Symbo xBot 5 pro

Vysávání, vytírání a utírání prachu je neustálý boj většiny českých domácností. První dvě z těchto neoblíbených činností si můžete s vysavačem Symbo xBot 5 PRO škrtnout, protože se o ně postará za Vás. Robotický vysavač Symbo xBot 5 PRO totiž dokáže vysávat a vytírat naprosto sám, a dokonce je schopný tyto činnosti vykonávat zároveň. Jasně to nám říká návod, ale radši jsme si ho sami ozkoušeli v naší kanceláři.

Zjistit nejvýhodnější cenu

Design

První, co můžeme zhodnotit je design tohoto vysavače. Barva a tvar vysavače jsou moderní, tmavě šedá až antracitová barva je určitě praktická a zaujalo nás i dotykové ovládání. Vysavač je oproti řadě konkurentů se stejnými funkcemi znatelně nižší, což by mohlo být k užitku při uklízení pod nábytkem.

Funkce

Vysavač má gyroskopickou navigaci a většinu z jeho funkcí nastavíte šikovně v mobilní aplikaci. K vymezení míst, kde nemá vysávat se používá magnetická páska a samozřejmostí jsou čidla proti pádu ze schodů. Kromě toho má vysavač funkci vytírání a mopování zároveň, samostatné vysávání, samostatné mopování, dvojitou filtraci HEPA filtry, kterou ocení zejména alergici a kartáč na zvířecí chlupy.

Náš test

Vysavač jsme se rozhodli vyzkoušet na různých typech podlah, takže kromě plovoucí podlahy, kterou máme v kanceláři jsme si přinesli i menší kobereček s nízkým chlupem. Jelikož teď máme v prostoru koberec rozhodli jsme se otestovat samostatné vysávání a aby to neměl vysavač úplně nejlehčí poházeli jsme v místnosti náhodně i nějaké ty zvířecí chlupy od našich mazlíčků. Tak a test může začít.

Vysávání nás překvapilo, že není tak hlasité jako u jiných konkurenčních modelů, ale trochu nás zklamala rychlost úklidu, protože vysavač je velice pomalý. Sice podlaha je za ním čistá a uklízí i v rozích, ale na nás je to dlouho.

A pozor vysavač se dostal ke koberečku, napoprvé se mu na něj nepodařilo najet, na podruhé také ne a překážce se vyhýbá, ale když se vrací od opačné stěny tak již uspěl a bojuje s nízkým chlupem, zároveň také stoupá jeho hlučnost. Mezitím nám hlásí plnou nádobku, kterou je nutné vyprázdnit. Po vysypání zásobníku a zdolání koberce plynule pokračuje v úklidu, dokud nedojde baterie a nevrací se do dobíjecí stanice. Po dobití pokračuje s úklidem tam, kde skončil.

Parametry

Výrobce: Symbo
Zařazení: robotický vysavač
Hmotnost: 3.5 kg
Hlučnost: 60 dB
Filtr: HEPA filtr
Provedení: bezsáčkové
Typ baterie: Li-Ion
Baterie: 2150 mAh
Doba provozu: 100 min
Časovač: ano
Wifi připojení: ano
Dálkové ovládání: ano
Rotační kartáče: ano
Mopování a vysávání 2v1: ano

Fotografie

Symbo xBot 5 PRO

Symbo xBot 5 PRO

Vývoj ceny

Závěrečné hodnocení

9 Celkové hodnocení
Robotický vysavač je schopný vysávat a vytírat zároveň

Za nás vysavač doporučujeme do menších prostor s tvrdými podlahami, protože souboj s kobercem asi nemusí vždy vyjít. Na druhou stranu úklid chlupů po podlaze zvládl na jedničku. Rovněž doporučujeme si nastavit čas úklidu na dobu, kdy jste v práci, protože úklid trvá docela dlouho a hluk může být rušivý, ale určitě se s ním sehrajete. Tento robotický vysavač je tak skvělou volbou pro pravidelný úklid plovoucích podlah a podobně. Magnetické pásky fungují velice dobře a za přijatelnou pořizovací cenu těžko najdete lepšího pomocníka.

Design
9
Ovládání
9
Údržba
9
Klady
  • cena/výkon
  • snadné ovládání
  • poměrně tichý
  • Mopování a vysávání 2v1
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Nakoupit jej můžete např. v obchodě OKAY.

Nejprodávanější vysavače

Podobné články, co by vás mohly zajímat

Eliška Vachková – autor článku

Eliška Vachková – autor článku

Psaní je můj způsob sebevyjádření, který mi zároveň dodává určitou formu bezpečí. Když zrovna nepíšu články (což se moc nestává), učím soukromě angličtinu nebo cvičím. Obecně miluju organizaci, a tak je můj život jeden velký nepořádek, který se snažím mít pod kontrolou. Abych si zachovala rovnováhu, chodím na procházky, medituji, věnuji se józe nebo čtu knihy. Stres je mé druhé jméno, ale produktivita to první.

Více o nás | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer.cz
Logo