Symbo xBot 5 pro

Vysávání, vytírání a utírání prachu je neustálý boj většiny českých domácností. První dvě z těchto neoblíbených činností si můžete s vysavačem Symbo xBot 5 PRO škrtnout, protože se o ně postará za Vás. Robotický vysavač Symbo xBot 5 PRO totiž dokáže vysávat a vytírat naprosto sám, a dokonce je schopný tyto činnosti vykonávat zároveň. Jasně to nám říká návod, ale radši jsme si ho sami ozkoušeli v naší kanceláři.

Zjistit nejvýhodnější cenu

Design

První, co můžeme zhodnotit je design tohoto vysavače. Barva a tvar vysavače jsou moderní, tmavě šedá až antracitová barva je určitě praktická a zaujalo nás i dotykové ovládání. Vysavač je oproti řadě konkurentů se stejnými funkcemi znatelně nižší, což by mohlo být k užitku při uklízení pod nábytkem.

zpět k obsahu ↑

Funkce

Vysavač má gyroskopickou navigaci a většinu z jeho funkcí nastavíte šikovně v mobilní aplikaci. K vymezení míst, kde nemá vysávat se používá magnetická páska a samozřejmostí jsou čidla proti pádu ze schodů. Kromě toho má vysavač funkci vytírání a mopování zároveň, samostatné vysávání, samostatné mopování, dvojitou filtraci HEPA filtry, kterou ocení zejména alergici a kartáč na zvířecí chlupy.

zpět k obsahu ↑

Náš test

Vysavač jsme se rozhodli vyzkoušet na různých typech podlah, takže kromě plovoucí podlahy, kterou máme v kanceláři jsme si přinesli i menší kobereček s nízkým chlupem. Jelikož teď máme v prostoru koberec rozhodli jsme se otestovat samostatné vysávání a aby to neměl vysavač úplně nejlehčí poházeli jsme v místnosti náhodně i nějaké ty zvířecí chlupy od našich mazlíčků. Tak a test může začít.

Vysávání nás překvapilo, že není tak hlasité jako u jiných konkurenčních modelů, ale trochu nás zklamala rychlost úklidu, protože vysavač je velice pomalý. Sice podlaha je za ním čistá a uklízí i v rozích, ale na nás je to dlouho.

A pozor vysavač se dostal ke koberečku, napoprvé se mu na něj nepodařilo najet, na podruhé také ne a překážce se vyhýbá, ale když se vrací od opačné stěny tak již uspěl a bojuje s nízkým chlupem, zároveň také stoupá jeho hlučnost. Mezitím nám hlásí plnou nádobku, kterou je nutné vyprázdnit. Po vysypání zásobníku a zdolání koberce plynule pokračuje v úklidu, dokud nedojde baterie a nevrací se do dobíjecí stanice. Po dobití pokračuje s úklidem tam, kde skončil.

zpět k obsahu ↑

Parametry

Výrobce:Symbo
Zařazení:robotický mop
Hmotnost:
Hlučnost:60 dB
Sací výkon:
Filtr:HEPA filtr
Objem sáčku/nádoby na prach:
Provedení:bezsáčkové
Typ baterie:Li-Ion
Baterie: 2150 mAh
Doba provozu:100 min

zpět k obsahu ↑

Fotografie

1x1.trans - Symbo xBot 5 pro

Symbo xBot 5 PRO

zpět k obsahu ↑

Závěrečné hodnocení

9 Hodnocení
Robotický vysavač je schopný vysávat a vytírat zároveň

Za nás vysavač doporučujeme do menších prostor s tvrdými podlahami, protože souboj s kobercem asi nemusí vždy vyjít. Na druhou stranu úklid chlupů po podlaze zvládl na jedničku. Rovněž doporučujeme si nastavit čas úklidu na dobu, kdy jste v práci, protože úklid trvá docela dlouho a hluk může být rušivý, ale určitě se s ním sehrajete. Tento robotický vysavač je tak skvělou volbou pro pravidelný úklid plovoucích podlah a podobně. Magnetické pásky fungují velice dobře a za přijatelnou pořizovací cenu těžko najdete lepšího pomocníka.

Design
9
Ovládání
9
Údržba
9
KLADY
 • cena/výkon
 • snadné ovládání
 • poměrně tichý
 • rychlost vysávání a mopování
Napsat hodnocení

Nakoupit jej můžete např. v obchodě OKAY.

Nejprodávanější vysavače

Podobné články, co by vás mohly zajímat

   Budeme rádi za váš komentář. Pište prosím slušně a s přidanou hodnotou. Komentáře schvaluje správce.


  Komentáře / diskuse / hodnocení

  Celkové hodnocení

  GDPR: Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC. Po odeslání komentáře zpracováváme tyto údaje - jméno, e-mail a IP adresu. E-mail používáme pro odeslání informační zprávy, že vám někdo odpověděl na dotaz. Pro jiné účely jej nevyužíváme. IP adresu sledujeme z důvodu ochrany před spamem. Pro odstranění údajů nás kontaktujte na info@recenzer.cz