Cena / kvalita

Recenze Sencor SRM 1000SS

Sencor SRM 1000SS má objem 1 litr, takže se do něj bez problémů vejde až 800 g rýže. Díky příkonu 400 W bude příprava snadná, rychlá a hlavně bezpečná, aniž by se připálil nějaký hrnec nebo vám přetékala voda a podobně. Rýžovar disponuje plně automatickým provozem, takže jen nasypete rýži, přidáte vodu, zapnete a o víc se nemusíte starat.

Speciální hrnec na rýži má nerezový plášť a v páře zvládne připravit jakýkoliv druh rýže, včetně té na Sushi tak, aby měla správnou konzistenci a nestalo se, že bude nedovařená, nebo naopak rozvařená. Kapacita rýžovaru skvěle poslouží i v početnější rodině, kde potřebujete nakrmit hned několik hladových krků najednou. Povrch hrnce je z nepřilnavého povrchu a rýže se na něj nelepí.

Vybavení a funkce

Sencor SRM 1000SS je vybaven funkcí Keep Warm, díky níž se dá uvařený rýže automaticky udržovat v teplém stavu až po dobu 6 hodin, což se hodí zejména tehdy, kdy každý člen rodiny jí v jinou dobu. Odpadne tak nutnost rýži několikrát ohřívat. Díky dvěma kontrolkám jste informováni, když je spotřebič v provozu nebo jestli jen udržuje teplotu rýže po dovaření.

Součástí balení je kromě hrnce i skleněná poklička, takže vidíte, jak se rýže připravuje v průběhu celého procesu. Nechybí ani odměrka na rýži a vodu či speciální špachtle na rýži. Výrobce nezapomněl také ne bezpečnostní prvky.

Sencor SRM 1000SS vybavil ochranou proti přehřátí nebo vyvaření vody, čímž nedochází k žádným katastrofám v kuchyni. Po dovaření se hrnec vypne a automaticky přepne do Keep Warm režimu. Na úplné (mechanické) vypnutí má na boku klasické tlačítko ON / OFF (0 / 1). Navíc když dovaříte a hrnec vystydne, dá se i s poklicí vyjmout a vložit do lednice.

zpět k obsahu ↑

Parametry

Výrobce:Sencor
Objem:1 l
Příkon:400 W
Automatické vypnutí při dovaření:ano
Ochrana proti vyvaření vody:ano
Ochrana proti přehřátí:ano
Max. váha rýže:0.8 Kg
Hmotnost:1.7 Kg

zpět k obsahu ↑

Fotografie

zpět k obsahu ↑

Máme pro vás i návod ke stažení – Sencor SRM 1000SS

zpět k obsahu ↑

Závěrečné hodnocení

9.5 Hodnocení
Kvalitní

Pokud sháníte opravdu kvalitní rýžovar, ve kterém připravíte najednou oběd pro celou rodinu a nebudete muset jednotlivé porce kouskovat, pak je Sencor SRM 1000SS naprosto perfektní volbou. Vyjímatelná nádoba se dá snadno umýt, rýže se na ní nelepí a ještě se dá uložit v chladničce. Po uvaření je rýže chutná a má dokonalou konzistenci, vy se přitom nemusíte o nic starat, rýžovar se o vše postará sám. Funguje na podobném principu jako Sencor SRM 0600WH (přečtěte si i naší recenzi). Jestli ovšem hledáte spotřebič, který kromě rýže zvládne i nějaké to vaření, zejména v páře, pak zkuste Tefal RK102811.

Design
9.5
Ovládání
9
Údržba
10
KLADY
 • pro celou rodinu (4 člennou)
 • i pro muže :-)
 • rychlá příprava
 • nemusí se hlídat
Uživatelské hodnocení: 3 (3 hlasů)

Nejprodávanější rýžovary

Právě zlevněné rýžovary

Podobné články, co by vás mohli zajímat

1 komentář
 1. Reagovat
  Mirka 6.11.2017 v 17:37

  Po dlouhém hledání jsem se rozhodla koupit tento model rýžovaru, ale stále přemýšlím nad otázkou, jestli promývat rýži před tím, než jí dám vařit? Děláte to někdo z vás?

  Komentáře / diskuse