iRobot Roomba j7+

Robotický vysavač iRobot Roomba j7+ je perfektním pomocníkem do každé domácnosti, kde žijí alergici, majitelé zvířecích mazlíčků i kutilové. Hravě totiž vysaje nejen prach a další nečistoty, ale také piliny a zvířecí chlupy. Je vhodný na čištění koberců i suché čištění, navíc je antibakteriální.

KLADY
 • Vysoce kvalitní vysávání všech typů podlah, včetně koberců.
 • Aplikace je plně v češtině.
 • Pořízení snímků jednotlivých překážek, které se vyhodnotí na příští vysávání.
 • Kompaktní rozměry nabíjecí stanice.
 • Samostatné vyhodnocení a nabídka nových úklidových zón.
 • Mapování.
 • Jednoduché ovládání.
 • Bezproblémová komunikace prostřednictvím aplikace.

ZÁPORY
 • Příliš vysoká pořizovací cena.
 • Občas před sebou strká koupelnové předložky.

Díky kvalitní Lithium-Iontové baterii vydrží na jedno nabití pracovat až 75 minut. Dokonce zvládne automaticky vyhodnotit, že mu dochází energie a dojede si do nabíjecí stanice dobít baterii.

Nabíjení do plné kapacity trvá 3 hodiny. iRobot Roomba j7+ je ideální volbou na všechny typy podlah, ať už jsou to koberce, tvrdé podlahy, měkké povrchy, lino, dřevěné či plovoucí podlahy.

Zjistit nejvýhodnější cenu

Vzhled

Kulaté tělo robotického vysavače iRobot Roomba j7+ je v klasickém černém designu se stříbrnými prvky. Na výšku má 8,7 cm, hloubka i šířka je 33,8 cm, přičemž hmotnost je poměrné nízká a to pouhých 3,4 kg.

Součástí vysavače je samozřejmě HEPA filtr. Tělo skrývá nádobu na prach a nečistoty o objemu 400 ml. Kromě klasického kartáče na spodní straně, najdete na vysavači ještě 1 boční kartáč. O bezproblémový pohyb se postarají pogumovaná kolečka.

Nabíjecí stanice je v černé barvě a zabírá poměrně málo místa. Samozřejmostí je i osvětlení pomocí LED diody a kamera se širokým zorným polem. Díky tomu nepřehlédne žádnou překážku a nestane se, že by například projel skrz psí exkrement.

Funkce

Velkou výhodou robotického vysavače iRobot Roomba j7+ je iRobot Genius Home Intelligence, která vám umožní mít vysavač neustále pod kontrolou. Přesně budete vědět, kde teď zrovna uklízí, kdy a také jak.

Každý konkrétní uživatel si může nastavit své vlastní individuální povely, to vše pomocí chytrého řídícího centra. Díky funkci automatického vysypávání sběrného koše nemáte v podstatě žádné starosti. Robot si sám zajede do stanice a vyčistí se.

Do jednoho jednorázového sáčku se vmáčkne až 30 vysypaných sběrných košů, přičemž stanice pojme také 1 náhradní sáček. Funkce Imprint Link zajišťuje komunikaci robotického vysavače iRobot Roomba j7+ s robotickým mopem Braava Jet m6.

Funguje to tak, že vysavač nejprve perfektně vysaje podlahu a zbaví jí všech nečistot i prachu, a poté vyšle automaticky pokyn/zprávu mopu Braava, aby po něm ještě podlahu vytřel, takže máte jistotu, že bude úklid opravdu důkladný.

Systém AeroForce zase umožní dokonale vyčistit i prostor v okolí nábytku, podél stěn, v každém rohu místnosti i na dalších hůře dostupných místech, to vše pomocí bočního kartáče. Robotický vysavač iRobot Roomba j7+ zvládne vyhýbání i takových překážek, jako jsou kabely, nebo ještě hůř exkrementy od některého z domácích mazlíčků.

Zároveň s tím je schopen pořídit fotografii, kterou vám pošle, aby se vyhodnotila tato překážka pro příští úklid. Inteligentní mapování Imprint automaticky detekuje nečistoty a navrhne nové zóny pro úklid.

Vysavači se podařilo dosáhnout úrovně, certifikace TÜV SÜD Cyber Security Mark, což je značka kybernetické bezpečnosti. Nechybí automatické dobíjení, vysypání zásobníku do stanice, funkce proti zamotání kabelů, senzor proti nárazu i pádu z e schodů a funkce odloženého úklidu.

Příslušenství

Pokud jde o obsah balení, tam najdete robota Roomba® j7+, dále nabíjecí a čistící stanici Clean Base i s kabelem, náhradní filtr, náhradní boční kartáček a ještě navíc dva jednorázové sáčky AllergenLock™ na nečistoty.

Parametry

Výrobce: iRobot
Zařazení: robotický vysavač
Příkon: 33 W
Hlučnost: 59 dB
Filtr: HEPA filtr
Typ akumulátoru: Li-Ion
Kapacita akumulátoru: 2210 mAh
Doba provozu: 75 min.
Doba nabíjení: 3 h.
Hmotnost: 3.4 kg
Výška robota: 8.7 cm
Maximální výška překážky: 1.5 cm
Rozeznání překážek: dotykové
Detekce schodů: ano
Dálkové ovládání: ano
Virtuální zábrana: ano
Systém proti zamotání kabelů: ano
Automatické dobíjení: ano
Automatické vysypání: ano

Fotografie

Vývoj ceny

Závěrečné hodnocení

9.5 Celkové hodnocení

Za nás dáváme jednoznačně oba palce nahoru, protože robotický vysavač iRobot Roomba j7+ je skutečný dříč. Díky tomu, že si svítí na cestu, může klidně pracovat i uprostřed noci, aniž by vás nebo sousedy rušil. Dokonce si sám dojede dobít energii a zase bude pokračovat v práci tam, kde předtím skončil. Jedinou vadou na kráse je jeho vyšší pořizovací cena, která se pohybuje v rozmezí od 21 000 do 30 000 korun. Kdo chce, může si robota iRobot Roomba j7+ porovnat s podobným modelem iRobot Roomba j7.

Design
9.5
Ovládání
9.5
Údržba
9.5
Klady
 • mapování
 • poměr cena/kvalita
 • snadné ovládání
 • mobilní aplikace v češtině
 • kvalitní vysávání všech typů podlah
Zápory
 • pořizovací cena
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Nakoupit jej můžete např. v obchodě roboticky-vysavac.cz.

Nejprodávanější vysavače

Podobné články, co by vás mohly zajímat

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je naším cílem. Více o nás. Spolupráce a kontakt.

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer.cz
Logo