Pračky Candy

Pračky Candy mají dlouholetou tradici, ostatně zcela první pračka této značky byla vyrobena roku 1945 v Itálii. Již v padesátých letech se v prodeji objevily automatické pračky s předním plněním.

Všechny pračky Candy

Společnost se snaží neustále vyvíjet nové technologie, díky čemuž mohou pračky držet krok s konkurencí a pyšnit se špičkovými funkcemi a inovativními programy, které pomáhají uspořit vodu i energii.

Na výběr je mnoho modelů, přičemž není problém pořídit ultra úzkou pračku, která je hluboká pouhých 37,5 cm nebo klasickou SLIM verzi s hloubkou maximálních 40 cm.

Samozřejmostí jsou běžně hluboké pračky, a dokonce i takové, co mají kapacitu bubnu až na 10 kg špinavého prádla. Kromě toho jsou k dispozici i pračky se sušičkou a modely vyzbrojené parním programem.

Pračky Candy s předním plněním

Na trhu objevíte velké množství předem plněných praček z jednotlivých modelových řad. Je mezi nimi rozdíl ve výbavě, ceně i programové skladbě. Výsledky praní jsou však vysoce efektivní u všech modelů. Pračky Candy využívají velmi tichý invertorový motor.

Pračky Candy Smart

Jejich kapacita je většinou mezi 5 až 10 kg prádla. Pračky z řad Smart a Smart Pro mají velmi dobrý výkon za velice příznivou cenu. U těchto modelů jsou k dispozici různé rychlé cykly trvající pouhou 1 hodinu.

Disponují přehledným displejem, na kterém se vždy zobrazuje zbývající čas do konce cyklu, ale i mnohé funkce v podobě přídavného máchání, odloženého startu nebo snadného žehlení. Nechybí ani možnost prát prostřednictvím připojení k praktické aplikaci simply-Fi.

Kompaktní rozměry praček Candy pro malé prostory

Pračky Candy řady SLIM jsou ideální i do těch nejmenších koupelen, případně kuchyní, podle toho, kam pračku hodláte umístit. Hloubka kolem 40 cm je skvělá všude tam, kde se šetří každý centimetr.

Pro miniaturní prostory jsou k dispozici také pračky z řady ULTRA SLIM s hloubkou do 37,5 cm. Pokud jde o výbavu, tam se nemusíte bát, protože i když jsou oproti klasickým pračkám úzké, jsou jinak ve všem téměř totožné.

Pračky s vrchním plněním

Každý někdy řeší nedostatek místa a pokud je problém umístění klasické pračky s předním plněním, přichází na řadu pračky s vrchním plněním.

Jsou to vynikající spotřebiče, které nabízí vysokou kvalitu, dostatečnou kapacitu naplnění, optimální spotřebu elektrické energie i vody a špičkový výkon. Když je to navíc ještě chytrá pračka, můžete vše pečlivě pozorovat a řídit prostřednictvím aplikace ve svém chytrém telefonu.

Pračky Candy se sušičkou

Každý ušetřený centimetr uvítáte i v případě kombinace pračky a sušičky, díky čemuž máte dva spotřebiče v jednom. Dá se říci, že pračky Candy se sušičkou jsou schopné sušit prádlo na stejné úrovni jako klasická samostatná sušička.

Tuto kombinaci lidé volí nejen z důvodu úspory místa, ale také kvůli pohodlí, aby nemuseli přendávat prádlo z pračky do sušičky. Takto ušetří spoustu užitečného času na jiné činnosti.

Funkce Easy Iron

Pokud si pořídíte pračku Candy, která má funkci Easy Iron, usnadníte si práci na 100 %. Tato inovativní funkce totiž ulehčuje žehlení, a ještě se postará o to, aby bylo prádlo naprosto čisté, k čemuž používá páru.

Výhodou je rovněž možnost ovládat pračku odkudkoliv na dálku prostřednictvím Wi-fi či Bluetooth. Když totiž na pračce použijete tuto funkci a vyfotíte prádlo do svého chytrého mobilního telefonu, pračka už si sama zvolí nejvhodnější prací cyklus a postará se o vaše prádlo, jak nejlépe umí.

Co je základem pro pračky Candy?

 • Parní program
 • Váhovou automatiku
 • Rychlé programy
 • Invertorový motor
 • Odložený start
 • Přehledný displej
 • Dětská pojistka
 • Mobilní aplikaci

Všechny pračky Candy

O značce Candy

Candy je oblíbená italská značka s dlouholetou tradicí, která nabízí vynikající poměr kvality/ceny a snaží se neustále posouvat vpřed. První italskou pračku Model 50 vyrobila tehdy ještě dílna společnosti Eden Fumagalli roku 1945.

V následujícím roce firma nové jméno a tím bylo právě Candy. Byl to vlastně název jedné z nejpopulárnějších písní té doby. Patent na úplně první myčku nádobí na sebe nenechal dlouho čekat a také se zrodila pračka model 45.

Byl vyzbrojen ohřevem vody a vypouštěcím čerpadlem. Kapacita pračky byla sice jen 3 kg, ale i tak to bylo dostačující. Roku 1954 došlo k představení Candy Matic spolu se sloganem: Díky moc, je to Candy. O rok později společnost Candy otvírá první zahraniční dceřinou společnost, a to ve Francii.

Rok 1957 se nesl v duchu uvedení první poloautomatické pračky Bi-Matic na trh. V roce 1958 vzniká pobočka v Německu, a ještě téhož roku se Candy Automatic stává úplně první plně automatickou pračkou italské výroby.

Počínaje rokem 1959 byla u praček samozřejmostí oválna vana a poloviční náplň, stejně jako tomu bylo u Superautomatic 5, která dorazila na trh roku 1963. To se v podstatě týkalo všech praček vyráběných v prostorách továrny Brugherio.

V roce 1966 byla představena první myčka nádobí Stipomatic. Dva roky poté se Superautomatic 98 stala první pračkou, která disponovala 6 pracími programy a jedním cyklem určeným na předpírku. Počátkem sedmdesátých let se začalo díky společnsti Kelvinator s výrobou chlazení.

Díky spolupráci společnosti Candy s proslulými designéry získala řada spotřebičů mnohá ocenění, a dokonce i velmi prestižní Golden Compass.

V letech 1975–1985 se firma zaměřila na vývoj šetrnějších spotřebičů, jejichž cílem bylo snižovat celkový dopad na životní prostředí a to tím, že budou mít menší spotřebu energie i vody, ale stále vynikající výkon.

Roku 1977 byla spuštěna kampaň nesoucí slogan: Candy vám pomůže neplýtvat světlem, věcmi, pracími prostředky. Rok 1981 byl časem pro první mrazák T3 s trojicí oddělených teplotních zón. Rovněž byla vyrobena první mraznička, která dostala do výbavy dnes nepostradatelnou technologii No Frost.

Když v roce 1985 slavila společnost Candy 40. výročí, získala pod svá křídla dvojici velkých italských značek Gasfire a Zerowatt. V období od roku 1985 do roku 1995 společnost i nadále expandovala a přisvojila si další velké značky, jako Rosiéres, známou značku v oblasti vaření, dále Mayc-Otsein, která byla špičkou mezi pračkami s horním plněním a nechyběla ani značka Iberna, odborník na chlazení.

Netrvalo dlouho a objevila se první trouba, která měla nejen tradiční funkce vaření, ale i vlastnosti mikrovlnné trouby tzv. Combichef.

Zajímavý byl rok 1995, kdy společnost Candy získala významnou firmu, a to Hoover European Appliances, což byla v Evropě naprostá špička v produkci výrobků pečujících o podlahu.

Rok 2000 přinesl zcela nové logo, přičemž společnost Candy se řítila jako rozjetý vlak a neustále svou značku rozvíjela. V roce 2002 byla exportována již do 111 zemí, a ještě téhož roku se vytasila se svým novým sloganem: Candy can do, což je slogan používaný do dnešní doby.

Rok 2004 přinesl parádní myčku nádoby Candy Futura, do které se vlezlo až 15 sad nádobí. Také byla otevřela první kancelář v čínské Šanghaji. Když roku 2005 slavila značka Candy šedesáté výročí, podařilo se jí získat špičkového lídra na poli praček, kterým byla značka Vyatka.

V roce 2006 byla představena pračka GrandÓ, která se pyšnila tím úplně největším plnícím otvorem, co kdy na trhu byl. Léta 2005 až 2010 přinesla společnosti Candy ještě tureckou značku Susler a čínskou značku Jinling, top leadera mezi domácími spotřebiči.

Roku 2009 byly do nabídky zařazeny indukční varné desky, multifunkční elektrická trouba, a ještě myčka nádobí Duo. O rok později se objevuje EasyCase, opravdová špička v oblasti sušiček. Období od roku 2011 do 2013 přinesl pračku GrandÓ Evo s technologií Mix Power System, velkokapacitní troubu Prodige, pračku Evo Plasir s horním plněným a pomalu otvíranými dvířky.

Dále No Frost Krio VItal Evo s optimálními technologiemi pro efektivnější uchování potravin, indukční varnou desku Flexi, která má modulární varné zóny. K otevření nové továrny v Číně došlo v roce 2012.

O rok později přichází na trh myčka nádobí Evospace Maxi a nová řada mikrovlnných trub EGO. Tato řada nabídla velmi osobité barvy, včetně vintage. V roce 2014 se objevuje špičková pračka GrandÓ Vita, která má Mix Power System a schopnost vyprat várku prádla za 59 minut, což byl rekord.

V letech 2014/2015 přichází Evospace, což je myčka nádobí s kapacitou až na neuvěřitelných 16 sad nádobí. Pračka se sušičkou Alise se zase mohla pochlubit kapacitou na 8 kg prádla a sušením pro 5 kg prádla, to vše při hloubce jen 45 cm.

Objevují se modely ledniček, které mají na výšku skoro 2 metry a rovněž spotřebiče disponující simply-Fi. Nejdůležitější produkty se představují v roce 2017. Prvním je trouba s konektivitou a disponující plně dotykovým ovládáním Watch & Touch, ta dokonce získala ocenění Red Dot Award.

Ještě téhož roku se objevuje Bianca, první intuitivní pračka schopná za pouhou hodinu přeprat v podstatě cokoliv. Roku 2018 spatří světlo světe chytrá chladnička Bell´Ó. Ta se umí postarat o zásoby a organizovat je tak, aby nedocházelo k plýtvání a vše bylo uloženo tak, jak to má být.

Společnost Candy považuje za hlavní hodnotu své značky konektivitu, k čemuž došlo na přelomu let 2019 a 2020. RapidÓ, pračka s Wi-fi a sadou 9 rychlých programů i funkcí Snap & Wash, díky níž je možné zvolit nejvhodnější cyklus vyfocením prádla do chytrého telefonu.

V roce 2020 se na trhu objevuje pračka Nova s plným připojením na Wi-fi a rozhraním, kterému stačí jediné tlačítko. Vše totiž plně ovládáte prostřednictvím svého chytrého telefonu a aplikace hOn.

Pračky Candy můžete nakoupit v těchto e-shopech: Mall.czExpert.cz

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

4.9/5 (93 hodnocení)
​​

Kateřina Horáková

Kateřina Horáková

Práce s texty je nejen mou profesí, ale zároveň celoživotním koníčkem. Je to má vášeň stejně jako kvalitní čokoláda. Mám ráda výzvy a baví mě hrát si se slovy tak, aby byl výsledek dokonalý a přesně podle představ klienta. Mám více než 25 let praxe. Kromě toho moc ráda vařím i peču, vymýšlím recepty a stále zkouším něco nového. Ve volném čase si ráda přečtu dobrou knihu, tvořím videa a věnuji se své malé domácí ZOO.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

3 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
 1. Chtěla jsem nějakou jednoduchou pračku na chatu, která se bude plnit vrchem, protože přední plnění není kvůli prostoru možné. Nakonec jsem vybrala model Candy CSTG 47TME/1-S a je dobrá. Není to sice žádná krasavice, ale svoje si odpracuje na jedničku, takže to rozhodně byla dobrá investice.

 2. Candy je s***** po 2 letech odešli pružiny, které tlumí rychle otevírání dveří, tak že pružiny zrezlé a při otevření dveře vyletěli a ulomili na spodní části pračky panty!!!

 3. Měla jsem pračku Candy asi 7 let a byla skvělá, takže jsem neváhala a šla i s novým modelem do té samé značky. Zatím si nestěžuji, jen prací programy by mohla mít o něco kratší, ale zase prádlo je krásně čisté, a to je hlavní.

Přidat komentář

Recenzer
Logo