Knižní e-shopy

Papírové knihy baví čtenáře už několik staletí. Díky moderním technologiím jsou dostupnějším než kdy dřív. Na novou knihu svého oblíbeného autora už nemusíte stát fronty před knihkupectvím. Pořídíte je online v internetových obchodech. Mnoho z nich navíc na svých e-shopech uvádí ke knihám i vybrané části online k nahlédnutí nebo recenze od zákazníků, kteří knihu již zakoupili a četli.

Ceny knih si navíc mezi jednotlivými e-shopy porovnáte v klidu domova. Online knihkupectví nejsou mezi e-shopy vyjímkou, takže i zde najdete nabídku věrnostních programů, se kterými při nákupu knih ušetříte. Pokud chcete své nejbližší či přátele obdarovat papírovou či e-knihou, nabízí vám některá online knihkupectví také dárkové poukazy. Máte tak jistotu, že se při výběru knihy nespletete. Mezi největší a nejoblíbenější nakladatelství v ČR patří:

  • Argo
  • Kniha Zlín
  • Host
  • XYZ
  • Albatros
  • DharmaGaia
  • FantomPrint
  • BB/art
  • LEDA

Nejlepší knižní e-shopy

Jan Melvil Publishing

Nemáte vyhraněný knižní žánr? Rádi čtete knihy na různá témata a dozvídáte se nové informace? V online knihkupectvích uspokojí nároky každého knihomola. Nakoupíte zde novely, poezii, fantasy a sci-fi literaturu, cestopisy, komiksy, detektivní romány, pohádky a vzdělávací knihy pro děti nebo knihy a atlasy o zvířatech, přírodě či vesmíru, a mnoho dalších.

V sortimentu najdete i spoustu cizojazyčných knih. Bilingvní knihy vám pomohou s výukou jazyka, stejně jako nabízené učebnice. K dostání jsou i vydání v originále, který zatím nebyl přeložen do češtiny. Sestavili jsme pro vás seznam knižních e-shopů, které stojí za to zkusit.

Grada.cz

E-shop Grada.cz provozuje nakladatelství GRADA Publishing. Vyberete si zde nejen tištěné a elektronické knihy, ale také audioknihy. Z jednotlivých žánrů si vyberete českou a světovou beletrii, knihy o rodičovství, historii nebo výtvarném umění, zdravotnickou a právní literaturu, učebnice jazyků, atlasy, dětské knihy, a mnoho dalších.

Dětský knižní klub GRADA je k dispozici všem typům škol v ČR i zahraničí, a z katalogu, který vychází čtvrtletně, pořídíte pro děti nabízené knihy za akční cenu. Doprava zdarma platí pro objednávky nad 700 Kč.

Megaknihy.cz

Knihy z nabídky internetového knihkupectví Megaknihy.cz si vyberete i v jedné z 12 kamenných prodejen. Ty navštívíte v Praze, Brně, Českých Budějovicích a v Liberci. Z knižních titulů vám e-shop Megaknihy.cz nabídne beletrii, fantasy a sci-fi, historické romány, komiksy, kuchařky, thrillery nebo učebnice. V sortimentu najdete kromě knih i parfémy, hračky, kosmetiku, papírmictví, potraviny a další zboží. E-shop nenabízí dopravu zdarma.

Enbook.cz

V katalogu knižního e-shopu Enbook.cz pořídíte především anglicky psanou literaturu. Vyberete si zde z více než 4 000 000 titulů, například dětské knihy, učebnice, žánry fantasy a sci-fi, právnickou literaturu, biografie, cestopisy, nebo vědecké knihy z oblasti humanitních a technických oborů či medicíny. Na knihy zakoupené v e-shopu Enbook.cz platí doprava zdarma při nákupu nad 1 499 Kč.

Přejít do e-shopu

Dobre-knihy.cz

Katalog e-shopu Dobre-knihy.cz vám nabídne několik desítek tisíc titulů od různých vydavatelů. V e-shopu najdete kromě kompletní nabídky také knižní žebříčky nebo aktuální slevy a akce na zboží. Knihy si zde vyberete v kategoriích fantasy, literatura faktu, erotické či historické romány, kuchařky, dětské knihy a světová próza.

K dostání jsou také společenské hry, filmy či hudba. Doprava zdarma platí v e-shopu Dobre-knihy.cz pro objednávky nad 1 199 Kč.

Přejít do e-shopu

Knihy.cz

Knihy nakoupíte v e-shopu Knihy.cz již od roku 1997. Řadí se tak mezi jedno z nejstarších tuzemských internetových knihkupectví.

Nabídka obsahuje přes 60 000 knih skladem, a pořídíte zde například kuchařky, beletrii, literaturu faktu, dětské knihy, detektivky, cestopisy, průvodce a odbornou literaturu. Kromě papírových a elektronických knih si zde vyberete i audioknihy. Doprava zdarma platí pro objednávky nad 1 500 Kč.

Přejít do e-shopu

Kniznieshop.cz

Provozovatelem e-shopu Kniznieshop.cz je vydavatelství Nová Forma, s. r. o. Knihy zde nakoupíte již od roku 2004. K dostání jsou jak papírové tak elektronické knihy.

Pořídíte zde kuchařky, dívčí romány, literaturu faktu, krimi a detektivky, dobrodružné romány, knihy o filozofii, historii a osobním rozvoji, a spoustu dalších. Vybrané e-knihy zde si do svého zařízení stáhnete v e-shopu Kniznieshop.cz i zdarma.

Palmknihy.cz

Knižní tituly z internetového obchodu Palmknihy.cz nakoupíte nejen v e-shopu, ale také v mobilní aplikaci Palmknihy, která je ke stažení na platformách Google Play a App Store. Aplikace vám navíc nabídne knižní novinky a poslech audioknih.

V e-shopu Palmknihy.cz nakoupíte knihy v papírové i elektronické podobě. K dostání je naučná a odborná literatura, detektivky, česká i světová beletrie, komiksy, romány, poezie, dětské knihy nebo učebnice. Při nákupu nad 899 Kč máte dopravu knih zdarma.

Booktook.cz

V internetovém obchodě Booktook.cz nakoupíte již 16 let. Nabízené knihy pořídíte nejen online, ale také v jedné ze 3 kamenných prodejen.

Z knižních titulů jsou k dostání detektivky, romány, česká a světová beletrie, dětská nebo naučná literatura, cizojazyčné knihy, učebnice, fantasy a sci-fi literatura, a mnoho dalších žánrů. V katalogu zboží pořídíte i společenské hry a hračky, filmy a hudbu nebo papírenské zboží. Pro objednávky nad 900 Kč platí doprava zdarma.

Bookla.cz

Internetový obchod Bookla.cz vám nabídne nejen knihy od známých autorů, ale také vám pomůže s realizací vlastní knihy. Pokud jste napsali knihu, o kterou se rádi podělíte se světem, nabízí Bookla několik řešení, jak na to. Provedou vás zde nejen samotným tiskem a přípravou obálky, ale pomohou vám i s propagací, zařazením do nabídky e-shopu či s přidělením ISBN.

V nabídce e-shopu nakoupíte cizojazyčné knihy, beletrii, cestopisy, naučnou literaturu, knihy pro děti či poezii. Více informací o vydávání knih najdete na Bookla.cz.

Prodej-knih.cz

Majitelem a provozovatelem e-shopu Prodej-knih.cz je knihkupectví Amipa. Kamennou pobočku najdete v Přelouči, a v katalogu si vyberete knihy pro děti, beletrii pro dospělé, populárně naučnou literaturu, cestopisy, učebnice nebo kuchařky.

Kromě knih pořídíte v e-shopu Prodej-knih.cz i hračky, stolní hry, diáře či kalendáře. Knihy s ohnutými růžky nebo mírně poškozenou obálkou nakoupíte za výhodné ceny v záložce Bazar knih.

Nejlevnejsi-knihy.cz

E-shop Nejlevnejsi-knihy.cz je součástí knižní rodiny Libristo. Po skromných začátcích v roce 2008 vyrostl obchod v mezinárodního hráče, a ročně zde obslouží více než milion zákazníků v sedmi evropských státech EU.

Kromě cizojazyčných knih zde pořídíte i česky psané učebnice a odbornou literaturu, beletrii pro děti, mládež a dospělé, nebo populárně naučné knihy. Kromě knih si zde vyberete i papírenské zboží, kalendáře, hračky, hry nebo karty. Dopravu zdarma získáte při nákupu nad 1 499 Kč.

Shrnutí

I když knižní trh každoročně zaplavují tisíce nových titulů, zájem o knihy, ať už papírové či elektronické, rok od roku klesá. Na nabídku to ale nemá větší vliv, a náruživý knihomol se tak nemusí omezovat dostupnými tituly. Pokud se vám přečtená kniha již nevejde do vaší domácí knihovny, nabízí se několik řešení co s ní.

Můžete ji někomu věnovat, odnést do městské knihovny nebo kontaktovat antikvariát, kde vaše přečtené knihy vykoupí. Do knihobudek odnesete starší knihy, kde tak udělají radost lidem čekajícím na vlak či autobus. Ten kdo má rád knihy je nenosí do sběru, ani nepálí v kamnech či krbu.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (110 hodnocení)
​​

Lukáš Halíř

Lukáš Halíř

Mým největším koníčkem jsou knihy a literatura. Nejlépe se odreaguji pobytem v přírodě a při psaní fantasy povídek, které zatím píšu pouze do šuplíku. Kromě četby a psaní se věnuji i cyklistice nebo plavání. Na dovolenou cestuji nejraději do destinací s chladnějším podnebím, a pokud vás láká návštěva Skandinávie či Islandu, mohu vám ji jen doporučit.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer
Logo