Cena / kvalita

Sencor SRV 6250BK

Robotický vysavač Sencor SRV 6250BK patří do levnější kategorie tohoto typu vysavačů, ostatně dá se pořídit za téměř polovinu ceny než například Roborock S6. Pokud tedy hledáte skutečnou kvalitu za nízkou cenu v podobě šikovného pomocníka, rozhodně jste si zvolili ten správný model. Možná nebude v některých ohledech tak úplně dokonalý, ale své si určitě odpracuje.

KLADY
 • Kompaktní rozměry
 • Tichý chod
 • Vysávání a vytírání současně
 • Rychlý úklid
 • Wi-fi připojení
 • Vynikající poměr cena/poměr
 • Aplikace v mobilním telefonu

ZÁPORY
 • Občas se pomaleji nabíjí
 • Často nereaguje na magnetickou pásku
 • Mívá problémy spojit se s aplikací
 • Menší pokrytí plochy
 • Pouze na tvrdé podlahy a koberce s krátkými vlákny

Nejlépe funguje na tvrdých podlahách, ale co se týká koberců, tak zvládne jen opravdu krátké vlákno, ty delší pro něj tvoří dost velký problém a svým způsobem i překážku. S ohledem na to, že má navigaci, nedělá mu pohyb po místnostech žádný problém a snadno se v nich orientuje.

Zjistit nejvýhodnější cenu

Vzhled

Má elegantní a velmi kvalitní provedení v černém designu. Kulaté tělo robotického vysavače Sencor SRV 6250BK skrývá motor typu BLDC. Ten zajišťuje účinnost a mohutný sací výkon. Na výšku má jen 7,9 cm, takže se hravě dostane i pod sedačku, která samozřejmě neleží úplně na zemi.

Hmotnost je pouhých 2 500 gramů, takže když se pustí do práce, létá po podlaze jako blesk, protože ho netíží kila navíc. Spodní část zdobí kvalitní hlavní rotační kartáč, co se postará o sběr chlupů, vlasů, drobků a jiných větších částic.

Vedle hlavního kartáče jsou k dispozici ještě 2 boční, kteří nijak nenarušují jeho celkový vzhled. Pod zadním krytem je schovaná nádoby na sběr nečistot, která má objem 480 ml.

Skrytá je rovněž baterie Li-ion vydrží až 120 minut provozu, přičemž kapacita je 2 600 mAh a doba nabíjení pak celých 5 hodin. Uhlazený design doplňují měkčená kolečka a mopovací textilie.

Funkce

Sencor SRV 6250BK disponuje funkcí GYRO Mapping, což je gyroskopická navigace pro snadnou orientaci v prostoru. Pohybuje se systematicky a vždy si vybírá optimální trasu pro jednoduchý a zcela bezchybný úklid všech podlah.

Ovládání je možné prostřednictvím klasického dálkového ovladače nebo pomocí chytrého telefonu. V aplikaci si nastavíte vše, co je potřeba. Máte k dispozici celkem 6 režimů pro úklid podlah.

Automatický režim vhodný na běžný úklid, dále režim úklidu podél stěn, lišt a rohů, režim úklidu v oblasti 2 x 2 m, což je dobré pro vybrané místo, kde se vám nejčastěji hromadí nečistoty, například podlaha v kuchyni či v obýváku pod konferenčním stolkem.

Režim pohybu náhodným směrem si vybírá směr individuálně pro úklid celé plochy každé místnosti. S režimem intenzivního úklidu hravě zvládne vyčistit stejně velkou plochu minimálně dvakrát, takže výsledek je vždy perfektní.

Poslední je režim maximálního výkonu, kdy robotický vysavač Sencor SRV 6250BK využívá TURBO sání a úklid je tak vysoce efektivní. HEPA filtr zachytí i ty nejmenší částice, alergeny a prach.

Nechybí funkce automatického dobíjení, předvolba místnosti k úklidu, funkce proti zamotání kabelů a také pokračuje v úklidu po samostatném dobití. Samozřejmostí je i senzor proti pádu ze schodů či senzor proti nárazu. Zároveň má funkci pro vysátí více místností.

Příslušenství

Pokud jde o příslušenství, tak mezi něj patří adaptér, boční kartáč, čistící kartáček, dále nabíjecí stanice, nádobka na vodu pro mokré čištění, ale i utěrka na stěr podlah. Dokoupit je možné náhradní baterii, sadu mopů, dálkový ovladač, magnetickou pásku i nabíjecí stanici.

Parametry

Výrobce: Sencor
Zařazení: robotický vysavač 
Typ vysavače: bezsáčkový
Typ baterie: Li-Ion
Kapacita akumulátoru: 2600 mAh
Doba provozu: 120min
Hlučnost: 60 dB
Hmotnost: 2.5 kg
Časovač: ano
HEPA filtr: ano
Wifi připojení: ano
Mopování a vysávání 2v1: ano

Fotografie

Sencor SRV 6250BK

Sencor SRV 6250BK

Vývoj ceny

Závěrečné hodnocení

9.1 Celkové hodnocení
Mopování a vysávání 2v1

Tento robotický vysavač Sencor SRV 6250BK rozhodně zaujme poměrem dobré ceny a kvality úklidu. Funguje dobře, a i když se může zdát, že má často své mouchy, nakonec si vše odpracuje. Není moc vysoký, takže se dostane skoro pod všechen nábytek. Je velmi tichý, takže vás nebude rušit, ani když sledujete svůj oblíbený film prostřednictvím nějaké internetové televize. Co potěší je přijatelná pořizovací cena, ostatně vysavač se dá pořídit v ceně od 6 000 do 7 000 korun. Za nás určitě dáváme palec nahoru.

Design
9.1
Ovládání
9.1
Údržba
9.1
Klady
 • design
 • výkon/cena
 • snadné ovládání
 • poměrně tichý
 • mopování a vysávání 2v1
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Nakoupit jej můžete např. v obchodě Spořílek.cz.

Nejprodávanější vysavače

Podobné články, co by vás mohly zajímat

Kateřina Horáková

Kateřina Horáková

Práce s texty je nejen mou profesí, ale zároveň celoživotním koníčkem. Je to má vášeň stejně jako kvalitní čokoláda. Mám ráda výzvy a baví mě hrát si se slovy tak, aby byl výsledek dokonalý a přesně podle představ klienta. Mám více než 25 let praxe. Kromě toho moc ráda vařím i peču, vymýšlím recepty a stále zkouším něco nového. Ve volném čase si ráda přečtu dobrou knihu, tvořím videa a věnuji se své malé domácí ZOO.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer
Logo