Symbo xBot 5 pro

Vysávání, vytírání a utírání prachu je neustálý boj většiny českých domácností. První dvě z těchto neoblíbených činností si můžete s vysavačem Symbo xBot 5 PRO škrtnout, protože se o ně postará za Vás. Robotický vysavač Symbo xBot 5 PRO totiž dokáže vysávat a vytírat naprosto sám, a dokonce je schopný tyto činnosti vykonávat zároveň. Jasně to nám říká návod, ale radši jsme si ho sami ozkoušeli v naší kanceláři.

Zjistit nejvýhodnější cenu

Design

První, co můžeme zhodnotit je design tohoto vysavače. Barva a tvar vysavače jsou moderní, tmavě šedá až antracitová barva je určitě praktická a zaujalo nás i dotykové ovládání. Vysavač je oproti řadě konkurentů se stejnými funkcemi znatelně nižší, což by mohlo být k užitku při uklízení pod nábytkem.

Funkce

Vysavač má gyroskopickou navigaci a většinu z jeho funkcí nastavíte šikovně v mobilní aplikaci. K vymezení míst, kde nemá vysávat se používá magnetická páska a samozřejmostí jsou čidla proti pádu ze schodů. Kromě toho má vysavač funkci vytírání a mopování zároveň, samostatné vysávání, samostatné mopování, dvojitou filtraci HEPA filtry, kterou ocení zejména alergici a kartáč na zvířecí chlupy.

Náš test

Vysavač jsme se rozhodli vyzkoušet na různých typech podlah, takže kromě plovoucí podlahy, kterou máme v kanceláři jsme si přinesli i menší kobereček s nízkým chlupem. Jelikož teď máme v prostoru koberec rozhodli jsme se otestovat samostatné vysávání a aby to neměl vysavač úplně nejlehčí poházeli jsme v místnosti náhodně i nějaké ty zvířecí chlupy od našich mazlíčků. Tak a test může začít.

Vysávání nás překvapilo, že není tak hlasité jako u jiných konkurenčních modelů, ale trochu nás zklamala rychlost úklidu, protože vysavač je velice pomalý. Sice podlaha je za ním čistá a uklízí i v rozích, ale na nás je to dlouho.

A pozor vysavač se dostal ke koberečku, napoprvé se mu na něj nepodařilo najet, na podruhé také ne a překážce se vyhýbá, ale když se vrací od opačné stěny tak již uspěl a bojuje s nízkým chlupem, zároveň také stoupá jeho hlučnost. Mezitím nám hlásí plnou nádobku, kterou je nutné vyprázdnit. Po vysypání zásobníku a zdolání koberce plynule pokračuje v úklidu, dokud nedojde baterie a nevrací se do dobíjecí stanice. Po dobití pokračuje s úklidem tam, kde skončil.

Parametry

Výrobce: Symbo
Zařazení: robotický vysavač
Hmotnost: 3.5 kg
Hlučnost: 60 dB
Filtr: HEPA filtr
Provedení: bezsáčkové
Typ baterie: Li-Ion
Baterie: 2150 mAh
Doba provozu: 100 min
Časovač: ano
Wifi připojení: ano
Dálkové ovládání: ano
Rotační kartáče: ano
Mopování a vysávání 2v1: ano

Fotografie

Symbo xBot 5 PRO

Symbo xBot 5 PRO

Vývoj ceny

Závěrečné hodnocení

9 Celkové hodnocení
Robotický vysavač je schopný vysávat a vytírat zároveň

Za nás vysavač doporučujeme do menších prostor s tvrdými podlahami, protože souboj s kobercem asi nemusí vždy vyjít. Na druhou stranu úklid chlupů po podlaze zvládl na jedničku. Rovněž doporučujeme si nastavit čas úklidu na dobu, kdy jste v práci, protože úklid trvá docela dlouho a hluk může být rušivý, ale určitě se s ním sehrajete. Tento robotický vysavač je tak skvělou volbou pro pravidelný úklid plovoucích podlah a podobně. Magnetické pásky fungují velice dobře a za přijatelnou pořizovací cenu těžko najdete lepšího pomocníka.

Design
9
Ovládání
9
Údržba
9
Klady
  • cena/výkon
  • snadné ovládání
  • poměrně tichý
  • Mopování a vysávání 2v1
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Nakoupit jej můžete např. v obchodě OKAY.

Nejprodávanější vysavače

Podobné články, co by vás mohly zajímat

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je naším cílem. Více o nás. Spolupráce a kontakt.

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer.cz
Logo