TOP produkt

Recenze Tefal RK102811

Rýžovar Tefal RK102811 není jen tak obyčejný vařič rýže, ale zvládne i přípravu pokrmů v páře. Vzhledem k objemu nádoby až 3 litry bez problémů uvaříte rýži až pro 6 osob. Příkon 500 W vám vše ulehčí a postará se o maximální využití celé kapacity přístroje. Tefal RK102811 pracuje automaticky, takže se o nic nemusíte starat až do chvíle, kdy je rýže dokonale měkká a přichystaná k servírování.

Ke spuštění jednoduchého automatického vaření vám postačí stisknutí jediného tlačítka a rýžovar se pustí do práce. Ve chvíli, kdy je rýže dovařená, se sám přepne na provoz Keep Warm a hotový pokrm udržuje při ideální teplotě až do doby, než budete servírovat.

Tefal RK102811 je tak trochu multifunkčním hrncem, protože v něm kromě rýže lze připravovat třeba cereálie a v parním koši pak jakýkoliv vámi vybraný pokrm. Výhodou je možnost vařit hned dva pokrmy současně. Tento pomocník je ideální zejména pro ty jedince, kteří upřednostňují zdravější styl vaření nebo třeba mají nařízený dietní režim. Váha rýžovaru je 2,32 kg, což už je trochu více než u jiných typů, ale stále to ještě jde, aby ho bylo možné uložit.

Vybavení a funkce

Ve výbavě Tefal RK102811 najdete kromě samotného hrnce také parní koš, odměrnou nádobu, kterou využijete na odměření rýže i vody, ale také lžíci na rýži, pro pohodlné vyndáváni. Rýžovar má menší rozměry, takže se snadno skladuje a dobře se s ním manipuluje, i když váží přes dva kilogramy.

Přenášení usnadňují dvě praktická madla. Veškeré odnímatelné části můžete mýt běžným způsobem pod tekoucí vodou nebo je prostě dáte do myčky nádobí a necháte jí udělat práci místo vás.

zpět k obsahu ↑

Parametry

Výrobce:Tefal
Objem:3 l
Příkon:500 W
Automatické vypnutí při dovaření:ano
Displej:bez displeje
Nastavitelná teplota:ne
Max. váha rýže:0.8 Kg
Hmotnost:1 Kg

zpět k obsahu ↑

Fotografie

zpět k obsahu ↑

Závěrečné hodnocení

10 Hodnocení
Pro velkou rodinu

Rýžovar nás zaujal zejména možností přípravy hned dvou pokrmů ve stejnou dobu. Potěší také funkce automatického udržování teplého jídla. Snadno se čistí (prostě ho dáte do myčky) a není žádný problém ho kamkoliv uskladnit. Díky poměrně objemné nádobě navíc nachystáte rýži až pro 6 osob a ještě ho využijete i na zdravé vaření. Třeba pro přípravu zeleniny v páře. Při vaření nikde nic neprská, rýže se nelepí na nádobu, a když je hotová, tak má velice lahodnou chuť. Tento spotřebič se v mnohém podobá rýžovaru Sencor SRM 0600WH, o kterém jsme vás informovali v samostatné recenzi.

Design
10
Ovládání
10
Údržba
10
KLADY
 • snadné čištění
 • vynikající rýže, co se nelepí
 • automatické udržování tepla
 • velká nádoba pro celou rodinu
 • i na cereálie a jiné pokrmy
ZÁPORY
 • vyšší cena
Uživatelské hodnocení: 3.8 (5 hlasů)

Nejprodávanější rýžovary

Právě zlevněné rýžovary

Podobné články, co by vás mohli zajímat

1 komentář
 1. Reagovat
  Radka 6.11.2017 v 17:34

  Se značkou Tefal mám hodně dobré zkušenosti a tento typ jsem si kupovala před 7 měsíci. Je vhodný pro větší rodinu, kterou mám :-) využíváme ho snad ob den.

  Komentáře / diskuse