Simple půjčka

Nabídka krátkodobého úvěru společnosti SimFina a.s. pod značkou Simple půjčka je klientům k dispozici již bezmála jednu dekádu. Krátkodobý, bezúčelový úvěr může zajisté dobře posloužit v pokrytí mezidobí do výplaty či při nečekaných výdajích.

Ať už je účel, za kterým chcete čerpat nebankovní úvěr jakýkoliv, domníváme se, že je vždy dobré mít přehled o nabízených finančních produktech. Právě proto jsme pro vás připravili následující nezávislou recenzi zaměřenou na online Simple půjčku. V recenzi se dozvíte nejen za jakých okolností lze úvěr čerpat, v jaké výši a jaká je jeho splatnost. Samozřejmě se spolu podíváme i na nevýhody mezi které spadají sankce a další poplatky.

Simple půjčka

Jak Simple půjčka funguje?

Simple půjčku lze sjednat ať už jste kdekoliv, a dokonce i když hodiny odbíjí půlnoc. Oficiální webové stránky Simple půjčky umožňují vyplnit žádost o úvěr sedm dní v týdnu. O Simple půjčku lze žádat online skrze oficiální webové stránky, za pomoci zákaznického servisu, nebo třeba jednoduše přes Facebook.

Online kalkulačka, jenž je přehledně umístěna na webovkách Simple půjčky, slouží klientovi k jednoduché orientaci a seznámením s půjčkou. Žadatel tak snadno, za pomoci posuvníku, navolí výši své půjčky a požadovanou délku splatnosti. Již během kalkulace je tak dopředu známá celková splatná částka včetně výše úrokové sazby a RPSN.

Žadatelem o úvěr může být pouze plnoletý občan České republiky, který disponuje osobním bankovním účtem, prokazatelnými příjmy a má trvalé bydliště mimo obecní úřad. Pokud tyto jednoduché body splňujete, šance na získání Simple půjčky je velmi pravděpodobná. Osoby bez příjmu, nebo proti kterým je vedena exekuce či bylo zahájeno insolvenční řízení ovšem vyplněním žádosti o půjčku, bohužel, pouze ztrácejí čas.

Výplata peněz probíhá převodem na bankovní účet. Bankovní účet ovšem musí být veden na jméno žadatele. Každý klient totiž ověřuje svou totožnost, kromě dodání ofoceného občanského průkazu, i skrze bankovnictví, kdy odesílá symbolickou částku 1 Kč na účet věřitele. Majitele osobních účtů vedených u Fio banky, Komerční banky či ČSOB zajisté potěší, že své peníze můžou mít na účtě již do půl hodiny od schválení žádosti o úvěr, všichni ostatní nejdéle následující pracovní den.

Přejít na web

Půjčky od Simple půjčka

První úvěr od Simple půjčka je každému novému klientovi poskytován v maximální výši 3000 Kč. Po řádném splacení prvního úvěru si lze opakovaně půjčit až 6000 Kč. Maximální úvěrový rámec u Simple půjčky je 10 000 Kč, na ten dosáhne každý klient, který žádá o třetí půjčku a který bez potíží dokázal uhradit předešlé dva úvěry.

Odložené splátky a předčasné splacení

Vzhledem k charakteru úvěru jej není možné hradit po částech. Splátka půjčky probíhá v datum, který si klient sám vybere, vždy však v rozmezí 7 až 30 dnů.

Simple půjčku lze kdykoliv předčasně splatit a dle aktuálního ceníku lze splatnost půjčky dokonce prodloužit. Samozřejmě za nemalý poplatek, a to až o 15 dnů.

Bezúčelovou Simple mikropůjčku nelze pojistit proti nemožnosti splácet, je proto velmi důležité celý úvěr uhradit včas. Simple půjčka nenabízí možnost rozložení splátek a za každý den prodlení přičítá k celkově splatné částce taktéž procentuální hodnotu smluvní pokuty a úroku z prodlení.

V případě jakýchkoliv dotazů, třeba právě ohledně nemožnosti splácení, se lze obracet na zákaznickou linku prostřednictvím telefonu, nebo společnost kontaktovat elektronickou poštou.

Výhody

Výhodou Simple půjčky je bezpochyb rychlé vyřízení žádosti za pomocí intuitivního formuláře a poměrně rychlé vyhodnocení žádosti. Rychlost totiž v mnoha směrech hraje zásadní roli a Simple půjčka se bezpochyby dokáže hrdě účastnit i tohoto závodu v péči o klienty.

Z našeho pohledu nese jistou výhodou i možnost využití maximálního úvěrového rámce až v případě třetí půjčky. I přesto, že výše první nabízené půjčky pravděpodobně nedokáže vyřešit opravu automobilu, zajisté mnohým poslouží i jako jistá prevence, kdy si zkrátka nepůjčíte více, než opravdu potřebujete.

Nevýhody

Mnozí zajisté vidí právě nízký úvěrový rámec první a druhé půjčky jako nevýhodu. Z našeho pohledu se ovšem jedná o velmi spolehlivou záruku nejen pro věřitele. Hlavní nevýhoda tak spočívá právě ve chvíli, kdy klient přestane dostávat svých závazků a jednoduše se začne vyhýbat svým povinnostem, konkrétně zcela přejde datum splatnosti.

Simple půjčka se svým aktivním přístupem ke dlužníkům netají, naopak již v zápatí webových stránek si každý může přečíst důsledky které plynou z nesplácení. Patří mezi ně mnohé poplatky. Zpoplatněny jsou i nepřijaté hovory které věřitele dlužníkovi či pouhé odeslání elektronické upomínky.

Shrnutí

Společnost SimFina a.s. nabízí klasický krátkodobý spotřebitelský úvěr na kterém nelze shledat příliš mnoho nedostatků, zároveň ovšem mnohé klienty nepříliš nadchne poplatek za zprostředkování úvěru.

Pokud se rozhodnete vyřešit svou finanční situaci právě se Simple půjčkou, určitě se nemusíte obávat důvěryhodnosti společnosti, veškeré potřebné dokumenty, včetně ceníku poplatků a případných sankcí, jsou k dispozici ke stažení na internetových stránkách Simple půjčky. Neobáváme se tvrdit, že za dodržení jednoduchých, pevně a předem daných podmínek, můžete mít se Simple půjčkou jedině dobré zkušenosti.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (66 hodnocení)
​​

Andrea Kotorová

Andrea Kotorová

Ve svém profesním životě jsem se věnovala zejména marketingu a copywritingu. Když jsem vyměnila teplou kávu a pohodlnou židli v kanceláři za dvě děti, pleny a neustále poházené hračky, zjistila jsem, že ten kousek času který ještě mám, stále mohu vyplnit něčím užitečným nejen pro mne, ale i ostatní. Proto se dále a s radostí věnuji psaní profesních článků pro všechny, kteří je čtou.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer
Logo