Elvenar

Kdo chce hrát pouze hry, za které se nemusí nic platit, může vybírat z nepřeberného množství, ať už na počítačích nebo na mobilních telefonech. Hodně oblíbené jsou strategické hry a jednou z těch nejhranějších je Elvenar – budovatelská strategie, kterou můžete hrát nejen v internetovém prohlížeči, ale i v aplikaci v mobilu.

Hrát online

Základní informace o hře

V Elvenaru jako hráč budujete město, přičemž si můžete vybrat, zda budete hrát jako člověk (více technicky nadaný) nebo elf (založený spíše přírodně). Stavíte tak nejrůznější budovy, staráte se o výrobu a budujete fungující hospodářství. Hra je zajímavá i tím, že v ní můžete navštěvovat i města jiných hráčů, připojovat se do společenství atd.

Za počítačovou hrou Elvenar stojí vývojáři z německé společnosti InnoGames. Ta má na svém kontě celou řadu oblíbených her, první z nich byly Divoké kmeny, následovaly The West, Grepolis, Forge of Empires, Divoké kmeny 2 nebo Sunrise Village, jež byla vydaná v roce 2021. Elvenar je dostupný ve 21 jazycích, včetně češtiny a slovenštiny.

Na čem se dá hrát

Elvenar můžete hrát na počítači nebo notebooku v klasickém internetovém prohlížeči, dostupné jsou ale i jeho mobilní verze. Pro telefony s operačním systémem Android se hra jmenuje stejně (Elvenar), na iPhonech si ji můžete stáhnout pod názvem Elvenar – Fantasy Kingdom. Jedná se o tzv. free to play hru a dá se tak hrát zcela zdarma, nákupy ve hře ale možné jsou.

Registrace do hry

Pokud si chcete Elvenar pouze vyzkoušet, měli byste vědět, že ke spuštění hry na počítači není potřeba nic instalovat ani vyplňovat dlouhé registrační formuláře. Pouze vyplníte přezdívku a přihlašovací heslo a za pár sekund se vám hra přímo v prohlížeči spustí. Vyberete si, zda chcete hrát za lidi nebo za elfy a můžete se pustit do hraní. Vůbec nevadí, pokud s podobnými hrami nemáte zkušenosti – vše je česky a průvodce vám na začátku detailně vysvětluje, co máte dělat.

Registrovat se

Nákup diamantů

Důležitou herní měnou jsou v Elvenaru diamanty (na úvod jich každý hráč získá 200, dalších 50 pak za vyplnění mailové adresy). Můžete se klidně obejít i bez nich, na druhou stranu pokud chcete ve hře pokračovat rychleji, budou se vám určitě hodit. Koupit se dají hned čtyřmi způsoby – platební kartou, přes PayPal nebo přes paysafecard (ceny se pohybují od 125 Kč za 630 diamantů po 1 999 Kč za 14 000 diamantů), lze je ale koupit i prostřednictvím esemesky – v takovém případě stojí 200 diamantů 50 Kč, 390 diamantů 99 Kč a 860 diamantů 200 Kč.

Alternativy ke hře Elvenar

Podobných her, jako je Elvenar, je spousta, patří mezi ně např. Heroes of Might and Magic, Imperia Online, Goodgame Empire, Forge of Empires, Legends of Honor nebo Lords & Knights. Některé z nich můžete hrát zdarma, navíc řada těchto her je k dispozici jak v prohlížečové verzi, tak i pro mobily.

Často kladené dotazy

Musí se za hru Elvenar něco platit?

Ne, Elvenar můžete hrát zadarmo, a to jak na počítači, tak i na mobilu. Můžete si ale dokupovat diamanty (nicméně povinné to není).

Je Elvenar kompletně v češtině a má k dispozici i českou podporu?

Ano, hra Elvenar je kompletně přeložená do českého jazyka a v češtině je i herní podpora. Žádné cizí jazyky tak umět nemusíte.

Jak si mohu koupit diamanty, když nemám účet?

Možností je hned několik – když nemáte účet, můžete platit přes PayPal, Paysafecard nebo i jednoduše SMS zprávou z mobilního telefonu.

Shrnutí

Budovatelská strategie Elvenar je další z řady her, které se dají hrát přímo v prohlížeči nebo mobilní aplikaci a jsou dostupné zdarma. Pokud máte rádi strategické hry a chcete vyzkoušet novou, nebo jste ještě žádnou podobnou hru nehráli, Elvenar určitě nebude špatnou volbou. Vše je v češtině, hru v pohodě zvládnou i nezkušení hráči a kolem hry je velká komunita hráčů (i českých), s nimiž si můžete vyměňovat zkušenosti.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (100 hodnocení)
​​

Tomáš Božek

Tomáš Božek

Články a recenze pro různé weby píšu už více než 10 let. Jsem extrémní sova (takže pracuju v noci a spím přes den), neumím si představit svůj život bez internetu a televize. Hodně se zajímám o politiku (jsem libertarián), v hokeji fandím Mountfieldu HK a baví mě různé sporty (hlavně stolní tenis a florbal).

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

1 komentář
  1. Tuto hru hraji každý den v mobilu a je to naprosto peckovní budovatelská strategie. Má super grafiku, skvělou hratelnost a celkově je to parádní hra.

Přidat komentář

Recenzer
Logo