Raiffeisenbank půjčka

Jste klientem Raiffeisenbank a láká vás nabídka Minutové půjčky, nebo se rozhlížíte po úvěrových produktech bankovních institucí a zatím jen zvažujete, která půjčka bude pro vás tou nejvýhodnější? Potom vám doporučujeme přečíst celou naši nezávislou recenzi až do konce.

Recenzi jsme sestavili nejen na základě zkušeností reálných uživatelů, ale i faktů, které hrají klíčovou roli v otázce bankovních úvěrů. Dozvíte se tak nejen jaké podmínky musíte splňovat pro kladné vyřízení půjčky od společnosti Raiffeisenbank, jaké jsou její výhody, nevýhody a zároveň doufáme, že vám budeme nápomocni při hledání té nejlepší půjčky právě pro vás.

Raiffeisenbank půjčka

Jak Raiffeisenbank půjčka funguje?

Bezúčelová půjčka od společnosti Raiffeisenbank je dostupná všem plnoletým klientům téže bankovní instituce. Pokud nejste klientem Raiffeisenbank, bezplatně vedený běžný účet vám bude otevřen společně s půjčkou. Co se týče pravděpodobnosti kladného vyřízení úvěru, dobrá platební morálka není jediným faktorem, který zmíněnou pravděpodobnost zvyšuje. Raiffeisenbank vyhodnocuje bonitu žadatele a posuzuje nejen uvedenou platební morálku, ale také úvěrovou historii, výdaje a příjmy. Klienti v insolvenci, exekuci a nezaměstnaní pravděpodobně se svou žádostí neuspějí. K žádosti o spotřebitelskou půjčku ovšem není třeba žádného ručitele.

V případě, kdy již jste klientem Raiffeisenbank, pravděpodobně ve svém bankovnictví narazíte na již předschválený limit úvěru. Celou žádost proto můžete dokončit za pomocí mobilní aplikace nebo využít internetového bankovnictví. Postup je obdobný i v případě, kdy ještě klientem Raiffeisenbank nejste nebo předschválený limit k půjčce jednoduše v bankovnictví nenacházíte. V takové situaci stačí pouze navštívit oficiální webové stránky, zvolit výši úvěru, dobu splácení, vložit pravdivé informace o vašich výdajích a příjmech a zanechat na sebe kontakt.

V případě, kdy žádáte skrze bankovnictví vám Raiffeisenbank během několika málo minut žádost vyhodnotí, podpis probíhá online formou a peníze máte zpravidla na účtu tentýž, nejdéle však následující den. Pokud o úvěr žádáte jako budoucí klient Raiffeisenbank budete po odeslání žádosti o úvěr muset navštívit ještě kamennou pobočku, kde podepíšete smlouvu, peníze na svém novém Aktivním, nebo Chytrém účtu od Raiffeisenbank obdržíte okamžitě.

Spočítat si půjčku

Půjčky od Raiffeisenbank

Raiffeisenbank v současnosti nabízí několik úvěrových produktů mezi které patří bezúčelová Minutová půjčka, konsolidace a refinancování úvěrů, povolené přečerpání na běžném účtu nebo taktéž autopůjčku. My se v této recenzi zaměříme na produkt Minutová půjčka, která je nejen spotřebitelským a neúčelovým, ale zároveň nejžádanějším finančním produktem instituce Raiffeisenbank.

Minutovou půjčku, jak jsme již zmínili, zvládnete vyřídit z pohodlí vašeho domova, přičemž samotné vyhodnocení žádosti máte k dispozici během pár minut. Minutovou půjčku můžete získat ve výši od 5 000 Kč až do 800 000 Kč a ano, stále bez nutnosti ručitele. Splátky si pak můžete dle vlastních potřeb rozložit od 3 do 120 měsíců. Výše RPSN začíná již od 6,9 % a úroková sazba od 6,7 %. Orientační výši úroků přehledně zobrazuje již během žádosti úvěrová kalkulačka, konečnou nabídku ovšem Raiffeisenbank vyhodnocuje individuálně a přesnou výši se dozvíte ihned po podání žádosti.

Odložené splátky a předčasné splacení Raiffeisenbank půjčky

Minutovou půjčku od Raiffeisenbank můžete kdykoliv předčasně splatit, a to navíc zcela zdarma bez skrytých poplatků a sankcí. Odpověď na otázku týkající se odložení splátek je ovšem zcela odlišná. Raiffeisenbank odklad splátek neumožňuje a každý klient tak musí své závazky měsíčně hradit bez možnosti jakéhokoliv odkladu. Pro případ neschopnosti splácení nejen z důvodu ztráty zaměstnání, nebo v důsledku vážného zdravotního stavu způsobeného úrazem, lze k Minutové půjčce dobrovolně sjednat pojištění úvěru.

Pokud se ovšem dostanete do nesnadné životní situace, ještě není třeba panikařit. Ve chvíli, kdy nebudete mít možnost splátky nijak hradit, doporučujeme se bezodkladně obrátit na oddělení pohledávek které s vámi vaši situaci vykomunikuje a pracovníci klientské linky se budou snažit najít pro vás to nejvhodnější řešení.

V případě jakýchkoliv dotazů je vám k dispozici zákaznická podpora na telefonu, e-mailu či prostřednictvím online chatu. Ke kontaktování společnosti Raiffeisenbank můžete využít i mobilní aplikaci která usnadňuje a urychluje spojení s operátorem. Samozřejmě nesmíme opomenout ani rozsáhlou síť kamenných poboček jimiž Raiffeisenbank disponuje a pokud upřednostňujete formu osobního kontaktu, můžete se kdykoliv dostavit třeba právě na jedné z nich.

Výhody a nevýhody

Výhodu Raiffeisenbank půjčky shledáváme zejména v rychlosti jejího vyřízení, pro zjištění, zda jste či nejste vhodným klientem pro získání úvěru navíc nemusíte ani opouštět pohodlí vašeho domova a Raiffeisenbank vyhodnocení žádosti poskytuje již do pár minut od odeslání. Nevýhody mohou plynout pouze ve chvíli, kdy přestanete půjčku zcela hradit či nebudete mít v den splatnosti na účtu dostatek financí pro pravidelnou splátku. V takových případech vám může být účtována nejen náhrada škody, ale i soudních, exekučních a jiných řízení. Poplatek za každou upomínku dlužné částky navíc činí 499 Kč.

Shrnutí

Finanční instituce Raiffeisenbank působí na tuzemském trhu již od roku 1993, není proto nutné pochybovat o její solidnosti. Pokud uvažujete nad Minutovou půjčkou či zvolíte jiný úvěrový produkt od společnosti Raiffeisenbank, rozhodně se setkáte s transparentními podmínkami, proklientským přístupem a férovým jednáním. Minutovou půjčku navíc můžete mít na svém běžném účtu k dispozici již v den žádosti a vzhledem k celkové výši úvěrového limitu si dovolíme tvrdit, že Minutová půjčka dokáže uspokojit potřeby i takových klientů, kteří by například u konkurenčních společností museli vzhledem k možné výši úvěru přizvat ručitele. Nakonec musíme pouze shrnout, že pokud řádně splácíte svůj dluh, respektujete nabízený úrok a roční úrokovou sazbu, pravděpodobně budete mít s půjčkou od Raiffeisenbank jen dobré zkušenosti.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (70 hodnocení)
​​

Andrea Kotorová

Andrea Kotorová

Ve svém profesním životě jsem se věnovala zejména marketingu a copywritingu. Když jsem vyměnila teplou kávu a pohodlnou židli v kanceláři za dvě děti, pleny a neustále poházené hračky, zjistila jsem, že ten kousek času který ještě mám, stále mohu vyplnit něčím užitečným nejen pro mne, ale i ostatní. Proto se dále a s radostí věnuji psaní profesních článků pro všechny, kteří je čtou.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer
Logo