Postroje pro králíky

Zakrslí králíci jsou mezi domácími mazlíčky velmi populární. Králíci jsou přítulná, milá a klidná zvířata, která nepotřebují nijak extrémní péči. Králík je velmi společenské zvíře, které vždy ocení vaši přítomnost. S králíkem si budete moci hrát, ale můžete ho i venčit.

Aby venčení probíhalo bez problémů, je třeba obléknout králíka do speciálního postroje. Postroje jsou navrženy tak, aby králíci nemohli uniknout a nedocházelo k jejich zaběhnutí či dokonce zranění. Postroje se nasazují na tělo králíka tak, aby nijak nestlačovaly krk a neblokovaly dýchací cesty. Používání postroje je tedy naprosto bezpečné.

Postroje pro králíky mají několik podob, jednodušší verzí jsou tenké nastavitelné pásky, oblíbenější jsou robustnější a pohodlnější postroje. Kromě konkrétního tvaru bude třeba vybrat správnou velikost. Za kvalitu zpracování ručí ověřený výrobce. Ti největší nabízí postroje v každé cenové kategorii.

Porovnat ceny postrojů

Typy

Jednotlivé postroje se liší svojí podobou, oblíbenější jsou postroje s podobou vesty, které obepínají celou polovinu těla.

  • Páskové postroje – jsou méně pohodlné a temperamentnější králík se může s takovéhoto jednoduchého postroje poměrně snadno vyvléknout. Páskové postroje je vhodnější používat na zahradě nebo jiném zabezpečeném místě. Tyto postroje jsou vhodnější spíše pro občasné použití a jejich výhodou je zejména nižší pořizovací cena.
  • Postroj vestička – postroj v podobě vesty je pohodlnější a bezpečnější. Vesty mívají měkké polstrování a nebudou králíky tlačit. Díky možnosti nastavení můžete vestu přizpůsobit velikosti zvířátka. Oblíknout vestu není nijak složité, v oblasti hrudníku nebo břicha lze vestu zapnout pomocí suchého zipu. Na hřbetě vesty najdete očko, ke kterému bude možné připevnit vodítko.

Velikost

Postroje pro králíky lze koupit v různých velikostech, přičemž každý model by mělo být možné velikostně upravit. K tělu zvířete se postroj upevňuje v oblasti krku a hrudníku. Postroj v podobě vestičky mívá poměrně dlouhý suchý zip, který se zapíná po celé ploše zad.

Ať už vyberete jakýkoliv postroj, měl by se v něm králík cítit pohodlně. Postroj by měl být utažen tak, abyste mohl mezi popruh a tělo králíka vložit prst. Příliš utažený postroj bude králíka omezovat, pokud bude postroj příliš volný, může se z něho králík vyvléknout.

U každého postroje najdete informaci o velikosti a nastavitelnosti popruhu. Jestliže si však nebudete velikostí jistí, bude nejvhodnější vybírat postroj přímo s vaším králíkem. Tuto možnost by vám měl umožnit každá dobrá kamenná prodejna.

Materiál

Na výrobu postrojů pro králíky se většinou používá nylon. Z tohoto materiálu bývají vyrobeny řemínkové postroje. Na výrobu postrojů s vestou se většinou používá nylon v kombinaci se síťovinou. Díky této kombinaci bude postroj opravdu pohodlný. Nylon je materiál, který vyniká pevností a odolností. Nemusíte se bát ani toho, že králík postroj rozkouše nebo poškodí jakýmkoliv jiným způsobem.

Vodítko

Drtivá většina postrojů se prodává s vodítkem. Délka vodítka bývá cca 1, 2 – 1, 5 metrů. Pokud vám nebude vodítko svojí délkou vyhovovat, můžete k očku postroje připevnit jakékoliv jiné běžně dostupné vodítko.

Postroj s vodítkem pro králíky

Ukázka postroje s vodítkem pro králíka

Značka

Popruhy pro králíky jsou běžně k dostání ve zverimexech nebo specializovaných prodejnách. Velký výběr nabízí značka Karlie, Ferplast, Kerbl nebo Tommi. Další postroje koupíte i od značek Vitakraft, Nobby, Selko nebo Magnum. Ačkoliv je postoj poměrně jednoduchý výrobek, měli byste i v tomto případě při výběru upřednostnit postroje ověřených výrobců. Díky tomu budete mít jistotu, že postroj bude vyroben z důrazem na funkčnost a bezpečnost.

Cena

Díky nízké pořizovací ceně si bude moci postroj dovolit prakticky jakýkoliv chovatel. Jednoduché postroje pro králíky či jiné malé hlodavce lze koupit za cenu nižší než 100 Kč. Cena nejdražších postrojů většinou nepřekročí 400 Kč.

Porovnat ceny postrojů

Otázky a odpovědi

Kde králíka venčit?

Králíci jsou zvířata, které nemají rádi hluk. Aby venčení proběhlo bez jakýchkoliv vážnějších komplikací, měli byste vyhledávat klidná místa. Naopak velmi nevhodným místem je rušné město, okolí silnic nebo místa, kde je možné slyšet jakékoliv hlasité zvuky.

Čemu je třeba při výběru postroje věnovat pozornost?

Při výběru konkrétního postroje přihlídněte k celkovému zpracování. Důležitá je kvalita švů, kvalita a provedení upevňujících prvků. Důležitá je i kvalita a pevnost materiálu a možnost nastavovat velikost.

Jak králíka na postroj naučit?

Obléknout králíkovi postroj nemusí být úplně jednoduché. Velmi často se stává, že se bude králík při oblékání postroje bránit. Odradit by vás však neměl odpor ani pískot zvířátka. Na postroj si bude králík muset jednoduše zvyknout, poprvé se doporučuje postroj obléknout v klidném prostředí domova. Na postroj je třeba králíka postupně zvykat a zapomenout byste neměli ani na odměnu v podobě pamlsku.

Závěr

Postroje pro králíky jsou oblíbeným příslušenstvím, které může ocenit jakýkoliv chovatel zakrslých králíků. Díky postroji budete moci králíčkovi nabídnout dostatek pohybu a zažijete s ním mnoho příjemných chvil. Postroj je cenově velmi dostupný, při výběru byste měli upřednostnit pohodlnější postroje v podobě vestičky. Nejdůležitější je, aby postroj vyhovoval velikostně, zkontrolujte v jakém rozsahu je možné postroj nastavit. K postroji pak budete moci připevnit jakékoliv běžné vodítko.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroje: www.promazliky.eu, obchod.kralici.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (110 hodnocení)
​​

Alena Rajnochová

Alena Rajnochová

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela více různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které mě přivedly i k psaní vlastních příběhů. Díky nim jsem se dostala k profesnímu psaní. Ve volném čase se věnuji rodině, mám ráda turistiku, ale i relax u moře.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

1 komentář
  1. Já už si nevím rady, protože jsem pořídila spoustu různých postrojů, ale z každého se mi králík vždy dokáže bez problémů vyvléknout ještě dřív, než vůbec stačíme někam vyrazit. No, a když se pro změnu nevyvlékne, tak má ten postroj tak divně, že se v něm ani nedokáže pohybovat, přestože ho má nasazený správně a přesně podle návodu. Můžete mi poradit nějaký vhodný postroj, který by skutečně pasoval a fungoval, jak má, abych ho mohla vzít občas na procházku?

Přidat komentář

Recenzer
Logo