Pokerové sady

Poker je karetní hra, která má své kořeny v USA, odtud se poté poker rozšířil do dalších končin světa. Hra je určena pro 2 – 10 hráčů, kteří si mohou zahrát nejen doma, ale i v hráčských kasinech. Velmi oblíbené jsou i online pokerové hry. Poker můžete hrát tisíci různými způsoby, v současné době lze hrát až 10 000 různých variant, přičemž nejoblíbenější verzí je Texas hold´em nebo Omaha.

Poker si můžete zahrát čistě pro zábavu, ale tato hra pro mnohé představuje způsob, jak si poměrně snadno vydělat. Úkolem hráče je v každé hře vytvořit co nejlepší výherní kombinaci ze dvou karet, které držíte v ruce a dalších 5 karet, které leží na stole a jsou pro všechny hráče společné. Abyste si mohli poker zahrát, budete potřebovat znát alespoň základní pravidla a neobejdete se bez kvalitní pokerové sady. Pokerové sady mají mnoho podob a na trhu jsou rozděleny podle toho, zda se řadíte mezi příležitostné nebo pravidelné hráče. V závislosti na tom se liší výrobní materiál a velikost sady.

Porovnat ceny poker sad

Typy

Poker si můžete zahrát i s obyčejnými kartami, žetony lze vyměnit na sirky. Avšak ti, kteří hrají poker častěji, budou potřebovat adekvátní pokerovou sadu. Pokerové sady lze koupit v podobě pokerového kufříku. Jednotlivé sady na poker se liší především počtem žetonů a dalšího příslušenství. Cenu sady na poker pak ovlivní také materiál karet a žetonů. To, zda pro vás bude lepší papírová nebo plastová sada určuje především vaše hráčská úroveň a četnost používání.

  • Poker kufr – častěji jsou pokerové sady umístěné v kufříku. V nabídce jsou cenově dostupné kufříky, ale i sady, které potěší náročné pokerové hráče.
  • Poker plechovka – levnější variantou je pokerová plechovka, která však obsahuje pouze pokerové žetony. K plechovce tak musíte koupit samostatné karty, nebo použijete karty, které máte doma. Výhodou plechovky je i menší velikost, díky které ji můžete přibalit i do kufru nebo batohu.

Materiál

Na výrobu karet a žetonů se používá plast nebo papír. Papírové sady jsou levnější, ale počítat musíte s jejich rychlejším opotřebením. Naproti tomu sady plastové vzhledově více připomínají profesionální vybavení casin. Výhodou plastových karet je pochopitelně větší odolnost, při míchání se karty nebudou lámat ani ohýbat.

V závislosti na pořizovací ceně se liší i výrobní materiál kufru. Plastový pokerový kufřík je pochopitelně levnější a jeho vzhled nebude tolik reprezentativní. Náruživější hráči mohou vlastnit sadu umístěnou v hliníkovém kufru. Nejdražší jsou luxusní pokerové sady vyrobené ze dřeva. Dřevěné sady ocení opravdový milovníci pokeru.

Při rozhodování, jaké karty vybrat vám může pomoci znát výhody a nevýhody obou materiálů. Od materiálů se odvíjí především vlastnosti karet.

  • Odolnost – papír a plast se výrazně odlišují odolností. Ty plastové mají jednoznačně delší životnost. Papírové karty se při častém používání mnohem rychleji opotřebí a hrozí jejich pomačkání i roztržení. V případě papírových karet byste měli zabránit jejich kontaktu s vodou. Plastové karty se vám budou mnohem snadněji čistit, při zašpinění je můžete kdykoliv otřít mokrým hadříkem. Dle výzkumů mají dokonce plastové karty až 50 x delší životnost než karty papírové.
  • Komfortní používání – výrobní materiál určuje i to, jakým způsobem se bude s kartami manipulovat. V tomto případě je důležitá obtížnost při míchání karet. Papírové karty mají hladký povrch a mají tendenci se k sobě lepit. To jejich míchání pochopitelně neusnadní. Lépe se vám budou míchat papírové karty, které mají hrubou povrchovou úpravu. Některé karty jsou z důvodu lepší manipulace potaženy plastem. Tyto karty mají velmi podobné vlastnosti jako karty plastové.
  • Tradice – ačkoliv v hodnocení lépe vychází karty plastové, mají ty papírové svoje nezaměnitelné kouzlo. Papírové karty vám umožní provádět různé triky, při míchání i mimo hru. Toto vám plastové karty neumožní. Papírové karty se vám budou snadno označovat, což vám mnohdy pomůže k vítězství.

Počet žetonů

Pokerové sady se liší především počet žetonů. To, jak velkou sadu budete potřebovat, určuje především počet hráčů, kteří si budou chtít poker zahrát. Nejmenší plechovky mohou obsahovat pouze 75 žetonů.

  • 3 – 4 hráči budou potřebovat sadu s 300 žetony.
  • 5 – 7 hráčů budou moci pohodlně hrát díky 500 žetonů
  • 8 a více hráčů bude potřebovat sadu o velikosti 1 000 žetonů.

Pokud budete hrát poker v 5 lidech, budete potřebovat sadu, která obsahuje 300 hráčských žetonů.

Pokerové žetony se liší i svým provedením. Každé žetony by měly být barevně rozlišení. Na těch dražších najdete i číselné značení hodnot. Takto označené ženy již působí opravdu profesionálním dojmem. U neoznačených žetonů si budete muset hodnoty nastavit sami.

Značka

Poker set lze koupit od několika výrobců. V běžných prodejnách narazíte na sady značek Amomia, Piatnik, Garthen, ISO, Albi, Tectake a dalších. Od některých těchto výrobců můžete pořídit i dodatečné příslušenství. Potěšit vás může například podávačka nebo míchačka karet. V každé hře se bude hodit krycí potah na stůl.

Ceny

Cena pokerových sad ovlivňuje především výrobní materiál. Levnější sady obsahují papírové karty a žetony a umístěny budou v plastovém kufru. Cena těchto sad začíná na cca 400 Kč a vyšplhat může k 800 Kč. Plastové karty a žetony umístěné v plastovém kufru mohou stát od 800 – 1 500 Kč. Ještě více zaplatíte za sadu umístěnou v hliníkovém kufru. Za tyto sady zaplatíte okolo 2 000 Kč. Nejdražší jsou sady pro sběratele, které nejsou v běžných prodejnách dostupné.

Porovnat ceny poker sad

Otázky a odpovědi

Co vše může kufřík obsahovat?

Každá pokerová sada by měla obsahovat 2 balíčky karet a určitý počet žetonů. Nejmenší sady obsahují 200 žetonů, ve velkých sadách může být obsaženo i 1 000 různě barevných žetonů. Najít byste měli pochopitelně také návod, který obsahuje základní pravidla a různé pokerové hry. Dražší kufříku obsahují i hráčské plátno.

V čem je pokerový kufřík výhodný?

Díky pokerovému kufříku budete mít vše potřebné vždy po ruce. Hráče potěší i velikost sady, díky které si můžete zahrát ve větším počtu osob. V kufříku často najdete i žetony, které se běžně nepoužívají. Jedná se o zejména o sázkové žetony blind. V kufříku jsou žetony umístěné v samostatných přihrádkách, což vám usnadní jejich třídění.

Jak poznat kvalitní žeton?

Kvalitní žetony poznáte podle hmotnosti. Zde platí pravidlo, čím je žeton těžší, tím je i kvalitnější. V profesionálních hernách se běžně používají žetony vyrobené z keramiky. Méně kvalitní jsou žetony vyrobené v kombinaci keramika/plast. Pro běžné domácí hraní si však pohodlně vystačíte s žetony vyrobenými z plastu.

Závěr

Pokerové sady v kufru obsahují 2 balíčky papírových nebo plastových karet a určitý počet žetonů. Počet žetonů volte v závislosti na počtu hráčů, kteří budou hru pravidelně hrát. Materiál karet vybírejte i v závislosti na vaší hráčské strategii. Někteří hráči při hře rádi podvádí a s oblibou si vybrané karty různě značí. Častou značkou je drobný škrábanec, který se vám bude lépe dělat na papírové kartě než na kartě plastové. Z hlediska odolnosti vám pak pochopitelně déle vydrží plastové karty.

Podobné články, co by vás mohli zajímat


Zdroje: www.aaapoker.cz, Poker na sazeni-online.eu

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (40 hodnocení)
​​

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je naším cílem. Více o nás. Spolupráce a kontakt.

1 komentář
  1. Mám pokerovou sadu od Albi a je super. Někomu možná nevyhovuje, že je to nacpané v malém kufříku, ale mně to naprosto vyhovuje, protože hlavní je obsah.

Přidat komentář

Recenzer.cz
Logo