iRobot Roomba j7

iRobot Roomba j7 patří v současné době k nejchytřejším robotickým vysavačům na českém trhu. Je jedinečný zejména díky tomu, že může vidět. Nová navigace totiž zajistí, že umí rozpoznat překážky na podlaze, které běžný robot neřeší.

KLADY
 • Jednoduché ovládání
 • Kvalitní vysávání
 • Malá nabíjecí stanice
 • Aplikace plně v češtině
 • Systematické vysávání
 • Kamera
 • Vysávací stanice
 • Snadná údržba
 • Hlášení problematických míst
 • Skvěle fungující sběrný koš
 • Ovládání na dálku
ZÁPORY
 • Vysoká pořizovací cena
 • Kolečka zachycují vlasy

Tento ovšem pozná překážku v podobě kabelů, exkrementu od domácího mazlíčka, boty atd., přičemž zvládne rozpoznat přes 80 dalších, a hravě se jim vyhne bez jakéhokoliv nežádoucí nehody.

Pokud hledáte ideální vysavač pro domácnost se zvířaty, který vám ušetří práci, pak jste jej právě našli. Je to senzační pomocník pro každého alergika, zvládne čištění koberců, vysaje piliny, zvířecí chlupy, je antibakteriální a má objem nádoby 400 ml.

Zjistit nejvýhodnější cenu

Vzhled

Robotický vysavač iRobot Roomba j7 již na první pohled zaujme elegantním černým designem se stříbrnými prvky. Dokovací stanice je celá černá, zatímco samotné tělo vysavače je kombinací černé a stříbrné.

Součástí těla je sběrná nádoba, boční rotující kartáček, ale také LED dioda, která slouží jako osvětlení v přední části robota a s jejíž pomocí si svítí na cestu. Pokud jde o rozměry na výšku má 8,7 cm, jinak šíře i hloubka je 33,8 cm. Díky hmotnosti pouhých 3,4 kg se pohybuje po podlaze rychlostí blesku, a to s hlučností 59 dB.

Funkce

iRobot Genius Home Intelligence je užitečná a velmi praktická platforma, s jejíž pomocí je možné mít vysavač pod kontrolou. Snadno tak máte přehled o tom, kdy, kde a jak aktuálně iRobot Roomba j7 uklízí.

Můžete si nastavit individuální a zcela personalizované povely, navíc máte k dispozici chytré řídící centrum. Super moderní navigace poskytuje funkci PrecisionVision, která umožňuje bez problémů rozeznávat předměty vyskytující se na podlaze, ať už jsou to kabely, psí exkrement, boty, ponožky a jiné.

Dobře ví, čemu se vyhýbat a po každé nové aktualizaci se naučí rozpoznat další nové předměty. Perfektně tak vidí vše potřebné kolem sebe. iRobot Roomba j7 zvládne spolupráci s robotickým mopem Braava Jet m6.

V praxi to znamená, že ve chvíli, kdy robot vysaje podlahu a dokončí tak úklid, odešle automaticky pokyn mopu Braava, aby vytřel. Výhodou je, že se během úklidu zvládne dojet nabít a načerpat tak novou energii, případně i vysypat do čistící stanice Clean Base.

Perfektní dojezd do nabíjecí stanice zvládne díky nové funkci Visual docking. Pomocí LED přisvícení mu to nedělá problém ani v noci, stejně jako úklid. Pamatuje si až 10 různých map a bez potíží pokaždé pozná, kde se aktuálně nachází.

Nečekané překážky vyfotí a pokusí se zjistit, jak je zvládnout i tím, že pošle fotografii vám a vy rozhodnete, jestli může pokračovat, nebo zda se má dané překážce vyhnout. Na jedno nabití vydrží pracovat až 75 minut a nabíjí se 3 hodiny.

Disponuje funkcí proti zamotání kabelu, také zvládne pokračovat v úklidu po samostatném dobití, nechybí senzor proti pádu ze schodů či proti nárazu. Detekuje znečištěná místa a hravě se přizpůsobí povrchu podlahy. Dobrá je rovněž funkce odloženého úklidu.

Příslušenství

Je dobré zmínit, že čistící stanice Clean Base není součástí balení, takže je nutné ji dokoupit samostatně. Jinak se do ní vejce 1 náhradní sáček, přičemž jednorázový sáček zvládne pojmout až 30 sběrných košů, které do něj iRobot Roomba j7 vyprázdní. V balení najdete kromě již zmíněného robota také nabíjecí stanici s kabelem, náhradní filtr a náhradní boční kartáček.

Parametry

Výrobce: iRobot
Zařazení: robotický vysavač
Příkon: 33 W
Hlučnost: 59 dB
Typ akumulátoru: Li-Ion
Kapacita akumulátoru: 2200 mAh
Doba provozu: 75 min.
Doba nabíjení: 3 h.
Rozeznání překážek: dotykové
Hmotnost: 3.4 kg
Výška robota: 8.7 cm
Maximální výška překážky: 1.5 cm
Měkčená kolečka: ano
Časovač: ano
Dálkové ovládání: ano
Detekce schodů: ano
Virtuální zábrana: ano
Automatické dobíjení: ano
Mobilní aplikace: ano

Fotografie

iRobot Roomba j7

iRobot Roomba j7

Vývoj ceny

Závěrečné hodnocení

9 Celkové hodnocení

Dá se říci, že je tento vysavač určen pro každého, kdo už má plné zuby vysávání a hledá dokonalého pomocníka, který zvládne pracovat v jakoukoliv denní i noční dobu. iRobot Roomba j7 kvalitně vysává, aplikaci má v češtině, svítí si na cestu, a ještě se sám dojede dobít. Jediné, co moc nepotěší je jeho pořizovací cena, která se pohybuje v rozmezí od 17 500 do 21 000 korun. Za nás jinak dáváme oba palce nahoru. Neváhejte srovnat tohoto robota s jiným podobným vysavačem iRobot Roomba 866.

Design
9
Ovládání
9
Údržba
9
Klady
 • poměr cena/kvalita
 • snadné ovládání
 • vysávací stanice
 • snadná údržba
 • pěkný design
 • mobilní aplikace v češtině
Zápory
 • pořizovací cena
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Nakoupit jej můžete např. v obchodě roboticky-vysavac.cz.

Nejprodávanější vysavače

Podobné články, co by vás mohly zajímat

Kateřina Horáková

Kateřina Horáková

Práce s texty je nejen mou profesí, ale zároveň celoživotním koníčkem. Je to má vášeň stejně jako kvalitní čokoláda. Mám ráda výzvy a baví mě hrát si se slovy tak, aby byl výsledek dokonalý a přesně podle představ klienta. Mám více než 25 let praxe. Kromě toho moc ráda vařím i peču, vymýšlím recepty a stále zkouším něco nového. Ve volném čase si ráda přečtu dobrou knihu, tvořím videa a věnuji se své malé domácí ZOO.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer
Logo