Patria Finance

Patria Finance, a.s. je součástí koncernu ČSOB a pro tuzemské investory je značkou stabilní investiční společnosti s dlouhodobou tradicí jenž navíc poskytuje profesionální služby s přístupem na světové i lokální kapitálové trhy. Pokud chcete zhodnotit své finance a je pro vás důležitá záruka stabilní společnosti, poté pro vás může být Patria Finance tou správnou volbou.

V naší recenzi se mimo jiné dozvíte, jak otevřít svůj investiční účet a s jakými produkty můžete obchodovat, ale zaměříme se i na nevýhody, poplatky a zkušenosti klientů Patria Finance, které vám mohou pomoci zjistit, zda je pro vás Patria Finance vhodnou investiční společností či nikoliv.

Patria Finance

Jak Patria Finance funguje?

Obchodování s Patria Finance umožňuje přehledná mobilní aplikace MobileTrader a samozřejmě bezpečná online aplikace WebTrader. Zatímco mobilní aplikace drží krok s touto dobou, uživatelské rozhraní je naprosto intuitivní a úhledné, to stejné bohužel nelze tvrdit o aplikaci WebTrader, tedy počítačové obchodní platformě. WebTrader zkrátka sází na jistotu a s jistotou své prostředí nemění, což pravděpodobně může být výhodou pro stálé klienty. WebTrader je přesto naprosto plnohodnotnou aplikací ve které se s trochou štěstí orientujete během několika návštěv a vzhled aplikace by samozřejmě neměl nijak podmiňovat vaše celkové zkušenosti s Patria Finance.

Produktů, kterých broker Patria Finance nabízí, je široká škála. Obchodovat můžete s akciemi z více než 30 významných burz z celého světa, samozřejmě včetně pražské burzy. Připraveny jsou pro vás taktéž tradiční korporátní, státní i zahraniční dluhopisy, deriváty, investiční certifikáty, komodity, podílové fondy a ETF. Co naopak u Patria Finance nenajdete je Forex a opce. Obchodovat lze ve velkém počtu světových měn a kromě CZK je k dispozici dalších 10, mezi ty pak patří EUR, PLN, GBP, USD, CHF, HUF, DKK, NOK, CAD a SEK.

S Patria Finance lze obchodovat již od 1 kusu akcie a požadavek na minimální vklad není žádný. Vedení účtu je osvobozeno jakýchkoliv poplatků, stejně tak hotovostní vklady a výběry finančních prostředků jsou pro klienty Československé obchodní banky naprosto zdarma. Pro klienty jiných bank jsou tyto úkony zpoplatněny částkou 1 EUR. Poplatky za obchodování s akciemi tuzemských firem jsou velmi nízké a začínají na 80 Kč.

Při nákupu amerických titulů je nutné počítat s minimálním poplatkem 14,90 USD a poplatky za evropské začínají na 16,90 EUR. Za služby měnové konverze si Patria Finance účtuje 1,5 %, dluhopisy jsou zatíženy poplatkem minimálně 1 000 Kč, fondy od 250 Kč a deriváty znovu od 16,90 EUR. Zmíněné poplatky se mohou měnit, kompletní sazebník poplatků je vždy aktualizován a transparentně zobrazen na oficiálních webových stránkách.

Přejít na web

Jak začít investovat s Patria Finance?

Vzhledem k existenci sídla Patria Finance na Praze 5 si svůj účet můžete založit přímo tam, nebo lze navštívit libovolnou kamennou pobočku ČSOB a požádat pracovníka banky, aby s vámi provedl registraci. Otevřít si svůj vlastní investiční účet u Patria Finance může být samozřejmě záležitostí několika minut z pohodlí domova a pokud dáváte přednost méně osobnímu kontaktu, připravte si dva platné průkazy totožnosti a otevřete své internetové bankovnictví.

Registrace probíhá na oficiálních webových stránkách Patria Finance a zabere jen několik chvil. Během registrace pouze vyplníte formulář, nahrajete průkazy totožnosti a následně odešlete kontrolní platbu ve výši symbolické 1 Kč na účet Patria Finance. Po úspěšné aktivaci účtu vám již nic nebrání ve vstupu do ostrého prostředí obchodní aplikace.

Patria Finance má samozřejmě k dispozici i demo aplikaci, tedy zkušební verzi reálné obchodní aplikace, kterou můžete využít ještě před samotnou registrací, do prostředí vstoupíte jednoduše po zadání vašeho jména, příjmení, telefonního čísla a e-mailové adresy.

Zákaznická podpora Patria Finance je vám k dispozici nejen na telefonu či e-mailu. Své dotazy můžete směřovat taktéž na asistenta jenž je vám k dispozici prostřednictvím internetové aplikace. Pokud potřebujete určité záležitosti řešit osobně, je třeba předem domluvit osobní schůzku, a to přímo v sídle Patrie na Praze 5.

Riziko investování s Patria Finance

Bezpečí vašich finančních prostředků je zaručeno oddělením účtu od Patria Finance, což je pro každého správného brokera naprosto standardní záležitost. Vaše vklady jsou zcela pojištěny až do maximální výše 100 000 EUR. Patria Finance broker je regulován Českou národní bankou a taktéž díky dlouhodobé historii brokera není třeba příliš rozebírat bezpečnost, neboť ta je zkrátka zaručena.

Rizika spojená s obchodováním finančních instrumentů jsou ovšem poměrně vysoká a ani sebelepší broker vám nemůže zajistit zisky, neboť samozřejmě nikdy nelze vyloučit ztráty. Investujte jen finanční prostředky, bez kterých si nikterak nesnížíte životní úroveň i v případě, že o ně přijdete.

Shrnutí

V celkovém shrnutí musíme konstatovat, že pokud hledáte brokera výhradně z České republiky s možností výhodně nakupovat české akcie za velice nízké poplatky, poté pro vás broker Patria Finance může být jako na míru ušitý. I přesto, že samotné webové prostředí aplikace WebTrader v dnešní době již leckterému oku nesedne, jedná se o naprosto funkční aplikaci, vzhled v tomto případě není příliš podstatný a neměl by nijak ovlivňovat vaši zkušenost s Patria Finance.

Pokud je pro vás prioritou nákup od zahraničních korporací, pravděpodobně vám doporučujeme porozhlédnout se po jiné investiční platformě neb Patria Finance zkrátka a jednoduše tyto služby poskytuje v poměru s konkurencí za poměrně vysoké poplatky. I přes uvedené vyšší poplatky můžeme společnost Patria Finance doporučit i začínajícím investorům, aplikace totiž nabízí vzdělávací akce na opravdu profesionální úrovni, které zasvětí do světa investic i naprostého nováčka.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

4.9/5 (71 hodnocení)
​​

Andrea Kotorová

Andrea Kotorová

Ve svém profesním životě jsem se věnovala zejména marketingu a copywritingu. Když jsem vyměnila teplou kávu a pohodlnou židli v kanceláři za dvě děti, pleny a neustále poházené hračky, zjistila jsem, že ten kousek času který ještě mám, stále mohu vyplnit něčím užitečným nejen pro mne, ale i ostatní. Proto se dále a s radostí věnuji psaní profesních článků pro všechny, kteří je čtou.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer
Logo