Sencor SRV 2230TI

Robotické vysavače již pár let letí, protože kdo by vysával a vytíral, kdy nemusí? Na tento trend pak samozřejmě zareagovali výrobci domácích spotřebičů a dnes najdete na trhu stovky produktů od různých značek. Mezi velmi oblíbené modely patří robotický vysavač Sencor SRV 2230TI, který jsme se pro Vás rozhodli pořádně vyzkoušet.

Zjistit nejvýhodnější cenu

Funkce

Hned nás zaujal krásný design tohoto výrobku, který se hodí do každé současné domácnosti či komerčních prostor. Krásné šedé provedení s černým lemováním se opravdu povedlo. Vysavač má kompaktní rozměry a díky výšce pouhých 8 cm pohodlně uklidí třeba i pod gaučem. Výčet funkcí je také perfektní, a to vše na dálkové ovládání.

Třeba z gauče si tak můžete zvolit jeden z šesti režimů úklidu, které nabízí. Jedná se mód spirálovitého uklízení, pohyb náhodným směrem, režim úklidu podél stěn, automatický režim, režim cik cak a režim maximálního výkonu. Vysavač zastane i funkci mopu, a navíc máte možnost si svůj úklid dopředu naplánovat.

Samozřejmostí pak je automatický návrat vysavače do nabíjecí stanice či čidlo proti pádu ze schodů. Vysavač svým výkonem dokáže pokrýt plochu až 130 m2, takže je vhodný i do větších bytů, a to díky mimořádné kapacitě baterie, díky které dokáže vysavač uklízet na jedno nabití až 90 minut. Další výhodou tohoto vysavače pak je integrovaný HEPA filtr, který ocení zejména alergici a jeho snadná a velmi rychlá údržba, protože se jedná o bezsáčkový vysavač.

Náš test

Vysavač jsme se rozhodli vyzkoušet v našich open space prostorech s větší podlahovou plochou, s tím, že někteří z nás mají u pracovních stolů drobné koberečky. Rozhodli jsme se tedy vyzkoušet jen vysávání bez vytírání. Trochu jsme v kanceláři udělali na podlaze nepořádek a nastavili úklid tak, aby začal ještě před našim příchodem ráno do práce.

Když jsme začali přicházet do kanceláře, vysavač už byl v akci a pěkně uklízel. Větší hromádky nepořádku už byly pryč a zatím nebyl zásobník plný. Při sledování jeho provozu jsme si všimli, že si poradí s překážkami do 1 cm u vyšších už trochu bojuje a mnohdy se otočí a jede jiným směrem, prostě překážku objede.

Nemůžeme říct, že by narážel do nábytku, spíše se jej lehce dotkne, ale díky tomu opravdu uklidí i těsně u něj a v rozích. Jeho provoz není příliš hlučný, což nás mile překvapilo.

Parametry

Výrobce: Sencor
Zařazení: robotický vysavač 
Hmotnost: 2.2 kg
Hlučnost: 60 dB
Filtr: HEPA filtr
Objem sáčku/nádoby na prach: 500 ml
Doba provozu: 90 min
Provedení: bezsáčkové
Typ baterie: Li-Ion
Baterie: 2600 mAh
Časovač: ano
Dálkové ovládání: ano
Rotační kartáče: ano
Automatické dobíjení: ano
Mopování a vysávání 2v1: ano

Fotografie

SENCOR SRV 2230TI

SENCOR SRV 2230TI

Vývoj ceny

Závěrečné hodnocení

9.5 Celkové hodnocení
Výborný pomocník do domácnosti

Vysavač nás velice překvapil svým sacím výkonem, rychlostí úklidu a tichostí provozu, výdrž baterie opravdu sedí a nejraději bychom si ho v kanceláři nechali. Díky tomu, že je možné jej ovládat dálkovým ovladačem není nutné stahovat žádnou mobilní aplikaci a s jeho ovládáním si tak poradí každý. Tento model za rozumnou cenu můžeme jen doporučit.

Design
9.5
Ovládání
9.5
Údržba
9.5
Klady
  • výkon/cena
  • snadné ovládání
  • poměrně tichý
  • rychlost vysávání
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Nakoupit jej můžete např. v obchodě Onlineshop.

Nejprodávanější vysavače

Podobné články, co by vás mohly zajímat

Kateřina Horáková

Kateřina Horáková

Práce s texty je nejen mou profesí, ale zároveň celoživotním koníčkem. Je to má vášeň stejně jako kvalitní čokoláda. Mám ráda výzvy a baví mě hrát si se slovy tak, aby byl výsledek dokonalý a přesně podle představ klienta. Mám více než 25 let praxe. Kromě toho moc ráda vařím i peču, vymýšlím recepty a stále zkouším něco nového. Ve volném čase si ráda přečtu dobrou knihu, tvořím videa a věnuji se své malé domácí ZOO.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

1 komentář
  1. Hledal jsem pro nás vhodný vysavač, který bude pracovat místo nás, až jsem narazil na váš článek. Musím uznat, že mi robotický vysavač Sencor SRV 2230TI padl do oka, takže jsem ho hned objednal a manželka byla spokojená, protože je to skutečný pracant. Podlaha je díky němu neustále čistá bez drobečků atd.

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer
Logo