Izraelská společnost eToro zabývající se výhradně obchodováním a investováním do různých aktiv byla založena již roku 2007. V několika posledních letech se nejen díky jednoduché intuitivní obchodní platformě a výraznému marketingu stala jednou z nejvyužívanějších investičních platforem na světě, hodnota společnosti v současnosti činí 9 miliardy USD.
Pokud se chcete o společnosti eToro dozvědět něco víc, nebo vás jednoduše zajímá investování, a právě hledáte toho pravého brokera, určitě se vám vyplatí přečíst celou naší recenzi až do konce. V recenzi se zaměříme na poplatky, výhody a nevýhody plynoucí ze spolupráce s brokerem eToro a samozřejmě i na bezpečnost celé společnosti.
Jak eToro funguje?
S eToro již obchodují miliony lidí z více než 140 zemí světa, společnost je regulována přísnými pravidly Kyperskou komisí pro cenné papíry a burzu CySEC, britským dohledovým orgánem FCA, nezávislým finančním orgánem Evropské unie ESMA, ASIS, FinCen, FINRA a mimojiné taktéž ČNB, tedy centrální bankou České republiky. Obchodní platforma je dostupná pro webové prohlížeče bez nutnosti instalace aplikace a svoje obchody samozřejmě můžete mít vždy po ruce v přehledné mobilní aplikaci, to vše je navíc v kompletním českém překladu.
Peníze lze vkládat v dolarech, ale i korunách které budou následně převedeny na americké dolary dle aktuálních poplatků. Minimální vklad na obchodní účet se velice často mění, v současnosti je výše prvního vkladu pro české obchodníky 100 USD. Finance lze vkládat platební kartou, klasickým bankovním převodem či prostřednictvím vybraných elektronických peněženek. Na všechny vklady provedené prostřednictvím bankovního převodu se ale vztahuje výjimka ohledně požadovaného minimální vkladu, ten se v tomto případě zvyšuje na 500 USD.
Pokud vás zajímají investice do kryptoměn, akcií, ETF fondů, nerostných surovin, měnových párů či indexů, máme pro vás dobrou zprávu, všechny zmíněné investiční oblasti eToro nabízí. Za založení, vedení i případné zrušení účtu si společnost eToro neúčtuje žádné peníze.
Neobchodní poplatky vás tak postihnou akorát během konverze měny, za každý výběr z účtu je účtováno 5 USD a v případě neaktivity, kdy se ke svému účtu nepřihlásíte alespoň jednou ročně, vám eToro účtuje poplatek 10 USD. Obchodní poplatky jsou oproti konkurenčním brokerům stále ještě vcelku nízké, za nákup kryptoměny činí poplatek 1 %, akcie a ETF jsou poplatků osvobozeny zcela. Veškeré poplatky, se kterými se můžete setkat, se stejně jako burza často mění, vždy jsou ovšem transparentně k nahlédnutí či stažení na webových stránkách eToro.
Jak začít investovat s eToro?
Dříve než se pustíte do obchodování, bude samozřejmě třeba navštívit oficiální webové stránky eToro a založit si obchodní profil. Jako v případě registrace u jakéhokoliv brokera vás čeká vyplnění krátkého investičního dotazníku, které ho se za žádných okolností není třeba obávat.
Účet vytvoříte snadno během pár minut a můžete si platformu nejprve vyzkoušet díky časově neomezenému demo účtu. Ať už demo účet použijete či ne, pro vstup do ostrého prostředí stačí jen vložit finanční prostředky na účet a začít obchodovat. Účet doporučujeme i plně ověřit, v případě, kdy byste se rozhodli nakonec služeb eToro nevyužít, nemůžete si bez ověřeného účtu peníze z účtu vybrat. Kompletní ověření je dokončeno nejdéle do 3 pracovních dnů po předložení osobního dokladu a ověření adresy.
V případě dotazů je vám samozřejmě k dispozici zákaznická linka i když poměrně omezená. Chat je automatizovaný, bavíte se tedy s robotem naučeným odpovídat dle klíčových slov, nebo můžete zkusit štěstí s live chatem. Zde můžete narazit na jazykovou bariéru, neboť je nutné otázky pokládat v angličtině.
Úroveň zákaznické podpory a možnosti kontaktu taktéž závisí na úrovni vašeho kapitálu který vás automaticky kastuje na různé varianty členů klubu eToro. Čím vyšší, tím lepší služby, poplatky a již zmíněný zákaznický servis. Takže pokud se stanete členem klubu Platinum jenž začíná na kapitálu 25 000 USD, bude vám přidělen správce účtu a tomu posléze můžete psát klidně celý den zprávy v aplikaci WhatsApp.
Riziko investování s eToro
Riziko investování není s brokerem eToro o nic menší, než s jakýmkoliv jiným brokerem, ohrožení vašeho kapitálu zkrátka nelze předvídat. Pokud by ovšem nastala velmi nepravděpodobná situace a společnost eToro by se dostala do platební neschopnosti, čili krachu, máte samozřejmě bezplatně pojištění vklady do výše 100 000 USD. Další možnosti zabezpečení určuje varianta eToro klubu. Pojištění se ovšem nevztahuje na reálné pozice v kryptoměnách.
Shrnutí
Společnost eToro nabízí přehlednou a intuitivní platformu, velké množství instrumentů a programů mezi které patří i program pro úspěšné investory a tradery jejichž obchodní strategii můžete kopírovat, nebo se jimi dokonce stát a pasivně tak vydělávat. Dle reálných zkušeností uživatelů je právě možnost kopírování úspěšných strategií hlavní výhodou, díky které eToro denně získává důvěru dalších tisíců uživatelů.
Platforma je navíc kompletně v českém jazyce s možností demo účtu. Investiční platformu eToro hodnotíme velice kladně a pokud jste začínajícím investorem, nováčkem, nebo pokročilejším obchodníkem, rozhodně s brokerem eToro nemusíte šlápnout vedle.
Podobné články, co by vás mohly zajímat
Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?
Dobrý den, nejsem si jistý, proto se ptám. Na stránkách etoro je uvedeno, že:“Bezplatné pojištění je k dispozici pouze pro zákazníky klubové úrovně Platinum, Platinum+ a Diamond“ viz… https://www.etoro.com/cs-cz/about/why-choose-us/ – to tedy znamená, že ostatní (a těch je nejspíš většina) nejsou pojištěni? Z Vašeho výše uvedeného článku nejspíše vyplývá (jestli se nepletu), že by měli být pojištěni všichni investoři do výše 100 000 USD. Děkuji za odpověď. Petr
Dobrý den, můj syn má 15 let, zaregistroval se, vložil 200 USD a až nyní to pí něm chce dokončit ověření účtu.
Tudíž bez ověření si nebude moci peníze vybrat zpět?
Jak to že mu to umožnilo vložit peníze a vybrat už nelze?
Děkuji za radu jak se dostat zpět k penězům.
Děkuji Marek