CYRRUS

Historie České společnost Cyrrus sahá již do roku 1995, v oboru investic se tedy nejedná o žádného nováčka nýbrž o společnost s víceméně tradičním způsobem obchodování specializující se zejména na investiční certifikáty. Pokud zvažujete vstup do světa akcií, dluhopisů a jiných finančních instrumentů právě se společností Cyrrus, poté jsme právě pro vás připravili následující recenzi. V následujících řádcích vás seznámíme s nabízenými produkty a službami které vás mohou překvapit a samozřejmě také poplatky které vás během spolupráce se společností Cyrrus neminou.

CYRRUS

Jak Cyrrus funguje?

Společnost Cyrrus svým klientům umožňuje investovat do investičních certifikátů, dluhopisů, akcií a burzovních derivátů, a to trochu více osobní cestou než skrze obvyklé obchodní platformy, které nabízejí konkurenční společnosti. Obchodní platforma v případě společnosti Cyrrus totiž chybí, její funkci zastupuje přidělený maklér. Investičnímu makléři sdělujete veškeré vaše obchodní kroky, nebo necháváte veškerou strategii na týmu analytiků či automatickému systému. To ovšem neznamená, že veškerá interakce probíhá osobně, své portfolio můžete kdykoliv sledovat na svém osobním účtu, nebo přímo v mobilní aplikaci. Cyrrus drží krok s dobou a makléř je víceméně pojat spíše jako praktický obchodní poradce jenž naplňuje funkci partnera na kterého se můžete kdykoliv obrátit s otázkami v oblasti investic a obchodování.

Investičních produktů, které Cyrrus nabízí, je poměrně pestrá škála. Mimo jiné k nim patří akcie, certifikáty, opce, dluhopisy či features. Délka každé investice je volitelná v rozmezí 3 až 40 let a investovat lze jednorázově, krátkodobě i dlouhodobě, ale i nepravidelně v dostupné měně CZK, EUR, nebo USD. Jednotlivé poplatky se liší v závislosti na službách investičních programů, které si zvolíte, pro své klienty má Cyrrus připraveny rovnou 3 programy které si záhy představíme.

Přejít na web

Jak začít investovat s Cyrrus?

Každý investor má jiné vize a cíle, zejména z tohoto důvodu u společnosti Cyrrus naleznete 3 poměrně individuální investiční programy.

Cyrrus Investujte

Služba Investujte zahrnuje služby investičního makléře po celou dobu trvání investice. Makléř s vámi pravidelně konzultuje dostupné investiční příležitosti, kterými mohou být tituly z pražské, německé a americké burzy, ETF, akcie, dluhopisy, deriváty a investiční certifikáty. Službu Cyrrus Investuje lze zřídit pouze vyplněním online formuláře na oficiálních webových stránkách na který následně bude společnost reagovat a posléze vám přidělí investičního poradce. Ten vám může být záhy nápomocen při vyplňování investičního dotazníku a sestavení investičního plánu. Po podpisu smlouvy vám bude zřízen finanční a investiční účet.

Investiční účet slouží k ukládání cenných papírů a finanční účet slouží k ukládání finančních přebytků, průběžně výnosy na něj společnost Cyrrus okamžitě převádí. Vedení finančního účtu je zcela zdarma a navíc je úročen sazbou až 6,4 % s poplatkem za připsání úroku 0,4 % ročně z celkového zůstatku. Naopak investiční účet s sebou nese měsíční poplatky za správu, předčasný výběr a výkonnostní poplatek od 15 % do 25 %.

Cyrrus Asset

Služba Asset management se zaměřuje na kompletní správu portfolia bez zásahu investora. Umožňuje investice do garantovaných investičních certifikátů nebo burzovně obchodovatelných fondů. Cyrrus Asset navíc umožňuje investovat po menších částkách tam, kde tomu běžně bývá v řádech milionů. Smlouvu lze podepsat online na oficiálních webových stránkách, nebo po vyplnění registračního formuláře. Posléze budete kontaktováni investičním makléřem a po převodu peněz portfolio přebírá analytický tým společně s manažerem. Měsíční oplatky za správu účtu se odvíjí od výše hodnoty portfolia vždy od 0,15 % do 0,25 %. Počítat musíte i s poplatkem za předčasný výběr a poplatek z kladného výnosu od 15 % do 25 %.

Cyrrus Pravidelko

Služba Pravidelko umožňuje investice do cenných papírů světových společností jako je Apple, Amazon, Microsoft nebo různých komodit již od 1 000 Kč měsíčně. Portfolio můžete nechat fungovat na strategii 3v1 se vstupním poplatkem 3 % z cílové částky, která rozdělí investovanou částku do tří ETF fondů, nebo využít služby Smart ETF ve které sami nastavíte preferované ETF fondy z různorodé nabídky s poplatkem za správu účtu 1,5 % ročně a se vstupním poplatkem 3 % z vaší cílové částky.

Cyrrus Pravidelko zřídíte během setkání s investičním makléřem čemuž předchází online registrace, tu provedete během několika chvil na webových stránkách. Vstupní poplatek z cílové částky je nutné uhradit v celé výši ještě předtím, než začnete investovat.

Riziko investování

Společnost Cyrrus je licencována ČNB, kterou byla v minulosti pokutována a v současnosti jsou již veškeré kauzy vyřešeny a pochybení společnosti jsou dnes dávno vyjasněna, není proto důvod pochybovat o celkové bezpečnosti. Samotné riziko investování je ovšem věc druhá a veškeré vámi investované finanční prostředky mohou být v časovém horizontu zúročeny, nebo taktéž kompletně ztraceny, a to je fakt, se který musí každý investor počítat a být si rizik obchodování zcela vědom.

Shrnutí

Pokud je pro vás individuální přístup společnosti Cyrrus a celkový princip na kterém zakládá své služby blízký, poté může být Cyrrus tou správnou volbou při vstupu do světa investic, a to i pro zcela nezkušené investory. V takovém případě se pak se svou zkušeností přidáte k více než 16 000 klientů kteří se společností Cyrrus investují, a to rozhodně není zanedbatelné číslo. V celkovém shrnutí ovšem musíme konstatovat, že i přes pestrou nabídku dluhopisů a cenných papírů, je to mu tak bohužel stejně i s poplatky. Poplatky jsou z našeho pohledu zkrátka kamenem úrazu i když jsou pochopitelné vzhledem k úrovni profesionálních služeb a služeb investičního makléře.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (65 hodnocení)
​​

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je naším cílem. Více o nás. Spolupráce a kontakt. Jsme i na sociálních sítích: Instagram a Facebook.

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer.cz
Logo