iRobot Roomba 605

Robotický vysavač iRobot Roomba 605 je ideálním pomocníkem na všechny typy podlah, včetně koberců. Na jedno nabití zvládne uklidit až 90 m2, což je optimální podlahová plocha, pro kterou byste měli uvažovat o jeho zakoupení. Ve výbavě má vysokokapacitní baterii XLife, ta má výdrž až 3 hodiny a dvojnásobnou životnost.

Tenhle drobek, který váží 3,6 kilogramů je úžasně tichý, neboť jeho hlučnost nepřesahuje 60 dB. Příkon je maximálně 33 W. Vysavač iRobot Roomba 605 je skvělou volbou také pro domácnosti s domácími mazlíčky.

Kompaktní rozměry 33 x 9,2 cm umožňují vysavači dostat se pod postele a většinu nábytku. Bez ohledu na to, jestli máte doma parkety, plovoucí podlahu, lino, dlažbu nebo koberce, iRobot Roomba 605 si poradí s každým povrchem.

Zjistit nejvýhodnější cenu

Vybavení a funkce

Největší výhodou, kterou robotický vysavač iRobot Roomba 605 má, je navigace iAdapt, která prostřednictvím desítek senzorů monitoruje každou místnost a pomáhá přístroji reagovat na aktuální podmínky, zároveň brání tomu, aby narážel do nábytku a dalších překážek.

Systém bočního úklidu Wall Follow umožňuje uklidit prostor podél zdí a nábytku, ale také v každém rohu místnosti. Je schopen provést analýzu členitosti a velikosti dané místnosti a na základě toho určí, jak provést úklid co nejlépe a nejefektivněji. Vašim jediným úkolem je stisknout tlačítko CLEAN. Veškeré nečistoty zachycuje velkokapacitní sběrný koš AeroVac.

Pomocí časovače si nastavíte dobu, kdy má vysavač zahájit svou činnost, takže můžete jít do práce, na výlet nebo třeba jen na nákup a iRobot Roomba 605 bude zatím pracovat za vás. Skvělá je technologie Antitangle, která zaručuje, že se vysavače nezamotá či spíše nezasekne do žádných kabelů či dokonce třásní na koberci. Hned jak narazí na nějaký odpor, otočí rotaci, takže se uvolní a může pokračovat v úklidu, aniž by potřeboval vaši pomoc.

Samozřejmostí je funkce virtuální zdi, kdy si můžete nastavit velikost prostoru, po kterém se bude vysavač pohybovat. V podstatě to funguje tak, že mu díky této funkci vytvoříte neviditelnou překážku, která brání robotovi v přejetí.

Program SPOT je určen na lokální úklid, jenž se ručně aktivuje a iRobot Roomba 605 se zachová jako smetáček s lopatkou, protože uklidí prostor o ploše 1 m2. To je vhodné, když se vám třeba rozsypou drobky, cukr atd.

Díky nárazníku se zpomaleným dotykem je absolutně šetrný vůči nábytku a ušetří i zdi. Bez problémů rozeznává jednoduché překážky, jako jsou závěsy, záclony, přehoz přes postel a hravě tak může uklidit i pod nimi. Ve spodní části iRobot Roomba 605 jsou senzory, jež jsou schopné rozeznat volný prostor pod tělem robota a zamezit tak pádu ze schodů. Vysavače se po dojetí ke schodům jednoduše zastaví, otočí a pokračuje v práci.

Parametry

Výrobce: iRobot
Zařazení: robotický vysavač
Hmotnost: 3,6 kg
Hlučnost: 60 dB
Sací výkon: 33 W
Doba provozu: 180 min
Objem sáčku/nádoby na prach: 0,5 l
Provedení: bezsáčkové
Typ baterie: Ni-MH XLife
Časovač: ne
Virtuální zábrana ano
Dálkové ovládání: ano
Program SPOT: ano
Automatické dobíjení: ano

Fotografie

iRobot Roomba 605

iRobot Roomba 605

Vývoj ceny

Závěrečné hodnocení

9 Celkové hodnocení

Pokud hledáte opravdu dokonalého pomocníka, který bude vaši domácnost udržovat v neustálé čistotě bez jediného smítka na podlaze, pak si rozhodně pořiďte iRobot Roomba 605, který si poradí s každým typem podlahy, dokonce vysaje i zvířecí chlupy z koberce. Pracuje tiše, spolehlivě a naprosto samostatně. Snadno se ovládá, díky senzorům je v bezpečí nábytek, kabely i vše ostatní. Za nás musíme dát rozhodně palec nahoru. Nicméně, není od věci porovnat iRobot Roomba 605 i s dalšími modely, jako třeba iRobot Roomba 866.

9Naše hodnocení
Design
9
Ovládání
9.5
Údržba
9
8Hodnocení čtenářů
Design
8
Ovládání
8
Údržba
8
Klady
 • tichý
 • výkonný
 • vysaje i rohy
 • pěkný design
Zápory
 • horší čištění kartáče
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Nakoupit jej můžete např. v e-shopu Mall.cz.

Nejprodávanější vysavače

Podobné články, co by vás mohly zajímat

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je naším cílem. Více o nás. Spolupráce a kontakt.

1 komentář
 1. 4
  Design
  80
  Ovládání
  80
  Údržba
  80

  Měla jsem teď již druhý, pomalu je za zenitem, takže hledám náhradu. Jeho výhoda je, že je nenáročný a má dobrý tah – tj. vyluxuje dobře, ale nikoli rohy – kartáčkem tam nedosáhne. Dobíjí se rychle a vydrží pracovat dlouho.
  Nevýhody jsou, že ač se avizuje čidlo proti pádu ze schodů, vrhne se po hlavě kamkoli. Je schopen narážet do jednoho místa třeba stokrát a nevypne se (uvízne na prahu, nebo pod wawkami a než by se vypnul, raději urve přední kryt kamen). Díky tomu má po 4 letech tak oježděná kolečka, že to chce výměnu. Musí se mu odstranit kabely ze země, i když jsou při zdi.

  Klady: Je nenáročný a má dobrý tah - tj. vyluxuje dobře, ale nikoli rohy - kartáčkem tam nedosáhne. Dobíjí se rychle a vydrží pracovat dlouho.
  Zápory: Nevýhody jsou, že ač se avizuje čidlo proti pádu ze schodů, vrhne se po hlavě kamkoli. Je schopen narážet do jednoho místa třeba stokrát a nevypne se (uvízne na prahu, nebo pod wawkami a než by se vypnul, raději urve přední kryt kamen). Díky tomu má po 4 letech tak oježděná kolečka, že to chce výměnu. Musí se mu odstranit kabely ze země, i když jsou při zdi.
  Přínosný(1) Nepomohl(0)You have already voted this

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer.cz
Logo