Trhknih

Trhknih.cz je český projekt, kde můžete prodávat a kupovat knížky z druhé ruky. Trh knih funguje na principu bazarových stránek, ale soustřeďuje se výhradně na knihy.

trhknih

Logo – Trhknih

Představení e-shopu

Za původní myšlenkou založení trhu použitých knih stojí pan Petr Sobotka, který portál navrhl a provozuje. V roce 2013 byl tento projekt spuštěn a za dobu svého působení si již získal řadu svých příznivců. Přečtené knihy tak dostávají novou šanci uspokojit i další čtenáře.

V databázi je více než milion titulů. Vy jako prodávající do databáze zanesete stav knihy a způsob doručení. Celé to vlastně funguje velice jednoduše.

Přejít do e-shopu

Přehled sortimentu

Pokud chcete prodat knihu, celou knihovnu, nebo pozůstalost knih, postupujte následovně. Vyhledejte si vámi nabízený titul v obsáhlé databázi. Uveďte stav vašeho zboží, cenu, kterou si představujete za daný kousek utržit a možný způsob předání. Zájemce o vaši nabízenou knihu, zaplatí požadovanou částku na účet portálu Trhknih.

Poté co obdrží kupující zásilku, Trhknih uvolní vaše peníze a zašle vám částku poníženou o patnáct procent, což je jediná platba za zprostředkování obchodu. Zájem o prodej si může u své knihy zjistit v historii prodeje. Odhalíte zde, jestli již byla kniha v minulosti prodána a za jakou částku. Pomůže to prodejci nastavit odpovídající cenu.

Služby a ostatní

Knihy by se ničit neměly. A to, co jednomu přijde jako literární brak, může být pro někoho hotovým pokladem do knihovny. Na portálu Trhknih.cz je možné i zadat přímo poptávku po určitém titulu, který se zrovna třeba nenachází v nabídce. Trhknih působí jako takový online antikvariát a ne jeden kamenný antikvariát již své zboží rovněž nabízí přes tento portál.

Ať už chcete některé své již nevyužité knihy prodat, nebo naopak máte zájem o koupi nějaké knížky, Trhknih.cz je tím správným místem, kde uspokojíte zcela jistě své potřeby.

Slevový kód

 • Aktuálně nenabízí slevový kód.

Doprava

Obchod využívá tyto dopravce:

Platební možnosti

 • Platební karta/Hotově
 • Bankovní převod
 • Dobírka
 • Bitcoin

Kariéra

 • Aktuálně pracovní místa nenabízí

Kontakt

 • Telefon: +420 777 027 060 (Po-Pá: 9:00 – 15:00 hod.)
 • Email: trhknih@trhknih.cz
 • Blog
 • Reklamace
 • Sídlo společnosti: TRHKNIH.CZ s.r.o., Pobřežní 249/46, Karlín, 186 00 Praha 8
 • Facebook: Trhknih.cz

Hodnocení

9 Celkové hodnocení
Prodejce knížek z druhé ruky

9Naše hodnocení
Přehlednost obchodu
9.5
Jednání se zákazníkem
9
Kvalita sortimentu
9
7.1Hodnocení čtenářů
Přehlednost obchodu
7.4
Jednání se zákazníkem
6.1
Kvalita sortimentu
7.9
Klady
 • komunikace
 • přehledný web
 • široký sortiment
 • rychlost doručení
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Lukáš Halíř

Lukáš Halíř

Mým největším koníčkem jsou knihy a literatura. Nejlépe se odreaguji pobytem v přírodě a při psaní fantasy povídek, které zatím píšu pouze do šuplíku. Kromě četby a psaní se věnuji i cyklistice nebo plavání. Na dovolenou cestuji nejraději do destinací s chladnějším podnebím, a pokud vás láká návštěva Skandinávie či Islandu, mohu vám ji jen doporučit.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

32 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
 1. Nedoporucuji …su lepsi obchody…

 2. 1.5
  Přehlednost obchodu
  10
  Jednání se zákazníkem
  20
  Kvalita sortimentu
  60

  Pokud se

  Klady: je to antikvariát, knihy které normálně nedostanete, i když logicky s někdy horší kvalitou
  Zápory: pokud tam chcete prodávat, připravte se na častou nespokojenost zákazníků a ča Pokud tam chcete prodávat, provozovatel se Vás nikdy nezastane, přestože ho svým prodejem živíte. ˇVelké poplatky za nic a rozmazlení kupující mají vždy pravdu. Chce to silné nervy, spravedlnost tam neexistuje.
  Přínosný(1) Nepomohl(0)You have already voted this
 3. 1
  Přehlednost obchodu
  60
  Jednání se zákazníkem
  0
  Kvalita sortimentu
  0

  Jediný český eshop bezdôvodne odmietajúci slovenských záujemcov. Šovinizmus v čistej podobe.

  Klady: Žiadne, lebo ako Slovák som vylúčený
  Zápory: Zákaz pre Slovákov.
  Přínosný(3) Nepomohl(1)You have already voted this
 4. 0.5
  Přehlednost obchodu
  10
  Jednání se zákazníkem
  0
  Kvalita sortimentu
  20

  Nápad /nikoli Sobotkův/ byl původně skvělý. Ale v současné době je to domršený e-shop, který jen okrádá prodejce.

  Klady: Už žádný.
  Zápory: Arogantní najitel. Obří provize za nic. Nekomunikuje. Úmyslné pozastavování plateb. Slibování nemožného. Neřešení problémů. Atd. atd.
  Přínosný(7) Nepomohl(0)You have already voted this
 5. 2.5
  Přehlednost obchodu
  80
  Jednání se zákazníkem
  20
  Kvalita sortimentu
  50

  Kvůli zvednuté provizi na 25Kč s prodané knihy, se asi 50% knih ocitne ve spalovnách a to je určitě škoda. Ničení a pálení knih je naše historie plná, takže ať si šéfové Trhu knih odpustí knedlík na víc a provizi upraví ku spokojenosti všech čtenářů. Karel Peer

  Klady: Moc jich není.
  Zápory: Vysoká provize
  Přínosný(5) Nepomohl(0)You have already voted this
 6. 2.65
  Přehlednost obchodu
  70
  Jednání se zákazníkem
  20
  Kvalita sortimentu
  70

  Prostě to na Trhu knih přepískli, kdo chce mít moc nemívá občas nic. Doprodávám za hodně snížené ceny zbytek knih. Lidé šetří, cenu si hlídají. Provize za zprostředkování prodeje je sprostá, odbavení zásilky si musíte kompletně sami odřít navíc s rizikem ztráty za váš čas, nervy a cenu doručení, protože některé pobočky České pošty okrádají zákazníky a účtují ceny rozdílně. Knihy jsem osobně i předávala, ale lidi, to je fakt materiál – nekomunikativní, často pomatení. Předat knihu v Praze bylo nadlidské úsilí. Vyzvednuté zaslané zásilky příjemci zase nepotvrdili v systému i když jsem je o to slušně žádala a Trh knih mi peníze i po lhůtě stanovené v podmínkách stále blokuje. Když lidem nevyplácí peníze včas, vydělává další peníze na úrocích. Končím, peču na to, už nemám zájem sloužit ani jedné ani druhé straně. Běžte si knihy koupit do obchodu či antikvariátu nebo si je půjčte v knihovnách či u známých. Já už doma zavádím inovovaný systém.

  Přínosný(7) Nepomohl(0)You have already voted this
 7. 1.5
  Přehlednost obchodu
  10
  Jednání se zákazníkem
  10
  Kvalita sortimentu
  70

  Poplatek 25 procent, který zavedl Trh knih je krádež. A navíc oni si k poplatku připočtou ještě DPH, takže vám naúčtují poplatek s DPH- Což je v konečném součtu více než 25 procent z ceny knihy. Z knihy za 500 Kč tak Trhu knih odevzdáte jen tak za nic 125 Kč.

  Klady: pestrý výběr, dobří prodejci, jednoduchý a nenáročný systém
  Zápory: neúměrně vysoké poplatky z prodeje
  Přínosný(6) Nepomohl(0)You have already voted this
 8. 2.5
  Přehlednost obchodu
  50
  Jednání se zákazníkem
  10
  Kvalita sortimentu
  90

  Trh knih zavedl naprosto neadekvátní a vysoké poplatky pro prodejce. 25 procent z ceny, které si strhne, je prostě moc. Když prodáte lepší knihu za 2000 Kč, Trh knih si vezme jen tak 500 Kč. To je nemravné.

  Přínosný(14) Nepomohl(0)You have already voted this
 9. 0.5
  Přehlednost obchodu
  10
  Jednání se zákazníkem
  0
  Kvalita sortimentu
  20

  Kniha označená jako bez poškození v ceně téměř tisíc korun, nabízená na Trhknih.cz s přebalem, došla bez přebalu, se zažloutlými a pomačkanými stránkami a dokonce s věnováním. Na mail nikdo nereaguje, můj poslední nákup zde. Knihobot má mnohem lepší customer service.

  Klady: online
  Zápory: Nepřesný popis, knihu prodávají jako bez vad, i když je ve velmi použvaném stavu a dokonce s věnováním.
  Přínosný(4) Nepomohl(1)You have already voted this
 10. Po 5ti letech, co jsem na Trhu Knih evidovaná, tak až teď jsem velmi zklamaná, že si Trh Knih účtuje z každé knihy 25 kč, což mi přijde opravdu hodně!!!Když k tomu ještě připočtu moje balné – bublinková obálka 25 -30 kč,tak můj zisk z některé knihy, kterou prodám, dělá i jen 25 kč.!!! Uvažuji o odchodu k jinému prodejci, levnějšímu !!!

1 2 3 4

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer
Logo