Raft

Poslední roky jsou u hráčů po celém světě nesmírně populární sandboxové hry, vysokou oblibu mají také survival hry (hry o přežití). Raft je kombinací obojího, ocitnete se v něm na raftu uprostřed oceánu. Dá se hrát jak v režimu pro jednoho hráče, tak i v multiplayeru, kde spolu hráči spolupracují.

Porovnat ceny hry

Základní informace o hře Raft

V Raftu si můžete zkusit, jaké to je bojovat o přežití, když zůstanete sami v širém nekonečném oceánu. V této hře bojujete s nebezpečnými žraloky, prohledáváte útesy, sbíráte trosky a hlavně si budujete svůj vlastní plovoucí dům. Pomocí háku ve hře sbíráte různé předměty, jinak je vaším úkolem hlavně vylepšování svého raftu, zajištění potravin, ale třeba i objevování ostrovů.

Raft si můžete zahrát nejen sami, ale možný je i multiplayer, který lze určitě doporučit – s ostatními lidmi je hra ještě zábavnější.

Poprvé byla počítačová hra Raft vydaná v roce 2016, o dva roky později se objevila na Steamu v rámci předběžného přístupu a teprve v roce 2022 vyšla její plná verze. Vývojářem je švédská společnost Redbeet Interactive, vydavatelem Axolot Games.

Na čem se dá Raft hrát

Oproti většině jiných zde recenzovaných her se Raft nedá hrát ani na herních konzolích, ani na mobilních telefonech. Raft je určený pouze pro notebooky a stolní počítače, koupit si hru můžete např. na Steamu, kde ho aktuálně nabízejí za 19,99 euro. Hodnocení má na něm velmi pozitivní, většinu lidí hraní Raftu bavilo.

Alternativy ke hře Raft – další sandboxové hry

Sandboxových her, kde se může hráč volně pohybovat ve virtuálním světě a má možnost dát prostor svojí kreativitě, je spousta, k těm nejpopulárnějším patří dlouhodobě tyto tři:

  • Minecraft – nejprodávanější videohra v dějinách, nabízí prakticky neomezené možnosti pohybu a činností. Díky verzi Minecraft: Pocket Edition se dá hrát i na mobilech.
  • Roblox – jedinečná online multiplayerová hra, kde si můžete tvořit vlastní virtuální svět a hrát nepřeberné množství různých her. Ty může každý hráč i sám programovat.
  • Fortnite – nejznámější hra z kategorie battle royale, dá se hrát nejen na počítačích, ale i na konzolích a některých výkonnějších mobilních telefonech.

Často kladené dotazy

Kolik stojí hra Raft?

Na některých e-shopech s hrami se dá koupit aktivační klíč za cenu kolem 700 Kč, jinak je hra dostupná na online platformě Steam, kde si Raft můžete stáhnout za cca 20 euro (necelých 500 Kč).

Dá se Raft hrát i na mobilu?

Přímo tato hra vyšla pouze pro počítače, nicméně pro mobilní telefony je možné stáhnout si velmi podobnou hru Raft® Survival – Ocean Nomad, která vyšla jak pro telefony a tablety s Androidem, tak i pro zařízení od značky Apple. Stáhnout si ji v obou případech můžete zdarma.

Je Raft dostupný i v češtině?

Počítačová hra Raft je dostupná ve 12 jazycích, českou lokalizaci ale bohužel nemá.

Shrnutí

Kdo si chce vyzkoušet, jaké to je, když se člověk ocitne úplně sám uprostřed oceánu, ve hře Raft získá skvělou příležitost. Raft nabízí spoustu zábavy pro jednoho hráče i partu kamarádů, zaujme zejména milovníky sandboxových her nebo her o přežití. Oproti jiným podobným hrám je ale dostupný pouze pro počítače.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroj: www.wikipedia.org

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (91 hodnocení)
​​

Tomáš Božek

Tomáš Božek

Články a recenze pro různé weby píšu už více než 10 let. Jsem extrémní sova (takže pracuju v noci a spím přes den), neumím si představit svůj život bez internetu a televize. Hodně se zajímám o politiku (jsem libertarián), v hokeji fandím Mountfieldu HK a baví mě různé sporty (hlavně stolní tenis a florbal).

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

1 komentář
  1. Raft je zajímavá hra, kterou si s dětmi občas zahraji. Koupil jsem i aktivační klíč, takže můžeme pařit do sytosti.

Přidat komentář

Recenzer
Logo