Cena / kvalita

Vileda VR 102

Úklid nepatří zrovna mezi moc oblíbené činnosti, a tak se o naši pozornost neustále perou noví, a hlavně praktičtí pomocníci do domácnosti, kteří by nám jej měli zjednodušit. Po testech mnoha výrobků dnes už víme, že ne vždy se to úplně povede. Dnes jsme si pro náš test vybrali robotický vysavač Vileda VR 102, který se dá pořídit za rozumnou cenu.

Zjistit nejvýhodnější cenu

Design

Asi všichni známe rčení, že v jednoduchosti je krása a na tom pravděpodobně staví i designéři tohoto robotického vysavače. Vileda VR 102 je v černobílém provedení univerzálním designovým kouskem do každé domácnosti. Nemusíte ho tak nikam schovávat před návštěvou, protože do interiéru skvěle zapadne. Jeho váha činí pouhých 1,9 kg a je tak možné jej hravě v případě potřeby přenést.

zpět k obsahu ↑

Funkce a příslušenství

Vysavač je poháněn vysokokapacitní Li-on baterií, s jejíž kapacitou dokáže vysávat i 1,5 hodiny v kuse, což jistě ocení zejména obyvatelé středně velkých bytů. S nabíjením, které pak trvá asi 3 hodiny, je vysavač vhodný i pro každodenní vysávání. Pro nabíjení vysavač nepoužívá nabíjecí stanici, ale klasikou kabelovou nabíječku.

Vysavač vysává ve dvou režimech, a to v režimu standardní a tichý. Navigace v prostoru je automatická a není tak možnost vysavač kromě ručního přenesení nijak usměrnit. Vysavač je vybaven kartáči na rohy, dále pak kartáčem pro sběr smetí a nádobkou na smetí o objemu 0,5 l.

zpět k obsahu ↑

Bezpečnost

Z bezpečnostních prvků je vhodné jistě zmínit, že je vysavač vybaven bezpečnostními senzory proti pádu ze schodů. Váš nábytek pak před poškozením chrání nejen čidlo, ale i při případném nárazu pak gumové nárazníky na vysavači.

zpět k obsahu ↑

Náš test

Robotický vysavač Vileda VR 102 jsme se rozhodli vyzkoušet na plovoucí podlaze v domácnosti, kde se pohybují domácí mazlíčci a od probíhající rekonstrukce v druhém patře je zvýšená prašnost. Po plném nabití jsme vysavač stisknutím jediného tlačítka a poslali jej do akce.

S prachem a obyčejným smetím si vždy hravě poradil, chlupy měly tendenci se motat na kartáče, ale to je asi u každého vysavače. Jen jeho pohyb po místnosti byl poměrně zmatený, a tak se vysávání docela natáhlo. Trochu nám chyběla funkce automatického vypnutí, protože vysavač se vypne až když se vybije a je nutné jej přenést a napojit na nabíječku.

Na podruhé jsme jej rozhodli vyzkoušet na koberci, i když se dle výrobce jedná o vysavač na tvrdé podlahy, ale v popisu prodejce byla uvedena informace, že si poradí i s kobercem. Zde musíme říct, že pravdu měl výrobce, protože se sice koberec vysát vysavač snažil, ale s pohybem měl značné problémy.

zpět k obsahu ↑

Parametry

Výrobce:Vileda
Zařazení:robotický vysavač 
Hmotnost:1,9 kg
Hlučnost:60 dB
Sací výkon:0,5 W
Filtr:Hepa filtr
Objem sáčku/nádoby na prach:0,5 ml
Provedení:bezsáčkové
Typ baterie:Li-Ion
Baterie:2200 mAh
Doba provozu:90 min
Rozeznání překážek:bezdotykový
Detekce schodů:ano

zpět k obsahu ↑

Fotografie

1x1.trans - Vileda VR 102

Vileda VR 102

zpět k obsahu ↑

Vývoj ceny

zpět k obsahu ↑

Závěrečné hodnocení

8.5 Hodnocení

Robotický vysavač Vileda VR 102 je vysavač určený na tvrdé podlahy a nejvíce bude vyhovovat nenáročným zákazníkům, které potěší i jeho nízká pořizovací cena. V poměru cena/výkon se jedná o velmi povedený výrobek.

Design
8.5
Ovládání
9.0
Údržba
8.5
KLADY
 • tichý chod
 • pěkný design
 • snadné ovládání
 • poměr cena/výkon
ZÁPORY
 • nemá mobilní aplikaci
Napsat hodnocení  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Nakoupit jej můžete např. v obchodě Obchody24.

Nejprodávanější vysavače

Podobné články, co by vás mohly zajímat

1 komentář
 1. Reagovat
  Bára 16.8.2021 v 22:08

  Velmi dobře zpracovaný článek.

  Budeme rádi za váš komentář. Pište prosím slušně a s přidanou hodnotou. Komentáře schvaluje správce.


Komentáře / diskuse / hodnocení

Celkové hodnocení

GDPR: Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC. Po odeslání komentáře zpracováváme tyto údaje - jméno, e-mail a IP adresu. E-mail používáme pro odeslání informační zprávy, že vám někdo odpověděl na dotaz. Pro jiné účely jej nevyužíváme. IP adresu sledujeme z důvodu ochrany před spamem. Pro odstranění údajů nás kontaktujte na info@recenzer.cz