Angry Birds

Jen málokterá hra dosáhla tak velkého počtu hráčů a tolik se proslavila, jako Angry Birds – jednoduchá, ale zábavná a návyková hra pro všechny generace. Od roku 2009 už vyšla spousta různých modifikací této hry a Angry Birds se stali významnou značkou na poli zábavy.

Prohlédnout si

Základní informace o hře

Herní koncept Angry Birds je na první pohled jednoduchý – ve hře vystřelujete z praku ptáky, kterými útočíte na nepřátelská zelená prasata. Každý druh ptáka má ale trochu jiné schopnosti.

Hra Angry Birds vznikla v roce 2009, kdy ji vydala finská společnost Rovio Entertainment (v roce 2023 ji koupila Sega). Od samého začátku byli Angry Birds mimořádně úspěšní, a tak se dočkali nejen mnoha pokračování, ale vyšli i ve verzích pro herní konzole a počítače, dočkali se filmového zpracování a spousty různých produktů pro fanoušky (oblečení, hračky, knihy, potraviny atd.).

Za 14 let už vyšlo neuvěřitelných 29 her z této série, další jsou aktuálně v přípravě. Některé hry jsou podobné jako ta první a fungují na stejném principu, jiné už patří do jiných kategorií (třeba závodní Angry Birds Go!). S výjimkou covidového roku 2020 vyšla od roku 2009 každý rok minimálně jedna nová hra. Už před 9 roky přesáhl počet stažení aplikace Angry Birds hranici tří miliard, což z ní dělá nejstahovanější bezplatnou hru v dějinách.

Na čem se dají Angry Birds hrát

Angry Birds jsou primárně mobilní hra, takže zahrát si ji můžete na mobilních telefonech a tabletech, dostupní jsou jak pro Android, tak i pro zařízení od Applu. V minulosti ale vznikly i jejich verze pro některé herní konzole (např. PlayStation) i pro počítače (s Windows i macOS).

Odkaz ke stažení hry najdete v obchodech Google Play a App Store nebo přímo na oficiální internetové stránce, kde je informace o všech aktuálně dostupných hrách z této série. Kromě počítačové hry jinak existují Angry Birds také v podobě stolních deskových her (některé z nich jsou stále u vybraných e-shopů v prodeji).

Angry Birds ve filmu a v televizi

Popularita Angry Birds byla obrovská, a tak došlo i natočení několika filmů a seriálů na jejich motivy. Nejdříve se v roce 2013 začal natáčet animovaný seriál Angry Birds Toons a po něm několik dalších, vznikly také dva celovečerní filmy – v roce 2016 The Angry Birds Movie a o tři roky později pokračování The Angry Birds Movie 2. Oba filmy si můžete pustit v češtině, jsou dostupné ve streamovacích službách Netflix a HBO Max. Seriály jsou také na Netflixu, konkrétně původní Angry Birds Toons a nejnovější Angry Birds: Summer Madness z roku 2022.

Často kladené dotazy

Dají se hrát Angry Birds i na počítači, nebo pouze v mobilu?

Původně byli Angry Birds dostupní pouze pro mobilní telefony (nejdříve jen s iOS, později i s Anroidem), hra ale byla natolik úspěšná, že časem vznikla i verze pro PlayStation 3 a pro počítače. Aktuálně si lze Angry Birds stáhnout do PC či notebooku s Windows v obchodě Google Play.

Kolik stojí hra Angry Birds?

Hry s licencí Angry Birds (ať už jde o Angry Birds 2, Angry Birds Friends, Angry Birds Match 3 nebo řadu dalších) jsou dostupné zcela zdarma. V rámci hry jsou ale povoleny tzv. mikrotransakce, takže si můžete (ale nemusíte) dokupovat různá vylepšení.

Kde mohu sledovat filmy a seriály s Angry Birds?

Oba dva filmy se dají sledovat v rámci videoték HBO Max (s českým dabingem) a Netflix (v češtině jen s titulky). Seriály Angry Birds pak u nás najdete pouze na Netflixu.

Shrnutí

Nesmírně chytlavá a zábavná hra, kterou si užijí děti i dospělí – Angry Birds je skvělá pro všechny, kdo si chtějí zahrát jednoduchou a nenáročnou hru, kterou lze hrát třeba po cestě autobusem nebo vlakem. Hrát se dá především na mobilech, ale existuje i verze pro PC, která je na Google Play. Pokud jste Angry Birds ještě nikdy nehráli, určitě doporučuji je alespoň vyzkoušet.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroj: www.wikipedia.org

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (120 hodnocení)
​​

Tomáš Božek

Tomáš Božek

Články a recenze pro různé weby píšu už více než 10 let. Jsem extrémní sova (takže pracuju v noci a spím přes den), neumím si představit svůj život bez internetu a televize. Hodně se zajímám o politiku (jsem libertarián), v hokeji fandím Mountfieldu HK a baví mě různé sporty (hlavně stolní tenis a florbal).

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

1 komentář
  1. Naši prckové paří Angry birds na mobilu skoro pořád. Já jsem nepřišla na chuť ani filmu, natož hře, ale rozhodně jim nebráním v hraní, naopak manžel s nimi hraje také, jeho to chytlo ta hra. Takže pokud chcete zabavit manžela i děti v jednu chvíli, pak mohu doporučit tyto ptáčky.

Přidat komentář

Recenzer
Logo