Ronda Invest

Česká crowdfundingová společnost Ronda Invest působí na investičním trhu již déle než 5 let a po celou dobu svého fungování umožňuje svým klientům investování do úvěrů zajištěných nemovitostmi. Jaké jsou podmínky, poplatky a předpokládané výnosy u investiční platformy Ronda Invest se dozvíte v následující recenzi. V recenzi se mimo jiné budeme věnovat i bezpečnosti portálu Ronda Invest a jak se můžete i vy přidat k drobným investorům kteří se rozhodli zhodnotit své finance právě s investiční platformou Ronda Invest.

Ronda Invest

Jak Ronda Invest funguje?

Princip, na kterém investiční portál Ronda Invest funguje je v podstatě velmi jednoduchý. Společnost Ronda Invest poskytuje podnikatelské úvěry a pomáhá tak zejména drobnějším developerům zajistit financování pro jejich projekty. Každý úvěrový klient je řádně prověřen dle přísných kritérií, velice pečlivě je posuzována i nemovitost či projekt k financování. Klientovi je ovšem případně poskytnuta finanční výpomoc v maximální výši LTV 70 %. Úvěr v tu chvíli zajištěný bonitní nemovitostí je posléze nabízen investorům k spolufinancování.

S investiční platformou Ronda Invest investice začínají již na minimální částce 1 000 Kč, ovšem kategorie participací jsou rozděleny do 3 variant a setkat se tak můžete i s minimální výši investice 10 000 Kč nebo dokonce 100 000 Kč. Horní výše investice je u některých nabízených úvěrů k participaci neomezená, konkrétní informace jsou vždy uvedené v detailu dané participace. Investovat může každý investor dle vlastního uvážení v korunách nebo eurech.

Investorem crowdfundingové platformy Ronda Invest se může stát každý plnoletý občan disponující platným dokladem totožnosti a doložitelným příjmem. Zisky jsou slibované v rozmezí 6 % do 10 % p.a., ovšem z reálných zkušeností investorů je třeba raději počítat s průměrným zhodnocením kolem 7,5 %.

Výnosy z úroků jsou vypláceny dle pravidelných měsíčních splátek dlužníka, jehož úvěr pomáháte financovat. Každý stanovený výnos je předem transparentně zobrazený v medailonku dané participace včetně délky splatnosti úvěru, tedy doby vaší investice. V případě předčasného odstoupení od investice si Ronda Invest účtuje poplatek 1,5 % z celkové hodnoty investice, nejméně však poplatek činí 500 Kč.

Přejít na web

Jak začít investovat s Ronda Invest

Registrace investora probíhá zcela online na oficiálních webových stránkách, účet vytvoříte během několika minut, avšak otevřené dveře k první investici získáte až v momentě, kdy řádně vyplníte klietskou kartu a poskytnete tak své osobní údaje včetně rodného čísla, zdroje vašich příjmů.

Důležité je zejména ověření bankovního účtu v podobě doložení výpisu a doložení kopie platného občanského průkazu přesně tak, jak to vyžaduje zákon. Po úspěšné verifikaci účtu vám před první investicí brání už jen počáteční nedostatek finančních prostředků na účtu, převod i výběr peněz probíhá klasickým převodem.

Založení a vedení účtu je zcela zdarma, jediný možný poplatek je již právě zmíněný poplatek z předčasně ukončené investice. Potřebné zisky pro vedení a celkový profit portálu si společnost Ronda Invest zajišťuje z procentuální části úroků na poskytnutých úvěrech. Není se proto třeba obávat nějakých skrytých poplatků neboť společnost zkrátka neprofituje na svých investorech.

Pokud budete mít během registrace, verifikace nebo investování dotazy na stranu společnosti, veškeré své otázky můžete pokládat prostřednictvím online chatu. Kdykoliv taktéž můžete využít možnosti kontaktního formuláře, bezplatné telefonní linky nebo se osobně dostavit na pražskou pobočku.

Riziko investování

Výnosnost investování je zcela individuální záležitost, kterou nelze žádnými dostupnými prostředky předem vypočítat či jinak predikovat. Nejen z tohoto důvodu je každá investice spojena s rizikem. V případě investičního portálu Ronda Invest je ovšem dobré vědět, že každá nemovitost, která je následně zatížena úvěrem, je precizně prověřena a úvěr je poskytnut pouze takovým projektům o kterých se lze domnívat, že jsou a budou výnosné investičních příležitosti nejen pro drobné investory.

Shrnutí

Webové rozhraní Ronda Invest je uživatelsky velmi přívětivé, každý úvěr má vytvořen přehledný medailonek, ve kterém se bez nutnosti rozkliknutí dozvíte veškeré podstatné informace. Na druhé straně ale Ronda Invest momentálně nabízí velmi malé množství investičních příležitostí a není proto příliš z čeho vybírat. I přesto se jedná o zajímavou alternativu investování a celkově se crowdfundingová platforma Ronda Invest jeví jako spolehlivá.

Za využívání investičního tržiště navíc neplatíte žádné poplatky a pravidelná měsíční výplata úroků je garantována. Pokud zvažujete registraci k Ronda Invest, dle našeho názoru nemáte příliš co ztratit. V případě, kdy vám nebude z osobní zkušenosti portál vyhovovat, své případné investice můžete v kdykoliv předčasně ukončit a svůj účet jednoduše zrušit.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (66 hodnocení)
​​

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je naším cílem. Více o nás. Spolupráce a kontakt.

1 komentář
  1. Reply
    Jozef Begala 10.9.2023 v 8:43

    Rad by som u Vás investoval.

Přidat komentář

Recenzer.cz
Logo