Trhknih.cz je český projekt, kde můžete prodávat a kupovat knížky z druhé ruky. Trh knih funguje na principu bazarových stránek, ale soustřeďuje se výhradně na knihy.

trhknih

Logo – Trhknih

Představení e-shopu

Za původní myšlenkou založení trhu použitých knih stojí pan Petr Sobotka, který portál navrhl a provozuje. V roce 2013 byl tento projekt spuštěn a za dobu svého působení si již získal řadu svých příznivců. Přečtené knihy tak dostávají novou šanci uspokojit i další čtenáře.

V databázi je více než milion titulů. Vy jako prodávající do databáze zanesete stav knihy a způsob doručení. Celé to vlastně funguje velice jednoduše.

Přejít do e-shopu

Přehled sortimentu

Pokud chcete prodat knihu, celou knihovnu, nebo pozůstalost knih, postupujte následovně. Vyhledejte si vámi nabízený titul v obsáhlé databázi. Uveďte stav vašeho zboží, cenu, kterou si představujete za daný kousek utržit a možný způsob předání. Zájemce o vaši nabízenou knihu, zaplatí požadovanou částku na účet portálu Trhknih.

Poté co obdrží kupující zásilku, Trhknih uvolní vaše peníze a zašle vám částku poníženou o patnáct procent, což je jediná platba za zprostředkování obchodu. Zájem o prodej si může u své knihy zjistit v historii prodeje. Odhalíte zde, jestli již byla kniha v minulosti prodána a za jakou částku. Pomůže to prodejci nastavit odpovídající cenu.

Služby a ostatní

Knihy by se ničit neměly. A to, co jednomu přijde jako literární brak, může být pro někoho hotovým pokladem do knihovny. Na portálu Trhknih.cz je možné i zadat přímo poptávku po určitém titulu, který se zrovna třeba nenachází v nabídce. Trhknih působí jako takový online antikvariát a ne jeden kamenný antikvariát již své zboží rovněž nabízí přes tento portál.

Ať už chcete některé své již nevyužité knihy prodat, nebo naopak máte zájem o koupi nějaké knížky, Trhknih.cz je tím správným místem, kde uspokojíte zcela jistě své potřeby.

Slevový kód

 • Aktuálně nenabízí slevový kód.

Doprava

Obchod využívá tyto dopravce:

Platební možnosti

 • Platební karta/Hotově
 • Bankovní převod
 • Dobírka
 • Bitcoin

Kariéra

 • Aktuálně pracovní místa nenabízí

Kontakt

 • Telefon: +420 777 027 060 (Po-Pá: 9:00 – 15:00 hod.)
 • Email: trhknih@trhknih.cz
 • Blog
 • Reklamace
 • Sídlo společnosti: TRHKNIH.CZ s.r.o., Pobřežní 249/46, Karlín, 186 00 Praha 8
 • Facebook: Trhknih.cz

Hodnocení

9 Celkové hodnocení
Prodejce knížek z druhé ruky

9Naše hodnocení
Přehlednost obchodu
9.5
Jednání se zákazníkem
9
Kvalita sortimentu
9
8.1Hodnocení čtenářů
Přehlednost obchodu
8.2
Jednání se zákazníkem
7.5
Kvalita sortimentu
8.8
Klady
 • komunikace
 • přehledný web
 • široký sortiment
 • rychlost doručení
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je naším cílem. Více o nás. Spolupráce a kontakt.

19 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
 1. 0.5
  Přehlednost obchodu
  10
  Jednání se zákazníkem
  10
  Kvalita sortimentu
  10

  Jediný web, resp. eshop na česko-slovenskej scéne, ktorý bezprecedentne odmieta slovenských záujemcov. Bez vysvetlenia, bez príčiny, zaváňa to tak trochu šovinizmom. Smutné, že niečo takéto vidíme práve pri knihách.

  Zápory: Diskriminácia slovenských čitateľov
  Přínosný(0) Nepomohl(0)You have already voted this
 2. 2
  Přehlednost obchodu
  40
  Jednání se zákazníkem
  40
  Kvalita sortimentu
  40

  Krom vysokého poplatku, na který si tu všichni stěžují (vem ho čert u knihy za stovku, ale u vzácnějších knih za vyšší cenu platit zprostředkovatelskou provizi několik stovek? wtf, zde by byl lepší jednotný poplatek za prodejm, např 2eura)
  Tak je nesmysl, že je možné vložit jen prodejní ceny, jako prodejce. Jako kupující, mohu vložit pouze „mám zájem“. Pokud by to byl skutečný TRH knih, pak by bylo na místě umožnit vkládat cenové nabídky kupujících, např: koupím knihu XYZ za 350kč (protože vidím, že nová se dá koupit za 480). Bez této funkce tam je obří množství lidí, kteří se snaží prodat hlupákům za x násobky ceny nových knih (které jsou běžně v eshopech nové), a normálních nabídek je velmi málo.
  Škoda, dřív to bývalo fajn.

  Zápory: vysoká provize, nemožnost vložit poptávkovou cenu
  Přínosný(0) Nepomohl(0)You have already voted this
 3. 4.65
  Přehlednost obchodu
  100
  Jednání se zákazníkem
  80
  Kvalita sortimentu
  100

  Nedalo mě to a koukám k sobě na profil. A stále prodávám knihy jen s provizí 15% pro trh knih. Možná záleží kolik kdo prodá knih, nebo za jakou cenu? Nebo na mě zapomněli 😁

  Přínosný(0) Nepomohl(3)You have already voted this
 4. 2
  Přehlednost obchodu
  60
  Jednání se zákazníkem
  0
  Kvalita sortimentu
  60

  Trh knih používám už delší dobu. Co mi ale hodně vadí je to, že neustále zvyšují poplatek za prodej knih. Aktuálně je to už 25 % z prodeje knih, minimálně ale 25 Kč za každou knihu. Pokud tedy prodáte knihu za 50 Kč, vezmou si 50%. To je vyloženě okrádání lidí. Některé knihy bohužel nejsou prodejné za více, a tak se prodej absolutně nevyplatí. U dalších knih to vede k navyšování cen a kolikrát se už vyplatí raději koupit knihu novou…Myslím, že férový poplatek by byl tak 10 %. A to i v případě, že by kniha stála 50 Kč. Jinak odradíte všechny zákazníky…

  Klady: Knihy, které běžně neseženete
  Zápory: Absurdní poplatek 25 % z každé knihy. U knihy za 50 Kč si účtují 50 %! Z hezkého projektu se stali zloději...
  Přínosný(0) Nepomohl(0)You have already voted this
 5. 2.8
  Přehlednost obchodu
  40
  Jednání se zákazníkem
  40
  Kvalita sortimentu
  90

  Trh knih jsem využíval, ale velice mě teď zklamali vysokým zdražením od 1.března 2023. Nejde jim o udržení knih v oběhu, ani o to, aby sloužily účelu pro který byly vyrobeny. Zdražením postupně likvidují životnost levnějších knih, které ale dokázali mnohdy udělat velkou radost. Doma jsme se rozhodli dát do prodeje i starou dětskou knížku. Byla moc hezká s krásnými obrázky a milým povídáním. U nás už neměla uplatnění a vyhodit ji nepřicházelo v úvahu. Prodejní cena byla 72 Kč. Trh knih si za její prodej o který jsme se kompletně sami postarali, strhnul 25 Kč. Při dřívějších podmínkách platných do února to v této cenové kategorii knih bylo 11 Kč. Trh knih tedy poplatek ZDRAŽIL O VÍCE NEŽ 100 %. Považujeme to za ne**žranost, jinak se to nazvat nedá. Myslíme si, že takové knížky jako byla ta naše, to už nepřežijí i když jsou krásné a dokáží ještě pořád někoho potěšit. Začnou končit v odpadu a to je hrůza. Máme zkušenost, že knihy jdou i velmi špatně dohledat. Dokonce nám chybně oproti názvu knihy upravili nabídku v diakritice a kniha pak nebyla vůbec dohledatelná ke koupi. Na emaily dlouho vůbec nereagovali. Je to celé škoda, že z důvodu maximalizace zisku se vždy všechno v podstatě zničí.

  Přínosný(10) Nepomohl(0)You have already voted this
 6. 4.3
  Přehlednost obchodu
  60
  Jednání se zákazníkem
  100
  Kvalita sortimentu
  100

  Na Trhu knih jsem asi rok. Nemám žádnou špatnou zkušenost se zadržováním peněz. Vždy byly vyplaceny obratem. Co se mi nelíbí, je zdražení provize z 15% na 25%!!!! Už dlouho voláme po možnosti posílat prodané knížky Balíkovnou. Výdejny jsou na každém rohu a doprava je zatím nejlevnější. Také bych se přidala k názoru, že 7 dnů na zaplacení je moc. Knížka je pro dalšího zájemce zablokovaná a mám tu zkušenost, že její odblokování není automatické po uplynutí lhůty, musela jsem o to mailem požádat.
  Trh knih ale považuji za funkční způsob prodeje, na rozdíl třeba od Knihobotu. Tam to funguje tak, že pošli knížky a my je možná prodáme, vezmeme si mnohem větší provizi než tady a když je neprodáme, tak ti je stejně už nevrátíme. Takové jednání nepovažuji za průhledné. Myslím, že kontrola ze strany prodávajícího je skoro nulová.

  Přínosný(2) Nepomohl(0)You have already voted this
 7. 3.3
  Přehlednost obchodu
  70
  Jednání se zákazníkem
  40
  Kvalita sortimentu
  90

  Shrnutí. Čas = peníze Já musím mít peníze na koupi knihy, kterou musím jít za svůj čas koupit. Ve svém čase vytvořím nabídku, kterou si někdo jiný ve svém čase vybere z mnoha jiných. Kupující musí mít peníze na nákup knihy. Pak zase já musím koupit obalový materiál a musím mít čas knihu zabalit a dojít s ní na místo odeslání. Musím mít další peníze na zaplacení poštovného. Pak musím čekat na peníze ponížené o poplatek za zprostředkování, a že to někdy trvá hodně dlouho. A TRH KNIH? V celém tomto procesu především drží peníze, které někdy pustí dokonce až po urgenci. A proto nyní zdražuje marži na 25 % ???

  Přínosný(9) Nepomohl(1)You have already voted this
 8. 3.65
  Přehlednost obchodu
  80
  Jednání se zákazníkem
  40
  Kvalita sortimentu
  100

  Trh knih by mohl mít svoji fotku vedle slovníkového hesla „Vyžírka“. Chtít nově 25% z ceny knihy jako provizi je nehoráznost. To je chamtivost, kterou nehodlám akceptovat. Po 5-ti letech s nimi končím.

  Klady: Dobrá a spolehlivá služba.
  Zápory: Nové poplatky jsou nehorázné.
  Přínosný(9) Nepomohl(0)You have already voted this
 9. 3.65
  Přehlednost obchodu
  80
  Jednání se zákazníkem
  60
  Kvalita sortimentu
  80

  Současných 25 procent provize za přeposílání peněz nehodlám akceptovat a tim pádem s prodejem na Trhu knih končím. Předpokládám, že nebudu sám kdo si najde jiný: online antikvariát, kde si čtenáři prodávají knihy navzájem. Tento jejich slogan zní pěkně, ale dokážu prodat knihy i bez tohoto, že mi z jejich ceny vezmou čtvrtinu.

  Klady: Kupující možná sežene nějakou hůře dostupnou knihu, pokud se prodejci nezačnou přesouvat jinam.
  Zápory: Při provizi 25 procent a minimálně 25 korun se levné knihy nevyplatí prodávat. Drahé taky ne, protože vám seberou spoustu peněz z částky prodeje. Provize jak prase na to, že vše probíhá mezi uživateli a oni jen přeposílání penize, I to možná probíhá automaticky.
  Přínosný(9) Nepomohl(0)You have already voted this
 10. 3.65
  Přehlednost obchodu
  70
  Jednání se zákazníkem
  70
  Kvalita sortimentu
  80

  Dnes jsem odesílala mou knihu, kterou si zakoupil zájemce na Trhu knih. Váha celé zásilky cca 0,224 Kg. Takovou hádku, která se kolem podání zásilky, kterou byla obálka s tenkou knihou, cca 1 ccm a k tomu pár vložených vzduchových polštářků pro její ochranu, jsem ale nečekala. Tak mne to otrávilo, že doprodám poslední knihy a končím. Paní za přepážkou úporně měřila vzduch v obálce a měla za to, že mám platit za balík nejméně velikosti L. Protože mne na poště již před vánoci obrali cca o 60 Kč na poštovném za tenkou knihu, kdy jsem neměla sílu se s nimi dohadovat, tak to vzdávám i s ohledem na oznámené zdražování TRHU KNIH. Už mě to nebaví, všichni jsou tak nenasytní. Kupující by chtěli knihy asi zadarmo i když jsou čím dál dražší, TRH KNIH také teď zdražuje a na poště se chovají jak hyeny. Prodala jsem asi 138 knih, měla jsem zajímavé atraktivní tituly a lidem jsem je nechávala za dobrou cenu, ale už pro nikoho nic, za těchto podmínek dělat nechci.

  Přínosný(6) Nepomohl(0)You have already voted this
1 2

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer.cz
Logo