Cena / kvalita

Vileda VR 102

Úklid nepatří zrovna mezi moc oblíbené činnosti, a tak se o naši pozornost neustále perou noví, a hlavně praktičtí pomocníci do domácnosti, kteří by nám jej měli zjednodušit. Po testech mnoha výrobků dnes už víme, že ne vždy se to úplně povede. Dnes jsme si pro náš test vybrali robotický vysavač Vileda VR 102, který se dá pořídit za rozumnou cenu.

Zjistit nejvýhodnější cenu

Design

Asi všichni známe rčení, že v jednoduchosti je krása a na tom pravděpodobně staví i designéři tohoto robotického vysavače. Vileda VR 102 je v černobílém provedení univerzálním designovým kouskem do každé domácnosti. Nemusíte ho tak nikam schovávat před návštěvou, protože do interiéru skvěle zapadne. Jeho váha činí pouhých 1,9 kg a je tak možné jej hravě v případě potřeby přenést.

Funkce a příslušenství

Vysavač je poháněn vysokokapacitní Li-on baterií, s jejíž kapacitou dokáže vysávat i 1,5 hodiny v kuse, což jistě ocení zejména obyvatelé středně velkých bytů. S nabíjením, které pak trvá asi 3 hodiny, je vysavač vhodný i pro každodenní vysávání. Pro nabíjení vysavač nepoužívá nabíjecí stanici, ale klasikou kabelovou nabíječku.

Vysavač vysává ve dvou režimech, a to v režimu standardní a tichý. Navigace v prostoru je automatická a není tak možnost vysavač kromě ručního přenesení nijak usměrnit. Vysavač je vybaven kartáči na rohy, dále pak kartáčem pro sběr smetí a nádobkou na smetí o objemu 0,5 l.

Bezpečnost

Z bezpečnostních prvků je vhodné jistě zmínit, že je vysavač vybaven bezpečnostními senzory proti pádu ze schodů. Váš nábytek pak před poškozením chrání nejen čidlo, ale i při případném nárazu pak gumové nárazníky na vysavači.

Náš test

Robotický vysavač Vileda VR 102 jsme se rozhodli vyzkoušet na plovoucí podlaze v domácnosti, kde se pohybují domácí mazlíčci a od probíhající rekonstrukce v druhém patře je zvýšená prašnost. Po plném nabití jsme vysavač stisknutím jediného tlačítka a poslali jej do akce.

S prachem a obyčejným smetím si vždy hravě poradil, chlupy měly tendenci se motat na kartáče, ale to je asi u každého vysavače. Jen jeho pohyb po místnosti byl poměrně zmatený, a tak se vysávání docela natáhlo. Trochu nám chyběla funkce automatického vypnutí, protože vysavač se vypne až když se vybije a je nutné jej přenést a napojit na nabíječku.

Na podruhé jsme jej rozhodli vyzkoušet na koberci, i když se dle výrobce jedná o vysavač na tvrdé podlahy, ale v popisu prodejce byla uvedena informace, že si poradí i s kobercem. Zde musíme říct, že pravdu měl výrobce, protože se sice koberec vysát vysavač snažil, ale s pohybem měl značné problémy.

Parametry

Výrobce: Vileda
Zařazení: robotický vysavač 
Hmotnost: 1,9 kg
Hlučnost: 60 dB
Sací výkon: 0,5 W
Filtr: Hepa filtr
Objem sáčku/nádoby na prach: 0,5 ml
Provedení: bezsáčkové
Typ baterie: Li-Ion
Baterie: 2200 mAh
Doba provozu: 90 min
Rozeznání překážek: bezdotykový
Detekce schodů: ano

Fotografie

vileda vr 102

Vileda VR 102

Vývoj ceny

Závěrečné hodnocení

8.5 Celkové hodnocení

Robotický vysavač Vileda VR 102 je vysavač určený na tvrdé podlahy a nejvíce bude vyhovovat nenáročným zákazníkům, které potěší i jeho nízká pořizovací cena. V poměru cena/výkon se jedná o velmi povedený výrobek.

Design
8.5
Ovládání
9.0
Údržba
8.5
Klady
  • tichý chod
  • pěkný design
  • snadné ovládání
  • poměr cena/výkon
Zápory
  • nemá mobilní aplikaci
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Nakoupit jej můžete např. v obchodě Obchody24.

Nejprodávanější vysavače

Podobné články, co by vás mohly zajímat

Kateřina Horáková

Kateřina Horáková

Práce s texty je nejen mou profesí, ale zároveň celoživotním koníčkem. Je to má vášeň stejně jako kvalitní čokoláda. Mám ráda výzvy a baví mě hrát si se slovy tak, aby byl výsledek dokonalý a přesně podle představ klienta. Mám více než 25 let praxe. Kromě toho moc ráda vařím i peču, vymýšlím recepty a stále zkouším něco nového. Ve volném čase si ráda přečtu dobrou knihu, tvořím videa a věnuji se své malé domácí ZOO.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

1 komentář
  1. Velmi dobře zpracovaný článek.

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer
Logo