Důtky

Pro BDSM milovníky je důtka téměř povinností – používá se při aktivitě zvané spanking, což je v překladu plácání. Může se kromě toho využít také na šimrání či penetraci, pokud je rukojeť zakončena dildem nebo vibrátorem. Při výběru je třeba hledět zejména na materiál, jako druhý je důležitý design. Pojďme si to společně projít, abyste se při nákupu rozhodli správně.

Porovnat ceny důtek

Co je to spanking?

Spanking je forma erotického hraní a sexuálního fetiše, který zahrnuje fyzické rány na zadek nebo jiné části těla za účelem sexuální stimulace. Obvykle je praktikován rukou partnera, ale mohou být použity i pomůcky, jako biče či důtky. Spanking bývá součástí BDSM, jelikož se jedná o příjemný trest, který určuje roli submisivního a dominantního.

Spanking může přinášet sexuální vzrušení a stimulaci buď přímo fyzickou stimulací nervových zakončení a nárůstem průtoku krve ve vybrané oblasti, nebo jako součást psychologického aspektu. Je důležité, aby byl spanking prováděn s respektem a vzájemným souhlasem. Komunikace i sledování hranic jsou klíčové pro bezpečné a příjemné zážitky.

Typy pomůcek na spanking

Důtky nejsou jedinými pomůckami, které lze při spankingu využít – záleží zejména na očekávaném efektu, rozpočtu i zkušenostech. Pokud začínáte, určitě se vyplatí zvolit nejprve pomůcku, která nebude tolik bolet, abyste si vytvořili toleranci a objevili své hranice.

Bič

Skládá se z rukojeti a dlouhého „provazu” nebo koženého plátku na konci, se kterým lze lépe kontrolovat úder. Je o něco silnější než důtka, co se týče bolesti, a vyrábí se z různých materiálů.

Plácačka

Tato pomůcka nezahrnuje žádné třásně ani provazy, proto její dopad není tak bolestivý. Může být vyrobena z kůže, plastu a dalších materiálů. Má buďto dlouhou rukojeť se zakončením v podobě malé plácačky, třeba ve tvaru srdce, nebo připomíná vzhledem lžíci na boty, a rukojeť je tak kratší.

Důtka

Pokud toužíte po větším výprasku, než vám plácačka dokáže poskytnout, vyzkoušejte důtky, které tvoří rukojeť a třásně různých délek. Dají se využívat jak na spanking, tak na hlazení či lechtání. Mohou být z kůže, koženky, textilie i silikonu. V některých případech se dá rukojeť využít jako dildo či vibrátor.

Délka

Čím delší je důtka, tím hůře se ovládá, proto by neměl být delší než vaše paže, spíše by se měl rovnat délce předloktí, zejména tehdy, kdy s BDSM začínáte. Třásně důtky by se neměly zamotávat nebo šlehat samotného uživatele. Díky delším třásním můžete švihat z větší vzdálenosti a také to bude více bolet, zejména, pokud se trefíte koncem třásní.

Rukojeť

Při výběru byste měli zvážit také pohodlí rukojeti. Opět mohou být na jejich výrobu využity různé materiály, u některých dokonce narazíte na tvarování ve stylu dilda či vibrátoru, což vám dává příležitost využít je i jinak, než jen na plácání.

Materiál

Cena, životnost i odolnost se odvíjí od zvoleného materiálu. Zatímco kožené důtky jsou hodně odolné a vydrží vám dlouho, koženkové se hodí spíše pro začátečníky, jelikož nejsou při použití tolik bolestivé.

Kůže

Kožené důtky se vyrábějí z kvalitní kůže, která je pružná a flexibilní, což umožňuje přesné a kontrolované bičování. Kůže je také velmi hygienická a jednoduše se očišťuje. Kožené důtky mohou být různě dlouhé a široké, podle úrovně pokročilosti a bolesti.

Bambus

Jsou vyrobeny z tenkých a pružných bambusových tyčinek, které jsou spojené na jednom konci, čímž vytvářejí rukojeť. Ostatní konce tyčinek jsou volné a slouží k bičování. Tento materiál je vhodný pro hladké bičování, a protože jsou bambusové tyčinky jemné a pružné, mohou být použity pro rozmanité druhy bolesti i stimulace.

Silikon

Vyrábí se z kvalitního silikonu, který je flexibilní, pružný a bezpečný pro použití na lidském těle. Silikonové důtky mohou mít různé tvarové konfigurace, od klasických až po kombinace s různými zakončeními.

Textilie

Textilní důtky se liší od klasických důtek v tom, že jsou pružnější a méně tvrdé, což je vhodné pro začátečníky nebo pro ty, kteří preferují méně intenzivní bičování. Mohou být také vybaveny různými kovovými konci nebo šroubky, které umožňují pevnější uchycení a ovládání důtky.

Koženka

Koženka je umělý materiál, který se podobá pravé kůži, ale je vyroben z plastových vláken. Tyto důtky mají často pružnou a křehkou strukturu, která umožňuje přesné řízení síly a intenzity bičování. Cena je také mnohem přijatelnější, než je tomu u kožených modelů.

Bezpečnost

Určitě je třeba věnovat pozornost bezpečnosti, především místům, kterým se při používání důtky vyhnout, a mezi ty patří obličej, klouby, oblasti ledvin a páteř. Pokud chcete vyzkoušet citlivá místa, nemusíte se bát ani genitálií či prsou (ale opatrně!). V žádném případě by nemělo dojít k poranění, pro jistotu si po plácání namažte pokožku hydratačním krémem, aby nebyla vysušená či popraskaná.

Při použití důtek začněte jemně a postupně zvyšujte intenzitu, přizpůsobujte se reakcím a signálům partnera. Pozorně sledujte jejich reakce a zastavte, pokud se objeví nevhodná bolest nebo nepohodlí. Pokud teprve začínáte, zvolte si takový nástroj, který vám bude při spankingu příjemný – například plácačku, která při dopadu nevyvolává takovou bolest. Pamatujte, že každé tělo je individuální a může chvíli trvat, než si vybudujete odolnost.

Funkce

Důtky jsou bičovací pomůcka používaná v BDSM praktikách. Slouží k fyzickému podněcování a stimulaci partnera prostřednictvím bičování nebo šlehání. Často se využívají v rámci spankingu jako trest, který je ale příjemný. Samozřejmě lze využít i jiné pomůcky, jako například bič či plácačku, nebo si vyrobit vlastní pomůcku třeba z pásku od kalhot. Erotické pomůcky však zabezpečují ochranu a jsou přímo určeny na pokožku, čímž zabráníte nechtěným poraněním.

Značka

Mezi oblíbené značky důtek patří Zado, Taboom, Scandal nebo Bad Kitty. Najdete u nich různé druhy provedení, od klasických až po zdobené či vybavené erotickou hračkou ve formě rukojeti.

Cena

Cenová kategorie se odvíjí zejména od použitého materiálu, přičemž kůže je nejdražší. Pokud byste chtěli důtky jenom vyzkoušet a začínáte, doporučujeme zakoupit modely do ceny 300 Kč – materiál sice nebude tak kvalitní, ale pro začátek to úplně stačí.

Od 300 Kč do 700 Kč už mohou mít důtky více třásní či lépe provedenou rukojeť. Co se materiálu týče, najdete zde pravou kůži.

Nad 700 Kč zakoupíte důtky s rukojetí ve tvaru dilda či vibrátoru, díky čemuž můžete důtku využít i pro jiné sexuální aktivity. Pořídíte tak produkt 2v1.

Přejít do e-shopu

Údržba

Správná údržba důtek je důležitá pro jejich dlouhodobou trvanlivost a hygienu vzhledem k tomu, že se používají přímo na tělo.

  1. Čistota: Po každém použití je důležité důtky důkladně vyčistit. Použijte mírný mýdlový roztok a teplou vodu k omytí důtek. Důkladně opláchněte a nechte je zcela vyschnout před uložením.
  2. Dezinfekce: V případě, že důtky přicházejí do kontaktu s krví nebo tělesnými tekutinami, je také důležité je dezinfikovat. Použijte bezpečný dezinfekční prostředek nebo následujte pokyny výrobce ohledně dezinfekce.
  3. Skladování: Důtky by měly být správně uskladněny, aby se minimalizovala rizika poškození. Skladujte je na suchém místě mimo přímé sluneční světlo a extrémní teploty. Pro uchování tvaru je vhodné je pověsit nebo složit do obálky s vhodnou výplní.

Otázky a odpovědi

K čemu důtky slouží?

Bičování pomocí důtek může způsobovat bolestivé podněty, které mohou být pro některé osoby eroticky nebo emocionálně stimulující. Může sloužit k vyjádření trestu v rámci dominantního a submisivního vztahu. Používání důtek může také sloužit k navození pocitu kontroly a poslušnosti partnera.

Bičování může být symbolickým vyjádřením dominance nebo podřízenosti ve vztahu. Někteří lidé nalézají vzrušení a rozkoš z fyzických podnětů, které jsou způsobeny bičováním nebo šleháním důtkami. Tento druh fyzické stimulace může být součástí jejich sexuálních fantazií nebo preferencí.

Jak minimalizovat riziko zranění při používání důtek?

Začněte pomalu a postupně zvyšujte sílu a rychlost, abyste si byli jisti, že se partner cítí pohodlně a bezpečně. Dodržujte jeho limity a preference. Partner by si měl být vědom svých hranic a vyjádřit, že se k nim dostal. Bičování by nemělo být bolestivé, ale příjemné. Po použití důtky namažte kůži hydratačním krémem, abyste tak předešli vysušené či popraskané kůži.

Jaké jsou alternativy k používání důtek?

Kromě důtek lze ke spankingu použít bič či plácačku, nebo také ruku, pásek, hřeben. Záleží na vašich preferencích a hranicích bolesti – dle toho volte nejen velikost, ale také materiál.

Závěr

Pokud byste do vašich sexuálních hrátek rádi přivedli něco nového, můžete využít jednu z pomůcek typickou pro BDSM. Důtky se vyrábí v mnoha provedeních, tudíž si každý něco najde, a to dokonce i začátečníci. Pokud by na vás byly moc, máte možnost zvolit alternativy, například plácačky, a postupně zvyšovat odolnost. Důležité je správné použití a bezpečnost, abyste se cítili spokojeně i po spankingu.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroje: www.wikipedia.org, www.extasica.com

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (100 hodnocení)
​​

Eliška Vachková

Eliška Vachková

Psaní je můj způsob sebevyjádření, který mi zároveň dodává určitou formu bezpečí. Když zrovna nepíšu články (což se moc nestává), učím soukromě angličtinu nebo cvičím. Obecně miluju organizaci, a tak je můj život jeden velký nepořádek, který se snažím mít pod kontrolou. Abych si zachovala rovnováhu, chodím na procházky, medituji, věnuji se józe nebo čtu knihy. Stres je mé druhé jméno, ale produktivita to první.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer
Logo