Pásy cudnosti

Pás cudnosti slouží k zamezení pohlavního styku či dokonce masturbace, a to jak pro muže, tak pro ženy. Ačkoliv se jedná zejména o historickou pomůcku, v dnešní době se používá při BDSM praktikách, kdy určitá forma nekomfortu a zákazu vede k ještě většímu vzrušení. Nyní se vyrábí pouze pro muže, dominantní je tedy při použití této erotické pomůcky žena (v heterosexuálním páru). Jak pás vybrat a co všechno je třeba o něm vědět, než ho koupíte?

Porovnat ceny pásů cudnosti

K čemu pásy cudnosti sloužily dříve?

V historii se primárně používal u žen, které tak nemohly být manželovi nevěrné. Jednalo se o široký pás z kovu nebo kůže, který se nosil kolem pasu a byl zapínán okolo boků. Jeho nošení bylo hlavně spojeno s náboženstvím či jako prevence proti znásilnění.

Nicméně, existuje jen velmi málo historických důkazů nebo písemných záznamů, které by potvrzovaly skutečné užívání pásu cudnosti ve velké míře. Většina dochovaných exemplářů je v současnosti považována za falza nebo erotické rekvizity.

Typy

Podle provedení můžeme rozlišovat pás cudnosti a klec na penis, přičemž obě pomůcky slouží ke stejnému účelu, jen se liší částmi, ze kterých jsou vyrobeny.

Pás cudnosti

Pás cudnosti, který byl dříve používán, byl konstrukcí, která měla za úkol omezovat pohyb žen a zabraňovat jim ve výraznějším pohybu, zejména pokud jde o sexuální aktivitu mimo manželství. Byl tedy spíše používán k ovládání a omezování žen.

Termín ,,pás cudnosti”, který se používá dnes, není tak úplně pásem, nýbrž spíše klíckou na penis. Většinou totiž žádný pás pro umístění na boky nemá, umisťuje se přímo na penis. Některé z modelů ale pásy mít mohou, lépe tak tato erotická pomůcka drží a dá se nastavit dle individuálních rozměrů partnera.

Klec na penis

Obvykle se skládá z kovové konstrukce ve tvaru klece, která obklopuje penis a brání mu v erekci nebo orgasmu. Klec na penis je navržena tak, aby byla bezpečná a pohodlná pro nošení po dobu, po kterou je používána. Některé klece mají zámek, který umožňuje partnerovi mít kontrolu nad jejím odemknutím nebo je možné ji nosit i bez zámku. Klece na penis jsou často součástí BDSM her a mohou být užívány jako prostředek k domluvenému vzájemnému podřízení či kontrole.

Materiál

Pásy cudnosti a klece na penis se mohou vyrábět z různých materiálů, přičemž každý z nich má různé vlastnosti i hmotnost, což přispívá “pohodlí” při používání. Podle toho, jak jste v této oblasti pokročilí a jakého efektu chcete dosáhnout, vyberte jeden z následujících materiálů:

Kůže

Kůže je oblíbeným materiálem mužské klece cudnosti. Klece vyrobené z kůže jsou měkčí a pružnější než jiné materiály. Poskytují uživatelům více pohodlí, což může být dobré pro začátečníka, který teprve začíná experimentovat s pásem cudnosti. I když kožené pásy lze nosit po dlouhou dobu, je třeba si je při sprchování sundat. Další nevýhodou je to, že v místech přímo pod kůží se můžete potit.

Koženka

Koženkové pásy cudnosti jsou varianta pásu cudnosti vyrobená z umělé kůže nebo jiného podobného materiálu. Tyto pásy jsou obvykle vybaveny různými přezkami, sponami nebo zámky, které umožňují jejich přizpůsobení a bezpečné upevnění kolem pasu a boků. Ideální varianta pro zastánce přírody, kteří koženému materiálu nefandí.

Plast

Plastové pomůcky jsou skvělé, protože vás omezují více než kožené. Nevýhodou je, že plast omezuje plné proudění vzduchu, což může vést k tomu, že se cítíte nepříjemně uzavřeně v kleci. Dá se zde také lépe řešit hygiena, díky čemuž můžete pás cudnosti nosit delší dobu.

Kov

Nerezová ocel je nejlepší a nejoblíbenější materiál – je stejné jakosti, jakou používají lékaři, což znamená, že je hygienická a šetrná k tělu. Kovové pásy nabízejí intenzivnější pocit uvěznění. Jsou těžší než plastové pomůcky, což si někteří muži užívají o to více. Kovové kohoutí klece jsou bezpečnější, což znamená, že je mnohem obtížnější je prolomit. I když to může zvýšit vzrušení, je třeba také věnovat větší pozornost bezpečnosti

Silikon

Výhodou silikonu je, že se rychle zahřeje na vaši tělesnou teplotu a je také daleko pružnější, než jakýkoliv jiný materiál. Některá provedení jsou opatřena samostatnými zadními kroužky, zatímco jiná jsou jednodílnou součástí s kroužkem připojeným k trubce. Tento materiál je dokonce lehčí než plast, proto se bude nejvíce hodit začátečníkům.

Bezpečnost

I když se jedná o erotickou hračku, stále může představovat riziko, pokud se nebude používat správně. Před použitím pásu cudnosti je nezbytné, aby všichni zúčastnění partneři měli jasnou dohodu a vzájemný souhlas. Každý by měl být schopen vyjádřit své hranice, očekávání a obavy týkající se používání pásu cudnosti. Důkladně se seznamte s instrukcemi a bezpečnostními pokyny výrobce pásu cudnosti.

Ujistěte se, že ho správně nasazujete, upínáte a používáte. Příliš těsný pás cudnosti může vést k nepohodlí, zranění nebo omezení cirkulace krve. Pokud se rozhodnete nosit pás cudnosti nepřetržitě po delší dobu, je důležité pečlivě sledovat své tělo a případné nepohodlí. V případě, že se objeví nějaké problémy, pomůcku ihned sundejte.

Vlastníte-li pás cudnosti se zámkem, je důležité mít přístup k náhradním klíčům nebo způsobu odemykání pro případ nouze. Neměly by být použity žádné zámky nebo mechanismy, u kterých by existovalo riziko, že způsobí zranění. Dodržujte správné hygienické postupy – pravidelně umývejte a dezinfikujte pás cudnosti a pečlivě sledujte stav své pokožky. Respektujte pohodu a hranice svého partnera. Mějte na paměti, že každý je individuální a pásy cudnosti mohou působit odlišně na různé lidi.

Funkce

V dnešní době je užívání pásu cudnosti převážně součástí BDSM praktik. Může sloužit jako symbolický nástroj nebo rekvizita, která napomáhá při vytváření mocenské dynamiky, dominance a poslušnosti mezi partnery. Jeho použití může mít různé významy v rámci konkrétních her či vztahů, záleží na dohodě a preferencích jednotlivců.

Vzhledem k tomu, že se vyrábí pro muže, dominantní je zde partnerka (pokud se jedná o heterosexuální pár), která má jako jediná přístup k zámkům, ve kterých je penis sevřen. Muž se v této situaci stává otrokem a dočasný nekomfort mu způsobuje vyšší vzrušení.

Značka

Mezi oblíbené značky pásů cudnosti patří You2Toys, Pipedream, ZADO nebo NMC. Vybírat budete z mnoha provedení, designů i materiálů, aby si každý našel to své.

Cena

Cenová kategorie se odvíjí zejména od toho, jakým způsobem je pás cudnosti proveden, respektive, kolik částí má. Levněji vás vyjdou klícky, například s anální sondou nebo samostatné. Záleží ovšem také na materiálu, ze kterého se pás vyrábí.

Nejedná se o úplně levnou erotickou hračku, nicméně do 1 000 Kč zakoupíte především kovové modely bez pásu, tedy se bude jednat zejména o klece na penis.

Od 1 000 Kč do 1 500 Kč už natrefíte také na silikonové pásy, černé zbarvení i nastavovací popruhy. V této cenové kategorii doporučujeme nakupovat, pokud stojíte o opravdu kvalitní kousek.

Nad 1 500 Kč získáte už celé postroje, které mohou být navíc vyrobeny třeba z kůže, a tak vám déle vydrží. Kromě anální sondy nabídnou také dildo pro odvážnější.

Přejít do e-shopu

Údržba

Na údržbě pásu cudnosti není nic těžkého – stačí před i po použití namydlit pomůcku a opláchnout ji proudem vlažné vody. Pro ještě lepší vyčištění pomůcku vydezinfikujte, nechte minutu působit a opláchněte. V poslední řadě pás otřete ručníkem a uložte zpátky do krabičky nebo textilního pytlíku.

Otázky a odpovědi

K čemu slouží pás cudnosti?

Jeho cílem je poskytnout uživateli dočasné nepohodlí v podobě klícky, do které se umisťuje penis. Díky tomu nelze dosáhnout erekce, vyvrcholení ani masturbace. Pokud vás partner neodemkne, nemůžete dokonce ani močit. Pro někoho je tento způsob stimulace velmi účinný a po sundání pásu cudnosti je orgasmus o to silnější.

Je pás cudnosti bezpečný?

Pokud se správně používá, tak bezpečný je. Ujistěte se ale, že víte, jak s ním zacházet, kde se nachází nouzové odemykání v případě, že by bylo potřeba rychle zakročit. Při používání dodržujte partnerovi hranice a vytvořte bezpečné prostředí. Dobré je si před začátkem promluvit a svěřit se s obavami, abyste si mohli vzájemně důvěřovat – u BDSM praktik je to velmi důležité.

Jak dlouho se může pás cudnosti nosit?

Někteří lidé si mohou být schopni zvyknout na nošení pásu cudnosti po celý den nebo i déle, zatímco jiní mohou pociťovat nepohodlí nebo potřebu pravidelných přestávek. Je třeba pravidelně kontrolovat svou pokožku a dodržovat dobré hygienické postupy. Důležité je říct, že s nasazeným pásem cudnosti nelze močit a v několika případech ho bude potřeba sundat také při sprchování.

Závěr

Chcete vyzkoušet něco nového a zajímavého? Pak by pás cudnosti mohl být něco pro vás. Poskytuje uživateli mužského pohlaví dočasný nepříjemný pocit, který ale povzbuzuje jeho vzrušení. Po sundání pomůcky bývá orgasmus velmi silný, je zde navíc aspekt dominance, která se využívá zejména při BDSM hrátkách. Je důležité pozorovat své tělo a respektovat hranice, aby bylo nošení spojeno s příjemnými pocity.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroje: www.wikipedia.org, www.ruzovyslon.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (70 hodnocení)
​​

Eliška Vachková

Eliška Vachková

Psaní je můj způsob sebevyjádření, který mi zároveň dodává určitou formu bezpečí. Když zrovna nepíšu články (což se moc nestává), učím soukromě angličtinu nebo cvičím. Obecně miluju organizaci, a tak je můj život jeden velký nepořádek, který se snažím mít pod kontrolou. Abych si zachovala rovnováhu, chodím na procházky, medituji, věnuji se józe nebo čtu knihy. Stres je mé druhé jméno, ale produktivita to první.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer
Logo