TOP produkt

Recenze iRobot Roomba 980

Mezi robotickými vysavači patří iRobot Roomba 980 k naprosté špičce. Vašim podlahám věnuje maximální péči s dokonalým výsledkem. Hodí se na úklid malých garsonek, stejně jako na velkometrážní byt či dům. Díky vysokokapacitní baterii Li-Ion zvládne uklidit na jedno nabití až 185 m2, což je oproti jiným modelům až o 50 % větší výdrž a až čtyřnásobnou životnost, přičemž mu trvá 3 hodiny, než se znovu nabije.

Hmotnost iRobot Roomba 980 je 4 kilogramy a hlučnost nepřesahuje 58 dB, takže vás během úklidu absolutně neruší. Velkou výhodou je, že dokáže rozpoznat, jaký povrch právě uklízí, takže když se vydá vysávat tvrdou podlahu, sníží automaticky svůj výkon, protože je pro něj snadné z takového povrchu vysát veškeré nečistoty, zatímco po najetí na koberce automaticky zvýší výkon až desetinásobně. Objem sběrné nádoby je 600 ml, což je velmi slušné.

 

Zjistit cenu

Vybavení a funkce

Robotický vysavač iRobot Roomba 980 se dokáže spárovat s Wi-Fi sítí, takže ho lze bez problémů ovládat prostřednictvím vašeho chytrého telefonu a to odkudkoliv. Pomůže vám s tím mobilní aplikace iRobot HOME, kterou si nainstalujete do smartphonu nebo klidně i tabletu. Můžete tak sedět v kanceláři a dát pokyn robotovi stisknutím tlačítka CLEAN, aby uklidil, než přijdete domů, případně vše naprogramovat dopředu.

Nová vizuální lokalizace iAdapt 2.0 umí rozeznat nábytek i překážky a to nejen pomocí senzorů, ale tzv. pohledem, neboť je skutečně inteligentní. Funkce Dirt Detect 2 opticky a akusticky detekuje nečistoty. Nehrozí pád ze schodů, umí totiž zastavit na hraně a zase se vrátit zpět. Systém AntiAngle hlídá, aby se iRobot Roomba 980 nezamotal do kabelů, když přes ně přejíždí.

Co potěší, jsou silikonové čisticí hlavice AeroForce, které jsou na rozdíl od kartáčů mnohem účinnější a skoro bezúdržbové. Samozřejmostí je třístupňový čisticí systém AeroForce. Filtraci vzduchu zajišťuje filtr AeroForce. K dispozici je také systém Wall Follow, který zajišťuje dokonalý úklid podél stěn, kolem nábytku, v rozích místností a dalších, těžko dostupných místech, kam se s běžným vysavačem nedostanete.

Vysavač iRobot Roomba 980 má podobně jako jeho předchůdci velkokapacitní sběrný koš AeroForce, funkci načasování úklidu, virtuální zeď s funkcí HALO, profilovaný nárazník se zpomaleným dotykem a také indikátor plného koše.

zpět k obsahu ↑

Parametry

Výrobce:iRobot
Zařazení:robotický vysavač
Hmotnost:4 kg
Hlučnost:58 dB
Sací výkon:33 W
Filtr:
Objem sáčku/nádoby na prach:0,6 l
Provedení:bezsáčkové
Typ baterie:Vysokokapacitní baterie Li-Ion
Baterie:3000 mAh
Doba provozu:90 min

zpět k obsahu ↑

Fotografie

1x1.trans - Recenze iRobot Roomba 980

zpět k obsahu ↑

Závěrečné hodnocení

10 Hodnocení

Tento robotický vysavač iRobot Roomba 980 nelze hodnotit jinak kladně. Je vysoce inteligentní, snadno se ovládá jediným tlačítkem a to odkudkoliv a v kteroukoliv dobu. Má 10x vyšší výkon a dvojnásobnou výdrž než předchozí modely. Efektivně a naprosto dokonale vše vyčistí, a to jak tvrdé podlahy, tak koberce. Je adaptabilní, samostatný, navíc se sám dobíjí během úklidu. Po nabití vyrazí znovu do boje s nečistotami a pokračuje tam, kde předtím skončil, když mu došla energie. Přestože pořizovací cena je vcelku vysoká, je to dobrá investice s ohledem na inteligentní funkce i systémy, kterými robot disponuje. Pokud chcete srovnání i s robotickými vysavači jiných značek, zkuste se podívat na Hobot Legee-668.

Design
10
Ovládání
9.5
Údržba
9.5
KLADY
 • mobilní aplikace
 • snadné čištění
 • indikátor plného koše
 • velká plocha úklidu
 • kvalita vysávání
ZÁPORY
 • hlučnější
 • vyšší cena
Napsat hodnocení

Více o tomto robotickém vysavači iRobot najdete na oficiální stránce výrobce tady.

Nakoupit jej můžete např. v obchodě Mall.cz.

Nejprodávanější vysavače

Podobné články, co by vás mohli zajímat

   Budeme rádi za váš komentář. Pište prosím slušně a s přidanou hodnotou. (Tématické odkazy schvalujeme.)


  Komentáře / diskuse / hodnocení

  Celkové hodnocení

  GDPR: Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC. Po odeslání komentáře zpracováváme tyto údaje - jméno, e-mail a IP adresu. E-mail používáme pro odeslání informační zprávy, že vám někdo odpověděl na dotaz. Pro jiné účely jej nevyužíváme. IP adresu sledujeme z důvodu ochrany před spamem. Pro odstranění údajů nás kontaktujte na info@recenzer.cz