iRobot Roomba i7

Robotické vysavače jsou v současné době výrazným trendem v oblasti domácího úklidu, protože současné modely již zpravidla dosahují vyšší efektivity, než když se po domácnosti proháníte s běžným vysavačem my.

Na takový, který by měl tuto činnost plně nahradit jsme se zkusili podívat docela podrobně. Robotické vysavače značky iRobot jdou neustále dopředu, aby nejen udrželi krok s konkurencí, ale také je v mnohém předběhli, jak obstojí vysavač iRobot Roomba i7 se můžete podívat níže.

Zjistit nejvýhodnější cenu

Co nabízí iRobot Roomba i7

První, co nás zaujme je samozřejmě design vysavače, který se jeví jako velmi funkční a zároveň ladí se současnými módními trendy v domácnosti. Na vysavači dominuje tmavě šedá barva, která je doplněna černými elementy. Vysavač má tři základní ovládací tlačítka.

Po pročtení manuálu víme, že má tento model řadu velmi praktických funkcí, které při úklidu domácnosti uvítáte, ať už je to dokonalé zmapování všech prostor či možnost nastavit místa, kterým se má při úklidu vysavač vyhnout, protože tam má třeba Váš mazlíček misku s vodou.

Samozřejmostí je funkce naplánování úklidu na hodiny a dny v týdnu, funkce proti zamotání se do kabelů či automatické dobíjení, kdy se v případě potřeby vysavač nabije a pak pokračuje v úklidu tam, kde skončil.

Senzor proti pádu ze schodů je samozřejmě také implementován, a navíc oproti starším modelům je lépe vyřešen problém s narážením do nábytku, a to funkcí nárazníku se zpomaleným dotykem. Navíc by měl vysavač rozpoznat i více znečištěná místa díky akustickému senzoru a těm se pak věnuje opakovaně.

zpět k obsahu ↑

Náš test

Rozhodli jsme se vyzkoušet více funkcí tohoto vysavače, takže jsme si v aplikaci nastavili dvojitý úklid celého prostoru a zvolili místa, která uklízet nemá. Aby byl náš test kompletní rovněž jsme se rozhodli použít čistící stanici Clean Base, která tedy není součástí balení a urychleně jsme sháněli i mop Braava jet M6, který by měl být plně kompatibilní. Vše nastaveno a už si jen počkat na výsledek.

Provoz vysavače je trochu hlučnější, ale se starými běžnými vysavači se to rozhodně srovnávat nedá. Vysavač se stěn jen dotýká a krásně uklízí i u nábytku a v rozích. Do hromady kabelů u zásuvek se nezamotal a odstraňuje jak hrubší nečistoty, tak jemný prach. Během vysávání jednou zajel do stanice Clean Base, aby vyprázdnil zásobník. Poradil si i koberečkem u sedací soupravy.

Za hodinku má hotovo, místa, které měl vynechat vynechal a zajíždí zpátky do nabíjecí stanice. Během chvilky pak sám vyráží do akce mop. Procházíme již uklizená místa a jsme s výsledkem více než spokojeni. Oproti nahánění prachu s běžným vysavačem a mopem je výsledek nesrovnatelný.

zpět k obsahu ↑

Parametry

Výrobce: iRobot
Zařazení:robotický vysavač
Hmotnost:
Hlučnost:58 dB
Sací výkon:33 w
Filtr:HEPA filtr
Objem sáčku/nádoby na prach:
Provedení:bezsáčkové
Typ baterie:Li-Ion
Baterie:1800 mAh
Doba provozu:75 min

zpět k obsahu ↑

Fotografie

1x1.trans - iRobot Roomba i7

iRobot Roomba i7

zpět k obsahu ↑

Závěrečné hodnocení

9 Hodnocení

I když je pořizovací cena trochu vyšší – pokud mluvíme o kompletu, že si dokoupíme mop a čistící stanici, výsledek opravdu stojí za to. Vysavač můžeme jen doporučit, navíc má naprosto jednoduchou údržbu, protože zásobník na nečistoty je vyjmutelný a dá se umýt vodou. Za nás chválíme a doporučujeme.

9Naše hodnocení
Design
9
Ovládání
9
Údržba
9
9.4Hodnocení uživatelů
Design
9.6
Ovládání
9.3
Údržba
9.3
KLADY
 • kvalita na úrovni
 • snadné ovládání
 • rychlost vysávání
 • Ovládání přes mobilní aplikaci
ZÁPORY
 • malá nádoba na prach
 • poměrně hlučný
Napsat hodnocení  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Nakoupit jej můžete např. v obchodě Datard.

Nejprodávanější vysavače

Podobné články, co by vás mohly zajímat

1 komentář
 1. Reagovat
  Víťa 2.6.2021 v 19:56
  5
  Design
  100
  Ovládání
  100
  Údržba
  100

  Tento typ vysavače splnil moje očekávaní, takže doporučuji si ho pořídit. :))

  (0) (0)You have already voted this

  Budeme rádi za váš komentář. Pište prosím slušně a s přidanou hodnotou. Komentáře schvaluje správce.


Komentáře / diskuse / hodnocení

Celkové hodnocení

GDPR: Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC. Po odeslání komentáře zpracováváme tyto údaje - jméno, e-mail a IP adresu. E-mail používáme pro odeslání informační zprávy, že vám někdo odpověděl na dotaz. Pro jiné účely jej nevyužíváme. IP adresu sledujeme z důvodu ochrany před spamem. Pro odstranění údajů nás kontaktujte na info@recenzer.cz