Robotické vysavače Sencor

Robotické vysavače Sencor se řadí mezi praktické a velmi účinné pomocníky na úklid koberců a jiných podlahových krytin, ať už máte linoleum, parkety, plovoucí podlahu, dlažbu a mnohé jiné. Čas, který by bylo jindy nutné investovat do čištění podlah, můžete díky těmto spotřebičům využít smysluplněji.

Všechny vysavače Sencor

Vysavače mohou vysávat i vytírat, záleží na tom, jaký model si vyberete. Mají minimální hlučnost, kvalitní baterii, která vydrží, výkonný digitální motor zaručující dlouhou životnost a spoustu zajímavých technologií i funkcí. Na výběr jsou rovněž modely určené speciálně pro domácnosti s mazlíčky, neboť se hodí na zvířecí chlupy.

Které modely jsou vybaveny mopy?

 1. Sencor SRV 2230TI
 2. Sencor SRV 1000SL
 3. Sencor SRV 6250BK-EUE3
 4. Sencor SRV 4250SL-EUE3
 5. Sencor SRV 9250BK-EUE3
 6. Sencor SRV 8550BK
 7. Sencor SRV 9250BK
 8. Sencor SRV 9550BK
 9. Sencor SRV 8550BK
 10. Sencor SRV 4000GD-EUE3

Které modely jsou vhodné na zvířecí chlupy?

 1. Sencor SRV 8550BK
 2. Sencor SRV 9250BK
 3. Sencor SRV 9550BK
 4. Sencor SRV 9200BK
 5. Sencor SRV 8550BK
 6. Sencor SRV 8550BK
 7. Sencor SRV 9200BK

Laserová navigace LIDAR

V prostoru se robotické vysavače Sencor orientují díky laserovým snímačům Lidar a gyroskopu. Díky tomu je možné uklidit jakoukoliv plochu bez omezení. Pomocí funkce multi-room je možné nastavit individuální režim pro jednotlivé místnosti.

V praxi to znamená, že si určitě, v jakém rozsahu bude úklid probíhat. Kde má vysavač pouze vysát, jaká místnost se má vytřít. Automaticky dochází ke zvyšování účinnosti, když se uklízí koberce. Součástí jsou i senzory detekující překážky, schody i senzory navigující robotický vysavač zpět do nabíjecí stanice.

Co jsou režimy?

Robotické vysavače Sencor mají tři režimy. Tím prvním je Režim automatického úklidu, kdy je možné pomocí dálkového ovládání přesně nastavit režim automatického úklidu, kdy začne nejprve robot vysávat plochy v okolí stěn a poté celou plochu, přičemž jezdím v pravidelném rytmu do písmene Z.

Dalším je Režim úklidu podél stěn, což znamená, že se vysavač systematicky pohybuje po obvodu jednotlivých místností a za pomoci bočního rotačního kartáče zvládne vymést nečistoty i podél stěn, kolem nábytku a dokonce i z každého rohu.

Třetím a posledním režimem, je Režim spánku šetřící kapacitu akumulátoru. To znamená, že robot vstoupí zcela automaticky do režimu spánku a to již pět minut poté, co je zaznamenána jeho nečinnost, nebo k tomu dojde ve chvíli, kdy není vysavač schopen zaparkovat do své nabíjecí základny.

O značce Sencor

Oficiálně vznikla značka Sencor v roce 1969 v Japonsku, přičemž na počátku se řešil způsob, jak znovu nastartovat ekonomiku, která byla v kritickém stavu díky válce. Řešením bylo tzv. know-how, tedy nákup z USA a Evropy.

Japonsko tehdy investovalo přes 1 miliardu dolarů a žádanou oblastí se stala právě elektronika. Vedle značek Panasonic, Hitachi a Sharp se přidala čtveřice v podobě značek Sony, Akai, Sany a Aiwa. No a nakonec i Sencor, k čemuž došlo právě v roce 1969.

Na konci šedesátých let začal být dovoz ze zahraničí nedostačující a bylo potřeba vyvinout nové technologie a s nimi i mnoho nových produktů. Sencor je v překladu Tisíc srdcí, tedy SEN znamená tisíc v japonštině, COR pak srdce latinsky.

Tato japonská značka si dala předsevzetí, že všechny výrobky budou dosahovat špičkové kvality, efektivity a budou schopné konkurovat ostatním značkám a výrobcům, kteří se na trhu vyskytují. Špičkou v elektronice byla v té době v celosvětovém měřítku společnost Blaupunkt, která je charakteristická svým logem, v němž má modrý puntík.

Během sedmdesátých let začala značka Sencor dosahovat skvělých výsledků a stoupala pomalu, ale jistě k vrcholu. Zásadní byla kvalita, ale také novátorství, pestrý sortiment a neokoukaný, zcela originální design.

Sencor přidal ještě bohatou škálu barev, zcela specifické vlastnosti a snadnou dostupnost. Produkty této značky šly totiž přímo k lidem, nejen k nějakým sběratelům atd. Postupně začala značka růst a své zboží nabízela po celé Asii, aby nakonec expandovala i do Evropy a na ostatní kontinenty.

Například ve Velké Británii byly největším hitem autorádia a kazetové magnetofony. Ty si nakonec zamilovala celá Evropa. Naprostým hitem byl první vícestopý stereo magnetofon, který dorazil na trh roku 1972.

V těchto letech zároveň vývojáři představili funkci REVERSE pro kazetové magnetofony, dále dvojité kazetové magnetofony, díky nimž bylo možné nahrávat. V neposlední řadě překvapil také Mobile Hi-fi, což byl první přenosný Hi-Fi systém.

Do výbavy dostal systém Dolby NR redukující šum během nahrávání. Evropa poznává autorádia, a to nejen ta klasická, ale rovněž autorádia s kazetovým přehrávačem. Od počátku se značka Sencor řídila heslem: Proč by člověk nemohl mít své elektronické pomocníky rád? No a toto heslo dodržuje i v současné době.

Devadesátá léta znamenala velký zlom, neboť se značka Sencor stala evropskou společností. Přestože je její chod řízen z Evropy, produkty jsou vyráběny nejen v Evropě, ale také v Asii, ostatně srdce firmy je stále japonské a stále se drží svých tradic a vizí.

To znamená, že sice obchodní myšlení je evropské, ale tradice a kvalita japonská. V současnosti dodává Sencor své produkty do více než 55 zemí po celém světě a udržuje se stále mezi špičkou. Sází na několik zásadních faktorů, mezi nimiž je opravdu bohatý a široký sortiment, pestrá škála barev a vysoká kvalita.

Sencor vyniká tím, že si jeden výrobek můžete koupit třeba v 9 různých barvách. Snadno si tak sestavíte například snídaňový set v růžové, zelené, fialové či jakékoliv jiné barvě, případně můžete barvy různě kombinovat, jak vám to bude vyhovovat.

Robotické vysavače Sencor můžete nakoupit v těchto e-shopech: Mall.cz, Roboticke-vysavace.cz, Tipa.eu

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (90 hodnocení)
​​

Kateřina Horáková

Kateřina Horáková

Práce s texty je nejen mou profesí, ale zároveň celoživotním koníčkem. Je to má vášeň stejně jako kvalitní čokoláda. Mám ráda výzvy a baví mě hrát si se slovy tak, aby byl výsledek dokonalý a přesně podle představ klienta. Mám více než 25 let praxe. Kromě toho moc ráda vařím i peču, vymýšlím recepty a stále zkouším něco nového. Ve volném čase si ráda přečtu dobrou knihu, tvořím videa a věnuji se své malé domácí ZOO.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer
Logo