Cena / kvalita

AEG L9WBA61B

V současné době hledáme výrobky, které toho budou umět stále více, abychom měli více času pro sebe, ale také aby byly úspornější a dosahovaly dokonalých výsledků. Platí to třeba u praček se sušičkou, kdy chceme, aby byla péče o oblečení účinná a zároveň šetrná.

Mezi pračky se sušičkou, které nabízejí řadu funkcí patří i AEG L9WBA61B, kterou jsme měli příležitost vyzkoušet. Pračka se sušičkou AEG L9WBA61B má maximální kapacitu 10 kg a je tak vhodná i pro početnější rodiny či na praní těžkých zimních bund. Jedná se o úsporný přístroj s energetickou třídou A s průměrnou spotřebou vody 77 l.

Zjistit nejvýhodnější cenu

Design

Pračka se sušičkou AEG L9WBA61B má výrazně lemovaná velká dvířka na vložení prádla, díky kterým není problém do pračky vložit třeba silnější prošívanou deku. Ovládací panel je v líbivé barevné kombinaci stříbrné a černé a malý LCD displej zobrazuje informace pěkně kontrastně v červené barvě. Pračka je vzhledem k prostornému objemu samozřejmě větší, ale standardními futry 60 cm tak akorát projde.

Funkce

Jak jsme si již řekli jedná se o pračku se sušičkou, která má však na rozdíl od mnohých modelů praček novou technologii sušení díky tepelnému čerpadlu. Prádlo byste tak měli usušit levněji a rychleji.

Samozřejmostí dnes je u vyšších tříd praček také automatické dávkování pracího prášku a automatická úprava pracího programu. Samozřejmě, že tyto funkce nemusíte využívat, ale ulehčí Vám práci, a i Vaší peněžence.

Rovněž jistě oceníte odstřeďování silou 1600 otáček, které prádlo dokonale vyždímá a nikde tak nebude ani kapka vody. Navíc nabízí velkou variabilitu nastavení programů, včetně uložení Vámi nastavených hodnot. Prádlo dokáže sama vyprat a zapnout si i automatické sušení, takže když pak přijdete k pračce máte mít hotovo, tuto funkci nazvalo AEG Praní nonstop.

Test

Rozhodli jsme se vyzkoušet udávanou rychlost vyprání a vysušení prádla za 3 hodiny. Samozřejmě, že to znamená praní malého množství prádla, ale zajímala nás především preciznost. Do pračky jsme vložili lehce zašpiněnou košili, pár ponožek a dvě světlá trička. Navolili jsme odpovídající program a byli jsme zvědaví na výsledek.

Za tři hodinky jsme se tedy zašli podívat na výsledek, prádlo bylo opravdu suché a čistě vyprané, avšak trochu pokrčené, což nás mělo napadnout. Po ždímání o takové síle, jakou pračka má, zůstává prádlo zmačkané na boku a bez jeho vyndání a přeskládání asi není správnou volbou jej nechat rovnou vysušit.

Mnohé pak může zaskočit, proč jim pračka nezvážila prádlo, tady jde jen o postup. Nejprve je nutné pračku zapnout a pak vkládat prádlo. Je to stejné jako u elektronické kuchyňské váhy, ta Vám také ukáže nula gramů, pokud na ni položíte misku dříve, než ji zapnete.

Parametry

Výrobce: AEG
Zařazení: pračka s předním plněním
Max. náplň: 10 kg
Hlučnost: 49 dB
Hlučnost při odstřeďování: 75 dB
Počet otáček: 1 600 ot./min
Hmotnost: 96 kg
Počet programů: 15
Energetická třída: A
Spotřeba el. energie: 180 kWh
Spotřeba vody:  77 l
Šířka: 60 cm
Hloubka: 66 cm
Výška: 87 cm
Objem bubnu: 69 l
Parní praní: ano
Sprchování prádla: ano
Displej: ano
Odložený start: ano

Fotografie

AEG L9WBA61B

AEG L9WBA61B

Vývoj ceny

Závěrečné hodnocení

9.5 Celkové hodnocení
Pračka je vhodná i pro početnější rodiny

Z našeho pohledu se jedná o velmi povedený model pračky se sušičkou, oceňujeme rychlost sušení a také skutečnost, že je sušení velmi tiché na rozdíl od starších sušiček. Buben je krásně prostorný a pravděpodobně jej nikdy plně nezaplníte, ale o to je dokonalejší výsledek praní. A jelikož má pračka invertorový motor, který je znám dlouhou životností jedná se o investici s návratností. Za nás tedy dáváme palec nahoru.

Design
9.5
Ovládání
9.5
Údržba
9.5
Klady
  • snadné ovládání
  • poměrně tichá
  • mnoho programů
  • pračka a sušička v jednom
Zápory
  • vyšší cena
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Nejprodávanější pračky

Podobné články, co by vás mohly zajímat

Kateřina Horáková

Kateřina Horáková

Práce s texty je nejen mou profesí, ale zároveň celoživotním koníčkem. Je to má vášeň stejně jako kvalitní čokoláda. Mám ráda výzvy a baví mě hrát si se slovy tak, aby byl výsledek dokonalý a přesně podle představ klienta. Mám více než 25 let praxe. Kromě toho moc ráda vařím i peču, vymýšlím recepty a stále zkouším něco nového. Ve volném čase si ráda přečtu dobrou knihu, tvořím videa a věnuji se své malé domácí ZOO.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer
Logo