Beko WRE 6612 CSBSW

Předem plněná pračka Beko WRE 6612 CSBSW se řadí k tzv. SLIM modelům, díky čemuž se vmáčkne i do menších prostor, respektive do prťavé koupelny. Její kapacita 6 kg prádla je dostačující, ale s ohledem na to, že pod kapotou se skrývá starší typ motoru, než jsou dnešní moderní invertorové, není zaručena až tak dlouhá životnost.

KLADY
 • SLIM provedení s hloubkou jen 44 cm
 • Bohatá programová nabídka
 • Zkrácené programy
 • Optimální spotřeba vody
 • Příznivá pořizovací cena
 • Jednoduché ovládání
 • Dobrý poměr vlastnosti/cena
 • České popisky
 • Výborná stabilita i při ždímání
ZÁPORY
 • Větší spotřeby energie
 • Vyšší hlučnost při ždímání
 • Chybějící zvuková signalizace při skončení cyklu

Svou spotřebou elektrické energie 0,73 kWh na 1 cyklus, byla začleněna do spotřebičů s energetickou třídou E. Co se týká spotřeby vody, tam je to 36 litrů za každý jednotlivý cyklus. Přestože patří k menším variantám, rozhodně má co nabídnout. Nedisponuje sice parním praním, ale zase to nahradí funkcemi a programy. Pokud jde o otáčky, dokáže to při odstřeďování roztočit až na 1 200 otáček za minutu.

Zjistit nejvýhodnější cenu

Vzhled

Podobně jako i jiné modely praček, má i tento bílé provedení s různými doplňky, které vyzdvihnou celkový design. Jak jsme již zmínili v úvodu, jedná se o SLIM provedení, takže je vhodná i pro malé koupelny například v panelovém bytě.

Ústředním prvkem je dostatečně prostorný buben s šedým okrajem, dále ovládací knoflík, na kterém je možné nastavit vše, co potřebujeme, tedy druh pracího cyklu. Na pravé straně horního panelu je přehledný LCD displej, ukazující aktuálně zvolený program i zbývající čas do dokončení vybraného cyklu.

Největším plusem tohoto panelu je, že je komplet celý v češtině. Je úzká, ale velmi elegantní a její povrch lze využít na odkládání například pracích a avivážních prostředků.

Funkce

Pračka Beko WRE 6612 CSBSW nabízí celkem 15 různých programů, včetně extra šetrného pro veškeré vlněné oblečení. Na to je zde program Woolmark, který je přímo určen právě pro vlnu.

Dokonce můžete využít i tzv. zkrácené programy, jako je Xpress Super Short kdy jsou 2 kilogramy prádla vyprány během pouhých 14 minut, plná pračka pak za 28 minut díky programu Denní Express

Díky funkci automatického restartu, je možné i při výpadku elektrické energie dokončit prací cyklus při jeho opětovném zapojení. Pračka si totiž bude pamatovat, v jaké fázi pracího cyklu skončila předtím, než vypadl proud a po výpadku pokračuje tam, kde byla její činnost přerušena.

Nechybí programy na citlivou pokožku jako je Program Hygiene, ten je speciálně upraven tak, aby byla nastavena optimální teplota vody, docházelo ke správným pohybům bubnu a prací cyklus probíhal tak, aby oblečení pro děti i dospělé u nichž je pokožka citlivá, bylo vypráno co nejšetrněji.

Program DrumClean je extra vyvinutý pro čištění samotného bubnu pračky po dokončení všech pracích cyklu, přičemž čištění probíhá při 70 stupních a doplňuje jej otáčení bubnu v takovém stylu, že vytváří rychlé a velmi prudké pohyby.

Zásluhou těchto netradičních pohybů bubnu voda dokonale omyje všechny nežádoucí zbytky pracích prášků, aviváží a také nečistot zachycených z textilií. Z dalších programů je skvělý jemný program ručního praní nebo program Sport.

Příslušenství

Zásadním příslušenstvím je jednoznačně sušička prádla značky Beko, kterou můžete jednoduše umístit přímo na pračku nebo jen tak postavit vedle. Stačí jen vybrat vhodný model, který vám bude vyhovovat zejména velikostí, s ohledem na SLIM provedení vaší pračky Beko WRE 6612 CSBSW.

Samozřejmě, že sem patří také prací prostředky, aviváže, koše na prádlo, ať už to špinavé či vyprané, sušáky na prádlo, ale i žehlící prkna a třeba i parní žehličky. Zapomínat by se nemělo ani na různé čističe pračky a odstraňovače vodního kamene.

Parametry

Výrobce: Beko
Zařazení: pračka s předním plněním
Maximální náplň pračky: 6 kg
Počet otáček: 1200 ot./min
Počet programů: 15
Energetická třída: E
Spotřeba vody: 36 l
Třída účinnosti odstřeďování: B
Hlučnost při odstřeďování: 76 dB
Hmotnost: 56 kg
Šířka: 60 cm
Hloubka: 44 cm
Výška: 84 cm
Odložený start: ano
Displej: ano
Český panel: ano
Pet program: ne
Aqua Stop: ne
Parní praní: ne

Fotografie

Beko WRE 6612 CSBSW

Beko WRE 6612 CSBSW

Vývoj ceny

Závěrečné hodnocení

9.3 Celkové hodnocení

Pokud se rozhodnete zakoupit předem plněnou a samostatně stojící pračku Beko WRE 6612 CSBSW, dá se sehnat za cenu v rozmezí od 6 000 do 9 000 Kč. Cenou sice zapadne do nižší kategorie, ale jinak co se týká svých vlastností a programů je to v podstatě standard. Nedisponuje invertorovým motorem, nemá parní ani Smart funkce, ani neoslní spotřebou elektrické energie, ale přesto stačí pro méně náročné uživatele, kteří od pračky nečekají nic extra, ale chtějí mít jednoduše čisté a voňavé prádlo. Za nás dáváme jen běžný palec nahoru, protože pračka dělá přesně to, co se od ní očekává. Pro srovnání mrkněte na jiný model, jako například Samsung WW70K5210UW.

Design
9.3
Ovládání
9.3
Údržba
9.3
Klady
 • snadné ovládání
 • poměr cena/výkon
 • poměrně tichá
 • popis v češtině
 • mnoho programů
 • design
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Nakoupit ji můžete např. v obchodě Mall.cz.

Nejprodávanější pračky

Podobné články, co by vás mohly zajímat

Kateřina Horáková

Kateřina Horáková

Práce s texty je nejen mou profesí, ale zároveň celoživotním koníčkem. Je to má vášeň stejně jako kvalitní čokoláda. Mám ráda výzvy a baví mě hrát si se slovy tak, aby byl výsledek dokonalý a přesně podle představ klienta. Mám více než 25 let praxe. Kromě toho moc ráda vařím i peču, vymýšlím recepty a stále zkouším něco nového. Ve volném čase si ráda přečtu dobrou knihu, tvořím videa a věnuji se své malé domácí ZOO.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

1 komentář
 1. Zamilovala jsem si pračku Beko WRE 6612 CSBSW hned jak nám jí dovezli domů. Přestože jsem původně chtěla úplně jinou, nakonec jsem dala na recenze a vzala tuto. Udělala jsem dobře, jsem s ní velmi spokojená.

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer
Logo