Robotické vysavače stále více objevují v českých domácnostech, protože náš čas je dnes docela vážená a drahá komodita. A navíc úklid pořád bereme za povinnost, která nás nebaví, tak proč se s ním trápit, když nemusíte. Navíc dnes se již dají robotické vysavače pořídit i za velmi nízké ceny. Typickým příkladem je robotický vysavač Symbo D300, který jsme se pro Vás rozhodli vyzkoušet.

Zjistit nejvýhodnější cenu

Funkce

Vysavač Symbo D300 má velmi jednoduché ovládání za pomoci jediného tlačítka, kterým jej uvedete do provozu. Vysavač Symbo D300 však kromě vysávání může interiér i vytřít stačí na něj připevnit mop ze spodní části. Tento model si hravě poradí s menšími prostory a zejména pak s tvrdými hladkými podlahami.

Má velmi kompaktní rozměry a může tak uklízet třeba i pod nábytkem. Ani u tohoto modelu samozřejmě výrobci nezapomněli na čidla proti pádu ze schodů a nemusíte se tak obávat o jeho bezpečnost. Díky štěrbinovému vysávání pak nehrozí, že by se vlasy či chlupy domácích mazlíčků namotávali do kartáčů, protože si výrobce uvědomuje, že čistění těchto kartáčů je velmi otravné. Díky bočním kartáčům pak uklízí i těsně u nábytku nebo v rozích.

Náš test

K tomuto výrobku přistupujeme docela se skepsí, ale třeba dostaneme za málo peněz hodně muziky. První, co nás zaskočilo je absence dobíjecí stanice, vysavač má obyčejnou nabíječku, ke které jej musíte ručně připojit. Vysavač vydrží pracovat necelých 55 minut, tak jsme si zvolili k úklidu prostor o výměře 30 m2, který jsme již pár dní nezametali.

Přinesli jsme vysavač na místo, naštěstí je opravdu lehký a váží necelé dva kilogramy zmáčkli jsme tlačítko a hned se rozjel do boje s nečistotami. Sem tam jemně naráží do nábytku, s čímž jsme ale počítali a trochu nám chybí možnost nastavit místa, kde vysávat nemá, protože to málem nepřežila lampička v rohu, ale s tím jsme měli počítat. Výsledky jsou opravdu viditelné což nás mile překvapilo.

Po vybití musíme vysavač vzít a ručně připojit do nabíječky a jdeme si zkontrolovat výsledky. Podlaha vypadá velmi čistě, možná stačilo vysávat kratší dobu, ale vysavač je nutné i vypnout, na což člověk musí myslet. Po nabití jsme se rozhodli vyzkoušet vysavač v místnosti se zátěžovým kobercem s nízkým chlupem a ejhle problém byl na světě, vysavač sice zvládal po koberci jezdit, ale měl problémy s většími nečistotami.

Parametry

Výrobce: Symbo
Zařazení: robotický vysavač 
Hmotnost: 2.1 kg
Hlučnost: 70 dB
HEPA filtr ne
Provedení: bezsáčkové
Typ baterie: Ni-MH
Baterie: 850 mAh
Doba provozu: 55 min
Doba nabíjení: 4 h
Detekce schodů: ano
Dálkové ovládání: ne
Virtuální zábrana: ne
Mopování a vysávání 2v1: ano

Fotografie

Symbo D 300

Symbo D 300

Vývoj ceny

Závěrečné hodnocení

9 Celkové hodnocení
Mopování a vysávání 2v1

Jedná se opravdu o velmi levný robotický vysavač, který je vhodný zejména do malých bytů, pokud máte všude plovoucí podlahy či dlažbu a nevadí Vám jeho provoz sem tam zajít zkontrolovat jedná se ideální volbu. My v redakci jsme trochu náročnější, a tak bychom volili některý z propracovanějších modelů.

Design
9
Ovládání
9.5
Údržba
9
Klady
  • výkon/cena
  • snadné ovládání
  • rychlost vysávání a mopování
Zápory
  • poměrně hlučný
  • občas dlouhá doba nabíjení
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Nakoupit jej můžete např. v obchodě Mall.

Nejprodávanější vysavače

Podobné články, co by vás mohly zajímat

Kateřina Horáková

Kateřina Horáková

Práce s texty je nejen mou profesí, ale zároveň celoživotním koníčkem. Je to má vášeň stejně jako kvalitní čokoláda. Mám ráda výzvy a baví mě hrát si se slovy tak, aby byl výsledek dokonalý a přesně podle představ klienta. Mám více než 25 let praxe. Kromě toho moc ráda vařím i peču, vymýšlím recepty a stále zkouším něco nového. Ve volném čase si ráda přečtu dobrou knihu, tvořím videa a věnuji se své malé domácí ZOO.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer
Logo