TOP produkt

Recenze Tefal RK102811

Rýžovar Tefal RK102811 není jen tak obyčejný vařič rýže, ale zvládne i přípravu pokrmů v páře. Vzhledem k objemu nádoby až 3 litry bez problémů uvaříte rýži až pro 6 osob. Příkon 500 W vám vše ulehčí a postará se o maximální využití celé kapacity přístroje. Tefal RK102811 pracuje automaticky, takže se o nic nemusíte starat až do chvíle, kdy je rýže dokonale měkká a přichystaná k servírování.

Ke spuštění jednoduchého automatického vaření vám postačí stisknutí jediného tlačítka a rýžovar se pustí do práce. Ve chvíli, kdy je rýže dovařená, se sám přepne na provoz Keep Warm a hotový pokrm udržuje při ideální teplotě až do doby, než budete servírovat.

Tefal RK102811 je tak trochu multifunkčním hrncem, protože v něm kromě rýže lze připravovat třeba cereálie a v parním koši pak jakýkoliv vámi vybraný pokrm. Výhodou je možnost vařit hned dva pokrmy současně. Tento pomocník je ideální zejména pro ty jedince, kteří upřednostňují zdravější styl vaření nebo třeba mají nařízený dietní režim. Váha rýžovaru je 2,32 kg, což už je trochu více než u jiných typů, ale stále to ještě jde, aby ho bylo možné uložit.

Zjistit cenu

Vybavení a funkce

Ve výbavě Tefal RK102811 najdete kromě samotného hrnce také parní koš, odměrnou nádobu, kterou využijete na odměření rýže i vody, ale také lžíci na rýži, pro pohodlné vyndáváni. Rýžovar má menší rozměry, takže se snadno skladuje a dobře se s ním manipuluje, i když váží přes dva kilogramy.

Přenášení usnadňují dvě praktická madla. Veškeré odnímatelné části můžete mýt běžným způsobem pod tekoucí vodou nebo je prostě dáte do myčky nádobí a necháte jí udělat práci místo vás.

zpět k obsahu ↑

Parametry

Výrobce:Tefal
Objem:3 l
Příkon:500 W
Automatické vypnutí při dovaření:ano
Displej:bez displeje
Nastavitelná teplota:ne
Max. váha rýže:0.8 Kg
Hmotnost:1 Kg

zpět k obsahu ↑

Fotografie

zpět k obsahu ↑

Závěrečné hodnocení

10 Hodnocení
Pro velkou rodinu

Rýžovar nás zaujal zejména možností přípravy hned dvou pokrmů ve stejnou dobu. Potěší také funkce automatického udržování teplého jídla. Snadno se čistí (prostě ho dáte do myčky) a není žádný problém ho kamkoliv uskladnit. Díky poměrně objemné nádobě navíc nachystáte rýži až pro 6 osob a ještě ho využijete i na zdravé vaření. Třeba pro přípravu zeleniny v páře. Při vaření nikde nic neprská, rýže se nelepí na nádobu, a když je hotová, tak má velice lahodnou chuť. Tento spotřebič se v mnohém podobá rýžovaru Sencor SRM 0600WH, o kterém jsme vás informovali v samostatné recenzi.

10Naše hodnocení
Design
10
Ovládání
10
Údržba
10
9Hodnocení uživatelů
Design
9.6
Ovládání
9.3
Údržba
8.1
KLADY
 • snadné čištění
 • vynikající rýže, co se nelepí
 • automatické udržování tepla
 • velká nádoba pro celou rodinu
 • i na cereálie a jiné pokrmy
ZÁPORY
 • vyšší cena
Napsat hodnocení  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Nejprodávanější rýžovary

Podobné články, co by vás mohly zajímat

7 komentářů
Zobrazit vše Nejpřínosnější Nejlepší Nejhorší Napsat hodnocení
 1. Reagovat
  Radka 6.11.2017 v 17:34

  Se značkou Tefal mám hodně dobré zkušenosti a tento typ jsem si kupovala před 7 měsíci. Je vhodný pro větší rodinu, kterou mám :-) využíváme ho snad ob den.

 2. Reagovat
  Martina 22.2.2018 v 14:14
  5
  Design
  100
  Ovládání
  100
  Údržba
  100

  Je o trochu dražší jak jiné rýžovary, ale vyplatí se to. Má nepřilnavý povrch a vychytávku na pokličku. Rýže z tohoto rýžovaru není rozvařená a tím pádem i hodnota glykemického indexu je správná. Ovládání je velice jednoduché, jen je potřeba trefit správné množství rýže. Jiné pokrmy než rýži jsem nezkoušela, ale mám to v plánu.

  KLADY: obsahuje i koš na vaření v páře dalších potravin
  (2) (0)You have already voted this
 3. Reagovat
  Filip 23.10.2018 v 20:21
  5
  Design
  100
  Ovládání
  100
  Údržba
  100

  Perfektní, od koupi používám denně. Stačí navážit rýži, zalít vodou v poměru 1:2 a už se člověk nemusí starat. Po cca 20 minutách je rýže uvařena a rýžovar se přepne na ohřev, tam už bych to nenechával dále zapnuté z obavy připečení. Někdy se mi rýže trošku připálí ale nic strašného, ohřev nezkoušen nebylo třeba. Jinak těch 6 porcí se vejde, zkoušel jsem 5x130g a místo ještě bylo.

  (3) (0)You have already voted this
 4. Reagovat
  Lenka 23.1.2019 v 17:20

  Proč při vaření vzniká pěna, která z hrnce přeteče. I když dám jen 2 odměrky dobře propláchlé rýže, pěna se vytvoří a postupuje nahoru. Kdybych neodkryla víko, vždy by přetekla. Prosím o radu.

 5. Reagovat
  Dr 10.8.2019 v 16:58
  4
  Design
  80
  Ovládání
  80
  Údržba
  80

  Zatím tento problém u více typů ryžovarů a dosti by mě zajímala odpověď:-) jak vidím tak si nepomůžu ani koupí tohoto modelu

  (0) (0)You have already voted this
 6. Reagovat
  David 29.8.2019 v 11:45
  3.15
  Design
  100
  Ovládání
  80
  Údržba
  10

  Sice fajn hrnec, ale po 2 letech a 1 měsíc kaput :-(((

  (0) (0)You have already voted this
 7. Reagovat
  jindra 24.2.2020 v 22:57
  5
  Design
  100
  Ovládání
  100
  Údržba
  100

  Dobrý výrobek, jako obvykle u značky Tefal,

  KLADY: jednoduché ovládáni.
  ZÁPORY: nechá - li se po uvaření zapnuty ohřev, rádo se to na spodku připálí. chybí nějaké dodané recepty vhodné pro vaření v rýžovaru.
  (0) (0)You have already voted this

  Budeme rádi za váš komentář. Pište prosím slušně a s přidanou hodnotou. (Tématické odkazy schvalujeme.)


Komentáře / diskuse / hodnocení

Celkové hodnocení

GDPR: Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC. Po odeslání komentáře zpracováváme tyto údaje - jméno, e-mail a IP adresu. E-mail používáme pro odeslání informační zprávy, že vám někdo odpověděl na dotaz. Pro jiné účely jej nevyužíváme. IP adresu sledujeme z důvodu ochrany před spamem. Pro odstranění údajů nás kontaktujte na info@recenzer.cz