Masážní podložky

Masážní pomůcky se těší velké oblibě, stejně tak jako masáže prováděné profesionály. Ne vždy, když budete masáž potřebovat je však možné navštívit masážní salon. Pro možnost užít si masáž si domů můžete pořídit masážní křeslo, různé masážní pomůcky nebo právě podložky.

Masážní křeslo vám poskytne příjemnou masáž, jeho nevýhodou je však náročnost na prostor a vysoká pořizovací cena. Mnohem příznivěji tak vychází masážní pomůcky nebo podložky, na které se nyní více zaměříme.

Blahodárné účinky masáže znali již staří Egypťané, masáže se prováděly také v Indii, Číně, Řecku či Římě. Kromě poskytované úlevě pro bolavé svaly, ji považovali i za prevenci před různými nemocemi. V současné době si můžete užít klasickou masáž, oblíbené jsou lávové kameny, thajská či lymfatická masáž.

Všechny typy mají jedno společné a tím je stimulace hormonu štěstí, zlepšení kvality spánku i příznivý vliv na celý organismus. Správně provedená masáž zlepší prokrvení pokožky, uvolní svaly a mnoho dalšího.

Pakliže se rozhodnete volit jako vhodnou pomůcku pro masáže právě masážní podložky, můžete být překvapeni, kolik různých výrobků je v současné době k dostání. Proto je velmi vhodné zvolit ten správný typ.

Porovnat ceny masážních podložek

Nejlepší masážní podložky

Tento žebříček představuje nejprodávanější produkty s nejvyšším hodnocením od zákazníků.

Pořadí Název Hodnocení  Cena od Porovnat ceny Koupit
1. Homedics FS150 98 % 1 190 Kč Zobrazit Exasoft.cz
2. Beurer MG 254 93 % 4 544 Kč Zobrazit Mall.cz
3. Medisana BBS 88386 89 % 3 230 Kč Zobrazit Krasa.cz
4. Wellife Shiatsu Mat FE-8301 88 % 1 599 Kč Zobrazit Tipnet.cz
5. inSPORTline Matalia 76 % 2 690 Kč Zobrazit Insportline.cz

Typy

Masážních podložek je několik typů. Vybrat si můžete jeden, ale díky cenové dostupnosti je možné zakoupit i několik různých výrobků. I v tomto případě vás podložka vyjde na menší peníz, než jaký byste utratili při návštěvách masážních salonů. Masáž si navíc můžete dopřát v kteroukoliv denní dobu a to klidně každý den.

Akupresurní kamínková podložka

Tato podložka poskytuje masáž pomocí masážních kamínku. Ty vám mohou pomoci zmírnit bolesti hlavy či zad. Jsou vhodné i pro odstranění únavy, či bolavých a těžkých nohou. Akupresurní podložku využijete na masáž chodidel i celého těla. Traduje se, že správná masáž chodidel může pomoci odstranit nebo zmírnit až 200 různých obtíží. Obecně se tyto podložky doporučují pro osoby ve středním věku i starším lidem.

Pomoci může při nespavosti, nepravidelném srdečním rytmu, astmatu, cukrovce, bolesti krčních obratlů, zácpě i onemocnění žaludku, vysokému i nízkému tlaku atd. Své využití má také pro osoby se sedavým zaměstnáním, ať už se jedná o kancelářské pozice, řidiče, ale i studenty.

Naopak používat by ji neměli těhotné ženy, vhodná není ani při menstruaci. Její používání se nedoporučuje ani pro osoby s těžkým poškozením ledvin, tuberkulózou, osoby s nemocným srdcem, nekrotickými játry nebo syndromem krvácení.

Masážní podložka do křesla i auta

Tyto podložky můžete umístit na křeslo, či sedadlo v autě a pak si užívat lehkou či intenzivní masáž zad, hýždí i šíje. Tyto masážní podložky je možné zapojit do elektriky a to v klasické zásuvce i z autozapalovače.

Poté již pomocí elektrického ovládání, které je součástí podložky, zvolíte určitý program. Zvolit můžete intenzitu i jednotlivé části těla, které potřebujete promasírovat. Kromě masáží vás mohou tyto podložky také příjemně prohřát.

Podložky na masáž v leže

V menší míře jsou zastoupeny podložky určené na masáž v leže. Ty vám poskytnou masáž celých zad, stehen i holení. Také zde můžete využít některé funkce, jako je vyhřívání, intenzitu masáží nebo střídání masážních zón.

Ovládání je opět pomocí kabelového ovladače, podložku je možné připojit do sítě. Ani tyto podložky se nedoporučují používat těhotným ženám, osobám s kardiostimulátorem nebo umělými klouby. Vyhnout by se jí měli i osoby, které mají poruchy prokrvení.

Podložka do vany

Jednou z dalších možností je užít si domácí perličkovou lázeň. Podložka je napájena ze sítě nebo pomocí baterií. K dispozici máte dálkové ovládání, které vám umožní nastavit intenzitu bublinek a k dispozici máte i funkci časovače, automatické vypnutí či aromaterapie. O bezpečné umístění se postarají přísavky. Tato podložka umožňuje dokoupit i náhradní díly.

Podložky k masáži chodidel

Tyto podložky jsou zastoupeny ve velkém počtu. Na výběr máte mezi jednoduchými dřevěnými, akupresurními, či podložkami napájenými ze sítě. U posledně jmenovaných oceníte některé funkce, počítat však musíte s jejich vyšší pořizovací cenou.

Způsob masáže

Masážní podložky využijete pouze k masáži chodidel, zad nebo také stehen. Některé podložky jsou určeny výhradně k domácímu používání, benefit přináší podložky, které můžete používat v autě, křesle, nebo je umístíte na kancelářskou židli. Stačí si jen vybrat, která masáž pro vás bude tou vhodnější.

Masáž chodidel

Masáž chodidel je výborný způsob, jak prospět celému organismu. Na chodidlech je až několik tisíc nervových zakončeních a jsou zde umístěny také důležité body, které mají vliv na funkčnost mnohých orgánů i stabilitu těla. Obzvlášť vhodné je masáže chodidel provádět před spaním. Chodidlům můžete dopřát:

Reflexní masáž

Reflexní masáž pracuje s reflexními body chodidel a probíhá působením na určitá místa, provádí se pomocí akupresurní podložky, nebo jiného typu podložky s různými výstupky. Nahrazuje tak chůzi bosýma nohama a je vhodná i při akutních bolestech páteře.

Tato masáž je vhodná pro všechny věkové kategorie, běžně se provádí také kojencům, nebo osobám upoutaným na lůžko. Různým stlačováním bodů ovlivníte, vnitřní orgány, svaly i klouby. V začátcích může být masáž nepříjemná až bolestivá, je vhodné vždy postupovat opatrně. Bolest značí potíže různých orgánů, které můžete opakovaným masírováním zmírnit, nebo mohou zcela odeznít.

Shiatsu masáž

Shiatsu masáž název v překladu zní tlak prsty, jedná se i japonskou techniku, kterou obnovíte energetickou rovnováhu těla, pomoci může i při různých psychomatických obtížích.

Odbourává stres, příznivě působí na krevní oběh, blahodárný vliv má na vnitřní orgány. Tato masáž má mnoho dalších zdravotních benefitů a provádět ji můžete pomocí elektrických podložek.

Masáž celého těla

Ti, kteří zvolí raději větší podložky, mohou využít masáž zad, krku ramen, hýždí, ale i stehen. V tomto případě záleží na tom, zda budete při masáži sedět nebo ležet.

Při masáži zad zmírníte bolest v této oblasti, ale i v bederní části a stimulujete zádové svaly. I v tomto případě vám podložky pomohou zlepšit krevní oběh, blahodárné jsou při potížích s bolestí hlavy.

Pro masáž těla můžete vybírat z jednoduchým akupresurních kamínkových podložek, ale ve větším počtu jsou zastoupeny elektrické podložky doplněné o řadu funkcí.

Funkce

Jednotlivé funkce využijete u elektricky napájených podložek a to jak určených pro masáž celého těla i chodidel. Snad všechny mají funkci vyhřívání, díky které je masáž příjemnější i účinnější. Kromě toho je možné volit i intenzitu vibrací či hnětení.

Častými funkcemi je právě:

  • více směrové hnětení
  • funkce vibrací
  • Shiatsu masáž
  • 3D rotace
  • magnetická terapie
  • bodová relaxace, a další.

Značka

Elektrické masážní podložky koupíte od značky Medisana, Beurer, Homedics, Naipo, Lanaform, inSportline a další. Akupresurní podložky jsou k dostání od značky Modom, Yuhua, Movit, HMS, Tectake. Perličkovou masáž si dopřejete díky značce Medisana.

Cena

Jednoduché podložky bez dalších funkcí koupíte zpravidla do 500 Kč. Jedná se především o různé akupresurní podložky určené k masáži chodidel či celého těla.

Vyšší cena je typická pro elektricky napájené podložky, které stojí cca 1 500 – 6 000 Kč. Pokud vám postačí zakoupit elektrickou podložku určenou k masáži chodidel, bude se její cena pohybovat ve většině případů do 1 000 Kč. U těchto podložek si před nákupem ujasněte, co vše u podložky využijete a jakým způsobem ji budete používat. Výše ceny je v tomto případě závislá na funkcích, kterými jednotlivé podložky disponují.

Porovnat ceny masážních podložek

Otázky a odpovědi

Co je akupresura?

Jedná se o starodávnou metodu, jejíž účelem je vyhledat specifické akupresurní body. Ty jsou schopny stimulovat přirozené schopnosti těla, léčit se samo. Akupresuru využijete i pro uvolnění napětí, stresu, zlepšení krevního oběhu a používá se i jako preventivní zdravotní péče, která posiluje imunitní systém.

Co je magnetická terapie?

Jedná se o přirozenou a šetrnou metodu léčby, kdy působením magnetického pole dochází k potlačení či odstranění různých zdravotních obtíží, regeneraci buněk i očistě organismu. Magnoterapie pomáhá při zánětech, je vhodná jako podpora vitality i imunity.

Jaké další pomůcky je možné pro masáž využít?

Pomůcek je celá řada, zastoupeny jsou masážní válce, polštáře. Dopřát si můžete masáž obličeje, využít můžete řadu různých přístrojů, či vaniček. Podle odborníků, kteří se touto tematikou zabývají, vám však nejlépe poslouží právě masážní podložky či masážní křeslo.

Závěr

Masáže mají na zdravotní stav blahodárný vliv, což věděli už naši předci. Při výběru masážní podložky si v první řadě ujasněte, jakým způsobem budete masáž provádět. Podle toho zvolíte podložky určené k masáži chodidel či celého těla.

Jednodušší a levnější variantou jsou akupresurní podložky, které jsou cenově dostupnější, nevyužijete však u nich žádné další funkce. Elektrické masážní podložky je možné srovnat s mnohem dražšími masážními křesly.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

4.8/5 (31 hodnocení)
​​

Alena Rajnochová

Alena Rajnochová

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela více různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které mě přivedly i k psaní vlastních příběhů. Díky nim jsem se dostala k profesnímu psaní. Ve volném čase se věnuji rodině, mám ráda turistiku, ale i relax u moře.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

4 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
  1. Nechala jsem s poslat akupresurní podložku od značky Modom a je super, jsem s ní velmi spokojená. Za sebe tuto značku ráda doporučím, protože splnila mé očekávání.

  2. Koupila jsem si nedávno tento typ: Bodhi Akupresurní set Vital XL a jsem s tímto produktem velmi spokojená.

  3. Váš článek mi velice pomohl s výběrem. Děkuji Lída.

Přidat komentář

Recenzer
Logo