Bosch WVH30542EU

Volně stojící předem plněná pračka se sušičkou Bosch WVH30542EU se stane nepostradatelným pomocníkem každé domácnosti, kde nemají místa nazbyt a přitom chtějí pračku i sušičku. Renomovaný německý výrobce přichází s ideální kombinací, která má buben o objemu 56 litrů s kapacitou 7 kg prádla pro praní a 4 kg na sušení, což vystačí pro menší až středně velkou rodinu, případně pro páry, kteří mají větší množství prádla.

Bosch WVH30542EU patří do energetické třídy A, což je v případě kombinace velmi slušné, takže se nemusíte bát, že byste utratili zbytečné finance za nadměrnou spotřebu elektrické energie.

Pokud jde o hlučnost, tam je to taková zlatá střední cesta, protože v případě praní se pohybuje na maximálních 46 dB, což je skvělé, během sušení pak 61 dB, ale při odstřeďování už je hlučnost 74 dB, přesto se Bosch WVH30542EU řadí k modelům s nízkou hlučností.

Musíte počítat s tím, že oproti samostatným spotřebičům, je u pračky se sušičkou spotřeba o něco vyšší, ale zase to nejsou nijak astronomická čísla, přece jen máte dva spotřebiče v jednom. Odhadovaná roční spotřeba elektrické energie činí 952 kWh, zatímco u vody je to 57 litrů na 1 cyklus.

Zjistit nejvýhodnější cenu

Vybavení a funkce

Bosch WVH30542EU disponuje velkým a dokonale přehledným displejem, na kterém vidíte veškeré navolené nastavení (program, časomíra atd.). Na přední straně je rotační volič programů a 6 funkčních tlačítek. Co uvítáte, je možnost zastavení pracího cyklu a přidání prádla, stejně jako odložený start, který uvítáte, zejména pokud si chcete naplánovat celý cyklus tak, abyste mohli po příchodu domů rovnou vyndávat suché prádlo.

To hlavní, čím se může pračky se sušičkou Bosch WVH30542EU pochlubit, je úsporné sušení prádla prostřednictvím technologie ActiveAir, kdy je vzduchu ohříván pomocí tepelného čerpadla. To účinně využije přítomné teplo a díky tomu je sušení mnohem výkonnější, než je tomu u běžného kondenzačního sušení.

Program VarioPerfect umožňuje zkrácení pracího programu až o 60 %, zároveň můžete uspořit téměř 50 % elektrické energie. Odpadá vám starost s čištěním kondenzátoru, neboť je bezúdržbový díky funkci SelfCleaning, která zajišťuje jeho neustálou čistotu a tím i účinné sušení na vysoké úrovni.

K dispozici máte celkem 11 programů, mezi nimi i speciální na hedvábí, AlergiePlus, extra krátký, refresh nebo šetrné sušení. Nechybí Aquastop, tichý a extrémně výkonný motor EcoSilence Drive, který vyniká dlouhou životností, mechanická dětská pojistka zabraňující otevření dvířek nebo také nerezový buben VarioDrum. Ten je znám svou jedinečnou strukturou pro velmi šetrné praní.

Systém AntiStain dokáže zlikvidovat šestnáct typů skvrn i bez předpírky či chemických prostředků. Skvělou vychytávkou je chytrý program načechrávání, ten se aktivuje hned po sušení. Chytré senzory sledují během sušení teplotu a zbytkovou vlhkost sušeného prádla, takže si snadno zvolíte přesnou míru sušení, abyste měli prádlo připravené pro žehlení, případně rovnou k uložení do skříně. Parní programy se postarají, aby bylo prádlo svěží a nepomačkalo se.

Parametry

Výrobce: Bosch
Zařazení: pračka se sušičkou
Způsob umístění: volně stojící
Hlučnost: 46 dB
Účinnost praní: A
Počet programů:
Spotřeba vody: 51 l
Energetická třída: A
Spotřeba el. energie: 4.76 kWh
Výška: 84.8 cm
Šířka: 59.8 cm
Hloubka: 59 cm
Hmotnost: 91 kg

Fotografie

bosch wvh30542eu

Závěrečné hodnocení

9 Celkové hodnocení

Pračka se sušičkou Bosch WVH30542EU nás vcelku nadchla. Není hlučná, takže i když pere například dvě hodiny, vůbec o ní nevíte, kvalita praní je výborná, prádlo je skvěle odstředěno, spotřeba vody i energie slušná. Likvidace skvrn potěší, kapacita je pro středně velkou domácnost dostačující, prádlo krásně voní a je svěží. Pokud hledáte ideální kombinaci pračky se sušičkou, pak je tento model skvělou volbou. Přesto není na škodu, když se podíváte také na jiné pračky se sušičkou, například Siemens WD 15H542.

9Naše hodnocení
Design
9
Ovládání
9
Údržba
9
5.6Hodnocení čtenářů
Design
9
Ovládání
7
Údržba
1
Klady
 • tichá
 • úsporná
 • pěkný design
 • praní až do 7 kg
 • jednoduché ovládání
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Více o této pračce Bosch najdete na stránkách výrobce zde.

Nejprodávanější pračky

Podobné články, co by vás mohly zajímat

Kateřina Horáková

Kateřina Horáková

Práce s texty je nejen mou profesí, ale zároveň celoživotním koníčkem. Je to má vášeň stejně jako kvalitní čokoláda. Mám ráda výzvy a baví mě hrát si se slovy tak, aby byl výsledek dokonalý a přesně podle představ klienta. Mám více než 25 let praxe. Kromě toho moc ráda vařím i peču, vymýšlím recepty a stále zkouším něco nového. Ve volném čase si ráda přečtu dobrou knihu, tvořím videa a věnuji se své malé domácí ZOO.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

2 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
 1. 2.8
  Design
  90
  Ovládání
  70
  Údržba
  10

  Kombinovaná pračka se sušičkou Bosch WVH30542EU nás dost zklamala – u 4 roky staré pračky se porouchaly 3 tlumiče vibrací, což vedlo ke skákání a přesunům pračky během ždímání. Cena opravy z autorizovaného servisu je kolem 6500 Kč a v neautorizovaném se nedá dostat pod 4000 Kč, z toho 1 tlumič stojí min. 1000 Kč, neoriginální tlumiče prodávané v relaci 170-250 Kč použít nelze! Je tedy zřejmé, jak Bosch vydělává díky nekvalitě na drahých ND. Bosch se k požadavku na pokrytí mimozáruční opravy obrátil zády s tím, že „to bychom prodělali, kdybychom měli vyhovět každému takovému“. Standardně prý pokrývají specifické pozáruční opravy do max. 4 let. Takže tím potvrdili, jak jsou pračky poruchové a s Boschem končíme – problémy máme i s myčkou po 6 letech.
  K dalším nevýhodám patří spotřeba sušičky – je spíše vyšší díky chybějícímu tepelnému čerpadlu, ale v této cenové relaci šlo o standard. Sušící účinek není dostatečný, pokud nezvolíte nejvyšší účinnost sušení a nenaplníte pračku jen zčásti. Celý cyklus pak trvá kolem 5,5 hodiny.

  Klady: Úspora místa a manipulace s prádlem.
  Zápory: Nespolehlivé a extrémně drahé díly. Vyšší spotřeba, nižší účinnost sušení.
  Přínosný(1) Nepomohl(0)You have already voted this
  • Aktualizace – tak 2 technici sebejistě tvdilim že jsou vadné tlumiče, až třetí dokázal, že nikoli, vibrace způsobuje přicpaný odpad! To nic nemění na přístupu výrobce k řešení potenciálního problému a přemrštěných cenách náhradních dílů.

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer
Logo