Upvest

Česká investiční platforma Upvest je virtuální místo kde se setkávají přední čeští developeři s drobnými investory, kterými se můžete stát i vy. Své volné finanční prostředky tak můžete úročit právě díky crowdfundingové investiční platformě Upvest a přidat se tak dalším investorům jenž investují do developerských projektů již od roku 2017. Jaké poplatky na vás ve spolupráci s platformou Upvest mohou čekat se mimo jiné dozvíte v následující recenzi ve které vám sdělíme základní principy investování s Upvest, jaká na vás mohou čekat rizika a zejména pak očekávané výnosy.

Upvest

Jak Upvest funguje?

Upvest poskytuje nebankovní úvěry pro prověřené developerské projekty, zároveň však platforma slouží investorům, kteří se tak mohou zcela jednoduše zapojit do participací úvěrů. Upvest díky spolupráci s Komerční bankou nabízí nejen Mezaninové, tedy bance podřízené možnosti financování, ale i Seniorní, tedy nadřízené. V praxi se lze bavit o dvou variantách výnosů a samozřejmě i rizik.

Seniorní úvěry jsou větší sázkou na jistotu s nižším výnosem a Mezaninové úvěry znamenají vyšší predikci zisku výměnou za podstatně vyšší riziko. Se svým developerským projektem, který je následně nabídnut na tržnici, uspěje jen naprostá hrstka společností. Upvest chrání nejen sama sebe ale i své investory a každý projekt musí ještě před schválením projít důkladnou a přísnou prověrkou ze strany právních a finančních specialistů.

Minimální investice je omezena částkou 5 000 Kč, výnosy nelze vyplácet na měsíční bází nýbrž pololetně a někdy dokonce jednorázově, což znamená, že si na své úroky počkáte v rozmezí 1 až 3 let, totiž celou splatnost projektu, do kterého jste investovali. Stejný princip očekávejte i v případě kdy budete chtít svou investici předčasně ukončit.

V případě Upvest investiční platformy neexistuje žádný sekundární trh, který byste případně mohli použít k prodeji participace a investici nelze ani před datem splatnosti ukončit. Investované prostředky se vám předčasně mohou vrátit pouze v případě neúspěšného fundraisingu, tedy v případě, kdy nebude naplněn investiční cíl a nebude vybrána požadovaná částka.

Slibovaných výnosů až 9 % ročně se případně může dočkat pouze každý plnoletý občan disponující bankovním účtem vedeným na území české nebo slovenské republiky. Vedení účtu je zcela zdarma ovšem každá provedená investice a její následný výnos je ponížen o poplatek za zprostředkování v maximální výši 7 % a je účtován ročně.

Přejít na web

Jak začít investovat s Upvest

Registraci k platformě Upvest může provést každá fyzická či právnická osoba. V případě fyzické osoby se lze jednoduše zaregistrovat prostřednictvím Bankovní identity nebo klasickým vyplněním registračního formuláře na oficiálních webových stránkách. K dokončení registrace je nutné doložit kopii platného občanského průkazu a druhý libovolný doklad totožnosti včetně kartičky pojištěnce nebo zbrojního pasu.

Po úspěšném dokončení registrace, kdy obdržíte na své e-mailové adrese potvrzení o umožnění investování, stačí jen převést finanční prostředky na váš účet, a to klasickým bankovním převodem.

Na oficiálních internetových stránkách platformy Upvest naleznete v případě potřeby nebo doplnění informací vcelku obsáhlou sekci nejčastěji pokládaných dotazů kde naleznete odpovědi na prakticky jakýkoliv problém nebo otázku. Kontaktovat Upvest můžete za pomocí pohodlného online chatu a samozřejmě i skrze e-mailovou či telefonní komunikaci.

Riziko investování s Upvest

Váš investiční účet je při každé investici chráněn 2faktorovým autentizačním kódem a vámi vložené finanční prostředky jsou po dobu participace uloženy na šifrovaném bankovním účtu vedeném u Komerční banky. Stejně dobře jsou chráněna i vaše data, takže co se týče bezpečnosti investiční platformy Upvest, nejspíš není nutné vést zdlouhavé debaty. Toto tvrzení ovšem nelze obecně praktikovat na otázku investic celkově.

Každý investor by měl s jistotou chápat a rozumět faktům které se s investováním pojí a ani sebelepší investiční platforma nemůže zajistit hladký průběh investice. Projekty, které jsou inzerovány na platformě Upvest jsou sice řádně prověřeny a veškerá dokumentace ohledně jednotlivých investičních příležitostech je transparentně zobrazena všem registrovaným uživatelům, stále však nelze poskytnout záruku, že o své finance vložené do participace nepřijdete.

Shrnutí

Investiční platforma Upvest nabízí poměrně omezený počet investičních příležitostí, ovšem snad o to lépe je prověřena jejich predikované bezpečnost a zejména pak kýžený výnos. Internetové rozhraní je minimalistické přehledné, na stránkách se lze velmi snadno orientovat již během první návštěvy, nemusíte se proto obávat, že budete zavaleni nepodstatnými informacemi.

Pokud chcete začít investovat a jste naprostí nováčci v oboru, pravděpodobně vám ale portál Upvest do začátků nedoporučíme, neboť v případě Mezaninového financování je investor ve výplatním pořadím až na posledním místě a riziko spojené s investicí tohoto druhu je proto podstatně vyšší a jak je vám již známo, investici nelze předčasně ukončit.

Vaše první zkušenost s investováním by proto nemusela být jednoznačně pozitivní. I přesto hodnotíme Upvest velmi kladně a tuto investiční platformu můžeme doporučit všem, kteří si uvědomují veškerá rizika a kteří jsou si jistí svou finanční situací i v případě, kdy budou v investicích tratit.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (65 hodnocení)
​​

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je naším cílem. Více o nás. Spolupráce a kontakt. Jsme i na sociálních sítích: Instagram a Facebook.

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer.cz
Logo