve čtvrtek-pátek. NEDOŠLA žádná SMS, která by informovala o bližším čase doručení. Ve středu ráno mi volá neznámé číslo se slovy “Jsem tady”. Chvíli mi trvalo, než mi došlo, kdo přesně kde a s čím je. Kurýr mi volal s tím, že na uvedené adrese zvonil a nikdo mu neotvíral. Řekla jsem mu, že balík je na babičku, která je určitě doma. Dušoval se, že zvonil a nikdo mu neotevřel. Na druhé číslo (pevnou linku nacházející se v domě, kam doručuje balík) se volat neobtěžoval. Nakonec balík nechal u dveří, protože byl zaplacený předem. Samozřejmě jsem hned volala babičce, která byla i s dědou doma a ta mi potvrdila, že u nic NIKDO NEZVONIL. Chápu, že toho mají hodně, ale vyjít z auta a zazvonit snad může každý.

  ZÁPORY: komunikace neochota doba doručení špatná informovanost
  (1) (0)You have already voted this
 50. Reagovat
  Klára 16.12.2020 v 10:39
  5
  Rychlost doručení
  100
  Jednání se zákazníkem
  100

  Spolehlivý dopravce, kterého si vždy volím, pokud ho eshop nabízí. Informační SMS/emaily chodí tak jak mají, kurýr před doručením zavolá. Vždy vstřícné jednání.

  KLADY: rychlost doručení komunikace kurýrů správná manipulace se zásilkami
  (0) (1)You have already voted this
 51. Reagovat
  Kristýna 16.12.2020 v 13:43
  0.5
  Rychlost doručení
  10
  Jednání se zákazníkem
  10
  ZÁPORY: Katastrofální jednání ! S řidičem, který jezdí Cheb a okolní vesnice, jsem byla domluvená, že mi nechá zásilku na DEPU v Chebu. Nakonec mi během 15 minut přišla SMS, že balík je uložen na DEPU v Nebanicích! Tak jsem si řekla, že asi pan řidič zapomněl! Ale to nebylo vše! Já tedy jela 20 km pro balík a v čase, který mi byl zaslán v SMS a ejhle, depo zavřené a otevřeno až za dvě hodiny! Tak si laskavě aktualizujte časy provozu depa! Zbytečně jsem takhle projela naftu, kterou mi nikdo nezaplatí a co hůř...ztratila půl hodiny času k ničemu! A tato situace se neopakuji poprvé! Hlavně, že si účtujete takové peníze za dopravné ! Bohužel za mě NE!
  (2) (0)You have already voted this
 52. Reagovat
  Tomáš 22.12.2020 v 10:29
  0.5
  Rychlost doručení
  10
  Jednání se zákazníkem
  10

  Je toto možné?

  KLADY: nic
  ZÁPORY: 5dní balíček ležel na depu tento balíček byl malý a vážil 1kg psal jsem xxx na ppl nejdřív balíček neexistoval pak najednou jo a jel ke mě a pak po dlouhém čekání mi odesílatel volá že se balíček vrátil a na ppl stránkách je napsáno že je u mě výborně vy hovada jak jako zamítnutí to v tom balíku byla bomba?
  (1) (0)You have already voted this
 53. Reagovat
  Lucie 22.12.2020 v 15:02
  0.25
  Rychlost doručení
  0
  Jednání se zákazníkem
  10

  Balíček měli doručit v daný den, doručili ho o dva týdny později. Bez jakéhokoliv varování předem, že mi balíček teda přivezou později, ten a ten den.
  Volali mi, bohužel jsem nestihla hovor přijmout, a když jsem volala zpět, doručovatel mi hovor nepřijmul a odjel.
  Četla jsem, že když se tohle stane, tak balíček doručí později toho dne. Nikdo mi však už nezavolal a zjistila jsem, že ti blbci napsali, že jsem poprvé nebyla k zastižení a podruhé jsem odmítla balíček převzít. Takže pán byl asi moc líný mi balíček dovézt a bez další ochoty ho poslali zpět firmě, od které jsem objednala. :) Rozhodně jsem zklamaná.
  Bydlím v centru a denně tu projede více jak 5 aut od PPL, takže si nemyslím, že by to měl být až takový problém. :) Předchozí zkušenosti s PPL byly celkem dobré, ale tohle je prostě hrozné jednání. :)

  ZÁPORY: Neochota Komunikace nulová Zpoždění doručení
  (1) (0)You have already voted this
 54. Reagovat
  Petra 30.12.2020 v 12:59

  Nejhorší, co může být. Už po několikáté problém s doručením. Řidič ani tel nezvedá, a místo aby doručil, napíše do sledování Nezastižen 🤬 Je mi moc líto, že obchod spolupracuje s touto hrůzostrašnou přepravou a nedal k výběru jiné doručení. Co už, objednám si znovu s osobním vyzvednutím a PPL si může balík napchat třeba do ……

 55. Reagovat
  Vasyl 30.12.2020 v 16:36
  0.5
  Rychlost doručení
  10
  Jednání se zákazníkem
  10

  Nejhorší dodavatel co může být, nic ani nechci s nima v životě mít

  KLADY: Zdravím nejhorší dodavatel
  ZÁPORY: Nejhorší dodavatel, sms dojde v den doručení, židič telefon nezveda, potom dojde sms že zásilku máte tam někdy u vinaře v obchodě kde prodávají víno, nechápu proč berov zásilky když nedovezou do mista cíle
  (1) (0)You have already voted this
 56. Reagovat
  Petra Kotrčová 5.1.2021 v 10:02
  5
  Rychlost doručení
  100
  Jednání se zákazníkem
  100

  Naprostá spokojenost, i před Vánoci kdy mají dopravci nejvíce práce a v době korona krize je na pána který k nám jezdí spoleh, jezdí k nám pan Pavlíček.

  (1) (0)You have already voted this
 57. Reagovat
  Krejčí 5.1.2021 v 14:11

  Telefonovala jsem mu a byl nedostupný

 58. Reagovat
  Pavla 7.1.2021 v 15:17

  Opravdu nikdy více!
  Po kontaktování řidiče mi bylo řečeno, že do mé obce vůbec nezajíždí a ukládá pouze do Parcel Shopu. Takže si můžu zajet do města 10 km od mého bydliště pro balíček. Ať žije PPL a jejich “doručování domů”.

 59. Reagovat
  Jana 7.1.2021 v 16:41
  2
  Rychlost doručení
  80
  Jednání se zákazníkem
  0

  Řidič na prosbu jestli by mohl doručit balíček následují den, jelikoz jsem musela pracovat odpověděl,ze ne,ze to dává do odberneho místa. Rekla jsem,ze minuly řidič to tak udělal a neměl s tím problem. Dostala jsem odpověď,ze on není minuly řidič. Nekompromisní odpověď se mi příliš nelíbila a příště využiji jinou společnost, pan řidič bude jiste rad,ze nebude mit tolik práce.

  (1) (0)You have already voted this
 60. Reagovat
  Jana 7.1.2021 v 16:48

  Řidič PPL na upozornění, ze balíček převezme manzel, ze má normalne zazvonit, jelikoz musim pracovat volal jen na můj tel.který jsem kvuli práce nemohla zvednout a ani nedorazil před dům,jelikoz manzel čekal venku a nikdo neprijel. Jednou prijel a sprosté nadával na minulého zákazníka. Vzdy jsem byla s PPL spokojena, ale lze videt, ze kvalita řidičů a jejich práce upadá. Budu využívat služeb konkurence.

 61. Reagovat
  K.Dědovská 11.1.2021 v 9:52

  V úterý 5.1. jsem dostala SMS od PPL v 8.33, že zásilka bude doručena v 9-11, v 10.25 mi byla doručena SMS, že kvůli poruše auta zásilka bude dodána s 2hodinovým zpožděním, bohužel nebyla dodána a řidič nezvedal telefon. V 14.43 přišla SMS, že zásilka byla uložena v Parcelshopu. Od úterý 5.1. odpoledne jsem několikrát mluvila se zákaznickým centrem, kdy mi bylo přislíbeno, že zásilka bude doručena podle objednávky na mou adresu. Dnes, v pondělí 11.1. na sledování zásilky je uvedeno, že byla vrácena odesílateli!!! Kontaktovala jsem zákaznické centrum, kde paní konstatovala to, co jsem si již přečetla na sledování zásilky a navíc přidala, že když není zastižen zákazník …., já byla celé úterý doma a na zásilku jsem čekala a během úterý jsem volala opakovaně řidiči i měla telefonický hovor se zákaznickým centrem.
  Nechápu, řidič bez konzultace uloží zásilku jinam, operátorky kontaktního centra opakovaně přislíbí nápravu a dodání na adresu, a bez konzultace je zásilka vrácena odesílateli. A při závěrečném telefonátu (11.1.) se zákaznickým centrem se mi dostalo omluvy z povinnosti, když jsem si ji napřed musela vysloveně vynutit.
  Často, v podstatě v současné době zásadně, nakupuji v e-shopech, ale služby PPL už nikdy nevyužiju, a doporučuji se jim vyhnout, u ostatních dopravců jsem nikdy neměla sebemenší problém.

 62. Reagovat
  Ariana Smysová 12.1.2021 v 20:39

  Nedoporučuji !
  Hrozná služba.
  Lžou a podvádějí.
  Byla jsem doma a čekala na ppl službu, nikdo mi nevolal nic takového a najednou mi přišla zpráva že mě doma nezastihli.

 63. Reagovat
  Julie Šerešová 13.1.2021 v 14:27
  5
  Rychlost doručení
  100
  Jednání se zákazníkem
  100

  Pan z PPL doruceni vcera naprosto uzasne spolupracoval, obrovska pochvala 👍

  KLADY: Velice vstricne jednani dekuji
  (0) (1)You have already voted this
 64. Reagovat
  Nadya 14.1.2021 v 13:14
  0.5
  Rychlost doručení
  10
  Jednání se zákazníkem
  10

  Nejhorší služba.
  Nedoporučuji !
  Už se mi to stalo několik krát, Čekala jsem doma na ppl službu, nikdo mi nevolal nic takového a najednou mi přišla zpráva že mě doma nezastihli. Nebo pokud to nestíhám zvednout a během 10 sekund volám nazpět už mi to nezvedají. Určitě nedoporučuji. Zbytečně vyhozené peníze

  KLADY: Žádné!!!!
  ZÁPORY: Celá služba je hrozná. Nedoporučuji!!!!
  (1) (1)You have already voted this
 65. Reagovat
  nechci být jmenována 14.1.2021 v 14:10

  katastrofa

 66. Reagovat
  Ivana 15.1.2021 v 9:29
  0.25
  Rychlost doručení
  0
  Jednání se zákazníkem
  10

  S PPL si už nikdy nenechám nic doručit .Sice všichni co tam pracují neví co dřív dělat, všichni pospíchají ,ale oni vám zavolají nechají telefon vyzvánět pár sekund voláte zpět a nikdo to nevezme a šup balík hodí do parcel schopu a zákazníku starej se. Znovu není možné vám balík za ty prachy doručit. SLÁVA ,ŽE MÁTE KONKURENCI. PŘÍŠTĚ SI VYBERU JINÉHO DOPRAVCE. Kdyby aspoň řidič i operátorka byli trochu empatičtí a né protivný , že vůbec něco chci.

  KLADY: Prachy za dopravu shrábnout to jo, ale doručit to né !!!
  ZÁPORY: Komunikace a ochota nula bodů . Mrzí mě ,že řidič a operátorka vůbec neměli ani snahu mi pomoci.
  (2) (0)You have already voted this
 67. Reagovat
  Jiří 15.1.2021 v 11:20

  Zásilku která byla slíbená v určité datum odmítli, v dané datum doručit nechtěli jí ani vrátit k výrobci ani vydat osobně, drží jí jako rukojmí a je jim úplně jedno, že člověk přichází o čas i peníze. Nikdy znovu, rozhodně nedoporučuji.

 68. Reagovat
  Michal 20.1.2021 v 18:19
  0.75
  Rychlost doručení
  20
  Jednání se zákazníkem
  10

  Bývá častým zvykem u této přepravní společnosti (centrála Modletice), že vám obratem sice pošlou e-mailem informací o tom, že “v následujících dnech” vám bude zásilka doručována, ale následně už nedají včas vědět, kdy přesně máte doma sedět a čekat. Když se následně domluvím na náhradním termínu, tento zpravidla už nedodrží.
  Několikrát se mi i stalo, že jsem byl vyzván, abych si přijel vyzvednout zásilku do centrály, neboť jinak bude vrácena zpět odesílateli (zadavateli služby). Toto jednání považuji za krajně neseriózní a neprofesionální.
  Dopravce uzavírá smluvní vztah, si účtuje cenu za službu, kterou mnohdy nehodlá ani splnit.
  Z tohoto důvodu rozhodně nedoporučuji využívat služby spol. PPL pro Prahu a okolí.

  (1) (0)You have already voted this
 69. Reagovat
  Zuzana 20.1.2021 v 18:20

  Napsali mi mailem, že mi balíček v daný den nestihli doručit a že ho doručí druhý den. Druhý den mi nikdo nenapsal, nikdo nevolal, když jsem kontrolovala stav doručení, bylo tam napsáno, že mi balíček doručí mezi 15:00 až 17:00. Celé odpoledne jsem seděla doma jako idiot a čekala až přijde balíček. Večer mi napsali, že se balíček nepodařil doručit a že ho vracení dodavateli. UŽ NIKDY VÍC.

 70. Reagovat
  Kalčáková 21.1.2021 v 7:06
  0.5
  Rychlost doručení
  10
  Jednání se zákazníkem
  10

  Se službou mám hned dvě špatné zkušenosti. V prvním případě avizovali doručení domů, čekala jsem zbytečně, zásilku rovnou uložili v obchodě, nikdo mě nekontaktoval. U druhé zásilky jsem ihned změnila dodání, to mi bylo potvrzeno. Zásilku doručili pozdě, na původní adresu, řidič ji odmítl dodat na novou adresu, nakonec že ji dodají zítra… nicméně ji opět uložili v obchodě. Navíc byl dosti nepříjemný.

  KLADY: Dobrou zkušenost nemám.
  ZÁPORY: Nedodání zásilky, opakované automatické uložení do obchodu k vyzvednutí, i když jsem na řidiče v animovaném čase čekala.
  (1) (0)You have already voted this
 71. Reagovat
  Raul Arango 21.1.2021 v 10:35
  1
  Rychlost doručení
  20
  Jednání se zákazníkem
  20

  Dobry den, téměř rok čekám na balíček a reklamaci, odškodnění a nikdo to není schopen vyřešit nebo mi s jistotou řekne, kde je můj balíček a moje kompenzace 20050161515

  KLADY: balíček 20050161515
  (1) (0)You have already voted this
 72. Reagovat
  Eliška 21.1.2021 v 10:45

  Absolutně nejhorší doručovatel ever! Kdy mi bude balíček doručován mi dají vědět až v den doručení, kdy už změna nejde zařídit a přesně, jak tu píší ostatní, ho hodí do nějakého vzdáleného parcelshopu. Bohužel musím konstatovat, že jejich služby jsou horší než služby České pošty a to už je co říct!

 73. Reagovat
  Anna 25.1.2021 v 20:08

  PPL nenapsala ani email ani sms o převzetí zboží a čísle zásilky. Řidička ve 4 hodiny odpoledne odvezla balíky, které se jí nechtěly doručovat na parcelshop se slovy, že na to se.. a končí. Opět nepřišla ani sms ani email o tom, že zásilka byla z nějakého důvodu na parcelshopu. O doručení se nikdo ani nesnažil, byli jsme celý den doma, o uložení balíku jsem se dověděla náhodou od známé prodavačky (ještě že bydlíme na vesnici, kde se lidé znají, ve městě bych na to nepřišla). Napsala jsem na PPL stížnost a výsledek? Neochota přiznat pochybení, prý na to mají právo, když nikoho nezastihnou (zdůrazňovala jsem, že jsem byla celý den doma a dle slov prodavačky se řidička ani nesnažila balík doručit), a že si to mám hlídat. No tak 100 Kč za to abych se pídila a chodila do obchodů jestli náhodou to tam není? Zaplatila jsem si doručení domů, příště už jen Zásilkovna, či jiná společnost. Chyba se stát může, ale reakce na stížnost u PPL, že je vše v pořádku mě dostala. Nebylo to poprvé. Prostě se jim nechce, tak to hážou na parcelshop a zákazník ať se stará. Za to ale neplatím.

 74. Reagovat
  Filipex 26.1.2021 v 15:53
  0.75
  Rychlost doručení
  10
  Jednání se zákazníkem
  20

  Nevěřil bych tomu že si kdy řeknu zlatá Česká pošta.
  Nepřišel mi QR kod,ani na mail,ani v SMS,natož info kdy mi balík bude doručen,nakonec jsem vyžadované zboží vyzískal na OP v uschovně.
  Nízké hodnocení u rychlosti doručení je zapřičiněno náročností získání zboží,které mi mělo být dodáno do rukou.

  KLADY: -řidič měl sympatický hlas -po nemalých útrapách mi bylo zboží vydáno na OP z úschovny PPL -v minulosti jsem tento problém z doručením neměl
  ZÁPORY: -nezaslán QR kod -nezaslána SMS z informací o datu,hodině doručení. -nedodání do vlastních rukou -cena
  (1) (0)You have already voted this
 75. Reagovat
  Jana 26.1.2021 v 17:35

  Absolutně nejhorší doručovatel ever! Kdy mi bude balíček doručován mi dají vědět až v den doručení, kdy už změna nejde zařídit a přesně, jak tu píší ostatní, ho hodí do nějakého vzdáleného parcelshopu. Za 99, – Kč se to vyplatí 🤮…

 76. Reagovat
  Standa 26.1.2021 v 21:17
  0.5
  Rychlost doručení
  10
  Jednání se zákazníkem
  10

  Je to tu stále dokola a v řadě příspěvků se potkáváme se stejným modelem chování.
  Objednáte zboží v e-shopu, zaplatíte a čekáte pár dní na doručení. Ráno vám přijde SMS, že přepravní služba PPL bude doručovat na vaši adresu v době od – do s kontaktem na řidiče. Čekáte doma a ono nic. Následně přijde SMS, že zásilka byla uložena kdesi na ParcelShopu.
  Jelikož se to děje opakovaně a dál nehodlám trpět aroganci zaměstnanců přepravce v bydlišti na Praze 6, po poradě s právníkem jsem dostal následující doporučení:
  Reklamaci podávejte u objednatele služby tedy u e-shopu. On je zadavatel služby a zodopovídá za jím sjednanou přepravu. On také přepravní společnosti platí za doručení, a pokud nedojde k doručení, nese zodpovědnost za nedodržení smlouvy, tím pádem můžete od kupní smlouvy odstoupit. E-shop má daleko větší páku na přepravce, který zásilku nedoručí, nehledě na to, že pokud vám zasilka není doručena na adresu, vy zakožto zákazník odstoupíte od smlouvy, na což máte plné právo, přepravce zásilku vrátí a e-shopu vzniká škoda nejen ztrátou za neprodané zboží, ale i náklady na zbytečnou přepravu. Jak dlouho si myslíte, že to bude takovému přepravci tolerovat? Nehledě na skutečnost, že máte dál i možnost podat podnět na ČOI jak na nefunční službu e-shopu (který si to sice v řadě případů nezaslouží, ale pokud si na přepravce nedošlápne, tak proč ne), tak i na samotného přepravce, který by v krajním případě mohl vyfasovat žalobu za například náhradu škody (vynaložené náklady za vyzvedávání zásilek mimo jsednanou adresu, ušlý zisk za ztracený čas a řadu dalšího).
  Mám nyní spoustu času v době covidové, takže je to výzva. Pokud se mě dopaří přimět PPL k dodržování jejich vlastních přepravních podmínek, nastolení řádného doručování v našem bydlišti na Praze 6 a okolí bude to dobrý výsledek.

  KLADY: Těžko uvěřit vašemu hodnocení 8,5 když chování a arogance řidičů doručujících po Praze 6 je trvale za hranou slušného chování a v přímém rozporu s přepravními podmínkami. Nechci házet všechny do jednoho pytle, protože například s řidiči doručujícími v Kadani je spokojenost
  ZÁPORY: Praha 6 - arogance, neochota a opakavaně úmyslné porušování přepravních podmínek, horší přístup jsem nezaznamenal u žádného jiného přepravce
  (0) (0)You have already voted this
 77. Reagovat
  André 27.1.2021 v 15:11

  Až dodnes jsem byla jakž takž spokojená se službou PPL,ale to chování dnešního řidiče po tel. byla otresna. Člověk se nemůže dovolat,a pak má drzého řidiče.PROŠKOLTE SI SVÉ ZAMĚSTNANCE!

 78. Reagovat
  Karel 27.1.2021 v 15:23
  0.5
  Rychlost doručení
  10
  Jednání se zákazníkem
  10

  Za mě suveréně nejhorší přepravní služba

  ZÁPORY: Udaje při sledování zásilky nesouhlasí s reálným stavem a nedodržují termíny uložení
  (0) (0)You have already voted this
 79. Reagovat
  Gabriela 27.1.2021 v 16:22
  1.5
  Rychlost doručení
  60
  Jednání se zákazníkem
  0

  Neodborny a neochotny parcel shop

  ZÁPORY: Posilala jsem poprve pres ppl, vracela jsem okno. Rekonstruuje dum u Roudnice, takze jsem jela z Prahy v tydnu specialne do Roudnice, kde jsem i chtela okno poslat. V parcel shopu v prodejne vin, byl pan dost otraveny a neochotny, ze nemam vytisteny stitek.Omluvila jsem se, ze jsem si neprecetla si podminky a poprosila ho, zda by mi to nevytiskl. Nechal se asi 10 minut premlouvat a pak mi to teda vytiskl. Okno bylo zabalene ve folii, coz by samozrejme videl i slepy. Za tri dny mi okno ppl vratilo s tim, ze je nespravne zabalene. Dala jsem ho tedy do krabice a poslala znova zpet dodavateli, ktery mi po prevzeti zasilky sdelil, ze je okno poskozene. Takze souhrnem: ano, jsem dement, ktery si neprecetl podminky, ale proc mi sakra nerekl pan v parcel shopu: Mate to blbe zabaleny, zabalte si to, vytisknete a pak prijdte? Takhle jsem platila 2x 150 dopravu a jeste mi okno poskodili, kdyz to vozili tam a zpatky. Takze kdybych ho dala k popelnici tak si usetrim spoustu casu a penez. ppl poprvy a naposled. Hlavne teda parcel shop v Roudnici. Timto chci panovi z prodejny vin dodatecne podekovat😬
  (0) (0)You have already voted this
 80. Reagovat
  David Aleksandrowicz 29.1.2021 v 12:14
  3
  Rychlost doručení
  80
  Jednání se zákazníkem
  40

  PPL vozi k nam zasilky velikym autem, kde male baliky se valeji po podlaze, nestabilne ulozene velke baliky padaji na ty male, ridic mezi tim vsim klickuje. Posledni zasilka dosla rozlamana. Reklamace byla uznana. Zbozi bylo oznacene velikym popiskem a symbolem “krehke”, coz na nesetrne zachazeni nemelo zadny vliv – balik se valel po podlaze lozneho prostoru. Zbytecny skluz nekolika dnu pro dodani nahrady, zbytecne naklady pro PPL. PPL volim vzdy pouze kdyz neni jina moznost.

  ZÁPORY: nesetrne zachazeni s baliky
  (0) (0)You have already voted this
 81. Reagovat
  Veronika 1.2.2021 v 12:59
  5
  Rychlost doručení
  100
  Jednání se zákazníkem
  100

  Chtěla bych pochválit službu PPL, která doručuje v okrese Opava, konkrétně Litultovice. S pány řidiči je vždy super domluva, neměla jsem problém s poškozeným balíkem, vždy jezdí v rozmezí hodin, které uvádí ve zprávě a pokud se zdrží, vždy se omluví.

  KLADY: Rychlé doručení Bez poškození Super jednání řidičů Ochota
  (0) (1)You have already voted this
 82. Reagovat
  Dana 1.2.2021 v 13:27

  Dobrý den, mám opakovaně špatnou zkušenost s doručením. Ačkoli je služba dražší, než do zásilkovny, kurýr se ani nenamáhá zazvonit na velmi viditelný zvonek u domu. Vyčlenila jsem si čas, který jsme obdrželi v sms, bylo to pro mne časově náročné, čekala a nic. Nikdo se neobtěžoval zazvonit. Dříve sms nefungovaly a doručování bylo spolehlivé. Kam tato doba spějě? Dana

 83. Reagovat
  Anna 2.2.2021 v 10:23
  0.25
  Rychlost doručení
  10
  Jednání se zákazníkem
  0

  Hrůza! Upřímně, objednávat od teď budu u jiných dodavatelů. Pan řidič není prej placeny za to ze výtahem sjede na 4 patro a balík předá do ruky. Komunikace s nim hrůza, zkazil cely den a náladu. Já mám doma 2 -ou měsíčně dvojčátka,jak podle Vás mám je nechat!?

  (0) (0)You have already voted this
 84. Reagovat
  Nikola 2.2.2021 v 11:44
  1.75
  Rychlost doručení
  30
  Jednání se zákazníkem
  40

  Moc s ppl službou nejsme spokojený dnes mi měli doručit balíček do posud jsme s nimi byly spokojený ale od nedávna nám poslaly sms kdy ho doručí a 20 min potom poslaly Sms kde si ho máme vyzvednout a to sem ho vyděli projet okolo našeho domu.

  (0) (0)You have already voted this
 85. Reagovat
  Mai Phamová 9.2.2021 v 11:57
  0.5
  Rychlost doručení
  10
  Jednání se zákazníkem
  10

  Velice nedoporučuji, neprofesionální přístup ze strany řidičů. Nejdříve přišla sms, že lze platit kartou. 5min před příjezdem řidiče přijde další sms, že nelze platit kartou. Tím pádem já, jako zákazník si samozřejmě nestihnu za 5min vybrat v bankomatu. Přicházející řidič se ani neomluvil a úsečným tónem mi sdělil, ze mam smůlu když nemam hotovost a odešel zpátky do vozu. Ptala jsem se tedy jak se dostanu k balíku, jestli je možný se domluvit na jiným termínu. Arogantně odpověděl, že toho má hodně a když nemám hotovost, tak mam smůlu a nebude na adresu jezdit napodruhé.
  S ppl mám už delší dobu špatné zkušenosti. Velice arogantní a nepřátelský přístup k zákazníkovi.

  (0) (1)You have already voted this
 86. Reagovat
  Veronika 12.2.2021 v 10:34
  4.5
  Rychlost doručení
  100
  Jednání se zákazníkem
  80

  Hodnocení řidiče

  KLADY: Včera mi byl doručen balíček od PPL ráno mi přišla smska ze mi budou dorucovat balíčky dva mezi 9-11 ale bohužel jsem musela se synem na rehabilitace tak jsem nebyla doma pan řidič mi před 9 volal ze má pro me balíček a jestli jsem doma tak sem se mu omluvila ze jsem pryč byl ochotný se domluvit kdy mi ho doručí ze si ho hodi do bedynky a ze se zastaví odpoledne kolem 2-3 hodiny, bylo odpoledne kolem půl 4 a pan řidič mi volal ze jestli jsem teda doma ze mi to veze tak jsem mu z veselá řekla ze ano tak přijel moc příjemný mladý řidič byla sním skvělá domluva a ještě jsme se zasmáli takže za me nejlepší zaměstnanec Ppl jen Škoda ze si nepamatuji číslo nebo jméno veliká spokojenost 😊👌
  (0) (0)You have already voted this
 87. Reagovat
  Emílie Tichá 12.2.2021 v 14:10

  Přišla mi SMS a i e-mail,že mi dnes mezi 10 – 12 hod. bude doručena zásilka. Čekám,čekám,až do 13.30 a nic. Mezitím v 11h přijde e-mail,že zásilka nebyla doručena z důvodu nezastižení příjemce. Volám řidiči – nebere to. Volám na informační linku,tam mi sdělí,že řidič 2 krát volal a nedovolal se. A že mi přijde e-mail,kde si mám zásilku vyzvednout .Nikdo mi nevolal,a ani nezazvonil na zvonek.

 88. Reagovat
  Michaela Čurillová 12.2.2021 v 21:39

  Dobrý den, bohužel se přidávám k negativním recenzím. Cca 6.1. jsem si objednala balíček z Německa a poté sledovala tracking list. 8.1. (dle tracking listu) byla zásilka odeslána a předpokládané dodání bylo mezi 2 až 4 pracovními dny. Jelikož 8.1. byl pátek, počítala jsem s tím, že balíček dorazí v následujícím týdnu. 15.1. jsem se tedy opět podívala na tracking list, abych si přečetla, že “příjemce nebyl přítomen na adrese”. Zpráva byla z 8.1. Nějak jsem to neřešila, očekávala jsem chybu v systému, když jsem neobdržela ani jeden e-mail a SMS. Další dny jsem tracking list sledovala tedy důkladněji. 18.1. na tracking listu stálo “příjemce ODMÍTL převzít zásilku”. Je opravdu zajímavé, jak člověk může odmítnout zásilku, když mu ji kurýr nesnažil vůbec dovézt:) Po pár dnech jsem tedy napsala na podporu PPL. Po týdnu jsem musela e-mail odeslat znovu, asi nechtěli odpovídat, nebo se jim ztratil. Najednou jsem hned druhý den obdržela odpověď s velkým překvapením – kurýr mě prý nezastihl na adrese (což reálně není možné, jelikož kvůli distanční výuce a home officu je vždy někdo doma), tím pádem měl právo dát balík na blízký parcelshop. Jelikož si ho nikdo ani po týdnu nevyzvedl (jaké to překvapení, když mi nepřišla zpráva, kde je a hlavně, že se vůbec na nějakem parcelshopu nachází..), byl balíček odeslán zpět k dodavateli. Jak je to možné? To mi doteď hlava nebere… (pozor bonus! Paní z PPL mi napsala, že mě prý informovali e-mailem o stavu, jenže doteď ani jedna zpráva prostě nepřišla!) Minulý týden jsem psala na podporu, jak to tedy s mým balíčkem je – prý stále v Německu. No a ejhle, dnes (12.2.) mi volali rodiče, že mi balík přivezla Česká pošta:)))

  Rovnou přidávám další zkušenost s PPL, kterou zažila moje máma. Objednala balík z jednoho českého e-shopu, zaplatila předem převodem. Po týdnu ji přišly peníze zpět na účet. Volala tedy do daného e-shopu, aby se dozvěděla, že kurýr její balíček vrátil zpět na prodejnu. Zde je tedy jaký problém? Dosti podobné jako u mě. Absolutně žádná zpráva a snaha o doručení.

  O nedoručení balíčků jsme věděli jen z doslechu, poslední dobou si je ale sami prožíváme. Negativní zkušenosti převažují opravdu hodně nad pozitivními, tudíž tuto službu již využívat nebudeme.

 89. Reagovat
  Monika 15.2.2021 v 17:12
  1
  Rychlost doručení
  20
  Jednání se zákazníkem
  20

  Přidávám negativní zkušenost s PPL. Po informativní SMS a e-mailu, že přepravní společnost převzala objednané zboží jsem očekávala SMS s termínem dodání. V den doručení mi přišla zpráva, že zboží mi dodají na uvedenou adresu mezi 11- 13 hod. Čekám,telefon v pohotovosti a ono nic. Ve 12.30 hod. mi přišla pouze oznamovací zpráva, že mě řidič nezastihl, proto balík bude uložen do Parcel shopu. Ten je na opačném konci města. Při převzetí balíčku a stížnosti na jednání řidiče se dozvídám, že nejsem jediná. U dotyčného řidiče, který má na starost naši oblast,je velké procento balíků které nedoručí a raději je doveze do uvedeného Parcel shopu.Chápu, že v této době jsou přepravní společnosti hodně vytížené,ale myslím si, že díky některým jedincům kteří si usnadňují svoji práci trpí pověst celé přepravní společnosti PPL.

  (1) (0)You have already voted this
 90. Reagovat
  Erika 15.2.2021 v 18:36

  Předešlé zkušenosti jsem měla v pohodě, ale dnes mi měl dojít balík mezi 10-12.
  Před 1 hodinou odpoledne jsem kontrolovala stav objednávky. “Objednávka předána příjemci”. Volám řidiči, nezvedá. Píšu tedy e-mail. Kde slušně žádám o informace o balíčku. Hodinu se nic nedělo. Tak tedy volám na zákaznickou podporu. Tam mi řekli, ze balík byl předán. A že mám počkat na vyřízení e-mailu. Čekám další hodinu. Volám znovu řidiči, nezvedá. Píšu další e-mail. O tom, že bych ráda věděla stav objednávky. Ještě několikrát volám řidiči. Vše bez odpovědi.
  Nakonec byl balík položen před domem od sousedů s jinou adresou i jménem. Řidič položil bez telefonátu balík tam.

 91. Reagovat
  Jan 16.2.2021 v 16:38

  Koukám jako blázen, recenze téměř stejného formátu. Mám také špatné, ale velmi špatné zkušenosti s PPL. Jelikož bydlím ve vesnici s cca. 100 obyvateli, tak k nám ani PPL nedorazí, neobtěžují se ani volat, psát sms, ale email o doručení do parcelshopu, ten dorazí hned. Po stížnostech, urgencích apod. které končili se stejným výsledkem, jsem to vzdal a nechávám tomu volný průběh. E-shopy mě kontaktují, tak jim celou záležitost ohledně dopravy referuji a hotovo, objednávám jinde, za jiných dopravních podmínek a s JINÝM DOPRAVCEM… Zlatá Česká pošta, komunikuje a přijede vždy ! ! ! PPL by zasloužilo zbankrotovat a zaměstnance poslat do blázinců na převýchovu.

 92. Reagovat
  Pavla 17.2.2021 v 14:46

  Byla jsem přítomna v čase doručení na adrese , ale zmeškala jsem telefon od kurýra. Kurýr nezazvonil na zvonek, nereagoval na můj telefon když jsem se ho pokoušela kontaktovat za 3 minuty po zmeškaném hovoru. Volal 12:44 a už ve 12:45 mi přišel mail že mně nezastihli (byl shnilý vystoupit z auta a zazvonit na domovní zvonek) a že zásilka je v parcelshopu. Z PPL po stížnosti reagovali odpovědí že to je v souladu s obchodními podmínkami. PPL už nikdy- jen starosti.

 93. Reagovat
  Jaroslava 18.2.2021 v 11:29

  Nejhorší dopravní společnost.

 94. Reagovat
  Radka 18.2.2021 v 17:49
  5
  Rychlost doručení
  100
  Jednání se zákazníkem
  100

  Podle mě hodně záleží na rajonu, u nás jezdí PPLák a ten je naprosto v pohodě, vždy volá předem, když nejem doma, zásilku automaticky ukládá na parcelshop. Takže no problem. A teda většinou i zásilka jeden den podaná a druhý den max ten další u mě doručená. Zatím mně osobně nic neztratili ani nepoškodili. V práci samozřejmě reklamace máme ale není jich zase tolik. A třeba oproti DPD tam naprosto perfektně funguje obchodní oddělení i celkem bych řekla zákaznický servis. Ano před Vánoci je to vždy horší, odpovědi se zpožděním, ale tak tam je to asi pochppitelné. Kor když se nám letos potkal Lockdow, Black friday a Vánoce. To byla sebevražda pro každou přepravku prostě.

  (0) (0)You have already voted this
 95. Reagovat
  Klára-Marie Kyrychová 19.2.2021 v 10:45
  0.5
  Rychlost doručení
  10
  Jednání se zákazníkem
  10

  Naprosto nespolehlivá firma. Zaplatíš si doručení domů, ale stejně to doručí na výdejní místo. Nebyla ani snaha doručit domů. Stává se to opakovaně jak naší rodině tak i našim přátelům. Jedenkrát jsme objednávali velký těžký balík domů. Po doručení na vydejní místo jsme nevěděli jak balík dostat domů. Ke všemu byl balík zničený..
  Stěžovat si můžeme jak chceme, stejně se nic nevyřešilo.

  ZÁPORY: neochota, okrádání lidí, lenost, nespolehlivost, zničené balíky
  (0) (0)You have already voted this
 96. Reagovat
  petr 19.2.2021 v 14:22

  Dnes bez předešlého avíza pro doručení,SMS 9 minut před příjezdem je dosti chabé řešení.Dle řidiče bez roušky je vše má chyba.

 97. Reagovat
  David 22.2.2021 v 9:37
  0.5
  Rychlost doručení
  10
  Jednání se zákazníkem
  10

  Dorucovatel na Praze 6 je absolutni ignorant, musime si chodit pro balik do vedlejsi ulice, jinak odjede.

  KLADY: Nevim
  ZÁPORY: Dorucovatel absolutne ignoruje donest balik ke dverim, musime jit do jine ulice, jinak odjede.
  (0) (0)You have already voted this
 98. Reagovat
  Natálie 22.2.2021 v 11:06
  4.75
  Rychlost doručení
  90
  Jednání se zákazníkem
  100

  Vždy jsem spokojena

  KLADY: Vždy dodržen termín a příjemný Kurýr
  ZÁPORY: Žádné
  (0) (0)You have already voted this
 99. Reagovat
  Jiří Pavlát 23.2.2021 v 10:05

  Z důvodu probíhajícího hovoru se nemohli dovolat a přesto považují hovor za pokus o doručení a zboží ani nedoručí na vámi preferované odběrné místo.
  Jsou naprosto neochotní jakkoli vyjít vstříc, přitom na naší straně “byla chyba”, že byla obsazená linka.

 100. Reagovat
  Petra 23.2.2021 v 11:58
  4
  Rychlost doručení
  90
  Jednání se zákazníkem
  70

  Sluzba dobra, doruceno v poradku a vcas., Jen dnesni chovani ridice, velmi arogantni!

  KLADY: Rychle
  ZÁPORY: Neslusne jednani se zakaznikem
  (0) (0)You have already voted this
 101. Reagovat
  Vojta 23.2.2021 v 13:54
  0.75
  Rychlost doručení
  20
  Jednání se zákazníkem
  10

  Dobrý den,
  Dnes mě měl být doručen balíček mezi 12-14hod.
  Ve 13hod. mi došel email, že sem nebyl zastižen a balík nešel doručit.
  Žádné zvonění na zvonek, žádné zavolání na tel.
  Takže dneškem končím s PPL.

  (0) (0)You have already voted this
 102. Reagovat
  Marek Bartošek 24.2.2021 v 15:03
  1.75
  Rychlost doručení
  60
  Jednání se zákazníkem
  10

  Poskozene zbozi, Velice arogantni ridic.
  Vim, ze vse je o lidech, ale chovani ridice bylo priserne!!!!

  KLADY: Zadne!!!!
  ZÁPORY: Poškozené zboží
  (0) (0)You have already voted this
 103. Reagovat
  Michaela 2.3.2021 v 12:01

  SLužba poslání balíku-nejen, že je to strašlivě nepřehledné, když zadáváte parcelshop, ale navíc ještě nefunkční, vadí tomu PSČ, které, ale nemůžete změnit. Používám CHROM a na lince je mi sděleno, že mám použít jiný prohlížeč – to jako vážně? Vy víte, že je to nefunkční v nejrozšířenějším prohlížeči a nic s tím neděláte? Poslání balíku by mělo být na pár min času ne instalaci prohlížeče a půl hodiny přemlouvání v mobilu a pak na pc, aby to zafungovalo a našlo požadovaný shop.

 104. Reagovat
  Simona 2.3.2021 v 13:55
  5
  Rychlost doručení
  100
  Jednání se zákazníkem
  100

  Dobrý den,

  chtěla bych velmi pochválit kurýra, který nám už dlouhodobě vozí balíky v Olomouci. Jmenuje se Marek Breitkopf a tak vysmátého, milého, sympatického kurýra jsme fakt ještě neviděli. Radost s ním spolupracovat.

  KLADY: Jiného kurýra nechceme! :)
  ZÁPORY: žádné
  (0) (0)You have already voted this
 105. Reagovat
  G. S. 5.3.2021 v 12:11
  5
  Rychlost doručení
  100
  Jednání se zákazníkem
  100

  Za Karlovy Vary – Moskevská ulice. Spokojenost, profesionalita 👍👍👍

  KLADY: Karlovy Vary, Moskevská ulice - vždy komunikace, vstřícnost, ochota, profesionalita. Pánové jen tak dál jste skvělý!!!
  (0) (0)You have already voted this
 106. Reagovat
  Viktoryia 11.3.2021 v 13:37

  Nejnechutnější služba !!! Je prostě nemožné přijít s něčím horším!
  Zásilky jednoduše nejsou doručovány a nikam ponechány.

 107. Reagovat
  Veronika 12.3.2021 v 11:23
  1
  Rychlost doručení
  40
  Jednání se zákazníkem
  0

  Pán nepřijemný, hádal se semnou v jaké ulici bydlím.

  (0) (0)You have already voted this
 108. Reagovat
  David Haider 12.3.2021 v 11:39

  Neumi dodržet termín

 109. Reagovat
  Blanka Laudová 15.3.2021 v 10:31
  1.25
  Rychlost doručení
  50
  Jednání se zákazníkem
  0

  Bohužel negativní zkušenost. Dříve jsem s nimi byla velice spokojená, komunikace fungovala, když jsem nemohla zásilku vyzvednout, bylo možné opakované doručení. Teď je vše jinak. Informace o době doručení mi přišla. V dané době, kdy kurýr volal, jsem se zrovna nacházela ve sprše. Než jsem z ní vylezla, zavěsil, a okamžitý zpětný telefonát už nepřijal. Na zvonek se neobtěžoval zazvonit, byli jsme s mužem oba dva doma (zvonek je dobře dostupný a označený). Pak jsem ještě psala SMS, že tam jsme. Bez reakce, a za nějakou dobu přišla SMS že si máme balíček vyzvednout v Parcel Shopu, poté i e-mail. Zažádat o opakované doručení není možné.
  Když jsem psala e-mail na podporu, bylo mi suše odpovězeno, že jsem balík nepřevzala tak si jej musím na Parcel Shopu vyzvednout, jinak jej vrátí zpět odesilateli. A že mají dle systému potvrzeno, že kurýr volal a že dle GPS stál na adrese. To, že se neobtěžoval zazvonit na zvonek nebo přijmout hovor, je nezajímalo.
  V dnešní době, kdy mají lidé skutečně dobrý důvod, proč se držet doma a netrajdat po městě do Parcel Shopu, mi to přijde obzvlášť nehorázné.

  KLADY: kurýr přijel v čase, kdy měl
  ZÁPORY: kurýr vůbec nezvoní na zvonek, a když zákazník nezvedne hned telefon, hovor zpátky už nepřijme a odjede není již možné opakované doručení, nepředaná zásilka se okamžitě předává na PPL Parcel Shop v dnešní době koronaviru naprostá bezohlednost, žádná snaha vyjít klientovi vstříc, aby nemusel zbytečně vycházet z domu a cestovat
  (2) (0)You have already voted this
 110. Reagovat
  Denda 16.3.2021 v 8:15
  2.25
  Rychlost doručení
  10
  Jednání se zákazníkem
  80

  Jsem velice naštvaná říkali mi že v pondělí max úterý bude balík a stále nic už toho mám dost naposled co sem využila vaši službu !!

  (0) (0)You have already voted this
 111. Reagovat
  Kateřina 16.3.2021 v 11:50
  5
  Rychlost doručení
  100
  Jednání se zákazníkem
  100

  rychlost doručení, příjemná komunikace (Brno)

  (0) (0)You have already voted this
 112. Reagovat
  Standa 16.3.2021 v 13:00
  0.5
  Rychlost doručení
  10
  Jednání se zákazníkem
  10

  Nedodání balíku, arogantní jednání. NEDOPORUČUJI.

  KLADY: žádné
  ZÁPORY: ...nedodání balíku ....arogantní jednání
  (1) (0)You have already voted this
 113. Reagovat
  Saša 16.3.2021 v 13:10

  VŠIMLI JSTE SI, ŽE JE ZDE OKOLO 56 KOMENTÁŘŮ A Z TOHO 41 TĚŽCE ZÁPORNÝCH?

 114. Reagovat
  Standa 17.3.2021 v 8:53

  jsem hrubě nespokojen….ráno poslali SMS, že budou doručovat zboží od 10:00 do 13:00 a ve 12:30 mi přišla SMS, že si mám vyzvednout zboží na Parcelshopu… (žena na tuto zásilku byla nucena čekat ve stanovený čas doma a pak se dozvíme, že si máme zásilku vyzvednout jinde???)

  nedoporučuji tuto společnost….

 115. Reagovat
  Noname16 18.3.2021 v 8:46
  0.5
  Rychlost doručení
  10
  Jednání se zákazníkem
  10

  Neochotní, nedají včas vědět o doručení balíku

  KLADY: Nic
  ZÁPORY: Nepříjemný , neochotní
  (0) (0)You have already voted this
 116. Reagovat
  Standa 18.3.2021 v 12:02

  PPL v uterý ráno poslala SMS, že budou doručovat zboží od 10:00 do 13:00 a ve 12:30 mi přišla SMS, že si mám vyzvednout zboží na Parcelshopu… (žena na tuto zásilku byla nucena čekat ve stanovený čas doma a pak se dozvíme, že si máme zásilku vyzvednout jinde???)

  Po kontaktování PPL a arogantním jednáním paní Anetou K. mi bylo řečeno, že hned druhý den bude zboží vyzvednuto a další den doručeno…..o dva dny později jsem kontaktoval PPL znovu a ejhle…..můj balík nebyl ještě ani vyzvednut z parcelshopu!
  Tudíž pokud balík vyzvednou co nejrychleji a to v pátek, tak první den možného doručení je až v pondělí…

  JAK JE MOŽNÉ, ŽE SPOLEČNOSTI PPL TRVÁ DORUČENÍ BALÍČKU TÝDEN?

 117. Reagovat
  Ivana 19.3.2021 v 13:13

  Strašné a laxní jednání kurýra.

 118. Reagovat
  František Pendrek 20.3.2021 v 22:38
  1.25
  Rychlost doručení
  50
  Jednání se zákazníkem
  0

  Veškeré zboží v zásilce bylo rozbité a později ani nešlo zásilku reklamovat, jelikož podání reklamačního formuláře je možné jen do 3 dnů od doručení zásilky, což většina lidí, kteří nečtou email každý den, nemá šanci stihnout. Nebylo to poprvé a určitě ani ne naposled. Za mě neférové jednání a způsobená škoda v tisících Kč.

  ZÁPORY: - 3 dny na reklamaci zboží - kurýr zazvonil, balík zarazil do naší branky a odjel - zničené věci v zásilce
  (1) (1)You have already voted this
 119. Reagovat
  Jan 26.3.2021 v 9:13

  Neseriozní jednání.

 120. Reagovat
  Tomáš 26.3.2021 v 15:38
  3.5
  Rychlost doručení
  60
  Jednání se zákazníkem
  80

  Mám s dopravcem PPL velmi dobré zkušenosti, pán co k nám jezdí, vždycky vyjde vstříc, doručí včas.

  KLADY: Vstřícní kurýři doba doručení
  ZÁPORY: o trochu dražší než ostatní dopravci, ale za to o 1000% lepší než Česká Pošta O vánocích, apod. delší doba doručení
  (0) (0)You have already voted this
 121. Reagovat
  Lucie 26.3.2021 v 17:35

  Objednala jsem svoz PPL, aby si přijel pro balíček, který reklamuji. Objednala jsem na určitý den a předem jsem zaplatila. Když pominu, že čas, kdy si PPL pro balíček má přijet, je 8-18h a není nějaký bližší časový rozsah – např aspoň 3hodinový třeba… tak jsem celý den čekala doma, v půl 6 stále nic, tak jsem volala na infolinku, kde mi paní sdělila, že tam má od řidiče poznámku, že z kapacitních důvodů si prostě pro ten balíček nepřijede a že přijede místo pátku v pondělí. Žádná komunikace, ani se neobtěžují dát vědět, že vlastně nepřijedou a kdy přijedou, nic. A že jako si člověk schválně zadává datum, kdy bude teda celej den doma a že pak v to pondělí už doma nebude, to nikoho nezajímá, opravdu “dobře” placená služba. Když na to nemají kapacitu, nemají na to datum přijímat objednávky nebo se aspoň obtěžovat to dát vědět! Takže kdybych si sama nezavolala na infolinku, tak prostě nevím, kdy pan kurýr dorazí. PPL svoz naposledy!

 122. Reagovat
  Alena 30.3.2021 v 17:41
  0.75
  Rychlost doručení
  20
  Jednání se zákazníkem
  10

  Pokud chcete zaplatit za doručení domu, které následně nebude uskutečněno a pro balíček budete muset přesto do výdejního místa. Pak je PPL, tou správnou volbou. V opačném případě (v případě stížnosti, čekejte jen hromadu vymluv a arogantní jednání)

  KLADY: Zadne
  ZÁPORY: - Nechají si zaplatit za službu, která nebyla uskutečněna. Chyba ovšem všude jinde, než u nich - arogantní jednani
  (0) (0)You have already voted this
 123. Reagovat
  Mirka 1.4.2021 v 17:37
  1.25
  Rychlost doručení
  0
  Jednání se zákazníkem
  50

  Včera ráno přišla sms,jako obvykle,že mi bude PPL doručovat balík v rozmezí 3 hodín, celou dobu jsem doms,mobil u sebe,zvonek nám taky zvoní a nakonec mi přišel mail,že jsem byla nedostižná…tak jsem si volala na info linku,řidič mi to nebral a s pánem jsem se domluvila že tu zásilku chci poslat na adresu,že jí nechci vyzvedat na parcelshopu,to mi pán odklepnul,že mi balík doručí jiný den a omlouval se za řidiče,to chápu….dnes sms že mám balík na parcelshopu ať jsi ho vyzvednu…no nevyzvednu,jsem zvědavá až uplyne ta doba,co pak budou dělat a zda mi balík doručí…nikdy jsem předtím taky problém neměla, nechápu řidiče, že balík se ani nesnažil doručit, na co tam pak dělá…

  KLADY: Rychlost doručení, pokud vám ho opravdu někdo doručí...
  ZÁPORY: Komunikace
  (1) (0)You have already voted this
 124. Reagovat
  Petr 6.4.2021 v 16:11
  1.25
  Rychlost doručení
  40
  Jednání se zákazníkem
  10

  PPL – mizerné jednání i zacházení se zásilkami

  KLADY: Oproti poště nic
  ZÁPORY: Nevhodné chování kurýrů - odmítl byť jen vystoupit z auta, místo aby doručil balíček ke dveřím bytu (7 patrový dům s výtahem), donutil 86 letou dámu jít před dům a za na silnici a dosmýkat si balík do bytu sama (domovní dveře NEJSOU UZAMYKATELNÉ); na slušnou žádost o doručení balíčku vzhledem k věku byl arogantní a telefon prostě zavěsil - zásilky opakovaně doručeny s poškozeným obalem přes označení křehké, - neuvěřitelné obstrukce při reklamaci
  (0) (0)You have already voted this
 125. Reagovat
  Andrea 9.4.2021 v 10:28

  Včera měl být balíček doručen 14-16 hodin. Řidič pouze prozvonil krátce, když jsem volala zpět vytipnul hovor!!!! Za pár minut přišla SMS že balíček je uložen!!! A v ten den k nám před barák přijeli dvě dodávky Ppl a přehazovali balíčky z auta do auta!!!!!

 126. Reagovat
  Radka 9.4.2021 v 16:45

  Ráno mi přišla SMS, že mi bude mezi 12-14 hodinou doručen balíček. Jelikož jsem byla pracovala na zahradě, neslyšela jsem zvonit telefon. Ten jsem chodila ale pravidelně kontrolovat. Když jsem si všimla, že mi volal kurýr, obratem jsem volala zpátky a bylo to po 3 minutách od jeho hovoru. Telefon mi už ale nezvedl ani při dalším pokusu. Následně mi přišla zpráva, že jsem nebyla na adrese k zastižení a že balíček je uložen v Parcel shopu, který je vzdálený 7 km a pro osobu bez auta už je to celkem problém. Nechápu ale jak mohl kurýr vědět, že nejsem na adrese, když se ani neobtěžoval na adresu přijet. Bohužel se toto nestalo poprvé a příště si radši už vyberu jiného a spolehlivějšího dopravce.

  • Reagovat
   Helena 14.4.2021 v 13:26
   1.25
   Rychlost doručení
   50
   Jednání se zákazníkem
   0

   Bohužel je to už po několikáté co jsou s touto službou problémy. Trochu nasněžilo, DPD zásilku v ten samý den doručilo, PPL řidič doručit zásilku odmítl ( pro případ, že by náhodou mohl zapadnout). U posledního doručování řidič volal, ale hovor spadl do schránky a mně přišla po 2 min SMS o nepřijatém hovoru. Volala jsem nazpět řdiči 2x ,ten hovor nepřijmul. Zvláštní, protože volají obvykle v předstihu a přijet na místomohl. Později přišla SMS o uložení zásilky úplně někde jinde. Ať si udělá každý představu sám …

   ZÁPORY: Neochota vyjít vstříc zákazníkovi
   (1) (0)You have already voted this
 127. Reagovat
  Roman Hudec 14.4.2021 v 1:34
  0.5
  Rychlost doručení
  10
  Jednání se zákazníkem
  10

  Dne 9.4.2021 mi byla posílána zásilka s doručením do druhého pracovního dne na adresu – bohužel společností PPL, takže ji dodnes nemám. Nefunkční systém pro zasílání SMS, nedodržení termínu doručení, plané sliby operátorů, laxnost, neprofesionální přístup, neřešení reklamace. Jedním slovem Katastrofa! . Více přidám po doručení zásilky, jestli tedy vůbec dorazí

  KLADY: Co napsat kladného? Nic, poslední zásilka stála za to, dodnes ji nemám.
  ZÁPORY: Nedodržení typu doručení - místo na adresu byla zásilka bez upozornění vyložena na parcelshopu. Opakované nedodržení termínu doručení. Sliby, sliby, sliby a lži. Jeden hází chybu na druhého a systém zasílání sms hold občas nefunguje...
  (1) (0)You have already voted this
 128. Reagovat
  Peter 16.4.2021 v 15:15

  Vyhnite sa tejto firme pokiaľ môžete.

 129. Reagovat
  Marek 17.4.2021 v 20:45
  2.25
  Rychlost doručení
  80
  Jednání se zákazníkem
  10

  Nedoručili to osobne, musel som ísť na parcel shop, bolo by dobré uviesť aké telefónne číslo mám zadať, v Českej republike odmietali volať na slovenské číslo

  KLADY: Doručili to o deň neskôr čo je relatívne dobre
  (0) (0)You have already voted this
 130. Reagovat
  Dita 19.4.2021 v 17:37
  2.25
  Rychlost doručení
  10
  Jednání se zákazníkem
  80

  Nejhorší přepravní společnost. Balíky mi pravidelně NEDORUČUJÍ a řidič argumentuje slovy “to je zajížďka”. Nechápu, proč platím za doručení na adresu!
  Kdykoliv to trochu jde, volím jakoukoliv jinou možnost doručení, než je PPL!!

  KLADY: Žádné
  ZÁPORY: NEDORUČUJÍ balíky na adresu. Chodí mi maily, že se balík pokusili doručit, přitom mne nepřišla ani informace sms zprávou, že by jej ten den doručovat měli. Řidič ještě arogantní, že se doručení přesouvá kvůli mě!
  (0) (0)You have already voted this
 131. Reagovat
  OLGA 20.4.2021 v 13:57

  Dnešní Arogantní chování řidiče. Balíček s doručením bez upozornění SMS, e-mailem, když nejsem doma, vyzvednout (někde, proto si platím službu, abych balíček dostala do ruky. Řidič neochotný, arogantní, s dovětkem že se s ním takto bavit nebudu. No mám dost. Co to je?

 132. Reagovat
  Lenka 20.4.2021 v 17:44

  Dnes jsme celý den čekala na doručení balíčku. Večer mi dorazila sms zpráva, že balíček jste se pokusili doručit. Žádný nepřijatý hovor, žádné další informace. Podívala jsem se tedy online na stav zásilky. Zde bylo uvedeno, že zásilka nebyla doručena kvůli poruše na vozidle. Kde je tedy ten pokus o doručení? Chápu, že tato situace může nastat, ale měla by na ní nastat adekvátní reakce a zákazníka upozornit včas.

 133. Reagovat
  Lukas Prochazka 20.4.2021 v 19:06
  0.5
  Rychlost doručení
  10
  Jednání se zákazníkem
  10

  Dobry den, jsem velice nespokojen s PPL. Dneska jsem od rana volal panu kuryrovi, ktery mi mobil vzal az v 10:00 a poprosil jsem ho o dodání následující den. Na to mi bylo odpovezeno ze v žádném pripade takze muj balik byl doručen do uloženky, takze s PPL jsem dost nespokojený, tisíckrát lepsi jednat s jinými dopravci.

  (0) (0)You have already voted this
 134. Reagovat
  Kristina 21.4.2021 v 14:49
  1.75
  Rychlost doručení
  10
  Jednání se zákazníkem
  60

  Rekla bych ze dny PPL jsou pryc.Tento den jsem celala balicky od jinych prepravcu vse predem oznameno sms a bleskove doruceni s presnym casem a jako bonus prijemnym kuryrem . PPL snaha dorucit balik v case, ktery sami oznami v predchozi sms s sirokym pojetim casu mezi 12-14:00 hod – to jako platim penize navic abych 2 hod cekala doma nez se v 15:00 hodlaji zavolat ze jsou teprve na ceste ? Nevim kolik lidi ma cas jen tak 2-4 hod cekat na jediny balicek ale ja mam jine zivotni povinnosti a nevidim duvod proc bych mela balicek nechat ulozovat na nejake “depo” xx kilometru daleko kdyz ceska posta nabizi to same a vice spolehlive reseni . Nechapu jaky smysl ma zasilat predem sms o dorucivacim case kdyz ho nikdy nesplni a 2 hodiny cekani na nic mi taky nikdo nevrati ;) a ze by predem kontaktovali o zpozdeni tak to vubec .

  (0) (0)You have already voted this
 135. Reagovat
  Jiří 23.4.2021 v 17:58

  Mnou objednaná zásilka putovala z Prahy 5 do Prahy 1. Bohužel neexistovala možnost, jak si vyzvednout zboží přímo na prodejně, tak jsem musel využít “služeb” PPL. Do rukou PPL se objednávka dostala v pondělí o půlnoci a od té doby ležela 7 dní na skladě, než se mi ji uráčili doručit. Nebyla dokonce ani možnost si jí vyzvednout v depu PPL, abych nemusel na doručení čekat přes víkend

  Služeb PPL už v životě nevyužiju a pokud bych neměl v případě nákupu přes eshop na výběr, radši zvolím jiný eshop, než abych této ubohé služby musel využít zas.

 136. Reagovat
  Michaela 29.4.2021 v 15:09

  Dnes mi měl být doručen balíček prostřednictvím dopravce PPL. Bohužel jsem se setkala ze strany řidiče s velkou neochotou balíček doručit. Prý u mě byl, ale nikdo mu neotevřel. A vracet se zpátky 1 km už nehodlá. Podotýkám, že jsme doma byli 3. Takže někdo z nás by určitě zvonek slyšel. Pokud to bude jen trochu možné, příště si zvolím jinou přepravní společnost.

 137. Reagovat
  Petra 2.5.2021 v 14:56
  5
  Rychlost doručení
  100
  Jednání se zákazníkem
  100

  K PPL nemám žádné výhrady, mohu tedy ale hodnotit jen úsek, který je obsluhován u nás. Vše v pořádku, nadmíru spokojená. Asi je to hlavně o lidech.

  KLADY: rychlost doručení a dodržení doby milý a vstřícný kurýr zásilky nepoškozené když jsem potřebovala, bylo odloženo doručení na další den
  (0) (0)You have already voted this
 138. Reagovat
  Rajnoch 3.5.2021 v 14:05
  3.25
  Rychlost doručení
  80
  Jednání se zákazníkem
  50

  Uzavřená smlouva zněla na svoz odpoledne, mezi 13-17h.
  Požadavek na svoz 13-17h
  Praxe řidič minimálně 5x nepřijel, vlastně jak se zjistilo přijel, ale 9-10h dopoledne.
  Tedy hezky následovala cesta do polí ve Slatině.
  Domluva s řidičem nic, dispečink nic, obchodní zástupce nic, reklamace nic.
  A faktura ze dneška byla opravdu poslední kapka.
  800 Kč za dobírkovou zásilku o 2ks na jednoho zákazníka, váha 13kg.
  Jděte se vy**** a vystavte se na nádraží…

  KLADY: Jako zákazník PPL jsem se docela zocelil.
  ZÁPORY: V rámci reklamace nevyřešíte kromě omluvy nic, nic a opět nic. Příště jedeme postaru...
  (0) (0)You have already voted this
 139. Reagovat
  Věra 5.5.2021 v 11:46
  5
  Rychlost doručení
  100
  Jednání se zákazníkem
  100

  K nám do domu zubní péče Praha 10 Strašnice jezdí pan Srb Václav, je to moc milý a ochotný pán. Jsme s přepravou a přístupem řidiče moc spokojení.

  KLADY: K nám do domu zubní péče Praha 10 Strašnice jezdí pan Srb Václav, je to moc milý a ochotný pán.
  ZÁPORY: Zápory žádné nejsou, my jsme spokojení.
  (1) (0)You have already voted this
 140. Reagovat
  Alena V. 11.5.2021 v 16:16
  5
  Rychlost doručení
  100
  Jednání se zákazníkem
  100

  Chtěla bych napsat kladné hodnocení ze západních Čech, respektive ze Sušice na pana Martina B. Je velice milí, vstřícný, volá vždy včas, spolehlivý pokaždé bez problémové doručení zásilek. Více takových zaměstnanců od Přepravních společností. Děkuji

  KLADY: Vždy vše naprosto v pořádku!
  ZÁPORY: Žádné.
  (0) (0)You have already voted this
 141. Reagovat
  Zdeněk 14.5.2021 v 11:09

  Nejsou schopni doručit balíček říkají že vám volali a pravda to není. Řidič není schopen přijet do ulice a zatroubit raději jede dál. Hruza a děs.

 142. Reagovat
  Jan Macháček 14.5.2021 v 12:06

  Při mojí reklamaci na špatně vyplněný formulář a zaplacené náklady jelikož jsem zmáčkl tlačítko vybrat parcelshop které tam asi slouží k zmatení zákazníka a následné vydělávání peněz za nic jelikož se vám tím vymažou údaje o příjemci a přepíšou se na parcel shop při tel. rozhovoru mi bylo zděleno že to je nejčastější chyba zákazníků což mě utvrdilo že je tam to tlačítko záměrně protože po dalším rozhovoru už mi peníze vrátit odmítli i když jsem argumentoval že se balík ani nepohnul protože je parcelshop ve stejné ulici jako byl odesílatel a což mi potvrdil i pán na přepážce tak proč by ho převáželi jinam přesto peníze nevrátí . Takto se vydělávají peníze . Varování před touto firmou .

 143. Reagovat
  Jan Macháček 14.5.2021 v 12:14
  0.5
  Rychlost doručení
  10
  Jednání se zákazníkem
  10

  Velké varování před touto firmou nemožnost vyřízení reklamace nesmyslná argumentace na reklamačním oddělení doufám že jim ty moje peníze přinesou štěstí pochybuji o zveřejnění mého komentáře .

  KLADY: 0
  ZÁPORY: Nemožnost reklamace pozor dochází zřejmě i k porušování zákona .
  (0) (0)You have already voted this
 144. Reagovat
  Richard 15.5.2021 v 9:27
  2.5
  Rychlost doručení
  90
  Jednání se zákazníkem
  10

  V sobotu dopoledne jsem si byl vyzvednout balík na výdejní místo, ale bohužel jsem neuspěl. Bylo mi řečeno, že PPL má mezi 6-12hodinou plánovanou odstávku systému. Proč o tom PPL neinformuje své zákazníky předem? Proč dělají odstávku v době, kdy si většina lidí co nemají v týdnu čas, vyzvedávání své zásilky?
  PPL srovnává krok s poštou.

  (0) (0)You have already voted this
 145. Reagovat
  Hušková 18.5.2021 v 15:10

  PPL doporučujeme, k nám do firmy jezdí pan Srp Václav 01638. Vždy rychlé dodání i když potřebujeme něco vrátit nikdy není problém. Pán je vždy mile naladěný a vždy nám zlepší náladu. Víc takových řidičů.

 146. Reagovat
  Stromšiková 19.5.2021 v 10:51
  0.25
  Rychlost doručení
  10
  Jednání se zákazníkem
  0

  Naprosto příšerné chování kurýra .. s něčím podobným jsem se doposud ještě nesetkala.. Odmítla mi vytáhnout zásilku z auta ,s tím ať si ji vyzvednu sama. Přijela o hodinu později než měla a na můj dotaz, kdy přijede..odpověď, až přijedu, tak tam budu , Odjela a zásilku mi vůbec ne předala
  Po podání mé stížnosti se naprosto nic nedělo

  KLADY: Žádné
  ZÁPORY: Samé
  (0) (0)You have already voted this
 147. Reagovat
  Zdeněk 20.5.2021 v 10:11
  2.75
  Rychlost doručení
  90
  Jednání se zákazníkem
  20

  Znám lepší přepravce (DPD)

  KLADY: Rychlost doručení
  ZÁPORY: SMS o čase doručování v ten samý den(v 9.30sms o doručení mezi 10-12hodinou tzn.nemožnot to stihnout, kurýr buď nebere telefon nebo není ochoten přijet později). Takže zásilka končí v parcelshopu při platbě dodání do vlastních rukou.
  (0) (0)You have already voted this
 148. Reagovat
  Lidé 21.5.2021 v 22:17

  Všem co tady mají plnou pusu keců jak jsou nespokojeni bych doporučoval si vyzkoušet práci kurýra aspoň na dva dny – (úterý + středa). Pochopte, že řidiči nejezdí jenom pro Vás, ale musí za den rozvést i 200 balíku, což je nějakých 160 – 170 adres. Pokud by měl řidič mít na každou adresu 2 minuty (což určitě v realitě není možné splnit) tak je doba rozvozu 5,3 hodin a při takových počtech se z depa vyjíždí kolem desáté, půl jedenácté dopoledne… I kurýr chce končit v práci normálně, při takovém počtu maká od 6:00 ráno i do 6, 7 hodin odpoledne za docela bídný peníz, tak se prosím zamyslete a už se konečně proberte. Dík.

  P. S. nemluvě o tom, že většina z Vás za ochotu řidiče i přes komplikace které si tím kolikrát způsobí (a ne, není jeho povinnost Vám vyjít vstříc) není schopná ani dát nějaké to dýško (čest výjimkám).

  • Reagovat
   Tereza 28.5.2021 v 10:34

   Strašné. Zaplatila jsem si službu, aby mi balík byl doručen domů, protože má kolem 10 kg. Byla jsem u zubaře a volala jsem hned zpátky, že bohužel v danou hodinu nebudu doma a jestli je možný jiný termín. Byla jsme odmítnuta s tím, že budu mít zboží v parcelshopu bůhví kde. Takže děkuji moc. Opět jsem zaplatila za službu zbytečně. Přitom píší, že v případě nezastižení, bude k dispozici další termín. Nikdy víc.

 149. Reagovat
  Tereza 24.5.2021 v 9:13
  0.25
  Rychlost doručení
  0
  Jednání se zákazníkem
  10

  PPL nikdy víc. Zaplatila jsem si doručení na adresu. První kontakt, který dopravce zaslal, byla ráno v den doručení sms, že balík budou doručovat mezi 13-15h. V tomto čase jsem bohužel u lékaře, kterého nelze odložit. Na dispečinku mi sdělili, že mají jen jeden pokus na doručení a ten už nejde přesunout na další den. Takže stejné jako Česká pošta – zaplatíte službu, kterou nedodrží.

  (0) (0)You have already voted this
 150. Reagovat
  Lenka 24.5.2021 v 14:50

  Nehorázné,
  řidič přijede a pokud nejste připraveni u vchodových dveří okamžitě odjíždí.
  Nemáte ani šanci si zásilku převzít.
  Dopředu Vám nedá vědět.
  Nečeká ani když s ním telefonem domluvíte, že již jdete.
  Otočí se na podpatku a odjede, bez počkání.
  Nechápu proč ten dotyčný vůbec jezdí, nebo proč volá. To že přibrzdí před vchodem, není ani náznak, že by Vám chtěl zásilku předat.
  A zákaznický servis ho ještě omlouvá, že má na doručení čas 2- 3 min.
  Takže pokud jste ve druhém patře, nemáte šanci od této firmy dostat cokoli dostat.
  Podle recenzí, špatné zkušenosti jsou celkem běžné, sama firma s tím evidentně nic nehodlá dělat, hlavně jak jsem četla mají ocenění za rok 2020, kde ho vzali? Hanba pro dopravce!! To by mě zajímalo kolik mají skutečně doručených zásilek a kolik lidí si musí zajet na parcel shop , protože domů Vám to tedy rozhodně nedovezou.

 151. Reagovat
  RV 24.5.2021 v 17:10

  Telefon 722 950 528 velice neochotný, nepříjemný a arogantní řidič, Bučovice 24.5.2021.

 152. Reagovat
  TD 25.5.2021 v 20:47
  0.25
  Rychlost doručení
  10
  Jednání se zákazníkem
  0

  Katastrofa.
  Neochotní a nepříjemní zaměstnanci.
  Když jim nezvednete mobil, tak k vám ani nejedou. Nedá se s nimi nijak domluvit. Když nedojdete k autu, tak vám ten balík snad ani nedají a někdy dokonce i když jste doma celý den a čekáte na doručení, tak vám přijde zpráva, že jste nebyli doma k zastižení a balík máte v parcel shopu.
  Pár balíků přišlo i poničených..

  KLADY: Můžete být rádi, že ještě někdo chce přes vás něco dovézt. :)
  ZÁPORY: Všechno.
  (0) (0)You have already voted this
 153. Reagovat
  Dalibor 27.5.2021 v 9:21

  Rád bych se dnes podělil o velmi špatnou zkušenost s PPL. Přes IKEA jsme měli objednáno večerní doručení zásilky. Zde chyba na straně IKEA, že zásilku rozdělila a menší věci poslala přes PPL, což jsem se v e-mailu nedozvěděl pouze až posléze při sledování stavu zásilky na stránkách IKEA. Každopádně z PPL informace, že přijde zásilka v e-mailu nebyla, jen že ji převzali. Jelikož je to zásilka do nového bytu, tak jsme se na místě doručení nenacházeli, proto jsme zvolili večerní doručení. Druhý den ráno v 7:45 přišla sms, že se bude doručovat mezi 8-10 hodinou ranní. Nechápal jsem co se děje a volal jsem řidičovi. Tak strašné jednání jsem ještě nezažil. Ptal jsem se jestli je to myšleno mezi 8-10 večer, ale prý ráno. No už to mě vyvedlo z míry, ale dostat se na místo doručení by mi trvalo 40 minut. Ptám se, kdy teda přijede ? Odpověď: Za 10 minut. Říkám tedy, že to nestíhám, tak že to prý nechá na parcel shopu. Každopádně celou dobu mluvil arogantně, způsobem, že jsem asi úplnej de**l, zkratkovitě odsekával, že informace chodí mailem- to jsem kontroloval a v mailu, že mi to přivezou hned takhle z rána nebyla informace, že to ten den budou doručovat, jen že zásilku převzali. Pak, že chodí sms :D SMS, která přišla 20 minut před tímto hovorem, že za 10 minut tam budou. Rozčílil jsem se, říkám, že tohle jednání je pěkně na “ho***”, za službu v IKEA s možností večerního doručení jsme platili 1300,- Kč. To není málo a pak takovéhle nervy s PPL, protože malé věci poslali přes PPL. Potom co jsem za arogantní chování poslal řidiče do “pr***e” a típnul jsem to, se uražený řidič rozhodl zásilku ani nedoručit na parcel shop, což mi ještě volal, že na mě se** mi řekl do telefonu. Jako chápete to, co si to v té firmě vůbec dovolují? Samozřejmě na řidiče jsem napsal stížnost a na IKEA teprve jdu volat, že takovou službu už nevyužiju, protože rozdělili zásilku a předali část službě, která ostatně podle komentářů tady, stojí pěkně za “h***o”.

 154. Reagovat
  Taťána 27.5.2021 v 13:08

  Nejhorší co může být…už nikdy, člověk nestihne vzít telefon volá zpět a už se nikdy nedovolá, tak do h**e s vámi..nejhorší přepravní společnost co znám.🤬🤬🤬🤬

 155. Reagovat
  Vanessa 1.6.2021 v 12:13

  Najhoršia spoločnosť s akou som sa stretla. Ani raz mi balík nedoručili. Vždy som nezastihnutá, hlavne že čakám na balíček od rána, ktorý keby som si nesledovala ani neviem že príde. Žiadne upozornenie, žiadne telefonáty. Hanba. Nikdy viac túto spoločnosť už nevyužijem.

 156. Reagovat
  Tomáš Horák 1.6.2021 v 16:50

  Absolutně neschopná společnost. Řidič, který mi již nedoručil 3x zásilku, z nichž dvě se vrátili odesílatelům v Německu, si dál vesele jezdí a balíky nedoručuje. Nechávám si posílat zásilky z Německa . Jakmile odesílatel odešle německou firmou Hermes,jejímž partnerem je firma PPL pro doručování v ČR,není šance na stránkách PPL dohledat cestu této zásilky. I když zavoláte na infolinku PPL,nejsou podle sledovacího čísla německé Hermes zásilku najít . Ale je zajímavé, že na stránkách Hermes,lze sledovat aktuálně pohyb zásilky v ČR. Nutno podotknout,že na stránkách Hermes není uvedeno,která firma v ČR zásilku doručuje,je pouze uvedeno náš mezinárodní partner.
  Tím chci říct,že když si necháte zaslat zásilku ze zahraničí, zde konkrétně z Německa firmou Hermes,a u zásilky není uvedeno tel.čislo adresáta, nemáte možnost zjistit,že v ČR toto doručuje PPL. A když ještě ve vašem rajónu jezdí takový lempl,který se ani neobtěžuje zazvonit,nebo nechat vzkaz ve schránce, nemáte šanci zásilku obdržet. Nedokážu vůbec pochopit,že když oznámím na centrále PPL německé sledovací číslo od firmy Hermes,nejsou schopni zásilku dohledat a říct zda ji PPL v ČR doručuje, ale zároveň na stránkách Hermes sledujete pohyb zásilky v ČR. Přeci PPL poskytuje Hermes informace o pohybu v ČR,to znamená, že musí znát sledovací číslo Hermes.
  Takto jsem přišel o 2 zásilky, které se vrátily odesílatelům. Až když u první zásilky mi odesílatel zaslal foto vráceného balíku,zjistil jsem ,že v ČR doporučovala PPL. Tak jsem si zaplatil znovu 2x poštovné z Německa a opět jsem si nechal zaslat balíky do ČR. Opět nebylo uvedeno mé tel.čislo, ale německé firmy DHL a DPD prostřednictvím svých partnerů v ČR do týdne obě zásilky bez problémů doručily na moji adresu. A už vůbec nesouhlasím s argumentem pracovnice na infolince PPL,že problém byl způsoben i tím, že nebylo k dispozici mé tel.čislo. Od nepaměti se snad doručuje na základě adresy. Uvádění emailu adresáta a tel. čísla by mělo doručení usnadnit,ale né znemožnit v případě neuvedení těchto údajů.
  S PPL nadobro končím, bohužel i německá Hermes tímto přichází o kšeft. Na centrálu německé Hermes odesílám stížnost přesně zdokumentovanou na jejich partnera v ČR, konkrétně PPL. Dále na základě doporučení Dtestu budu toto řešit s ČOI. Obojí opětovné doručení z Německa mě stálo přes 1200 Kč. Pouze díky lemplovi řidiči PPL, který není schopen zazvonit,nebo nechat vzkaz ve schránce, což například řidič konkurenční ČP zvládá s bravůrou.
  To samé zvláštní masochistický je přístup na centrále PPL,kde pouze sbírají stížnosti, jen se omlouvají a nic se nemění.

 157. Reagovat
  KLÁRA 2.6.2021 v 14:44
  0.25
  Rychlost doručení
  10
  Jednání se zákazníkem
  0

  Madam se neobťežuje zavolat, odveze si zásilku a Vám přijde e-mail ADRESÁT NEZASTIŽEN!!!😡😡😡

  KLADY: Nic ani e-mail
  ZÁPORY: Neochota, lenost, nespolehlivost
  (0) (0)You have already voted this
  • Reagovat
   Helena 23.12.2021 v 14:10
   5
   Rychlost doručení
   100
   Jednání se zákazníkem
   100

   Když tady čtu některá hodnocení,je mi až smutno.Já mám s PPL jenom tu nejlepší zkušenost.A teď,co u nás jezdí p.Polanská ještě navíc úsměv a poděkování.Že balík v pondělí naloží a v úterý přivezou už považuji za samozřejmé.To je i moje zásluha,že jsem na určené adrese.Ale tahle slečna je navíc i milá a ochotná.

   (0) (0)You have already voted this
 158. Reagovat
  Luba 4.6.2021 v 13:42
  5
  Rychlost doručení
  100
  Jednání se zákazníkem
  100

  K hodnocení PPL mě motivovala negativní zkušenost s konkurencí (DPD). Musím říct, že se službami PPL jsem velice spokojen a po zkušenostech ji považuji za nejlepší přepravní společnost u nás.

  KLADY: Mnohaleté zkušenosti se spolehlivým fungováním této firmy. Vysoký standard služeb.
  ZÁPORY: Zatím jsem neměl žádnou negativní zkušenost.
  (0) (0)You have already voted this
 159. Reagovat
  Šárka 4.6.2021 v 21:10
  5
  Rychlost doručení
  100
  Jednání se zákazníkem
  100

  Tak já nevím, jestli jen já mám štěstí na tak bezvadného řidiče PPL a nebo je to tím, že jsme většinou zvyklí hodnotit, jen když se nám něco nelíbí. Protože za mě musím jen a jen chválit. S takovou ochotou a vstřícností jsem se u žádné jiné přepravní společnosti nesetkala. Vždycky je to o lidech, a proto jsem moc ráda, že zrovna ke mně v Pardubicích jezdí tenhle prima řidič.

  (0) (0)You have already voted this
 160. Reagovat
  Petr 11.6.2021 v 9:13
  0.5
  Rychlost doručení
  10
  Jednání se zákazníkem
  10

  Poslední dobou nejhorší přepravce.

  KLADY: nic
  ZÁPORY: Neochota, nespolehlivost !!!!!
  (0) (0)You have already voted this
 161. Reagovat
  Zuzana 15.6.2021 v 12:33
  4.5
  Rychlost doručení
  100
  Jednání se zákazníkem
  80

  Sužeb PPL využívám velmi často pro vaší spolehlivost a rychlost dodání. S touto mou spokojenosti souvisí i váš zaměstnanec, které na této trase jezdí už 4 roky. Vždy slušný, usměvavý (i v před Vánocemi), když je třeba i se zásilkou pomůže. Nikdy se nestane, že nedodrží čas, který je napsán v ranní SMS. Jedná se o pana Žitníka Karla. Pokud je možno mou spokojenost někomu zdělit, prosím udělejte to. Děkuji Kůrová Zuzana

  KLADY: Rychlost dodání, spolehlivost. Velká spokojenost s vaším zaměstnancem
  (0) (0)You have already voted this
 162. Reagovat
  Jan F 17.6.2021 v 11:42

  Hrozné. 9:48 hovor od dopravce, který nestihnete. 9:49 už záznam o nezastižení adresáta. Kurýr už hovory nepřijímá a odkazuje Vás to jen na automat. Následně si musíte vyzvednout zásilku sami. Opravdu velmi užitečná služba, která vás potěší.

  • Reagovat
   Lucie 18.6.2021 v 12:19

   Krásný den,
   Velmi ráda bych poděkovala vaší společnosti za vaše služby, vždy jsem spokojený zákazník. A zároveň děkuji řidiči co mi dnes doručoval balícek cca 30kg na Komornickou ulici. Ochotně mi s ním pomohl až do bytu a byl velmi milý. Víc takových lidí.

 163. Reagovat
  Ivona 18.6.2021 v 8:31

  Možná by bylo fajn psát příjemcům zprávu o doručení balíku ještě v době, kdy se příjemce může buď přizpůsobit, nebo je ještě možné čas doručení změnit. A ne tentýž den v 8 ráno, kdy už ani po zadání čísla balíku na stránkách dopravce není změnit čas a většina lidí bude asi pochopitelně v práci. Chtěla jsem si schválně nechat doručit těžký balík až domů, protože vůbec nevím jak ho dotáhnu sama MHDčkem z nějakého úložního místa. Pěkně děkuju…

 164. Reagovat
  Kateřina 18.6.2021 v 21:35
  1.75
  Rychlost doručení
  60
  Jednání se zákazníkem
  10

  Už nikdy víc prosím. Momentálně se jim teď dvakrát po sobě podařil dobrý kousek, jednou jsem seděla celý den doma a balíček nikde večer přišla SMS ať si balíček vyzvednu v parcel shopu. Ale teď podruhé to stálo za to. Po telefonátu s řidičem, který mě ubezpečil, že zásilku doručí v daný den ale později než v napsaný termín. Jsem opět čekala skoro celý den doma. V 14:54 přišla SMS ať si balíček opět vyzvednu v parcel shopu, který v 15 hodin zavira. Kdybych chtěla balík do parcel shopu tak budu platit menší poštovné a za další s kočárkem se mi 23 kg balík nesl dobře domů přes celé město. Proto jsem chtěla zásilku domů a ne do parcel shopu. Nemám co víc asi dodat.

  ZÁPORY: Komunikace rozvozce se zákazníkem, pravidelně místo doručení na adresu parcel shop
  (0) (0)You have already voted this
 165. Reagovat
  J. 19.6.2021 v 6:28

  Bohužel opět špatná zkušenost s Ppl. Obchodem garantováno datum .. a Ppl nenalozil ten den zásilku. Na zákaznické lince přislíbeno že následující den bude zásilka doručena přednostně. Ráno SMS že doručovat se bude 14-16 h. V 15:30 SMS že bude doručeno o 2 hodiny později a pak už ticho. Přes aplikaci jsem akorát zjistila že balíček se nepodařilo doručit. Jo vlastně zapomněla jsem byl to pátek… . protože už 3x se stalo že doručení vycházelo na pátek a balík doručen nebyl i když řidič se pohyboval ve městě ale do vesnic prostě v pátek jezdit nebude. Zásilka je mi už k nicemu musela jsem si zboží koupit e městě byl to dárek. Co vím určitě tak Ppl už nikdy víc.

 166. Reagovat
  Eva 20.6.2021 v 9:09
  1
  Rychlost doručení
  40
  Jednání se zákazníkem
  0

  Naprostá nespokojenost. Jak s doručovatelem, tak s reklamací. Nevstřícnost, necitlivost. Objednala jsem balícek pro starého kamaráda, který je v Odlehčovacím centru v Praze a fyzicky už na tom není dobře. Nikoho nema a ja jsem mimo Prahu. Napsala jsem, aby zvonili na recepci senior domu. Recepční měl peníze připravené, ale ve chvíli doručení byl zrovna někde v domě a otevřela jim kuchařka. Doručovatel řekl, že doručí později, ale místo toho přišla smska, že je to uložené v zásilkovně, volala jsem s prosbou o nové doručení. Paní na infu striktně oznámila, že balíčky znovu nedoručují, a po delší debatě slíbila, že se to pokusí zařídit a dá mi vědět. Nedala. Naštěstí pan recepční z Domova pro balíček zašel. Tuhle službu už nikdy více. S ostatními doručovateli je možné se vždy domluvit i na jiné hodině.

  ZÁPORY: Nevstřícnost
  (0) (0)You have already voted this
 167. Reagovat
  Roman 21.6.2021 v 13:53

  Čím dál tím horší služby pro zákazníky

 168. Reagovat
  Marcus 22.6.2021 v 9:55

  Opravdová arogance. Čekám od rána na balíček a když jsem si odběhla vyčistit zuby, jako zákon schválnosti volali. Volám o 3minuty později 5x po chvilkách a kurýr mi není schopný ani zvednout telefon. Běžně, když mi jsou doručovány balíky jsou nepříjemní. Pokud je práce nebaví, tak ať změní povolání, kde se nedostávají do styku s lidmi, protože toto chování není akceptovatelné.

 169. Reagovat
  Arnošt Uzdichcal 23.6.2021 v 18:24

  Dnes sem jel po dálnici a všiml si že řidič dodávky ppl není připputaný.

 170. Reagovat
  I. P 24.6.2021 v 10:05
  0.5
  Rychlost doručení
  10
  Jednání se zákazníkem
  10

  Dřív spokojenost neuvěřitelná..
  Teď.. Zklamání pokaždé co v možnosti o doručení mám PPL a jako vždy výmluvy. Kvůli balíčku jsem si přehodil šichtu na odpoledni, aby mi kurýr řekl do telefonu, že mi to přiveze odpoledne? To jako vážně?
  Nikdy z žádnou společnosti nebyl takový problém jako s PPL.

  (0) (0)You have already voted this
 171. Reagovat
  Marek 25.6.2021 v 15:41
  0.5
  Rychlost doručení
  10
  Jednání se zákazníkem
  10

  Dobry den,

  rad by som sa s Vami podelil o moju nemilu skusenost. Vcera som si prebral balik od prepravcu PPL a po otvoreni balika som zistil ze mi cast zasielky chyba. Po dokladnejsom prezreti balika som zistil ze balik je poskodeny. Hned som kontaktoval eshop a vyplinulo ze kurier nie len ze mi poslal sms zo zlym datumom kedy prinesie balik ( sms prisla den pred tym ako realne prislie, asi potreboval cas na preciznu kradez ) ale ako som uz spomenul ma okradol aj o cast zasielky.

  ZÁPORY: - klamali o datume dodania - otvorili balik a okradli ma
  (1) (0)You have already voted this
 172. Reagovat
  Jolana 30.6.2021 v 8:34

  Volba doručení balíku společnosti PPL byla ta nejhorší, kterou jsem zvolila. Na doručení jsem čekala 5 dnů, i když PPL převzalo zásilku ve stejný den objednávky a jájsem si na termí, kterýbyl uvedenýpri objednávce vzala v práci dovolenou. Následující dny mě spoecnost pouze informovala emailem, o zpožděné doručení
  zásilky, ovšem bez uvedení nového termínu. Až ejhle, ráno nečekaně přišla sms o doručení mezi 10-12 hodinou, takže další půl den dovolené. Vrcholem bylo chování řidiče, poté, co jsem ho kontaktovala s dotazem v kolik přijede, že dvouhodinový časový limit je už pryč, arogantní. Společnosti PPL již nikdy vybírat nebudu.

 173. Reagovat
  Růžena 30.6.2021 v 14:37
  0.5
  Rychlost doručení
  10
  Jednání se zákazníkem
  10

  Přepravní společnost PPL nikdy balík nedoručí na adresu, ale rovnou na jakési výdejní místo. Poprvé se omluvili, že došlo k pochybení na jejich straně a poučí řidiče o doručování zásilek a zajistí převod balíku na adresu, což se stalo, jen se pochopitelně doručení protáhlo. Podruhé to samé, potřetí se mnou přestali naprosto komunikovat, jen jedna zpráva, že zajistí opět převoz balíku na adresu, což se po více jak týdnu nestalo, odezva již žádná, nemám balík, nemám vrácené peníze za zboží, za dopravu. Přepravní společnost PPL už nikdy!!!!!!!!!!!

  ZÁPORY: Nedoručují balíky na adresu, ale vždy bez snahy doručení rovnou nechají na výdejním místě, nekomunikují se zákazníkem! Ani po 10 dnech nebyl balík doručen!
  (0) (0)You have already voted this
 174. Reagovat
  Alena 30.6.2021 v 19:24
  4.5
  Rychlost doručení
  100
  Jednání se zákazníkem
  80

  Chci poděkovat řidiči Michalovi z PPL, který nyní jezdí i přes Dolní Cerekev (kraj Vysočina), že je ukázkou toho, jak jdou tyto služby vykonavat kvalitně, dokonce bych řekla, ze perfektně!

  KLADY: Ochota Trpělivost Vstřícnost Úsměv na tváři Komunikativnost
  ZÁPORY: Zatím jsem žádné nepozorovala
  (0) (0)You have already voted this
 175. Reagovat
  Kristýna Straková 10.7.2021 v 18:37

  Ve středu mi přijde e-mail, že převzali balík. Ve čtvrtek ráno dorazí SMS o doručení mezi 17-21h.Tak čekám na balík. Nikdo nezavolal, balík nedoručen z nedostatku času řidiče. To samé se odehraje v pátek. Večer dorazí email,že zásilku odesílají zpět e-shopu. Svůj balík nemám jediné štěstí,že jsem nezaplatila balíček dopředu.

 176. Reagovat
  Josef 12.7.2021 v 21:27
  1.75
  Rychlost doručení
  60
  Jednání se zákazníkem
  10

  Dnes bez oznámení telefon vylezte pred barak ..nejsem doma doructe zitra..ne dame vam to na zasilkovnu ..v zasilkovne nic..durazne nedoporucuju..

  (1) (0)You have already voted this
 177. Reagovat
  Yana 13.7.2021 v 13:22

  Celý den jsem doma čekala na doručení, řidič nevolal ani nepsal. Po uplynulé době doručení jsem zavolala na zákaznickou linku, kde jsem se dozvěděla, že tu byl, takže není možné opětovně doručit. Nicméně nemám ani jeden hovor od něj, zprávu nic. Chyba opravdu na mé straně nebyla.Slečna byla opravdu nepřijemná a musím říct, že mě to tak naštvalo, že si příště rozmyslím jaký dovoz si objednám.

 178. Reagovat
  Martin Novák 22.7.2021 v 12:53
  0.5
  Rychlost doručení
  10
  Jednání se zákazníkem
  10

  Neochotná osoba na zákaznické lince. Zásilka nebyla přes reklamaci opakovaně dodána na doručovací adresu. Zásilka byla místo řádného doručení uložena ve výdejním místě PPL ParcelShop vzdáleném 2 km od doručovací adresy…

  KLADY: žádné
  (0) (0)You have already voted this
 179. Reagovat
  Roman 23.7.2021 v 12:19
  0.5
  Rychlost doručení
  10
  Jednání se zákazníkem
  10

  Absolutní výsměch, neexistuje horší kurýrní služba než PPL. Ještě jsem nezažil aby mi nikdo nedal vědět v jaký den se bude zásilka doručovat (žádná sms, žádný mail, žádné info v jejich úžasném trackingu). Jediné co mi přislo byl mail “Doručení Vaší zásilky se nezdařilo”. To že se nikdo neobtěžoval zavolat či použít zvonek je samozřejmostí.

  KLADY: žádné
  ZÁPORY: vše
  (3) (0)You have already voted this
 180. Reagovat
  Mgr.L.Podhorský 25.7.2021 v 17:26

  ,,Vyflákli se,,na na doručení,nechali zásilku 5 km od místa doručení,napsali,atd.(na internetu).Kdyby byli na úrovni,nechali zásilku pár metrů ode mě,zde jezdí velmi často(autoservis Chrysler),soused by mě informoval.Ačkoliv jsem je očekával,byl přítomen!Ostudné projevy…

 181. Reagovat
  Ludmila 28.7.2021 v 12:59
  5
  Rychlost doručení
  100
  Jednání se zákazníkem
  100

  Spokojenost a rychlost

  KLADY: Rychle doručení od řidiče který jezdí ulici Brigádníků praha 10 Strašnice. Velice ochotny spolehlivý. Moc děkuji za takového pracovnika.Zaslouží pochvalu.
  ZÁPORY: NE
  (0) (0)You have already voted this
 182. Reagovat
  Michaela Zajícová 31.7.2021 v 9:52
  1.5
  Rychlost doručení
  50
  Jednání se zákazníkem
  10

  Nikdy nenajdu zásilku ve zvoleném Parcel Shopu, pokaždé uložena jinde, nevstřícnost při jednání ze strany vedení PPL, opakovaně nedourčeno ani na adresu s odkazem formou sms na uložení, ačkoli jsme na zásilku čekali, byli doma a dopravce zde vůbec nebyl. Rozhodně doporučuji vybrat jiného dopravce.

  KLADY: Žádné
  ZÁPORY: Nespolehlivost. Opakovaně problém s doručením.
  (0) (0)You have already voted this
 183. Reagovat
  Hana 4.8.2021 v 12:38

  Povětšinou jsem se službou spokojená, vždy mi balíčky doručovali brzy ráno. Jednou mi ale balíček měl přijít až v odpoledních hodinách, kdy jsem už nebyla doma. Poprosila jsem tedy kurýra, zda by mi balíček nemohl hodit přes bránu, co nejdále, aby nemohl být zcizen.
  Když jsem se vrátila večer domů, balíček nikde. Psala jsem tedy na zákaznickou podporu, kde mi po dvou týdnech sdělili, že balíček byl doručen, tedy je všechno v pořádku a více se tím zabývat nebudou. Podle kamerového systému jsem nakonec zjistila, že balíček kurýr podsunul pod dveře, tím způsobem, že se zloděj ani nemusel natahovat :)

 184. Reagovat
  Adam 7.8.2021 v 19:41
  5
  Rychlost doručení
  100
  Jednání se zákazníkem
  100

  Mohu hodnotit jen zkušenost s doručováním na Prahu 1 a tam to bylo vždy perfektní. Kurýr dorazí v časovém okně, vždy donese až ke dveřím do patra. Ve vánoční sezóně to možná bude horší, ale teď přes rok super.

  (0) (0)You have already voted this
 185. Reagovat
  Dominik Kaplan 20.8.2021 v 16:35
  5
  Rychlost doručení
  100
  Jednání se zákazníkem
  100

  Dnes mi byl doručen balík na dobírku. Jsem moc spokojen. Ráno v 8:06 sms, že dnes mi bude mezi 14:00 až 16:00 A kurýr už ve 13:45 mi volat že je před domem a jestli jsem doma. Koukal jsem jak byl pán rychlý a milý. Děkuji PPLku za doručení balíčku.

  KLADY: Rychlost dodání Milý kurýr
  ZÁPORY: Žádný
  (0) (0)You have already voted this
 186. Reagovat
  Vandáková 24.8.2021 v 11:14

  Poslední dobou taky nejsem spokojena co mne začali chodit kombinované balíky z Číny.Nechce pin a rychle pryč a doma jsem zjistila, že balík je otevřený a chybí v něm balíčky ! Když jsem to nahlásila firmě, že mám napsat stížnost, vše vyfotit a odeslat.Zkoušela jsem 5 x a vždy když dám dál kdy chci zadat foto vše zmizí…vůbec ta aplikace nefunguje.Když napíšete vše do emailu, tak vás opět odkážou tam co to nejde.Poslední rada byla ,že si mám balíček zkontrolovat na místě.Mám nárok vše zdokumentovat když ho chci i tak převzít.Velká chyba, holka vždy vysmáta, když jsem řekla moment, ještě si ho zkontroluji, najednou se ji začali trást ruce, že naco. Říkám, posledně byl otevřený a chyběli věci za 400 Kč .A opět otevřené oba dva balíky, tak tohle sepíšeme a vše spočítame. Nic dělat nebude a začala mi rvát balíky z ruky, které jsem již převzala, držela jsem je pevně tak je celé dotrhala až se vše vysypalo na zem a ještě je podupala a když jsem řekla, že zavolám policii rychle ji zavolala první po hovoru s někým kdo ji poradil co má dělat a hrála uplakanou.Prý jsem ji napadla a ukradla ji balíky. Nazvala mne k****u, mlátila po rukách, tahala za svetr tresla mi po mobilu když zjistila, že ji točím. Začala jsem křičet o pomoc a hned jsem pak volala do ppl a vše nahlásila. Neskutečná lhářka si myslela že se leknu.Počkala jsem na policii, pán mne málem hned zatýkal a paní byla milá a vše vyřešila. Naštěstí mám vše natočené a tu ubožačku co se vytěšovala ze šperkú co mne pokradla nechci víc vidět. Mám zánět v ruce a to jak mne do ní mlátila to ještě zhoršilo. Doted mi chodili balíky od Wish bez problému na poštu, nechápu proč najednou začali chodit přes ppl a pak nevím co probírám..hned mi píše doručeno a přitom není a peníze mi už nikdo ted nevrátí…Jsem zvědavá jak to ppl bude řešit, ještě čekám hodně balíků a vždy ze strachem co zase bude chybět. To jsou balíky za 1000 Kč žádná legrace. A vše jen v černom pytli a uvnitř několik v
  balíků jen to se neví jakých. Mám jít ted na operaci, ale cítím se jako bych už byla, co mne vše ted bolí, ale nechtělo se mi chodit s policii po doktorech a natahovat se s tou chuděrou !! Kam ten svět spěje, lidi nemají peníze a nestydí se krást a lhát…Od ted přebírám balíky s paralyzérem v kapse….Jsem zvědavá jak dokážu až se budu bránit, že mne napadli první…jak říkal policaj..to je tvrzení proti tvrzení, ale video ho nezajímalo aby se podíval, jen to pomohlo v tom, že přestal na mne zvyšovat hlas a dokonce vyčaril nakonec ůsměv…mám strach se ještě s někým setkat..Nikdo mi nepomohl, všichni jen čuměli z okna..Nakonec jsem na ní nic nepodala a policie odešla a doufám, že ted bude mít strach něco krást, špína jedna…

 187. Reagovat
  Filip 26.8.2021 v 12:55
  2
  Rychlost doručení
  40
  Jednání se zákazníkem
  40

  Nespokojenost a nejspíše hrubé zacházení z balíky za našimi zády.

  KLADY: No nevím jaké klady bych tu napsal, max že občas je doručení rychlé.
  ZÁPORY: Dnes 26.8.2021 nám Ppl doručilo dekorační nádobí za něco málo přes 2000 Kč. Nádobí jsme rozbalili a talíře byli rozbité tudíž musíme vrátit a znovu počkat měsíc než nám to přijde znovu 😡
  (0) (0)You have already voted this
 188. Reagovat
  Marcela Hortová 2.9.2021 v 14:31

  Řidič PPL se neozval. Nezavolal ani nenapsal SMS. Večer jsem z mailu zjistila, že zásilku máme uloženou na výdejním místě. Také nesouhlasila doba doručení s avizovaným termínem. Nejsem spokojená s touto službou.

 189. Reagovat
  Ľuba 7.9.2021 v 13:26
  2.75
  Rychlost doručení
  10
  Jednání se zákazníkem
  100

  Nemožný prepravca. Bohužiaľ som nevedela, ako mi bude zásielka doručená, keby som vedela, že PPL a na adresu, tak snáď ani neobjednám. Doma som nebola, bežne som v práci, poprosila som kuriéra o uloženie na výdajni a tá má otvorené tak sporadicky, že si asi musím vziať dovolenku. A preloženie na iné miesto nie je možné ani za poplatok. Zlatá zásilkovna. To už aj pošta je lepšia.

  KLADY: milý pesonál
  ZÁPORY: spoločnosť si neuvedomuje, že je tu pre ľudí, že im má doručiť objednaný tovar, ideálne tak, aby sa mali k nemu ako dostať
  (0) (0)You have already voted this
 190. Reagovat
  Pavel 12.9.2021 v 1:50
  2.5
  Rychlost doručení
  90
  Jednání se zákazníkem
  10

  S politováním se opakovaně setkávám s určitou neochotou některých dopravních společností chovat se k přepravovaným balíkům lidí, kteří si je s důvěrou najmuli, ohleduplně. Například firma PPL, kterou asi dobře znáte, podle všeho s mou poslední objednávkou jednala tak, že hrubou manipulací došlo k proražení zásilky, označené jako křehká. S touto firmou se mi navíc špatně jedná, zjistil jsem, že je přesvědčená o tom, že jí přísluší plné dopravné i když dodá zásilku poškozenou a provede vlastně velmi nekvalitní přepravu. Zažil jsem s ní jen stres, nepříjemnost samozřejmě jsem jí za to musel zaplatit plné docela vyšší dopravné.

  KLADY: Pokud jsem měl zrovna štěstí, doprava společnosti PPL dopadla dobře.
  ZÁPORY: Pokud jsem štěstí neměl a doprava společnosti PPL nedopadla dobře, nedomohl jsem se u ní ničeho, moje reklamace byla jen ztrátou času.
  (0) (0)You have already voted this
 191. Reagovat
  Lenka 14.9.2021 v 15:10
  0.25
  Rychlost doručení
  10
  Jednání se zákazníkem
  0

  Pro kurýra je asi těžké počkat chviličku než člověk dojde před dům a proto balíček radši hodí přes plot na zem a odjede. A vůbec ho nezajímá jestli v tom je něco křehkého. Někdy ho pro jistotu i pořádně pošlape. Nebo zamění adresu a váš balíček odvezou někomu uplně jinému a pak jsou ještě na vás do telefonu sprostí přitom jste vše v objednávce vyplnil správně. Trapas, ostuda a propadák pro ppl.

  KLADY: Žádné
  ZÁPORY: Neprofesionalita, sprostost, hrozné zacházení s balíčky 👎🏾👎🏾👎🏾
  (0) (0)You have already voted this
 192. Reagovat
  Zdeněk 16.9.2021 v 15:06
  0.5
  Rychlost doručení
  10
  Jednání se zákazníkem
  10

  Negativní zkušenost. Viděl jsem kurýra z okna. Volal na mobil a hned jsem šel dolů otevřít. Telefon vyzváněl 20 vteřin a poté jsem došel dolů a kurýr nikde? Honil jsem ho po celé vesnici, protože parcel shop je na pro mě hodně špatně dostupném místě. Druhý případ byl, že jsem neslyšel telefon a byl jsem doma. Volal jsem mu za pět minut a ani to nezvedl. Nezvonil na bytový dům. Tragédie….

  (0) (0)You have already voted this
 193. Reagovat
  Zdenda 16.9.2021 v 18:05
  0.5
  Rychlost doručení
  10
  Jednání se zákazníkem
  10

  Katastrofické. Než jsem stačil vyběhnout ven, tak byl řidič pryč. To běhám celkem rychle. 20 sekund kurýr nepočká a myslí si, že do 10 sekund zvednu telefon.
  Další zkušenost – požádal jsem o doručení až druhý den a to nešlo. Musel jsem jet několik km do parcel shopu. Opravdu to nestojí za ty peníze.

  (0) (0)You have already voted this
 194. Reagovat
  Michal Motyka 20.9.2021 v 14:53
  2
  Rychlost doručení
  70
  Jednání se zákazníkem
  10

  Katastrofální přístup k řešení rozbitého balíku jejich vinou.
  Nikdy více.

  KLADY: Levné odeslání balíku až domů. Rychlost dodání.
  ZÁPORY: Jednání se zákazníkem když oni něco zaviní - katastrofa Zacházení s balíky ? Katastrofa. Zničili mi zboží, nedodali ani zbytek zboží tam kam jsem potřeboval, reklamaci zamítli, pokud můžou najdou si nějakou výmluvu aby nemuseli nést odpovědnost za h****a zaměstnance , ani poštovné nevrátili. Nikdy víc. To už radši tu Českou poštu a balík do ruky.
  (0) (0)You have already voted this
 195. Reagovat
  Rob 23.9.2021 v 19:41
  2.5
  Rychlost doručení
  50
  Jednání se zákazníkem
  50

  Z boží objednané v ČR a následné doručení PPL, bez problému. Ovšem zboží zakoupené např. v Německu, Holandsku (z důvodu nedostupnosti v Čr) a doručované již v ČR společností PPL, to je opravdu věc. Stabilně naháním balíky po všech čertech, nepřijde kolikrát ani sms, jen email, že vám bude doručován balík v rozmezí např. 10-12. Mezitím čekáte na potvrzovací sms, mezitím kouknete na email ppl-sledovaní zásilek a zjistite, že balík nebyl doručen z důvodu nezastižení …? Doma zapnutý zvonek ,telefon…nic, pak dojde email, že balík je uložen (v tom lepším případě ) někde na parcel shopu, v tom horším jsem u nich naháněl balík z Německa téměř dva týdny a to nebylo poprvé, ani pořádně nevěděli jestli je balík ve svozu nebo v centrále. Na balících tel. uveden. Tak opravdu nechápu v čem je k**** problém, doručit zásilky ze zahraničí, kde je komplet adresa i s telefonem. Někdy si říkám zlatá Česká Pošta. Bohužel, že nelze u zahraničních balíků si zvolit Českého doručovatele. Služby PPL v poslední době stojí opravdu za h****!

  KLADY: Zboží z ČR doručení bez problému
  ZÁPORY: Zboží ze zahraničí -hrůza
  (0) (0)You have already voted this
 196. Reagovat
  Marek 5.10.2021 v 16:10

  Řidić v telefonátu dělal vše proto, aby zásilku nedoručil, “jede jiným směrem”, “nemůže dát zásilku jinému řidiči, protože má naskenováno”. PPL je tragickým přístupem známá, dopravu vybral a platil odesílatel, i tak naprosté zoufalství.

 197. Reagovat
  Tomáš 5.10.2021 v 20:27
  4.5
  Rychlost doručení
  80
  Jednání se zákazníkem
  100

  Řidič tel. 721049521 plusové body fajn člověk po domluvě i počkal byl jsem asi 1km od baráku přijel tak ja bylo psané a drobné nazpět měl možná bych ale volal např aspoň 3minuty předem to platí pro všechny máte přece jenom sms kde je napsáno např doručíme 10-13h tak ono než třeba někdo sejde ze schodů a tak ale to je drobnost

  KLADY: Text
  ZÁPORY: Nic
  (0) (0)You have already voted this
 198. Reagovat
  Ivana Sáblíková 7.10.2021 v 21:38

  Od firmy PPL nám vůbec nepřišla žádná zpráva, který den nám budou doručovat balík. Ani nezazvonili, balík nechali ležet před domem a odjeli. Nevím, jak by se to řešilo, kdyby nám balík někdo ukradl. Příště si objednáme jiného dopravce.

 199. Reagovat
  zákazník 8.10.2021 v 13:41

  Nespolehlivý dopravce. Opakovaně špatné zkušenosti. Nedoporučuji! Není odvolání. Už nikdy více!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :(

 200. Reagovat
  Miloslav Diviš 12.10.2021 v 0:11
  1
  Rychlost doručení
  0
  Jednání se zákazníkem
  40

  Naprostá, ale naprostá tragédie. První doručení nezvládli, protože prý byla neúplná adresa – chybělo číslo orientační. Je to jediná budova s daným číslem popisným v Praze, Google ji najde, katastr ji najde, má jeden jediný vchod. Na balíku bylo telefonní číslo, ale žádná SMS, žádný hovor, vráceno odesílateli. Na druhý pokus jsem mimo republiku. Požádal jsem o zanechání v Parcelshopu, který je doslova ve vedlejším vchodu. Ne, neudělají to, protože to je dražší služba PPL Business a ta nezanechává zásilky v Parcelshopu? Přes webchat mi aspoň dovolili změnit adresáta, takže to posílám ke kamarádovi do firmy. První pokus nevyšel, protože to omylem poslali na jiné depo. Long story short, je to už skoro měsíc a stále mou zásilku nemám.

  KLADY: Malé plus za to, že nešaškujou z nějakým šíleným ověřováním a nechají vás změnit adresu doručení přes webchat jen na základě čísla zásilky.
  ZÁPORY: Naprostý chaos, neschopnost doručit na jasnou adresu. Špatná komunikace směrem k zákazníkovi. Minimální snaha pomoci (třeba zanechat zásilku na Parcelshopu). Informace na stránkách nevypovídající (vůbec jsem se nedozvěděl, že to poslali na špatný depo).
  (0) (0)You have already voted this
 201. Reagovat
  Zakaznik 14.10.2021 v 8:47
  0.25
  Rychlost doručení
  0
  Jednání se zákazníkem
  10

  S ppl jsem měla vždy dobré zkušenosti (když pominu, že komunikace s kurýry bývá opravdu neprofesionální), ale když mi doručovali balík posledně, nemohla jsem v době, kdy mi kurýr volal, zvednout telefon. Následně mi přišla strohá sms s tím, že balík je u souseda! V případě, že mě kurýr doma nezastihne, sám má automaticky balík uložit na nejbližší parcelshop (dokonce jsem ráno toho dne ihned, prostřednictvím mailu, zadávala, na který parcelshop si přeji zboží uložit). Už se párkrát stalo, že jsme se telefonicky domluvili, že mi balík převezme někdo jiný. Ale opravdu nechápu, jak bez mého souhlasu může dát balík jen tak cizí osobě…

  (0) (0)You have already voted this
 202. Reagovat
  T. 15.10.2021 v 16:36
  1.75
  Rychlost doručení
  10
  Jednání se zákazníkem
  60

  V době, kdy měl být balík doručován, se mi kurýr ani neobtěžoval zavolat. Přišla mi jak zpráva, kdy je doručovací okno, tak zpráva, že byl balík uložen v parcelshopu. Volala jsem na podporu, jak se to mohlo stát, že tam jsem balík poslat nechtěla. Paní si vzala veškeré údaje a tvrdila, že balík doručí na správnou adresu druhý den. Následující den nepřicházela zpráva o doručovacím okně, tak se podívám na jejich stránky se sladováním stavu balíku a poslední aktivita byla VRACÍME ODESÍLATELI, ADRESÁT ODMÍTL PŘEVZÍT; prosím??? Volám jim znovu, prý je to jen automatizované, a že budou doručovat další pracovní den… Jednou mi zásilku naloží do jiného auta a já to zjistím až od zákaznického servisu, že mi přijde další termín doručení na další den! V polovině případů přijedou alespoň o několik hodin pozdě! Když je jiný doručovatel k dispozici, beru jeho, i když je třeba dražší!!

  (0) (0)You have already voted this
 203. Reagovat
  Tomáš 18.10.2021 v 14:02
  0.25
  Rychlost doručení
  0
  Jednání se zákazníkem
  10

  Zásilku přepravovali z e-shopu v Praze na adresu v Praze. Zásilku omylem doručili na jinou adresu někomu jinému – Na toto jsem je musel o 4 dny později upozornit já. Podepsaný jako přebírající byl někdo jiný (proč se řidič nepozastavil nad jiným jménem příjemce a toho kdo balík přijal nebo jinou adresou nechápu).

  Několik telefonátů s PPL nakonec ukončí hledání – opravdu doručili úplně někam jinam, omlouvají se a balík prý doručí s týdenním zpožděním. Upozornil jsem dopředu na to, že tento termín se mi nehodí a zda by nebyla možná změna – “Řidič nemůže kvůli jednomu balíku měnit plán”. Upozornil jsem na jejich chybu a 4x slyším frázi “přepravní podmínky nebyly porušeny”. Odmítají jakkoliv chybu napravit, a posílají balík na Parcelshop “protože jsem nebyl dostupný” – Snažil jsem se to sice i tak vyzvednout, ale řidič ani nedal vědět před příjezdem, takže jsem ho nestihl.

  Výsledek – PPL přiznalo chybu ale odmítlo ji napravit a nakonec si pro balík jedu stejně sám(což jsem asi koneckonců mohl udělat o necelé 2 týdny dříve aniž bych platil za dopravu)

  PPL už nikdy

  KLADY: Nejlevnější varianta z některých e-shopů
  ZÁPORY: Zásilku ztratili Nikdy nakonec nedoručili SMS o doručení přišla 15 min před příjezdem
  (0) (0)You have already voted this
 204. Reagovat
  Prokop 21.10.2021 v 14:58
  0.5
  Rychlost doručení
  10
  Jednání se zákazníkem
  10

  Proboha, lidi, už to PPL těma zakázkám neobtěžujte. Mají málo řidičů, málo z těch co mají umí Česky a ještě míň z nich umí zvednout telefon.
  Nejlepší způsob jak se dostat k zakázce kterou neopatrný prodejce svěřil těmhle diletantům je, najmout si někoho jiného (třeba GLS), nechat kurýra PPL unést i s balíčkem a vše pak doručovat na požadovanou adresu.

  KLADY: Kdo ví? Mě žádné nepředvedli.
  ZÁPORY: Podle PPL je Praha 3. Žižkov tak nezajímavá destinace, že ji nemá cenu zavážet nikdy jindy, než v době 8:30 - 12:00. Potřebovali jste vaši zásilku doručit jindy? Nezajem!
  (0) (0)You have already voted this
 205. Reagovat
  Petra 27.10.2021 v 10:27

  Kdyz mi meli balík doručit nedali mi ani vedet, tudíž nikdo na adrese nebyl, ale e-mail o tom, ze se nepodařilo doručit dorazil. Další den jsem schválně na adrese a cekam, kdyz dorazi pan, nefunguje terminál. Kdyby člověk kvůli doručení nezabil den prosim, ale problém s placením u ppl nemam poprve

 206. Reagovat
  Nikola 27.10.2021 v 11:11
  5
  Rychlost doručení
  100
  Jednání se zákazníkem
  100

  Já tedy nemůžu na PPL napsat nic špatného. Je to hlavně o řidiči a na něho já nemůžu říct ani slovo. Pro náš okres jezdí pořád stejný řidič a já jsem maximálně spokojená. Často je to semnou složité, protože ne vždy bývám doma a přesto se s mladým pánem vždy domluvíme. Hodně mi vychází vstříc a i přesto, jak je to semnou často komplikované, snaží se vyjít vstříc a je opravdu trpělivý.
  Je omluvitelné, když se občas do doručovacího času nevejdou. Všichni známe různé dopravní zácpy, čekání na zákazníka, atd atd.
  Tak pokud by to pánovi mohlo nějak pomoci – jezdí okres Semily – konkrétně Lomnici nad Popelkou – mladý, vysoký, sympaťák a milý.

  Takže za mě vše v pořádku :-)

  KLADY: rychlost dodání dobrá komunikace příjemné vystupování
  ZÁPORY: žádné
  (0) (1)You have already voted this
 207. Reagovat
  irena 8.11.2021 v 8:54
  5
  Rychlost doručení
  100
  Jednání se zákazníkem
  100

  Pouzivam pro prijimani i odesilani. Prehledny servis. Moznost dorucit do parcel shopu-i na posledni chvili po domluve primo s kuryrem. Mam urcite stesti na kuryra-fakt zatim vesmes prijemni a ochotni. Email den-dva dopredu, sms rano s casem doruceni a to vetsinou sedi.

  KLADY: snadne odesilani, dobre doruceni, informovani o dorucovani sedi
  ZÁPORY: mirne vyssi cena
  (0) (1)You have already voted this
 208. Reagovat
  Josef 9.11.2021 v 13:04

  Zdravím, jsem opravdu naštvaný. Dnes balík co měl být doručen odpoledne a byl jsem informován jak zprávou tak e-mailem, přijel už dopoledne a hrozně se diví že nejsem doma. Řidič nekomunikuje, info mi paní řekla že to řešit nebude. Tak co jste za firmu!!

 209. Reagovat
  Josef 11.11.2021 v 11:54
  2.25
  Rychlost doručení
  80
  Jednání se zákazníkem
  10

  Říčka je na vás bezdůvodné n****** a říká vám mladý pane a každá věta od ní je jako kdyby vám říkala, že jste totální i****.

  KLADY: Rychlé doručení
  ZÁPORY: Řidička je kyselá jak p****
  (0) (0)You have already voted this
 210. Reagovat
  Dagmar 11.11.2021 v 13:37

  Pověst nemá firma vůbec dobrou, dnes jsem se přesvědčila osobně. Myslím, že by měla lépe vybírat zaměstnance, řidiče. SMS přišla chvíli před stanoveným termínem, řidiči se nedalo dovolat a když už jsme si zařídili, že bude mít kdo zásilku převzít, řidič nemohl 4 minuty na tuto osobu počkat. Příště raději s jinou společností.

 211. Reagovat
  Petr 15.11.2021 v 7:54
  1.75
  Rychlost doručení
  70
  Jednání se zákazníkem
  0

  PPL v současné době nedává možnost změnit čas ani místo doručení. Ráno vám přijde SMSka s oznámením času a kontakt na řidiče. Voláte tedy řidiči a ten Vám oznámí že balík nesmí dovézt zpět, takže jej vyloží na nejbližším PPLpointu.
  Konkrétně: balík objednán do zaměstnání, onemocněl jsem, balík složen 2km od zaměstnání, ale 30km od domova.

  KLADY: Doručí
  ZÁPORY: Jinam
  (0) (0)You have already voted this
 212. Reagovat
  Milan 16.11.2021 v 14:52
  0.5
  Rychlost doručení
  10
  Jednání se zákazníkem
  10

  PPL rozhodně nebrat. Arogance, neochota. V den doručení jsem nebyl doma a zásilku odeslali zpět do eshopu, přestože jsem po telefonu s řidičem požadoval uložení na výdejním místě.

  KLADY: 0
  ZÁPORY: Nedodržení smluvního ujednání pro uložení zásilky minimálně na 5 dní.
  (0) (0)You have already voted this
 213. Reagovat
  Pavel Lukáš 17.11.2021 v 17:28

  Nespolehlivost. Byl mi odvezen balík i po dohodě s řidičem kde řidiš sliboval že přiveze balík následují den na adresu. Tak ho odvezl na PArcelSHop 70km od domu. Podal sem reklamaci a DEPO vyhodnotilo že ho přivezou následují den. To se nestalo následují dne mi ve 12h bylo řečeno že ho někdy výhledově dopraví. Pak infolinka a nevysvětlení proč tak jednají i navzdor vyřešení reklamace. PPL už nikdy

 214. Reagovat
  Stanislav 19.11.2021 v 10:15
  0.5
  Rychlost doručení
  10
  Jednání se zákazníkem
  10

  Bohužel nedoporučuji.

  KLADY: O
  ZÁPORY: Bohužel nedoporučuji. Balík nedoručen, řidič nevolal před příjezdem na adresu a odvezl balík do jiného okresu a dále ho odmítli přepravit na parcel shop alespoň ve stejném okresu. Doporučuji využívat DPD nebo Geis - jsou daleko Spolehlivější a zásilku vždy doručí
  (0) (0)You have already voted this
 215. Reagovat
  Martina 22.11.2021 v 20:40
  5
  Rychlost doručení
  100
  Jednání se zákazníkem
  100

  Pan řidič je milý, ochotný, s doručením nikdy nebyl žádný problém. Jsem spokojená a chválím! Takových lidí by mělo být v dnešní době daleko více :-)

  (0) (0)You have already voted this
 216. Reagovat
  Soňa Čarná 24.11.2021 v 13:15

  Nechápu když zaplatím PPL 140 Kč, nezavalolají nedají vědět že balík už mají. Nechali ho na DHL odběr na Depu, na Jáchymovské ul. 96 . Doručovateli jsem to oznámila a ten to poslal normálně. Jsem z toho zklamaná, rovnou to mohli nechat na zásilkovně a za poloviční cenu. Hlavně že tam ti mlaďí byli samý smích, když jsem vyzvedla balík. Hrozný už nebudu vybírat tuto variantu dopravy!!!!!

 217. Reagovat
  Lenka 26.11.2021 v 13:58

  Dnes tj.26.11.2021 mi byl doručen balík, přeprava PPL. Zároveň jsem byla emailem upozorněna na dodržování hygienických předpisů /nouzový stav/, kurýr patrně respirátor neviděl ani z rychlíku. Ano, s respirátorem jsem si vyndala zásilku z vozu, zaplatila včetně “diška” a pan řidič je vysmátý.
  Nehoráznost. S upozorněním, vážení, začněte u sebe.!!!

 218. Reagovat
  Michaela 26.11.2021 v 14:08

  Poslední dobou nespokojenost. Objednán balík, nedodano na adresu, nevolaji a nechají na vydejnim místě, platím de facto za nic.

 219. Reagovat
  Petra 30.11.2021 v 21:02
  5
  Rychlost doručení
  100
  Jednání se zákazníkem
  100

  Já jsem s PPL a naším kurýrem naprosto spokojená. Vždy se s ním dá na čemkoli domluvit, když je potřeba balík nechá i v depu na doručení až v jiný den, nebo při nepřítomnosti přenechá kolegům v kanceláři. Vím kudy jezdí, takže když vím, že během dne ho zastihnu jinde, balík předá kdekoli po trase. Všechno je to jen o lidech a díky tomuto já na PPL nedám dopustit :-)

  KLADY: přesnost vstřícnost možnost měnit den dodání
  (0) (0)You have already voted this
 220. Reagovat
  Olga 1.12.2021 v 13:56

  Dnes v čase 9-11 měla jsem dostat zásilku. Řidič mi volal již před 9 (volal pouze 1), než jsem doběhla tak měla nepřijatý hovor. Hned jsem mu volala zpět, kde mi to tipnul. Volala zpětně ještě několik krát ani žádná reakce nebyla. Mezí tím mi přišel mail s tím že zásilku se nedařilo doručit. Psala jsem zprávu také, na kterou odpověď dostala až za hodinu že čas je pouze orientační a že mi volaly víc než jednou. Prosím vás, jak kurýr si může dovolit zavolat si jednou, ještě ne v čas doručení, ignorovat veškerou reakci, lhát ohledně volání a ještě k tomu napsat mail ze se nedařilo doručit zásilku?? K tomu kurýr dodal, že není schopen zvednout telefon, pokud probíhá placení kartou. Volala jsem na zpět hned po nepřijatém hovoru od něj. Tím kurýr chce říct, že během minuty stihnul zavolat dalšímu zákazníku, dojet na místo a provádět placení?? Během minuty? Nemyslím si to. Tohle chování mi nepřijde OK. V telefonu mám veškeré záznamy. Obzvlášť v této covidové době, kde není vhodný pohybovat ve městě bez akutnosti. Teď já musím jet a vyzvedávat zásilku sama přes totální neschopnost a nezájem kurýra. Podle mě, takové lidí vůbec neměly by pracovat v této službě.

 221. Reagovat
  Libor 2.12.2021 v 11:53

  Odesílatel: Zalando SE
  Číslo zásilky: 45181708461
  PIN pro převzetí zásilky: 950042

 222. Reagovat
  Libor 2.12.2021 v 12:04
  1.25
  Rychlost doručení
  50
  Jednání se zákazníkem
  0

  Odesílatel: Zalando SE
  Číslo zásilky: 45181708461
  PIN pro převzetí zásilky: 950042 – Absolutně arogantní přístup doručovatele – neochota se domluvit není ochoten vyčkat 20 sekund na vyřízení a okamžitě odváží balík někam do úschovny kde ho zákazník musí problematicky vyzvedávat. Takže služba doručení absolutně neorientována prozákaznicky. Pokud budou pro PPL pracovat takovíto ” pracovníci” tak lze službu PPL hodnotit pouze NEGATIVNĚ . Příště pokud budu moci volit dodavatele tak samozřejmě NE PPL

  ZÁPORY: arogantní přístup doručovatele - neochota se domluvit
  (2) (0)You have already voted this
 223. Reagovat
  Andrea 2.12.2021 v 22:53
  2.25
  Rychlost doručení
  80
  Jednání se zákazníkem
  10

  Jako vždy PPL “nezklamalo”, nemám s ním žádnou dobrou zkušenost. Každá objednávka přes PPL je peklo. Poprvé m vytočili, když jsem jasně zaškrtla, že si přeji doručení v odpoledních hodinách, ráno v sedm mi volá řidič, že mi bude dopoledne doručovat balíček. Tak slušně povídám, že jsem si zaškrtla odpolední doručování a on, že to tam nevidí a mám smůlu a položil mi telefon. Takže jsem musela zazdít školu, protože jsem fakt neměla čas ještě po škole hledat jejích parcelshop. Chlap přijel vysmátej “Haha, pak jsem si všiml, že jste tam měla zaškrtnutý odpolední hodinu.” No pááááni diky, to mi fakt moc pomohlo. Okey stane se, všichni jsme jen lidi. Ale, že mi někdo třískne s telefonem a pak si myslí, že když si takhle nakráčí a všechno bude nejvíc v pohodě, to mi hlava fakt nebere. Zážítek dnes, volám řidiči a slušně prosím, jestli by nešel balíček doručit až odpoledne (pardon, ale můžete mi říct, jaký normální studující a pracující člověk je dopoledne ve všední den doma?!). Opět řidič arogantní b**** (pardon). Kdybych popravdě věděla, že doručení je přes PPL (obchod to neuváděl), tak tam radši ani nenakoupím a pořídím ty samé věci někde jinde, kde doručuje česká pošta (pardon, ale i když jim to občas trvá, jednání s nimi aspoň za mě na jedničku s hvězdičkou – vždycky se ptají, jestli jsem doma, jestli to chci na poštu nebo doručit znovu). PPL nikdy, nechápu, že ještě nezkrachovali tímhle stylem, nikdo v mým okolí jim nemůže přijít na jméno.

  KLADY: doručení je rychlé
  ZÁPORY: jednání se zákazníkem jak s kusem hadru, arogantní řidiči, neschopnost změnit datum doručení, extrémně málo parcelshopů v totálních dírách, za mě jednoznačně nejhorší dopravce
  (0) (0)You have already voted this
 224. Reagovat
  Petr 5.12.2021 v 12:09
  0.25
  Rychlost doručení
  10
  Jednání se zákazníkem
  0

  Doprava balíku zaplacena na adresu bydliště, řidič se nesnaží přijet ani zavolat balík zanechá v zásilkovně.

  ZÁPORY: Řidič nekomunikuje, bez předchozího zavolání balík ne-doručen a uložen v úschově.
  (1) (0)You have already voted this
 225. Reagovat
  Barbora Vysloužilová 7.12.2021 v 13:48
  5
  Rychlost doručení
  100
  Jednání se zákazníkem
  100

  Ráda bych teď trochu vyzdvihla jednoho konkrétního pana řidiče, protože jestli by to takto fungovalo u všech, tak je PPL jednoznačně nejlepší doručovatel! Pokud bydlíte v Olomouci někde na Nových sadech (přesněji ulice Rožňavská), tak opravdu jen PPL! Pán jezdí vždy odpoledne, je milý, vždy příjemný a ochotný pomoci s těžkou zásilkou, což ženská ocení :) Už k nám doručoval už několikátý balík a nikdy nebyl problém se domluvit na změně dne. Prostě ochota za každé situace i teď před Vánocemi, kdy je to všechno dost složitější. Za mě fakt nejlepší řidič!

  KLADY: Příjemný a ochotný pan řidič Rychlost dodání Možnost domluvy
  (0) (0)You have already voted this
 226. Reagovat
  šárka 8.12.2021 v 12:40
  1
  Rychlost doručení
  40
  Jednání se zákazníkem
  0

  Opakovaná hrůza při doručení. Řidič nezvedá telefon, arogantní, má doručit balík k 1.uzamykatelným dveřím….okolo domu je plot s brankou, která se nezamyká (není v ní zámek) jde o veřejný objekt, přesto mně i paní na centrále PPl tvrdí, že jsou to první uzamykatelné dveře. Pokud bude příště volitelná doprava, buď zvolím jinou, nebo si zboží vůbec nekoupím. Je zajímavé, že ostatní dopravní firmy asi lépe vybírají řidiče, se kterými se vždy domluvím.

  ZÁPORY: popsané výše, škoda času na opakování
  (0) (0)You have already voted this
 227. Reagovat
  Radka Matušková 8.12.2021 v 14:53

  Zaplatila jsem si dopravu s dodáním domů a řidič mi zavolal, že má překážku na cestě a že balíček dává do Parcel shopu. Bohužel pro mě někam, kam jsem nemohla jen tak dojet autobusem, takže mě cesta pro balíček stála další peníze. Určitě příště budu volit jinou dopravní společnost.

 228. Reagovat
  Pavel 8.12.2021 v 18:44

  Řidič dvakrát prozvoní, na zpětné volání nereaguje a na adrese ani nezastaví. Balíček dá do Parcelshopu jako by se nechumelilo. No a když si stěžuju reklamací na PPL, tak prý je to takto v pořádku. Tomu říkám služba k nezaplacení.

 229. Reagovat
  Diana 9.12.2021 v 13:35
  1.75
  Rychlost doručení
  70
  Jednání se zákazníkem
  0

  Pan kurýr mi přivezl balík a byl velice nepříjemný. Ikdyž jsem se chovala slušně a mile tak on ani nepozdravil a odbyl me slovy” deset minut jako” a kroutil na mě hlavou a odešel a co hůř, ten balík mi dal venku na zem kde byla voda a sníh a nechal ho tam v tý špíně.
  Neskutečný…

  KLADY: Rychlé doručení.
  ZÁPORY: Nepříjemný zaměstnanec.
  (0) (0)You have already voted this
 230. Reagovat
  Pavel 9.12.2021 v 21:09
  1
  Rychlost doručení
  40
  Jednání se zákazníkem
  0

  Zaměstnanec firmy PPL mi při telefonickém rozhovoru oznámil, že k nám v zimě nepojede a že nechává balíček na PPL Parcelshopu. Na mé ohrazení, že cesta k nám je bez problémů průjezdná, jezdíme po ní nejen my, ale i ostatní dodavatelé a že jsem si objednal doručení na adresu a ne do pět kilometrů vzdáleného výdejního místa mi suše oznámil, že to tak mají nařízeno z centrály. No, těžko říct.
  Příště budu rozhodně volit jinou společnost.

  ZÁPORY: Neprofesionalita.
  (0) (0)You have already voted this
 231. Reagovat
  slavka 13.12.2021 v 7:42
  5
  Rychlost doručení
  100
  Jednání se zákazníkem
  100

  Dobrý den ,
  Chci poděkovat Vám kolektívu ale osobitne kurýru p.Láskovi za spolehlivé dorčování zasilek .
  Vždy když vybíram kuryrsku společnost dám prednost Vaši společnosti vdeka p.Laskovi.

  S pozdravem
  Slavka Horomerice

  KLADY: jsem moc spokojena i s skvelým pristupem kuryra
  ZÁPORY: -
  (0) (0)You have already voted this
  • Reagovat
   Ta co nedostala balíček 15.12.2021 v 10:48

   Hrozný. Čas dovozu, jednání se zákazníkem všechno hrůza. Příště si dojdu radši na prodejnu, než se s*** s takovými službami a negramoty. Sbohem.

 232. Reagovat
  Helča 14.12.2021 v 19:31

  Takže asi tak:

  Naše stížnost přes web formulář:

  Dobrý den, po dlouhých peripetiích, které stály mě i adresáta dost našeho cenného času, bude zásilka č. 41095823832 umístěna kdesi na parcel shopu v Praze. Termín prve avizovaného doručení byl včera telefonicky změněn na zítřek, dnes nám hupsla do inboxu nová zpráva s infem o dnešním doručování. Domluva nebyla možná ani s řidičem (ten byl navíc dost oprsklý, tel. číslo 728 250 445), ani na zákaznickém servisu, kde mi bylo stále opakováno, že v případě druhého doručování již není změna termínu možná. Nezlobte se, ale s takto tristním přístupem prostě nemohu být spokojena. K chybě přeci došlo na vaší straně… Závěrem tedy podotýkám, že doručovatelka, která standardně jezdí Barrandov na Praze 5, je naprosto úžasná a vstřícná :). Takže asi jen problém na Praze 3? A na zákaznickém servisu :D. S pozdravy,
  ___________________________________
  Odpověď č.1:
  Dobrý den,

  děkuji za Váš e-mail.

  Omlouvám se Vám za chybně uvedené informace, řidič skutečně měl v plánu doručovat zásilku až zítra, nevím, co se konkrétně stalo, že bylo dnes naloženo. Nicméně jsem požádal kolegy na dispečinku o nové doručení zásilky zítra, s vyjádřením Vás budu následně kontaktovat.

  Děkuji a přeji hezký den.
  ______________________________
  Odpověď č.2, tři hodiny po první zprávě:

  Dobrý den,

  je mi líto, ale zásilka byla dnes po nezastižení uložena na Parcelshopu, kde si ji můžete vyzvednout. Můžete to prosím udělat? Protože kdybych žádal dispečink o převoz zásilky na adresu, celý proces by trval nejméně dva dny.

  Omlouvám se za komplikace a věřím, že vše bude v pořádku. Pokud by byl problém zásilku si na výdejním místě vyzvednout, dejte mi prosím vědět.

  Děkuji a přeji hezký den.

  S pozdravem
  _____________________________
  Naše reakce:
  Dobrý den,

  po dohodě s odesílatelem jsme vyřešili jinak – provedli jsme novou objednávku s doručením spolehlivým dopravcem.

  S pozdravy

 233. Reagovat
  Lenka 15.12.2021 v 11:41

  Naprosto katastrofální jednání s řidiči, položí telefon uprostřed hovoru, balík nedoručen, už nikdy více, příště raději pošta.

 234. Reagovat
  Lucie 15.12.2021 v 13:31
  0.25
  Rychlost doručení
  10
  Jednání se zákazníkem
  0

  Nejhorší, co jsem kdy zažila u přepravní společnosti.Kurýr arogantní, položil mobil uprostřed hovoru, když přijel, balík špinavý od bláta a celý promáčklý, když jsem se zeptala, proč, jen zamumlal, že neví a zmizel do auta, ani nepozdravil, to se mi už u této služby stalo vícekrát, takže s nimi končím, raději znovu poštu, tam aspoň nejsou tak nevychovaný a arogantní.Když je to nebaví, ať jdou dělat něco jiného.

  KLADY: Žádné klady jsem nenašla.
  ZÁPORY: Arogance, drzost, předání špinavého balíku
  (0) (0)You have already voted this
 235. Reagovat
  Marcela 15.12.2021 v 14:52

  Ve svých 62 letech píši poprvé negativní recenzi, ale přístup vašeho zaměstnance “mě vyrazil dech” !!! V době doručení sms od PPL jsem byla v práci / bydlím i pracuji na stejné adrese /. Telefonicky jsem se domlouvala s řidičem, že v avizované době doručení mám do určité doby přestávku, jenom před 10. hodinou, že nemohu pár minut od prodejního okénka odejít / říkala jsem mu, že jde maximálně o 5 min., prodávám jízdenky na vlak /. Přesto přijel právě v době, kdy jsem musela prodávat jízdenky na vlak, proto jsem ho prosila, jestli by chvilinku počkal, že si to za 5 min. převezmu. Odejel beze slova pryč a už mi jen přišla sms, že si to mám vyzvednout sama v jejich úložně zásilek. Smutné je, že oni si přijedou, jak jim to vyhovuje, ale pokud si balík okamžitě nepřevezmete, beze slova ujedou. Rozumná dohoda žádná !!! To vám těch 5 minut stojí za to, více bych nežádala ? Kde je nějaké lidské jednání ? To vám jde jenom o peníze ? Smutné !!! PPL už NIKDY NEPOUŽIJI !!! Paní z LIVOXU, odkud jsem měla zboží objednané, byla tak moc hodná a objednanou zásilku mi znovu poslala, tentokrát poštou.

 236. Reagovat
  Stanislava Friedlová 21.12.2021 v 14:35
  0.75
  Rychlost doručení
  20
  Jednání se zákazníkem
  10

  Zavolali – nevzala jsem hned. Za 2 min. volám a telefon nezvedali. Zásilku zhodnotili jako nepředanou. Manžel čekal od rána doma se 2dětmi. Nezazvonili, ale foto vchodu prý řidič udělal. Co je to platné?

  KLADY: Rychle převzali od prodejce.
  ZÁPORY: Zavolali - nevzala jsem hned. Za 2 min. volám a telefon nezvedali. Zásilku zhodnotili jako nepředanou. Manžel čekal od rána doma se 2dětmi. Nezazvonili, ale foto vchodu prý řidič udělal. Co je to platné?
  (0) (0)You have already voted this
 237. Reagovat
  ANDREA 22.12.2021 v 13:59

  UŽ NIKDY PPL!

 238. Reagovat
  ANDREA 22.12.2021 v 14:06

  HODÍ VAM TO DO DEPA A NAZDAR PPL UZ NIKDY

 239. Reagovat
  Filip 27.12.2021 v 8:58

  Ako je to banda k*****v fakt.
  Clovek je mimo domu 2tyzdne Z toho dovodu si nastavy neskorsie dorucenie, oni to dorucenie nedodrzia a poslu to o 4dni skor na vydajne miesto, kde si to mozte vybrat do 7dni a ked si zaziadate o predlzenie tejto lehoty, aby ste si to mohli vybrat po navrate, tak je to nemozny poziadavok v 21.storoci.
  Customer service jak delo.

 240. Reagovat
  Jana 28.12.2021 v 9:51

  Již druhou zásilku mi nebyly schopni doručit domů. Přišla mi SMS že mi budou doručovat zásilku. Vzala jsem si kvůli tomu volno a i přesto že mě nikdo nekontaktoval tak mi balík dali do balikovny. S PPL už objednávat nebudu.

 241. Reagovat
  Radmila 28.12.2021 v 12:22
  0.25
  Rychlost doručení
  0
  Jednání se zákazníkem
  10

  Zklamání na celé čáře, již podruhé. Večer, v 17.26 h mi byl poslán e-mail, že v následujících dnech!!!, mi bude doručován balíček, což jsem nečetla, protože nejsem celý den na e-mailu. Dnes ráno jsem zapnula telefon v 10.45 h a zmeškaný hovor od kurýra, obratem jsem volala. SMS po 8 h ráno. Nemůže mi doručit (9-11 h), nechá mi na Parcel shopu, nepomáhá mé sdělení, že jsem invalidní, nemám nikoho, kdo by vyzvedl. Telefon na infolinku PPL, milá slečna, ale výsledek stejný, znovu doručení u fyzických osob neprovádí, nemůže mi pomoci. Je to horší, než Česká pošta, neochotný kurýr, bez empatie, výmluvy. Bohužel jsem nemohla využít naši DPD, kde vždy info den předem, e-mailem, SMS, možná změna, ochotný kurýr. PPL NEDOPORUČUJI.

  KLADY: Vstřícná slečna na info lince, i když nemohla vyhovět.
  ZÁPORY: - neochotný kurýr - není možno opětovné doručení - pozdní zpráva o doručení, nemožnost se připravit
  (0) (0)You have already voted this
 242. Reagovat
  Aleš Prachař 30.12.2021 v 9:38

  Zkušenosti s PPL. 22.12. převzali zásilku. Jelikož byla směřována do Parcel shopu, který měl být od 23.12. do 2.1. mimo provoz a PPL se tam nepodařilo do 23.12. zásilku doručit, tak jsme si jí nechali přesměrovat domů, protože mezi svátky jsme měli v plánu být doma. PPL bylo přislíbeno, že následující pracovní den (27.12.) bude balíček doručen. Když ani 30.12. nebyl balík doručen, tak nám bylo na info lince sděleno, že z kapacitních důvodu se bude balíček doručován až po 3.1. Přijde Vám toto normální? Nikdo se Vám neozve, ve sledování zásilky od 22.12. vidíte pouze, že balík převzali do přepravy a je jim úplně jedno, že třeba na ten balík někdo čeká. Takže za mně naprostí amatéři, kteří by si měli učit od ostatních. Oproti službám konkurence naprostí ignoranti. Nikdy více!!! A ještě se Vás drze zeptá s čím dalším Vám může pomoci. Místo toho, aby se aspoň omluvili, že na balík bude čekat 14 dní.

 243. Reagovat
  Martina Dužárová 8.1.2022 v 22:02
  5
  Rychlost doručení
  100
  Jednání se zákazníkem
  100

  Velká pochvala na p. Stachovou, velice ochotná, vstřícná a spolehlivá.

  KLADY: Spokojenost
  ZÁPORY: Žádné
  (0) (1)You have already voted this
  • Reagovat
   Alena pohunkova 11.1.2022 v 17:40

   Dnes mi prisla SMS dodání balíčku 13-15 hod v 16.50 volal řidič ze se omlouvá ze je hodně hodin já mu rekla ze jsem doma a on do 10 min.ze přijede a za 20 min.proslaSMS ze je balíček uložen v balikovne děláte si znás srandu čekám a pak takové chování nic si už přes vás neobjednám

 244. Reagovat
  Veronika 12.1.2022 v 12:12

  Žádné avízo, že přivezou balíček. Prostě si přijedou nějaký den před dům, zavolají a když nestihnete vzít telefon. Zmizí a dají vám balík do nějakého parcelshopu. Katastrofa

 245. Reagovat
  Jan 17.1.2022 v 15:59

  Benešov velká katastrofa – vždy nějaký problém nebo neochota ze strany řidiče. Po vícero problémech jsme si s manželkou stěžovali na řidiče. Ten od té doby dělá naschváli a vozí balíček na jiné výdejny, než bylo původně objednané doručení. Řidič byl sprostý a zavěsil to. Opět stížnost na PPL. I tam se však celkově projevila neochota to řešit. Je jim vše jedno. Nejsem sám kdo si tu na ně stěžuje….Snažím se při jakékoliv své objednávce u nějakého shopu vyhnout společnosti PPL !!!

 246. Reagovat
  Franta Bobek 18.1.2022 v 8:47

  Dobrý den, píšu sem jenom kvůli tomu, že na nás váš řidič zazvonil mockrát. Zazvonil jednou normálně, pak se to opakovalo 10x a nakonec to držel ten zvonek tak 10 sekund. Tak když vidím že nikdo není doma tak proč se o to ještě snaží? Dobře zazvonil jednou až třikrát ale na co by zvolil desetkrát? Ještě hned zasebou.

  Budeme rádi za váš komentář. Pište prosím slušně a s přidanou hodnotou. Komentáře schvaluje správce.


Komentáře / diskuse / hodnocení

Celkové hodnocení

GDPR: Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC. Po odeslání komentáře zpracováváme tyto údaje - jméno, e-mail a IP adresu. E-mail používáme pro odeslání informační zprávy, že vám někdo odpověděl na dotaz. Pro jiné účely jej nevyužíváme. IP adresu sledujeme z důvodu ochrany před spamem. Pro odstranění údajů nás kontaktujte na info@recenzer.cz