Interactive Brokers

Americká nadnárodní společnost Interactive Brokers je dobře známým brokerem zejména všem pokročilejším investorům. Společnost byla založena již roku 1978, řadí se tak mezi nejstarší brokerské společnosti na světě. V současnosti služeb Interactive Brokers využívá více než 2 milionů uživatelů z přibližně 200 zemí celého světa.

Interactive Brokers se mohou pyšnit nejen svou dlouhou historií díky které zaručují, že vámi vložené peníze budu v bezpečí a firma zvládne ustát nejen dobré, ale i špatné časy, ale opřít se mohou i o dobré zkušenosti svých klientů. Co je na tom ovšem pravdy, jak Interactive Brokers chrání své zákazníky před velkými ztrátami a zda se vyplatí u Interactive Brokers otevřít účet i úplnému začátečníkovi se dozvíte v této recenzi.

Interactive Brokers

Jak Interactive Brokers funguje?

Interactive Brokers nabízí své investiční služby od roku 1994, centrála společnosti sídlí v Connecticutu, avšak její pobočky najdete v dalších 16 městech po celém světě. Pro klienty z České republiky je nejbližší centrála v Maďarsku, konkrétně v hlavním městě Budapešti. Investiční portál je veden v anglickém nebo maďarském jazyce a je tak nutné počítat s jazykovou bariérou v případě neznalosti angličtiny či maďarštiny.

Zaměřit se s Interactive Brokers můžete kromě akcií a ETF, cenných papírů, podílových listů a dluhopisů i na burzové deriváty, CFD, forex a kryptoměny. Co u Interactive Brokers nenajdete jsou akcie pražské burzy, avšak přístup máte k 135 světovým trhům. Minimální investice v akciích, cenných papírech a ETF je umožněna od 1 kusu. Vklad peněz na účet je poměrně omezen, lze jej uskutečnit pouze klasickým bankovním převodem, což je poměrně zdlouhavý proces, který zabere klidně 3 pracovní dny. Vkládat můžete ve 20 dostupných měnách, vklady a jeden měsíční výběr peněz jsou navíc osvobozeny od jakýchkoliv poplatků.

Mezi běžné poplatky patří ty komisní, tedy za zprostředkování obchodu, setkáte se ovšem i s poplatkem za přístup k živým datům z burzy. Na oficiálních webových stránkách Broker Interactive Brokers je k dispozici vcelku rozsáhlá sekce fixních a variabilních poplatků, se kterými se můžete setkat, poplatky jsou ovšem oproti konkurenčním brokerům vcelku minimální, doporučujeme však ceník projít.

Přejít na web

Jak začít investovat s Interactive Brokers?

Otevřít účet s Interactive Brokers může firma i naprosto každý plnoletý občan starší 18 let. Během registrace je nutné vyplnit osobní a kontaktní údaje. V dalším kroku se nevyhnete investičnímu dotazníku, toho se ovšem není nutné obávat. Verifikaci účtu dokončíte pouze po předložení dvou platných osobních dokladů. Společnost Interactive Brokers požaduje i doklad kterým ověří vaši adresu, tím může být výpis z bankovního účtu, nebo jiný, formální dopis. Na závěr si společnost žádá vaší osobní fotografii s občanským průkazem.

Registrace je celkově obsáhlejší, přesto však snadná, rozhodně si na ni ale vyhraďte dostatek času. V případě jakýchkoliv dotazů je vám k dispozici zákaznická podpora, a to od pondělí do pátku. Podporu lze kontaktovat pouze v angličtině, respektive, pokud položíte svůj dotaz v jiném jazyce, pravděpodobně se odpovědi nedočkáte. Zvolit můžete klasický telefonní hovor, nebo kontaktovat podporu prostřednictvím chatu.

Dříve, než se rozhodnete vstoupit do ostrého prostředí obchodní platformy, můžete využít i demo účet. Využít demo účtu doporučujeme i pokročilejším investorům, kromě výukových programů máte totiž možnost zdarma s virtuálním 1 milionem dolarů projít veškeré funkce ať už budete primárně využívat mobilní aplikace, webové aplikace Client Portal, nebo komplexní platformy Trader Workstation.

Dobrou zprávou je, že vedení je zcela zdarma, poplatek není účtován ani v případě neaktivity či zrušení účtu, nezavazujete se tedy žádným poplatkům z nečinnosti a pokud vám obchodní platforma nebude vyhovovat, jednoduše ji můžete přestat používat.

Riziko investování s Interactive Brokers

Rizikově spojené s investováním není otázkou pár řádků nýbrž obsáhlých knih, každý klient si tak musí uvědomit s jakými prostředky nakládá a investovat by měl pouze tolik, kolik mu jeho momentální finanční situace umožňuje. Majetek klientů Interactive Brokers je ovšem jiná kapitola a je dostatečně zabezpečen a chráněn. Na účty dohlíží maďarská národní banka, jsou tedy kryté proti případnému bankrotu a pojistný limit je v případě Interactive Brokers opravdu vysoký, vyšplhá se až na 100 000 dolarů. V případě bankrotu klienti nepřijdou ani o cenné papíry, ty jsou bezpečně uložené na segregovaných účtech.

Shrnutí

Broker Interactive Brokers patří mezi nejlépe hodnocené brokery vůbec, díky širokému spektru investičních produktů, instrumentů, nízkým poplatkům a opravdu dlouhou historií je společnost zkrátka podpořena svými klienty a jejich kladnými zkušenostmi. Pokud se chcete pustit do světa investic s brokerem Interactive Brokers nemusíte udělat chybu. Vedení účtu je zcela zdarma a než se pustíte do ostrého prostředí a vstoupíte do světa akcií, cenných papírů a dluhopisů, můžete se mnohé i naučit a dále se zdokonalovat díky dostupným webinářům a kurzům.

Vše je ovšem v angličtině a do té doby, než se situace změní, můžeme obchodování s Interactive Brokers doporučit zejména klientům, kteří anglický jazyk ovládají. Plného potenciálu, který společnost nabízí ve světě investicí, ovšem dosáhnou jen pokročilejší či profesionální brokeři. Platforma sice umožňuje učení, je ovšem komplikovaná a nováčka by mohla jednoduše odradit dříve, než by vůbec stihnul začít.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (66 hodnocení)
​​

Andrea Kotorová

Andrea Kotorová

Ve svém profesním životě jsem se věnovala zejména marketingu a copywritingu. Když jsem vyměnila teplou kávu a pohodlnou židli v kanceláři za dvě děti, pleny a neustále poházené hračky, zjistila jsem, že ten kousek času který ještě mám, stále mohu vyplnit něčím užitečným nejen pro mne, ale i ostatní. Proto se dále a s radostí věnuji psaní profesních článků pro všechny, kteří je čtou.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer
Logo