Trhknih.cz je český projekt, kde můžete prodávat a kupovat knížky z druhé ruky. Trh knih funguje na principu bazarových stránek, ale soustřeďuje se výhradně na knihy.

trhknih

Logo – Trhknih

Představení e-shopu

Za původní myšlenkou založení trhu použitých knih stojí pan Petr Sobotka, který portál navrhl a provozuje. V roce 2013 byl tento projekt spuštěn a za dobu svého působení si již získal řadu svých příznivců. Přečtené knihy tak dostávají novou šanci uspokojit i další čtenáře.

V databázi je více než milion titulů. Vy jako prodávající do databáze zanesete stav knihy a způsob doručení. Celé to vlastně funguje velice jednoduše.

Přejít do e-shopu

Přehled sortimentu

Pokud chcete prodat knihu, celou knihovnu, nebo pozůstalost knih, postupujte následovně. Vyhledejte si vámi nabízený titul v obsáhlé databázi. Uveďte stav vašeho zboží, cenu, kterou si představujete za daný kousek utržit a možný způsob předání. Zájemce o vaši nabízenou knihu, zaplatí požadovanou částku na účet portálu Trhknih.

Poté co obdrží kupující zásilku, Trhknih uvolní vaše peníze a zašle vám částku poníženou o patnáct procent, což je jediná platba za zprostředkování obchodu. Zájem o prodej si může u své knihy zjistit v historii prodeje. Odhalíte zde, jestli již byla kniha v minulosti prodána a za jakou částku. Pomůže to prodejci nastavit odpovídající cenu.

Služby a ostatní

Knihy by se ničit neměly. A to, co jednomu přijde jako literární brak, může být pro někoho hotovým pokladem do knihovny. Na portálu Trhknih.cz je možné i zadat přímo poptávku po určitém titulu, který se zrovna třeba nenachází v nabídce. Trhknih působí jako takový online antikvariát a ne jeden kamenný antikvariát již své zboží rovněž nabízí přes tento portál.

Ať už chcete některé své již nevyužité knihy prodat, nebo naopak máte zájem o koupi nějaké knížky, Trhknih.cz je tím správným místem, kde uspokojíte zcela jistě své potřeby.

Slevový kód

 • Aktuálně nenabízí slevový kód.

Doprava

Obchod využívá tyto dopravce:

Platební možnosti

 • Platební karta/Hotově
 • Bankovní převod
 • Dobírka
 • Bitcoin

Kariéra

 • Aktuálně pracovní místa nenabízí

Kontakt

 • Telefon: +420 777 027 060 (Po-Pá: 9:00 – 15:00 hod.)
 • Email: trhknih@trhknih.cz
 • Blog
 • Reklamace
 • Sídlo společnosti: TRHKNIH.CZ s.r.o., Pobřežní 249/46, Karlín, 186 00 Praha 8
 • Facebook: Trhknih.cz

Hodnocení

9 Celkové hodnocení
Prodejce knížek z druhé ruky

9Naše hodnocení
Přehlednost obchodu
9.5
Jednání se zákazníkem
9
Kvalita sortimentu
9
9.2Hodnocení čtenářů
Přehlednost obchodu
9.3
Jednání se zákazníkem
9.1
Kvalita sortimentu
9.4
Klady
 • komunikace
 • přehledný web
 • široký sortiment
 • rychlost doručení
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je cílem celého týmu Recenzer. Více o nás.

5 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
 1. 4
  Přehlednost obchodu
  70
  Jednání se zákazníkem
  70
  Kvalita sortimentu
  100

  Vyslovuji spokojenost s tímto on-line antikvariátem, ale je třeba dořešit ještě řadu nedostatků. Řada knih je bohužel zavedena duplicitně a chaoticky. Může to být způsobeno zadáváním knih uživateli, kdy stačí např. z kolektivu autorů zadat jiné pořadí nebo část jmen, jiný rok či u složitějších názvů knihy jen jeho část. Čemu se divím je skutečnost, že se mi běžnou cestou nedaří vyhledat některé knihy, které již byly prodány. Musím napsat název do posledního písmenka, jinak se mi kniha nezobrazí i když byla již v minulosti několikrát prodána. Já ale přece přesný název knihy nemusím vůbec znát! Rovněž je problém s cenou poštovného u cenějších knih, které je vhodné pojistit. Pak prodávající někdy i na ceně prodělává. Upozornění by určitě bylo vhodné.Pokud někdo nemá zkušenosti se zasíláním zásilek ČP. Prostě je třeba systém ještě dále ladit.

  Zápory: Jako značný problém vidím na straně poptávky, která často vůbec neodpovídá reálnému zájmu. A často to není kvůli ceně. Zadání poptávky je asi příliš jednoduché. Pokud by bylo složitější, možná by poptávali především skuteční zájemci.
  Přínosný(0) Nepomohl(0)You have already voted this
 2. 4.65
  Přehlednost obchodu
  90
  Jednání se zákazníkem
  100
  Kvalita sortimentu
  90

  Maximální spokojenost ve všech směrech, navíc bych asi vypíchnul jednání se zákazníkem

  Přínosný(0) Nepomohl(0)You have already voted this
 3. Reply
  František Kada 4.12.2022 v 18:38
  4.5
  Přehlednost obchodu
  100
  Jednání se zákazníkem
  70
  Kvalita sortimentu
  100

  Napsal jsem komentář ke knize, kde jsem zmínil klady a to co mi v knize chybí. Když jsem byl přihlášen, recenze u knihy byla uvedena, když jsem se odhlásil, místo recenze bylo uvedeno, že „recenze se nezobrazuje, protože porušuje pravidla“. Nebyl jsem upozorněn ani informován, jaká pravidla jsem porušil, abych recenzi opravil. Pravidla pro recenze jsem hledal, ale nenašel.

  Klady: funkční antikvariát, velmi široká nabídka
  Zápory: uvedeno v komentáři
  Přínosný(0) Nepomohl(0)You have already voted this
 4. 5
  Přehlednost obchodu
  100
  Jednání se zákazníkem
  100
  Kvalita sortimentu
  100

  Nevím, jestli se u vás stala chyba, ale já mám od ceny knihy odečteno 15%, přičtenu částku za poštovné a to mi pošlou na účet. Tedy v naprostém pořádku. Pavla

  Klady: Vše skvělé
  Zápory: Žádné
  Přínosný(0) Nepomohl(0)You have already voted this
 5. 0.5
  Přehlednost obchodu
  20
  Jednání se zákazníkem
  0
  Kvalita sortimentu
  10

  Provozovatel v obchodních podmínkách jednoznačně uvádí údaje v rozporu se skutečností. Je na místě podezření z: klamání spotřebitele, podvodu a bezdůvodného obohacení.
  Uvádí… cituji: Jak to funguje…Vystavování inzerátů s knihami je zdarma, prodejcům účtujeme provizi až z prodaných knih. Výše této provize je 15 % z ceny knihy, více v obchodních podmínkách.
  Obchodní podmínky cituji: Cena Knihy znamená kupní cenu, za kterou je možno prostřednictvím internetového antikvariátu umístěného na webových stránkách koupit knihu, cena je vždy konečná a je-li prodávají plátcem DPH musí být uvedena včetně DPH; doprava je účtována zvlášť.

  Nicméně pan provozovatel si bere provizi z celkové ceny tj. knihy včetně přepravy.

  Pokud je to úmysl, jde o krádež. Pokud nejde o úmysl….. tak by asi neměl podnikat a měla by být přezkoumána způsobilost k právním úkonům.

  Přínosný(4) Nepomohl(1)You have already voted this

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer.cz
Logo