Zanussi ZWQ 61215WA

Vrchem plněná automatická pračka Zanussi ZWQ 61215WA patří mezi úspornější modely díky energetické třídě A++, ostatně s úsporou energie pomáhá také možnost zkrácení cyklu praní až o 50 %. Jednoduchá obsluha a přehledný LCD displej ulehčí používání. Kapacita pračky je úctyhodných 6 kg špinavého prádla, přestože je to úzký model o šířce pouhých 40 cm.

Zanussi ZWQ 61215WA zaručuje dokonalý výsledek praní, přestože bývají tyto druhy praček často zatracovány. Navíc díky vrchnímu plnění je ideální zejména do prostorově omezených míst, zejména se to týká miniaturních koupelen, které bývají v panelových bytech.

Pokud jde o hlučnost, pak v průběhu pracího cyklu je to 58 dB, zatímco při odstřeďování, které dosahuje maximálně 1 200 otáček za minutu je to 78 dB, což není vůbec špatné.

Zjistit nejvýhodnější cenu

Vybavení a funkce

Zanussi ZWQ 61215WA má celkem 8 pracích programů, které si zvolíte podle druhů tkanin. K dispozici jsou různé teploty např. pro jemné prádlo, bavlnu atd. Jako příklad je Mini 30 či smíšené praní 20°C. Jakmile je prací cyklus ukončen, vrátí se buben pračky zpět do polohy otvorem nahoře, takže se dá prádlo snadno vytáhnout.

Funkce rychlého praní zkrátí délku praní o 50 % času, ale nesníží kvalitu ani čistotu vypraného prádla. Technologie AirFlow brání tvorbě pachů a plísní, a také se stará o svěží vůni prádla a dokonce i bubnu pračky, čímž odpadá nutnost nechávat víko pračky zvednuté kvůli větrání. Odložení startu pracího programu zase umožní doprání prádla v tu dobu, kdy se vám to hodí. Konec praní poznáme podle oznámení na LCD displeji.

Velkou výhodou je speciální konstrukce dávkovače pracího prostředku (přehled prášků na praní), který je tak neustále čistý, i když se používá dlouhodobě, protože se v něm nemají šanci tvořit nečistoty, případně i nežádoucí plísně, což by negativně ovlivňovalo kvalitu vypraného prádla, o jeho vůni nemluvě. Technologie Fuzzy Logic je unikátní v tom, že přizpůsobí čas i spotřebu vody a elektrické energie druhu prané tkaniny, čímž je výsledek praní perfektní.

zpět k obsahu ↑

Parametry

Výrobce:Zanussi
Zařazení:pračka s horním plněním
Max. náplň:6 kg
Hlučnost:58 dB
Hlučnost při odstřeďování:78 dB
Počet otáček:1 200
Hmotnost:57.6 kg
Počet programů:8
Energetická třída:A++
Příkon:2 200 W
Spotřeba el. energie:172 kWh
Šířka:40 cm
Hloubka:60 cm
Výška:85 cm
Objem bubnu:49 l

zpět k obsahu ↑

Fotografie

zpět k obsahu ↑

Zajímají vás detaily, tak si přečtěte návod – Návod – Zanussi ZWQ 61215 WA

zpět k obsahu ↑

Závěrečné hodnocení

8.5 Hodnocení
Skladná vrchem plněná pračka

Zanussi ZWQ 61215WA nás potěšila množstvím funkcí a velmi příjemně vonícím prádlem po jeho vyjmutí z pračky. Na vrchem plněnou pračku není tolik hlučná, snadno se obsluhuje a dvířka jdou otevřít naprosto lehoučce. Je dobré, že se dají prací cykly zkrátit, navíc dobře odstřeďuje, takže je prádlo po vyndání relativně dobře suché. Když jí srovnáme třeba s Whirlpool AWE 50510, kterou jsme vám představili v jiné recenzi, tak jsou si dost podobné, i když co se týká hodnocení od uživatelů, je na tom Zanussi ZWQ 61215WA o něco hůře, přestože funkce i technologie pracují na jedničku. Ovšem pokud hledáte kvalitní úzkou pračku za dobrou cenu třeba do panelového bytu, pak je pro tyto účely velmi vhodná.

8.5Naše hodnocení
Design
8
Ovládání
8.5
Údržba
8.5
9.2Hodnocení uživatelů
Design
8.6
Ovládání
9
Údržba
10
KLADY
 • ověřená značka
 • poměr cena/výkon
 • dobře odstřeďuje
 • tichý chod
 • snadná obsluha
 • odložený start
ZÁPORY
 • dost dlouhé programy
 • krátký kabel
Napsat hodnocení  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Více o této pračce Zanussi najdete na oficiální stránce výrobce.

Nejprodávanější pračky

Podobné články, co by vás mohly zajímat

3 komentářů
Zobrazit vše Nejpřínosnější Nejlepší Nejhorší Napsat hodnocení
 1. Reagovat
  Jana 22.2.2018 v 14:29
  4.5
  Design
  80
  Ovládání
  90
  Údržba
  100

  Jednoduchá obsluha a snadné otvírání dvířek. Pračka se má údajně sama vypustit, ale po dvou hodinách je stále mokrá.. Možná je u té mojí nějaký problém. Prádlo vypere dobře, ale je potřeba brát v potaz cenu. Ta odpovídá kvalitě. Je to základní model pračky, nečekejte proto nic světoborného.

  KLADY: dobré odstřeďování, cena
  ZÁPORY: poměrně dlouhé programy
  (0) (1)You have already voted this
 2. Reagovat
  Ester 15.5.2018 v 21:33

  S pračkou, značky “ZANUSSI” jsem byla naprosto spokojená.Dnes jsme koupili po 20 letech další pračku této značky.Doufám,že bude zrovna tak kvalitní jako ty předešlé.Je to naše třetí pračka ZANUSSI a vždy po 20 letech.Ani jedna po těch letech nepotřebovala jedinou opravu.Tato bude už určitě poslední.Doporučuji.

 3. Reagovat
  Libuše Holá 23.10.2018 v 20:30
  4.8
  Design
  100
  Ovládání
  90
  Údržba
  100

  S pračkou jsem spokojená, i když programy by mohli být kratší, pokud se ale zvolí rychlé praní tak to jde.

  KLADY: cena
  ZÁPORY: delší časy programů
  (0) (0)You have already voted this

  Budeme rádi za váš komentář. Pište prosím slušně a s přidanou hodnotou. Komentáře schvaluje správce.


Komentáře / diskuse / hodnocení

Celkové hodnocení

GDPR: Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC. Po odeslání komentáře zpracováváme tyto údaje - jméno, e-mail a IP adresu. E-mail používáme pro odeslání informační zprávy, že vám někdo odpověděl na dotaz. Pro jiné účely jej nevyužíváme. IP adresu sledujeme z důvodu ochrany před spamem. Pro odstranění údajů nás kontaktujte na info@recenzer.cz