Legends of Honor

Celá řada zajímavých prohlížečových online her už dnes není dostupná a o jedné z nich je i tento článek. Legends of Honor byla jednoduchá strategická hra, kterou jste mohli hrát zdarma ve webovém prohlížeči. Vzhledem k ukončení podpory Flash Playeru ale hra skončila.

Hrát online

Základní informace o hře

Ve hře Legends of Honor máte za úkol podobné činnosti, jako v jiných strategiích – stavíte a vylepšujete budovy, spravujete suroviny, verbujete armádu atd. Stejně jako jiné prohlížečové hry tohoto typu, i Legends of Honor fungovala tak, že byla v základu zdarma, šlo si ale za peníze dokupovat drahokamy, díky čemuž jste se v ní posouvali daleko rychleji.

Na začátku hry jste si mohli vybrat jednu ze tří válčících stran, podle toho pak bylo možné se sdružovat s jinými hráči apod. Zajímavý byl také systém hrdinů, kterých bylo možné mít několik, každého se svojí vlastní výbavou a vlastními úkoly.

Vývojářem i vydavatelem hry Legends of Honor byla německá společnost Goodgame Studios, která patří mezi přední producenty mobilních a browserových her. Zaměřuje se zejména na strategie a simulátory, k jejím nejznámějším hrám patří např. Goodgame Empire, Goodgame Big Farm nebo Empire: Four Kingdoms.

Na čem se dala hrát?

Tato strategie byla určená pouze pro PC, dala se hrát na stolních počítačích a noteboocích s operačními systémy Windows, Linux i macOS. Nevyžadovala žádné nadstandardní vybavení, mohli jste ji totiž hrát přímo ve svém prohlížeči. Hra byla dostupná na různých portálech s online hrami, jako jsou hry.seznam.cz, duelovky.cz, freegames.cz a mnoha dalších. V současné době už se ale hrát nedá.

Alternativy ke hře Legends of Honor – podobné hry

Podobných online strategií, které se dají hrát v prohlížeči a jsou zdarma, je spousta. Pokud vás bavila hra Legends of Honor a chcete vyzkoušet něco podobného, mohly by se vám líbit např. tyto hry:

  • Goodgame Empire – online prohlížečová strategická hra od stejného vývojáře jako Legends of Honor. Je velmi oblíbená i u nás, hrají ji desítky tisíc Čechů a Slováků. Její děj se odehrává ve středověku, budujete si v ní hrad, staráte se o armádu, suroviny atd.
  • Forge of Empires – další online strategie původem z Německa, tato je od společnosti InnoGames. Je zdarma, hrát se dá na počítači i mobilu a jako hráč si v ní postupně projdete různá období od doby kamenné až do vzdálené budoucnosti.
  • Elvenar – budovatelská strategie, opět od InnoGames. Je určená jak pro počítače, tak i pro mobily, můžete si ji zahrát zadarmo, nemusíte (na PC) nic instalovat a vše je kompletně přeloženo do češtiny. V Elvenaru budujete magické město, můžete hrát za lidi nebo elfy.
  • Grepolis – do třetice hra od německých InnoGames, tentokrát je ale zasazena do antického období starověkého Řecka. Začínáte v ní s malým městským státem, z něhož budujete metropoli. Hra je inspirovaná tematikou řeckých bohů (Zeus, Héra, Athéna, Poseidón atd.).
  • Tribal Wars 2 – opět stejný vývojář jako u předchozích her, tato hra se odehrává ve středověku, kde opevňujete svůj hrad, shromažďujete armádu a útočíte na nepřátele. Zahrát si ji můžete nejen na počítačích, ale i na mobilech s Androidem nebo iOS.

Často kladené dotazy

Proč už se nedá hrát Legends of Honor?

Jednalo se o online hru, která fungovala v Adobe Flash Playeru. Jeho podpora byla před několika lety ukončena a spolu s tím skončil i provoz této hry.

Kde se dají najít podobné online strategické hry?

Celou řadu podobných her vydala např. společnost InnoGames, oblíbené strategické hry vydávají také Goodgame Studios. Hry najdete na webech obou společností, další možností jsou herní portály jako např. hry.seznam.cz, kde najdete široké spektrum online her všech žánrů.

Fungují ještě nějaké stránky s hrou Legends of Honor?

Ano, např. český web legends-of-honor.cz, nicméně najdete na něm pouze informace o hře nebo videa, hru jako takovou už spustit nelze.

Shrnutí

Legends of Honor byla jednou z dlouhé řady online strategií, které se daly hrát zdarma v internetovém prohlížeči. Vzhledem k ukončení programu Flash Player ale tato hra skončila stejně jako jiné hry postavené na tomto programu (např. Fishao nebo ZooMumba). Podobných her je ale na internetu spousta, takže je z čeho vybírat.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroj: www.wikipedia.org

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (90 hodnocení)
​​

Tomáš Božek

Tomáš Božek

Články a recenze pro různé weby píšu už více než 10 let. Jsem extrémní sova (takže pracuju v noci a spím přes den), neumím si představit svůj život bez internetu a televize. Hodně se zajímám o politiku (jsem libertarián), v hokeji fandím Mountfieldu HK a baví mě různé sporty (hlavně stolní tenis a florbal).

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer
Logo